Eerste deel documentaire Louis van Gaal te zien bij MAX

Maar liefst drie jaar lang werd Louis van Gaal gevolgd tijdens werk- en privémomenten door filmmaker Geertjan Lassche voor de documentaire Louis.
Het eerste deel van dit intieme portret van de bondscoach is te zien op donderdag 10 november om 21.30 uur bij MAX op NPO 1, een week later het vervolg.
In de film Louis schetst filmmaker Geertjan Lassche een uniek portret van Louis van Gaal; hij is één van de beste voetbaltrainers die ons land ooit gekend heeft én de man over wie iedereen een mening heeft. Nog nooit kwam een camera zo dichtbij het persoonlijke leven van Louis van Gaal.
Compleet beeld
In het eerste deel kijkt een gepensioneerde Louis van Gaal terug op hoogte- en dieptepunten uit zijn leven, zowel op voetbalgebied als op het persoonlijke vlak. Met zijn broer Gérard bespreekt hij zijn jeugd en de impact van zijn veel te vroeg overleden vader. Van Gaal haalt met Edgar Davids en Luís Figo herinneringen op aan de successen van Ajax en Barcelona, waarbij ook de botsingen met vedettes en de media de revue passeren. Verder spreekt Van Gaal met zijn dochters Brenda en Renate over de impact van het overlijden van hun moeder Fernanda. Met Frank en Ronald de Boer probeert hij uit te vinden waarom de kwalificatie met Oranje voor het WK Voetbal in 2002 mislukte. En we zien hem samen met zijn Truus van het leven genieten in Portugal. Zo ontstaat langzaam een beeld van de mens achter het veelbesproken imago.
Geertjan Lassche
Filmmaker en onderzoeksjournalist Geertjan Lassche (1976) won al vele prijzen en in 2020 kreeg hij de titel Journalist van het Jaar 2020, vanwege een door hem bedacht programma tijdens de uitbraak van Corona: 'Frontberichten'. Ook maakt hij eerder films over sport-gerelateerde onderwerpen zoals 'Hemelbestormers' (IDFA 2014), 'Niemand Kent Mij' (over Thomas Dekker) en 'Zwart IJs'.
De film Louis is een initiatief van Omroep MAX in coproductie met DOXY Films en is mede tot stand gekomen dankzij de financiële ondersteuning van het NPO-fonds, Netherlands Filmproduction Incentive en CoBO.
'Louis' (deel 1), donderdag 10 november om 21.30 uur bij MAX op NPO 1.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- ‘Mag ik jouw nier?’ gelanceerd op sterfdag Bart de Graaff
- Verboden Liefdes en familiegeheimen in nieuwe dramaserie 'Geheime Liefde'
- In 'Daten in het dorp: op Texel' gaan vier eilanders op zoek naar de liefde
- Cartoonito lanceert nieuwe serie 'Baby Lemmings'
- Proximus presenteert: 3de seizoen VRT-serie 'De Twaalf' in tv-première op Pickx Crime
- Dit zie je maandag in een nieuwe aflevering van 'Radar'
- Welke 'Dagelijkse Kost' eten we deze week?
- Dit zie je deze week in 'Sturm der Liebe' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
- Indy 500: de mooiste race ter wereld live op Ziggo Sport
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Berkel en Rodenrijs
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- De lucht kleurt Q: Berre geeft in luchtballon van Qmusic spectaculaire showcase vanuit de lucht
- K3 keert na ruim 16 jaar terug in de Top 40 met het Foute Anthem van Qmusic 'Schaduw'
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam -
EOdoc 'Het Corioliseffect': een weergaloze ode aan het leven op aarde -
Dit was de Q-Lift Off met Berre! -
Coaches van 'The Voice' reageren op gemene comments over zichzelf -
Same city, final chapter. merci, Paris. -
Een heel weekend K3 bij VTM! -
Viktor Verhulst deelt eigen nostalgische herinneringen -
Joshua en Noah gooien traditioneel rollenpatroon om in 'SYTYCD' -
Kijk nu de officiële trailer van 'KYLIE' -
'Jack Ryan: Ghost War' nieuw te zien op Prime Video -
'Ze Zeggen Dat' onderzoekt de orgasmekloof -
Kijk naar de reünie van 'The Real Housewives of Antwerp' -
HBO lanceert eerste beelden van 'Life, Larry and the Pursuit of Unhappiness' -
'Ticket to the Tribes' is binnenkort nieuw op Prime Video -
Het wordt heel heet in de studio van 'So You Think You Can Dance' -
Amy's 30ste verjaardag ontploft na verrassende onthullingen in 'The Real Housewives of Antwerp' -
'Vanavond Bij Ons' is nieuw op njam! -
Hoe ver gaat Andreas in 'Thuis'? -
Kijk de trailer van het nieuwe seizoen van 'Rivals' -
Zo klonk Essyla tijdens de halve finale van het Eurovisiesongfestival -
Mathieu Terryn geeft exclusieve inkijk in de backstage van 'The Voice' -
Eerste vrouwelijke dansduo raast over het 'SYTYCD'-podium -
Allesbehalve saai: 'A BORING YEAR'! -
Bartel Van Riet brengt Elie van z’n melk in 'Huis Gemaakt' -
Nieuw seizoen van '3FF' brengt 'D5R' terug! -
Anne en Hannelore moeten toegevingen doen in 'Blind Gekocht' -
Chemie spat van scherm in 'So You Think You Can Dance' -
'The Miniature Wife' is nu nieuw te zien op Streamz -
Er zijn nieuwe verleidsters op 'Temptation Island' -
Thomas Smith en Begijn le Bleu blikken terug op auditie 'SYTYCD'
Kijktip van de dag

Onderweg naar Oekraïne maakt Tom Waes enkele bijzondere stops. In Hasselt bijvoorbeeld, waar hij een Belgisch-Oekraïens koppel ontmoet dat elkaar leerde kennen dankzij 'Reizen Waes'. In Berlijn worden Tom en zijn ploeg herenigd met een gevlucht Oekraïens gezin dat ze leerden kennen tijdens hun vorige reis naar Oekraïne, zeven jaar geleden. Uiteindelijk steken Tom en zijn team in het Poolse Medyka de grens over naar Oekraïne. Daar bezoekt hij tijdens zijn eerste dagen onder andere een opleiding voor dronepiloten, net als het beroemde Lychakiv kerkhof in de stad Lviv. Een symbolische plek waar duizenden Oekraïense soldaten begraven liggen.
'Reizen Waes: Terug naar Oekraïne', om 20.50 uur op VRT 1.



































