EO brengt impact verhuizing voor kinderen in beeld in 'Enkeltje Nederland'

Vanaf komende maandag, 14 maart, zendt de EO op NPO Zapp zes weken lang elke werkdag 'Enkeltje Nederland' uit. In dit programma worden kinderen in de leeftijd van elf tot en met 13 jaar gevolgd die verhuizen.
Een verhuizing is een belangrijk en impactvol moment voor iedereen, al helemaal voor tieners die rondom de puberteit al veel veranderingen meemaken; een nieuwe school, nieuwe vrienden en dan ook nog je vertrouwde plekje verlaten en je ergens anders moeten settelen. Met dit programma wil de EO gezinnen stimuleren met elkaar het gesprek aan te gaan over hoe zij met zulke veranderingen om zouden gaan.
Verhuizen is een chaos! Bijvoorbeeld als de bouw van je tiny house niet opschiet en je bij opa en oma moet wonen. Of op een camping waar alles misgaat! Hoe verhuis je een kat als die er geen zin in heeft? Hoe behoed je jezelf en je zeven koi karpers voor verhuisstress en wat doe je als je helemaal niet mee wilt in de wilde verhuisplannen van je ouders? Je ziet het in 'Enkeltje Nederland', waarin wekelijks verhuizende kinderen worden gevolgd!
Cito-toetsweek
Deze eerste week verhuizen we Roos, Maya, Thor, Daley en Pepijn. Door gebrek aan ruimte, sliep Roos al 11 jaar bij haar moeder op de kamer, maar nu hebben ze eindelijk een grotere woning gevonden. Maya verhuist midden in de Cito-toetsweek en Thors ouders verruilen de stad voor het platteland. Haagse Daley verhuist uit zijn door hangjongeren geteisterde buurt, maar hoe verhuis je als bijna alle gezinsleden adhd hebben?
Belangrijke momenten in het leven
EO-eindredacteur Bert Heuvelman over 'Enkeltje Nederland': 'Kinderen in de leeftijd van elf tot en met dertien jaar zitten sowieso op een scharnierpunt in hun leven: thuis, school, social mediagedrag, je vrienden, veel verandert. En als je verhuist zit je natuurlijk helemaal op een kantelpunt in je leven. Wij volgen hen om te zien wat dat met je doet, de impact van het afscheid nemen en hoe je je draai weer vindt op een nieuwe plek. Dat zijn de verhalen die wij als EO willen vertellen.'
'Eén van de speerpunten van de EO is 'echte relaties'. Daar past dit programma bij uitstek bij. Verhuizen doe je meestal niet alleen, maar met je gezin. Sterker nog; je wordt ook weer even teruggeworpen op elkaar in het gezin en vandaaruit moet je je draai weer gaan vinden in een nieuwe omgeving. Het doet ook veel met een gezin als geheel. Dit programma daagt bij uitstek uit om samen, met elkaar op de bank te kijken en het verhuisavontuur mee te beleven.'
'Enkeltje Nederland', vanaf maandag 14 maart dagelijks om 18.30 uur bij de EO op NPO Zapp.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Pinkpop drie dagen lang overal te volgen bij publieke omroep
- MAX zet koers naar nieuw seizoen 'Skûtsje Journaal'
- Kijkcijfers: dinsdag 16 en woensdsag 17 juni 2026
- 'LUBACH' vanaf najaar een uur eerder te streamen bij Videoland
- Bestuurder Arjan Lock verlaat de EO begin 2027
- 'NPO Cultuur' met Rachel Pouwer op Oerol Festival
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Ontdek de zomerprogrammering van de Proximus-zenders
- Zoete triomfen en bittere teleurstellingen in 'The Great British Bake Off'
- Maandag in 'Close Up': Kho Liang Ie, ontwerper van zijn tijd
- JOE-dj Coen Swijnenberg maakt opwachting in 'Gooische Vrouwen' na bodywarmer-vergelijking
- Radio 2 Eregalerij eert Bart Peeters en Dana Winner voor hun leven vol muziek
- Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' op JOE
- 'Dijkstra & Evenblij ter Plekke' vanuit Weesp
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen'
Kijktip van de dag

Het putje in de veranda stinkt en Victor ergert zich blauw. Jeanne verplicht Jef het meteen op te lossen. Maar Jef maakt het alleen maar veel erger: er ontsnapt nu ook een dikke groene wolk. Victor en Jeanne zijn ervan overtuigd dat het zeer giftig is.
'De Kotmadam', om 18.25 uur op VTM.

































