Duitsland Kiest: NPO Radio 1 doet uitgebreid verslag van de Duitse verkiezingen

zaterdag 25 september 2021

Duitsland gaat 26 september naar de stembus om een nieuw parlement te kiezen. Angela Merkel stopt na bijna zestien jaar aan de macht en de kiezer bepaalt dus ook wie de nieuwe Bondskanselier wordt. Reden genoeg om deze spannende verkiezingen op de voet te volgen. NPO Radio 1 doet uitgebreid verslag.

Zondag 26 september zijn om 18.00 uur de resultaten van de exitpoll te horen in een extra uitzending van de NOS met Lara Rense. Daarin ook de eerste analyses met deskundigen, livebijdragen van verslaggevers bij de drie Duitse partijen die nu bovenaan in de peilingen staan en reacties vanuit politiek Den Haag.


Om 19.00 uur ontvangen presentatoren Tim de Wit en Sophie Derkzen een keur aan Duitse en Nederlandse gasten en praten over de eerste resultaten van de uitslag. Dat doen ze in een speciale uitzending van 'Bureau Buitenland' (VPRO) op locatie vanuit het Michelberger Hotel in Berlijn.

Op maandag 27 september komt 'Bureau Buitenland' (VPRO) nog een keer live uit Berlijn maar dan om 18.30 uur. In deze uitzending vooral aandacht voor de issues die nu door de jongere generatie in Duitsland op de kaart worden gezet. Wat is hun wens, wat moet er na zestien jaar Merkel veranderen?

Alvast met Duitse jongeren op 'Mutti' Merkel terugkijken? Dat kan nu al in de podcast 'Generatie Merkel'. Hierin onderzoekt VPRO-presentator Sophie Derkzen hoe de jongere generatie, die opgroeide met Merkel, naar het Duitsland kijkt dat zij achterlaat. Deze podcast is te beluisteren via de NPO Luister-app, de site of app van NPO Radio 1 en andere podcasts-platforms.

Alle bijdragen van NPO Radio 1 over de Duitse verkiezingen zijn ook te volgen via www.nporadio1.nl/duitslandkiest.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Stef Wauters (VTM NIEUWS)

Exact 1 jaar na de eedaflegging van Donald Trump blikt VTM NIEUWS terug op een verrassend, boeiend en soms ronduit hallucinant jaar. Een jaar met een wereldwijde handelsoorlog, een inval in Venezuela, bombardementen in Iran, ruzie met Oekraïne en de NAVO-bondgenoten en een vredesakkoord in Gaza. Gaat de storm liggen of woedt hij in 2026 nog heviger? En wat is de impact op ons leven? Exporten beantwoorden uw vragen over de Amerikaanse en wereldpolitiek.

'VTM NIEUWS Special: 1 jaar Trump', om 21.50 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 10:00
    Radio 2 op VRT 1: ann&daan
    07:00
    Karrewiet met VGT
  • 09:00
    Winterbeelden
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 10:30
    Beer Bo
    07:00
    Sam & Julia
  • 09:40
    Geen uitzending
    13:00
    VTM Nieuws (13 uur)
  • 10:00
    Ik Vertrek
    03:00
    Geen uitzending
  • 09:00
    Geen uitzending
    14:35
    S.W.A.T.
  • 10:00
    Geen uitzending
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:10
    Geen uitzending
    15:05
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 09:00
    Geen uitzending
    06:00
    Nostalgie: The Warming-up Show & Sta Op! met Véronique De Kock
  • 10:10
    Family Law
    06:45
    Friends
  • 10:25
    Bar Rescue
    12:45
    See
  • 09:50
    A Place in the Sun
    12:45
    Embarrassing Bodies
  • 09:50
    Mark of a Serial Killer
    12:20
    Vanished: The Lucie Blackman Mystery
  • 10:00
    Herhalingslus
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:27
    Zo doe je het!
    07:00
    Good Morning Sunshine
  • 09:50
    Wordt aangekondigd
    06:45
    Bon Appetit
  • 10:05
    Death in Paradise
    08:00
    Midsomer Murders
  • 10:25
    American Pickers
    12:45
    Storage Wars
  • 10:30
    MAX Geheugentrainer
    13:00
    NOS Journaal
  • 09:55
    Nieuwsuur
    13:00
    NOS Journaal
  • 10:30
    Kiwi & Strit
    12:55
    Saïd & Anna