EO-podcast 'Moderne Profeten' over hedendaagse christelijke profeten

maandag 25 oktober 2021

Wat is wijsheid in deze turbulente tijd, waarin zoveel gebeurt? Welke stem vertrouw je? De nieuwste EO-podcast 'Moderne Profeten' vertelt de verhalen van acht bekende christenen uit de moderne tijd. Ze maakten alle acht een echte crisis mee.

Theoloog en dominee Kees van Ekris vertelt verhalen die nog niet zo bekend zijn achter tijdgenoten zoals Martin Luther King, Desmond Tutu, Dietrich Bonhoeffer en Angela Merkel.


Kees van Ekris, die promoveerde op een proefschrift over profetische speeches: 'De wereld heeft mystici nodig en heiligen, maar zeker ook: profeten. Dat zijn mensen die anders denken, anders handelen, andere idealen hebben. Zulke mensen dagen je uit om niet mee te doen met dat wat jouw tijd lelijk maakt, maar om schoonheid te zoeken, waarheid en barmhartigheid. Dat heeft onze wereld vandaag nodig. 'Moderne Profeten' gaat over acht van dat soort personen. We vertellen hun verhaal, hun komaf, hun wording, hun zwaktes, hun blijvende stem. Profeten durven te lijden, ze hebben lief, ze spreken (of zingen), ze zijn radicaal, ze hebben het besef geroepen te zijn, ze durven te provoceren en als het moet waarschuwen ze je. In dat alles weten ze dat vrijheid een Godsgeschenk is en daar waken ze over. En die juist die bijzondere verhalen vertellen we in de podcast.'

Martin Luther King
De eerste aflevering gaat over de laatste rede van Martin Luther King voor hij de volgende dag werd doorgeschoten. Je hoort in de podcast geluidsfragmenten van die dag. Maar er wordt vooral verteld over de inhoud en de context. Stakende vuilnismannen in Memphis waren bij elkaar gekomen en Martin Luther King sprak hem toe over het visioen dat hij zag. Heel veel uit zijn leven komt hier samen. De podcast vertelt het verhaal van: 'I’ve been to the mountaintop, and I have seen the promised land. But I may not get there with you.' Theoloog Samuel Lee vertolkt de stem van Martin Luther King als hij wordt gequote in de podcast.

Frère Christian de Chergé
De tweede aflevering vertelt het verhaal van frère Christian de Chargé. Samen met zeven andere monniken bouwde hij een kloostergemeenschap in Algerije in de jaren 90. Algerije was in die tijd levensgevaarlijk door oorlog en geweld. Ondanks doodsbedreigingen bleef frère Christian iedereen zijn broeder noemen. En ondanks dat hij wist dat hij en zijn mede kloosterbroeders in gevaar waren bleef hij in het klooster om de gemeenschap om hem heen te helpen.

Iedere week is er een nieuw verhaal over de 'moderne profeet’' Hoe hielden zij zich staande te midden van een grote crisis? Wat was hun geheim?

De eerste aflevering van ‘Moderne Profeten’ is vanaf nu te beluisteren via de bekende streamings-apps op eo.nl/podcast en via moderneprofeten.nl.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm2 logo

Het is de laatste ochtend op het eiland. De overgebleven koppels moeten beslissen: willen ze zich binden aan hun partner en samen vertrekken of zullen ze de relatie op het eiland beëindigen. Wie kiest voluit voor de liefde?

'Gestrand op Honeymoon Island - Australië', om 19.10 uur op VTM 2.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:10
    Dagelijkse kost
    01:00
    Het weer (laat)
  • 18:14
    Treasures of the world
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 18:05
    Waiko
    06:00
    Tik Tak
  • 17:45
    Sara
    07:00
    Jabaloe
  • 17:40
    24 Hours in A&E
    00:10
    Gestrand op Honeymoon Island - Australië
  • 17:25
    Angel
    06:00
    Qmusic
  • 17:55
    All New Traffic Cops
    00:55
    Geen uitzending
  • 17:25
    A Holiday Spectacular
    01:50
    JOE XMAS
  • 18:10
    Sturm der Liebe
    01:25
    Geen uitzending
  • 17:45
    De Slimste Mens Ter Wereld
    01:45
    De Tafel van Gert
  • 17:50
    My Life is Murder
    01:25
    FBI
  • 18:05
    Two and a Half Men
    01:25
    Cobra Kai
  • 17:55
    Komen eten
    01:25
    Love It or List It UK
  • 17:45
    Butchers of the Bayou
    01:05
    My Life is Murder
  • 14:00
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 18:13
    Publireportage
    00:00
    Oh What A Night
  • 17:45
    Bon Appetit
    01:50
    Winterse Kost
  • 18:00
    Death in Paradise
    01:45
    Inside Man
  • 17:45
    The Real Housewives of Beverly Hills
    01:00
    Hudson & Rex
  • 18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
    00:50
    NOS Journaal
  • 18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
    01:35
    Nieuwsuur
  • 18:10
    Freeks wilde wereld
    00:20
    Onderweg naar liefde