Elbert Smelt op zoek naar de kerk van de toekomst in EO-podcast 'Kerk & ik'

EO gaat zanger en presentator Elbert Smelt op zoek naar de toekomst van de kerk. 'Kerk en ik' is voor Elbert de allereerste podcast die hij maakt. Het wordt, naast de vragen die er zijn over de toekomst van de kerk, ook een persoonlijke zoektocht.
In de podcast gaat hij in op vragen als: Heeft het concept kerk nog een toekomst? Wat is de essentie van kerk zijn? Hoe ziet de kerk van de toekomst eruit? En welke positieve ontwikkelingen zijn er te zien? Hij gaat daarvoor in gesprek met verschillende mensen; van zijn eigen familie tot zijn dominee en van theologen tot christelijke artiesten.
Elbert: 'In de gesprekken die ik voor de podcast had met kerk-experts voelde ik mij al meerdere keren persoonlijk aangesproken, alsof ik m’n eigen publiek was. Ik krijg het gevoel dat mijn generatie aan zet is nu om te stoppen met zeuren op en over de kerk, maar om gewoon de kerk te ZIJN. Misschien zijn wij wel te veel gepamperd en te weinig ingeschakeld? Of hebben wij te weinig geleerd om een gezond geloofsleven te onderhouden en de kosten daarvoor te berekenen, zoals ik van Jan Wolsheimer leerde. Het is natuurlijk vaker zo dat je ergens aan begint en vol met meningen en vragen zit, maar gaandeweg anders leert kijken: In deze podcast neem ik de luisteraar mee in dat proces.'
Familie
In de eerste aflevering praat Elbert met zijn vader, dominee Leo Smelt en twee broers Johan en Niek over wat de essentie van kerk zijn is. Hij bekijkt hoe zijn wortels van invloed zijn op hoe hij vandaag de dag naar de kerk kijkt, want als zoon van een dominee heeft hij heel wat kerken gezien. Zijn vader praat over de band Trinity waar Elbert en zijn broers onderdeel van uitmaken. Hij is ervan overtuigd dat zijn zoons dankzij hun muziek bij God zijn gebleven.
Tweede aflevering
In de tweede aflevering van de podcast 'Kerk & ik' gaat Elbert naar zijn kerk 'Hemelsbreed' in Amsterdam. Dit is een laagdrempelige ontmoetingsplek voor inwoners van de Bijlmer die voorganger Remmelt Meijer samen met anderen heeft opgezet. Remmelt schreef eerder het boek 'Herkerken' over de belangrijkste uitdagingen voor de kerk. In het Kerk-café van 'Hemelsbreed' praat Elbert met EO-collega Rachel Rosier en Remmelt Meijer over de vraag: 'Wat is kerk zijn eigenlijk'?
Bekende christenen en de kerk
In de volgende afleveringen spreekt Elbert bekende christenen als Jan Wolsheimer, Alain Verheij, Reinier Sonneveld, Elly Zuiderveld en vele anderen. Elbert praat met hen over hun visie op de kerk en hoe de kerk van de toekomst er volgens hen uit zou moeten zien.
De eerste twee afleveringen van 'Kerk & ik' zijn vanaf zaterdag 16 oktober te beluisteren via de bekende streaming-apps en op EO.nl/podcast.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'De Slimste Mens ter Wereld’ lost laatste mysterie op: Erik Van Looy verklapt 38ste deelnemer
- Nieuw seizoen van 'Mystery At Blind Frog Ranch' op Discovery
- Nieuw seizoen van 'Skin A&E' te zien op TLC
- Jesse Klaver, Britt Dekker en John de Bever te gast in 'Vier Linkerhanden' met Wilfred Genee
- Roxeanne Hazes, Nick Schilder, Jim Bakkum, Diggy Dex en Zoë Livay in eerste editie van 'Nationale Lichtjesavond'
- Ontdek wat National Geographic te bieden heeft in november
- Dit zijn de highlights op Pickx+ in november
- Magische feestdagen met 'Ramons Zoete Keuken' op 24Kitchen
- BBC Belgium in november: nieuwe mysteries, gevaarlijke geheimen en onverwachte wendingen
- EOdoc 'Deel Van Mij' toont zoektocht naar anonieme stamceldonor
- Hoe doet hij het?! Sander stapt om 16.22 uur uit zijn studio zonder tijd en breekt eigen record
- 'Qmusic Top 40 Live' brengt The Bausa, The Opposites en Suzan & Freek samen in Rotterdam Ahoy
- Libelle krijgt eigen radiozender: dit mag je vanaf 1 december verwachten
- Barend van Deelen, Wijnand Speelman en nieuwkomer Nellie Benner in Glazen Huis
- Samen op stap voor een warmere kerst: JOE lanceert De Grote Pakjestocht
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Ik vind hem kleiner dan gedacht!' -
'Expeditie Robinson' start met stevige realitycheck -
Nieuwe vodcast 'Alloo Jambers – de Jambers tapes' -
Repetitie gaat mis voor Double Trouble in 'Got Talent' -
Oostende pakt allereerste vrijstelling in 'Mijn Restaurant' -
'Marc, mag ik uw onderbroeken?' -
'Blind Getrouwd'-koppel Mattias en Marjan nog steeds madly in love -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Pride and Prejudice' -
Christina en Thira strijden om Donny in 'Love Island VIPS' -
Bekijk de trailer van 'Anastasya op een Ander' -
'Boer zkt Vrouw' sexier en spannender dan ooit -
Shauna: van euforie naar bittere exit in 'De Verraders' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'The Mob' op Disney+ -
Wie blijft samen? Wie vraagt de scheiding aan? -
'Reputatieschade? Je m’en fous!' -
'De Verhulstjes' gaan bowlen! -
'Monsters: The Truth Behind the Myths' nieuw op National Geographic -
'Freak circus' zet podium van 'Got Talent' in vuur en vlam -
Stream de nieuwe mysterieserie'Phony' op Disney+ -
Eerste service legt pijnpunten bloot in 'Mijn Restaurant' -
'Taken: Natalee Holloway' in november nieuw op Netflix
-
Margriet Hermans gelooft Shauna Dewit voor geen haar -
Graaft Femke haar eigen graf in 'Thuis'? -
'De carwash draaide op mijn kosten' -
Mattias en Marjan nemen afscheid van elkaar voor het beslissingsmoment -
Streamz onthult trailer voor nieuwe dramareeks 'Omerta' -
Repetitie loopt mis voor Golden Buzzer Amoukanama -
Isabelle A getuigt over haar kankerdiagnose in 'Radio 2 Dansathon' -
Karolien Debecker komt toe in Zottegem voor Radio 2 Dansathon -
Verspreekt Kürt Rogiers zich in 'De Verraders'?
Kijktip van de dag

Aan het begin van zijn vierde jaar op Zweinstein wordt Harry Potter door de Vuurbeker uitgekozen om zijn school te vertegenwoordigen op een belangrijk tovertoernooi. Hij moet het in allerlei gevaarlijke proeven opnemen tegen de beste studenten van drie verschillende tovenaarsscholen. Gelukkig kan hij zoals altijd rekenen op de steun van zijn beste vrienden Hermelien Griffel en Ron Wemel. Ondertussen begint ook de kracht van zijn aartsvijand Voldemort toe te nemen.
'Harry Potter and the Goblet of Fire', film uit 2005 met oa. Daniel Radcliffe en Emma Watson, om 20.00 uur op Play.




































