'EénVandaag': levert Nederland straks de eerste vrouwelijke Formule 1-coureur?

donderdag 25 augustus 2011

Die kans is helemaal niet zo klein, want de 16-jarige Beitske Visser is het nieuwe talent in de Nederlandse autosport. Ze rijdt al sinds haar vijfde in karts en mocht begin deze maand voor de grap meerijden met Dutch Supercar Challenge. Tot ieders verbijstering versloeg Beitske tien ervaren coureurs. Sindsdien is ze in de race om de nieuwe Jos Verstappen, Christijan Albers of Robert Doornbos te worden. In de uitzending van 'EénVandaag' van donderdag 26 augustus racet Beitske een potje tegen Robert Doornbos.

Waarom verdienen de bestuurders van Sanquin zo veel?
Bloeddonoren zijn boos op Sanquin. Zo boos dat de LVB (Landelijke Vereniging van Bloed- en Plasmadonoren) de bloedbank dreigt met een boycot. Aanleiding voor de woede is de salarissen die leden van de raad van bestuur van Sanquin vorig jaar ontvingen. Bestuursvoorzitter Theo Buunen kreeg 258 duizend euro op zijn rekening gestort, vicevoorzitter Jeroen de Wit kreeg 228 duizend euro. 'EénVandaag' zoekt uit hoe het kan dat de bestuurders van de bloedbank zo veel geld verdienen.

Strijd in Libië
De strijd in Libië is nog steeds niet ten einde. Rebellen en strijders loyaal aan Kadhafi zijn nog altijd in gevecht. Verslaggever Bart Hettema en cameraman Roel van Hees zijn in Libië en doen verslag.

Wie zijn de mensen van de National Transitional Council ?
Al vanaf februari van dit jaar zet de Libische National Transitional Council zich in om Kadhafi als staatshoofd van Libië af te zetten. De Overgangsraad heeft zich opgeworpen als tussentijdse vertegenwoordiger van het Libische volk. Ondertussen hebben veel landen, voornamelijk Westers, deze Nationale Overgangsraad erkend als enige wettige vertegenwoordiger van het Libische volk. Maar wie zijn de mensen die in deze Raad zitten? Is ook het Berbervolk hierin vertegenwoordigd? Is het Arabisch de officiële taal, of krijgt het berberdialect ook een status? In 'EénVandaag' de arabist Jan Jaap de Ruiter en Europarlementariër Hans van Baalen over de Overgangsraad. En een gesprek met de berber-activist Fathi Ben Khalifa die gevlucht is voor het regime van Kadhafi en zeer nauwe banden heeft met de nieuwe leiders.

'EénVandaag', virjdag 26 augustus 2011 om 18.15 uur op Nederland 1.



persbericht EénVandaag
http://www.eenvandaag.nl
Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'VRT Zomerhit' (VRT)

Vanavond stellen de volgende vijf kanshebbers zich voor: Aaron Blommaert & Zoë Livay met 'Tranen van goud', Dana Winner met ' De stilte van de stad', DJ Licious x Milow met 'Forever Young', Gert Verhulst & James Cooke met 'Madiwodo' en Line De Dauw met 'Plankgas'. Ook deze artiesten maken hun opwachting: #LikeMe, KAMRAD, Glennis Grace, Rutger van Barneveld, Dressed Like Boys en Kat Deluna.

'VRT Zomerhit', om 20.55 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:25
    Inside Taronga Zoo
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 18:25
    The Brokenwood Mysteries
    20:00
    VRT NWS Update
  • 18:45
    De Hoppers
    19:00
    Stresskippen
  • 18:20
    VTMies
    19:00
    VTM Nieuws
  • 18:15
    Het leukste van 45 Jaar Bananasplit
    19:10
    Help, Mijn Man Is Klusser
  • 18:50
    The Croods: A New Age
    20:30
    A Dog's Way Home
  • 18:00
    All New Traffic Cops
    22:30
    Abduction
  • 18:10
    24
    00:25
    Departure
  • 18:50
    Keeping Up Appearances
    20:35
    Bompa
  • 18:50
    Komen Eten bij Over De Oceaan
    20:00
    Blind Gekocht NL
  • 18:35
    NCIS
    23:05
    Criminal Minds
  • 18:45
    Two and a Half Men
    20:35
    Dunkirk
  • 18:20
    The Block Australia
    20:35
    The Real Housewives van het Zuiden
  • 18:40
    World's Most Evil Killers
  • 18:49
    Trends Talk
    19:23
    CEO van mijn leven
  • 18:52
    De perfecte vloerbekleding
    18:55
    Seventies To Seven
  • 18:05
    Lekker Messy - Weekmenu
    18:55
    Tot op de Graat
  • 18:10
    McDonald and Dodds
    20:00
    Silent Witness
  • 18:10
    White Collar
    19:05
    Nine Perfect Strangers
  • 18:30
    EenVandaag
    19:05
    NOS WorldPride Amsterdam 2026
  • 18:35
    Ik mis je
    19:00
    Into The Congo With Ben Fogle
  • 18:45
    Steken en Prikken: Op Vakantie
    19:00
    NOS Jeugdjournaal