Duitsland Kiest: NPO Radio 1 doet uitgebreid verslag van de Duitse verkiezingen

zaterdag 25 september 2021

Duitsland gaat 26 september naar de stembus om een nieuw parlement te kiezen. Angela Merkel stopt na bijna zestien jaar aan de macht en de kiezer bepaalt dus ook wie de nieuwe Bondskanselier wordt. Reden genoeg om deze spannende verkiezingen op de voet te volgen. NPO Radio 1 doet uitgebreid verslag.

Zondag 26 september zijn om 18.00 uur de resultaten van de exitpoll te horen in een extra uitzending van de NOS met Lara Rense. Daarin ook de eerste analyses met deskundigen, livebijdragen van verslaggevers bij de drie Duitse partijen die nu bovenaan in de peilingen staan en reacties vanuit politiek Den Haag.


Om 19.00 uur ontvangen presentatoren Tim de Wit en Sophie Derkzen een keur aan Duitse en Nederlandse gasten en praten over de eerste resultaten van de uitslag. Dat doen ze in een speciale uitzending van 'Bureau Buitenland' (VPRO) op locatie vanuit het Michelberger Hotel in Berlijn.

Op maandag 27 september komt 'Bureau Buitenland' (VPRO) nog een keer live uit Berlijn maar dan om 18.30 uur. In deze uitzending vooral aandacht voor de issues die nu door de jongere generatie in Duitsland op de kaart worden gezet. Wat is hun wens, wat moet er na zestien jaar Merkel veranderen?

Alvast met Duitse jongeren op 'Mutti' Merkel terugkijken? Dat kan nu al in de podcast 'Generatie Merkel'. Hierin onderzoekt VPRO-presentator Sophie Derkzen hoe de jongere generatie, die opgroeide met Merkel, naar het Duitsland kijkt dat zij achterlaat. Deze podcast is te beluisteren via de NPO Luister-app, de site of app van NPO Radio 1 en andere podcasts-platforms.

Alle bijdragen van NPO Radio 1 over de Duitse verkiezingen zijn ook te volgen via www.nporadio1.nl/duitslandkiest.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

April 1912. De Titanic verlaat de haven van Queenstown. Meer dan 2.000 passagiers zullen de overtocht over de Atlantische Oceaan meemaken. Het vaartuig is voor velen het schip der dromen, maar de jonge Rose beschouwt de Titanic als een slavenschip dat haar geketend terug naar huis terug zal brengen. Om de financiële problemen van haar ouders op te lossen is ze immers verplicht om met de rijke Cal te trouwen. Rose houdt niet van haar verloofde en besluit overboord te springen.

'Titanic', film uit 1997 met Kate Winslet en Leonardo DiCaprio, om 20.30 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:30
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    00:55
    VRT NWS laat
  • 22:50
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    01:10
    Het weer
  • 22:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 20:30
    Titanic
    00:00
    Nomadland
  • 22:35
    Hummingbird
    00:30
    Call the Bailiffs: Time To Pay Up
  • 22:35
    Escape Room: Tournament of Champions
    00:15
    Breeders
  • 22:30
    Deadly Inferno
    00:00
    Night Coppers
  • 22:55
    Magnum P.I.
    00:25
    Suits
  • 22:55
    Tegen de Sterren Op
    23:40
    Wat nu weer?
  • 21:55
    Kopen Of Slopen?
    23:20
    De douane in actie
  • 22:40
    Criminal Minds
    02:05
    Geen uitzending
  • 22:50
    Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life
    01:00
    Blue Bloods
  • 22:30
    The Real Housewives of Amsterdam
    23:40
    Paradise Hotel
  • 22:10
    Menendez: Blood Brothers
    23:40
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 22:50
    Fleet TV
    23:24
    Alle Zaken op een Rijtje
  • 22:57
    Het perfecte terras
    00:00
    Oh What A Night
  • 22:30
    De Smaaktoerist
    23:05
    Loïc zot van koken weekmenu
  • 22:45
    The Doctor Blake Mysteries
    01:00
    Murdoch Mysteries
  • 22:55
    From
    00:00
    Law & Order: Special Victims Unit
  • 22:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    07:35
    Nederland in Beweging
  • 22:40
    Etty
    23:50
    NOS Journaal Laat
  • 22:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    06:00
    Olly, het kleine witte busje