Ed Spanjaard zondag in 'Podium Witteman'

zaterdag 13 februari 2021

Paul Witteman ontvangt dirigent en pianist Ed Spanjaard, violist Liza Ferschtman, percussionist Agostinho Sequeira, tenor Peter Gijsbertsen en pianist Yvonne Gesler, Dudok Quartet Amsterdam, en Fuse.

De muziek van componist en concertpianist Hans Henkemans (1913-1995)  werd  aanvankelijk veel uitgevoerd, maar in de jaren ’70 kwam daar abrupt een eind aan. Dirigent en pianist Ed Spanjaard voelt zich diep verbonden met de componist -zijn vader was met hem bevriend- en wil in 'Podium Witteman' met liefde een lans breken voor Henkemans' muziek. Samen met violist Liza Ferschtman speelt hij een deel uit de vioolsonate uit 1944.


Pauls Jonge Held is deze week de 22-jarige Portugese percussionist Agostinho Sequeira. Hij won vorig jaar het prestigieuze Tromp Percussion Concours in Eindhoven. Agostinho Sequeira speelt een intrigerend stuk, waarbij hij meerdere instrumenten gebruikt, waaronder de mbira, ofwel duimpiano.

Fuse is bezig aan een spannende reeks optredens in Podium Witteman. Componisten van over de hele wereld schrijven en arrangeren stukken voor onze huisband. Deze keer laat Fuse ons kennis maken met de Amerikaanse componist en altviolist Jessica Meyer.

Mike Boddé heeft een lekker stevig stuk gecomponeerd dat volgens hem Fuse perfect op het lijf is geschreven. En dat komt goed uit want in deze tijd snakt hij ernaar om weer samen met Fuse te spelen. Het stuk heet Padapap!

De  naam van Joseph Haydn komt maar twee keer voor in de Top 4oo van Radio 4. En dan ook nog op plaats 232 als hoogste notering. Hoe zou dat komen?  Is Haydn niet sexy genoeg? Paul Witteman en het Dudok Kwartet vinden zeer zeker van niet!

Floris Kortie neemt ons terug in de tijd naar het midden van de vorige eeuw toen homoseksualiteit in Engeland nog strafbaar was en componist Benjamin Britten en tenor Peter Pears hun liefde voor elkaar noodgedwongen geheim moesten houden. In het openbaar konden ze alleen muzikaal open zijn over hun gevoelens. Tenor Peter Gijsbertsen zingt van Britten 'My beloved is mine', samen met de Duitse pianist Yvonne Gesler.

'Podium Witteman', zondag 14 februari van 18.15 tot 19.15 uur bij de NTR op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Wanneer Gandalf ontdekt dat de duistere Sauron zijn zinnen heeft gezet op de verovering van Minas Tirith, reist hij in allerijl naar de versterkte stad af. Hij waarschuwt stadhouder Denethor voor het nakende gevaar en hij wil hem overtuigen de hulp in te roepen van de koning van Rohan en zijn trouwe volgelingen. Daar wil Denethor echter niets van weten. Hij wil zijn macht met niemand delen. Ondertussen worstelt Aragorn met zijn lot als leider. Hij moet de bewoners van Midden-Aarde aanvoeren in de strijd tegen de troepen van Sauron.

'The Lord of the Rings: The Return of the King', film uit 2003 met oa. Elijah Wood, om 20.40 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:45
    Switch
    07:30
    Stresskippen
  • 18:18
    Michael Van Peel: ' Welcome to the Rebellion'
  • 19:45
    Karrewiet
    07:00
    Kaatje zingt
  • 19:00
    VTM Nieuws
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 19:35
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
    02:40
    Geen uitzending
  • 19:40
    S.W.A.T.
    12:25
    Geen uitzending
  • 19:35
    All New Traffic Cops
    10:00
    Geen uitzending
  • 19:05
    The Christmas Gift
    12:15
    Three Wise Men and a Baby
  • 19:30
    Drie mannen onder een dak
    06:00
    Joe
  • 18:55
    Kijken en Kijken Kijken
    13:00
    De Zussen Coorevits
  • 19:40
    FBI
    06:35
    Coroner
  • 19:25
    Chopper Cops
    12:30
    Cobra Kai
  • 19:40
    Chateau Meiland
    12:50
    The Sky is the Limit
  • 19:35
    Snapped
    16:35
    World's Most Evil Killers
  • 15:00
    Herhalingslus
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 19:47
    De tip
    07:00
    Good Morning Sunshine
  • 19:45
    Sarah's Sweet Table
  • 19:00
    Death in Paradise
    08:55
    Murdoch Mysteries
  • 19:45
    NCIS: New Orleans
    12:55
    Storage Wars
  • 19:05
    Carrie op Vrijdag
    13:00
    NOS Journaal
  • 19:40
    Meldpunt Actueel
    13:00
    NOS Journaal
  • 19:25
    Onderweg naar liefde
    12:35
    Peperbollen