EO presenteert 'Blauw Bloed' special over 20 jaar koninklijk huwelijk

dinsdag 1 februari 2022

Op woensdag 2 februari vieren koning Willem-Alexander en koningin Máxima dat zij twintig jaar getrouwd zijn. Het EO-royaltyprogramma 'Blauw Bloed' komt ter ere daarvan met de special 'In Voor- en Tegenspoed, 20 jaar huwelijk Willem-Alexander en Máxima'.

In de vijftig minuten durende documentaire halen bekende royalty-watchers herinneringen op met als centrale vraag 'Hoe gelukkig zijn Willem-Alexander en Máxima nu echt?'


De latina Máxima vult de Hollander Willem-Alexander perfect aan. Ze gaf schwung en glamour aan ons koningshuis in de polder. Maar is het echt een match made in heaven? Royaltywatchers kennen ook momenten dat de spanning tussen de twee soms om te snijden is. Hebben de momenten van tegenspoed hen dichter bij elkaar gebracht of juist niet? En was Máxima ook voor Willem-Alexander gevallen als hij geen kroonprins was geweest?

Het rijke archief van Blauw Bloed zorgt voor een bijzondere reis door twintig jaar koninklijk huwelijk. Van de beroemde traan in de Nieuwe Kerk tot de prachtige dans van het paar op een bal in New York. En van de grap van Willem-Alexander over zijn 'beautiful assistent' tot de uitspraak 'happy wife happy life' over de carrière van Máxima bij de VN.

Jeroen Snel, eindredacteur bij de EO en één van de royaltydeskundigen die aan het woord komt: 'Achttien jaar lang reisde 'Blauw Bloed' mee met het koningspaar. Met achttien jaar verhalen en bijzondere momenten geeft deze special een bijzondere en betrouwbare kijk op twintig jaar huwelijk.' Deze eenmalige special wordt gepresenteerd door Anne-Mar Zwart.

'In Voor- en Tegenspoed, 20 jaar huwelijk Willem-Alexander en Máxima', woensdag 2 februari op NPO Start.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Radio 2 Eregalerij 2025

Isabelle A wordt geëerd voor ‘Een leven vol muziek’. Daarnaast zijn er optredens van Bart Peeters, K3, Gustaph en Nathalie Meskens. Ook het iconische nummer ‘Je t’adore’ van Kate Ryan kreeg zijn verdiende plekje in de Eregalerij. Het slotmoment is een pakkend eerbetoon aan Fred Bekky van The Pebbles met een gezamenlijke uitvoering van 'Seven Horses in the Sky'.

'Radio 2 Eregalerij 2025', om 21.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:20
    #LikeMe in concert 5
    01:55
    Live live live: de strafste optredens
  • 23:15
    Disco's Revenge
  • 20:50
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 23:15
    The Masked Singer Christmas Concert
    01:25
    Kan ik het ook?
  • 22:25
    Speed 2: Cruise Control
    02:45
    Geen uitzending
  • 22:20
    West Side Story
    01:00
    S.W.A.T.
  • 22:15
    L'aile ou la cuisse
  • 22:10
    A New Year's Resolution
  • 23:10
    Walker, Texas Ranger
    01:05
    SOS Piet
  • 21:15
    Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
    01:45
    Play kerst haardvuur 2025
  • 23:05
    Friends
    01:30
    New Amsterdam
  • 23:20
    Storage Wars
    01:20
    The Simpsons
  • 22:35
    Melt My Heart This Christmas
    02:20
    Play kerst haardvuur 2025
  • 23:15
    C.S.I. New York
    01:15
    My Life is Murder
  • 23:21
    Z-Nieuws
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 23:19
    Publireportage
    05:55
    Sixties To Six
  • 23:15
    Winterse Kost
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 22:50
    London Kills
    01:25
    Beyond Paradise
  • 23:25
    Robyn Hood
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 22:25
    Peter Pannekoek: Oudejaarsconference 2025
    02:50
    Eva
  • 22:20
    De terugreis
    01:35
    MAX Muziekspecial - Bouke & The ElvisMatters Band
  • 22:00
    Muziekfeest van het Jaar 2025
    04:40
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal