Duitsland Kiest: NPO Radio 1 doet uitgebreid verslag van de Duitse verkiezingen

Duitsland gaat 26 september naar de stembus om een nieuw parlement te kiezen. Angela Merkel stopt na bijna zestien jaar aan de macht en de kiezer bepaalt dus ook wie de nieuwe Bondskanselier wordt. Reden genoeg om deze spannende verkiezingen op de voet te volgen. NPO Radio 1 doet uitgebreid verslag.
Zondag 26 september zijn om 18.00 uur de resultaten van de exitpoll te horen in een extra uitzending van de NOS met Lara Rense. Daarin ook de eerste analyses met deskundigen, livebijdragen van verslaggevers bij de drie Duitse partijen die nu bovenaan in de peilingen staan en reacties vanuit politiek Den Haag.
Om 19.00 uur ontvangen presentatoren Tim de Wit en Sophie Derkzen een keur aan Duitse en Nederlandse gasten en praten over de eerste resultaten van de uitslag. Dat doen ze in een speciale uitzending van 'Bureau Buitenland' (VPRO) op locatie vanuit het Michelberger Hotel in Berlijn.
Op maandag 27 september komt 'Bureau Buitenland' (VPRO) nog een keer live uit Berlijn maar dan om 18.30 uur. In deze uitzending vooral aandacht voor de issues die nu door de jongere generatie in Duitsland op de kaart worden gezet. Wat is hun wens, wat moet er na zestien jaar Merkel veranderen?
Alvast met Duitse jongeren op 'Mutti' Merkel terugkijken? Dat kan nu al in de podcast 'Generatie Merkel'. Hierin onderzoekt VPRO-presentator Sophie Derkzen hoe de jongere generatie, die opgroeide met Merkel, naar het Duitsland kijkt dat zij achterlaat. Deze podcast is te beluisteren via de NPO Luister-app, de site of app van NPO Radio 1 en andere podcasts-platforms.
Alle bijdragen van NPO Radio 1 over de Duitse verkiezingen zijn ook te volgen via www.nporadio1.nl/duitslandkiest.
https://www.nporadio1.nl/
Meer artikels over NPO - Nederlandse Publieke Omroep
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Fred van Leer deze zomer terug bij TLC met nieuw seizoen 'Say Yes To The Dress Benelux'
- 'Hier was ik niet klaar voor': eerste studioshow 'So You Think You Can Dance' zet Top 20 meteen onder hoogspanning
- Drie broers gaan na 30 jaar opnieuw samen in bad voor Viktor Verhulst in 'Brieven Aan Samson'
- Wanneer bescherming faalt, rest alleen nog verzet: de indringende dramaserie 'L’affaire Laura Stern'
- Nieuw seizoen 'Amsterdam Centraal 24/7' op National Geographic
- 'NPO Doc: Alles moet beter' op NPO 3
- Donderdag in 'Zembla': Gokkers in je tijdlijn
- 'Een sok op de werf?': Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt'
- Alcohol in het ziekenhuis en vrouwen op het voetbalveld: 'Ze Zeggen Dat' legt pijnpunten en clichés bloot
- 'VRT NWS Pano' onderzoekt: Niet naar school
- Radio 1-luisteraars maken opnieuw statement voor vrede: 'Imagine' van John Lennon op nummer 1 in 'Radio 1 Classics 1000'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Henkjan Smits valt in bij 'FM op 5'
- DINO wint MNM Start to dj 2026
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island' -
'Flashback' duikt in de wilde jaren van JIM -
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand -
Ex-coaches grijpen de macht in 'The Voice' -
Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice' -
Netflix deelt officiële trailer van nieuwe actiethriller 'Man on Fire'
-
'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn' -
'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht -
Netflix dropt trailer van tweede seizoen 'Haantjes' -
'True Crime Belgium' over de Bende van horen, zien en zwijgen -
Marco Borsato negende gast in 'Sergio in Italië' -
Deze 'Mol'-kandidaat moet na de derde aflevering naar huis -
Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring -
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'? -
Kijk nu de trailer van 'Half Man' op HBO Max -
Emotionele Natassia past haar trouwjurk -
Het gaat stuiven in 'Thuis'! -
'Hakken over de Sloot' seizoen 2 is terug op Prime Video -
'Malcolm in the Middle: Life's Still Unfair' nieuw op Disney+ -
Bekim uit 'De Trein' krijgt oproep over gewapende man in station -
Dit zie je deze week in 'Hacked' op Streamz -
Ezra brengt zijn 94-jarige steunpilaar mee op het podium in 'SYTYCD'
Kijktip van de dag

Vijf jaar na hun eerste culinaire ontmoeting voor het programma 'Sergio over de grens' trekken Sergio Herman en Marco Borsato terug naar Toscane. In Firenze duiken ze in de wereld van gelato en gaan ze op zoek naar de perfecte fiore di latte. Met een eigen machine en artisanale melk probeert Marco het ultieme ijs te maken.
'Sergio in Italië: Marco 2026', om 21.50 uur op VTM.



































