Duitsland Kiest: NPO Radio 1 doet uitgebreid verslag van de Duitse verkiezingen

zaterdag 25 september 2021

Duitsland gaat 26 september naar de stembus om een nieuw parlement te kiezen. Angela Merkel stopt na bijna zestien jaar aan de macht en de kiezer bepaalt dus ook wie de nieuwe Bondskanselier wordt. Reden genoeg om deze spannende verkiezingen op de voet te volgen. NPO Radio 1 doet uitgebreid verslag.

Zondag 26 september zijn om 18.00 uur de resultaten van de exitpoll te horen in een extra uitzending van de NOS met Lara Rense. Daarin ook de eerste analyses met deskundigen, livebijdragen van verslaggevers bij de drie Duitse partijen die nu bovenaan in de peilingen staan en reacties vanuit politiek Den Haag.


Om 19.00 uur ontvangen presentatoren Tim de Wit en Sophie Derkzen een keur aan Duitse en Nederlandse gasten en praten over de eerste resultaten van de uitslag. Dat doen ze in een speciale uitzending van 'Bureau Buitenland' (VPRO) op locatie vanuit het Michelberger Hotel in Berlijn.

Op maandag 27 september komt 'Bureau Buitenland' (VPRO) nog een keer live uit Berlijn maar dan om 18.30 uur. In deze uitzending vooral aandacht voor de issues die nu door de jongere generatie in Duitsland op de kaart worden gezet. Wat is hun wens, wat moet er na zestien jaar Merkel veranderen?

Alvast met Duitse jongeren op 'Mutti' Merkel terugkijken? Dat kan nu al in de podcast 'Generatie Merkel'. Hierin onderzoekt VPRO-presentator Sophie Derkzen hoe de jongere generatie, die opgroeide met Merkel, naar het Duitsland kijkt dat zij achterlaat. Deze podcast is te beluisteren via de NPO Luister-app, de site of app van NPO Radio 1 en andere podcasts-platforms.

Alle bijdragen van NPO Radio 1 over de Duitse verkiezingen zijn ook te volgen via www.nporadio1.nl/duitslandkiest.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Lili en Marleen' (VTM)

Nieke kondigt met veel bravoure aan dat ze wil trouwen met nonkel Frans. Ze zal in een andere buurt een café openen en er samen met Frans en Henrieke gaan wonen. Met de hulp van moeder Lisa kan Nieke haar vader overtuigen om zich neer te leggen bij het feit dat nonkel Frans zijn nieuwe schoonzoon wordt. Aangezien dit zijn enige alternatief is om zijn kleinzoon Henrieke bij zich te houden, stemt Rik toe. Het grote slachtoffer van deze transactie wordt Stavros, voor wie er geen plaats meer overblijft in café De Lichttoren. Ida springt voor hem in de bres.

'Lili en Marleen', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    Dwars door de Lage landen
    06:00
    In bed met Olly
  • 10:00
    Herfstbeelden
    15:00
    Sporza: Davis Cup 2025
  • 13:35
    De Sintkrant
    04:50
    Geen uitzending
  • 13:35
    Goed Geplant
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:20
    Parking Wars
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:05
    Geen uitzending
    11:50
    House
  • 10:00
    Geen uitzending
    00:30
    Most Daring
  • 13:05
    Lucky Christmas
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:00
    Joe
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:25
    De Zussen Coorevits
    01:30
    De Tafel van de Week
  • 13:25
    My Life is Murder
    01:25
    Criminal Minds
  • 13:25
    Storage Wars
    01:40
    NCIS: Los Angeles
  • 13:15
    The Sky is the Limit
    01:20
    Botched
  • 13:20
    Snapped
    01:10
    The First 48
  • 13:29
    City Reports
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:34
    Publireportage
    05:55
    Sixties To Six
  • 13:35
    Wild van Wild
    01:05
    Guten Appetit
  • 13:00
    Midsomer Murders
    03:30
    Ripper Street
  • 13:25
    Storage Wars
    03:05
    Nancy Drew
  • 13:10
    NOS Sport: ISU Wereldbeker Schaatsen
    01:18
    Wie is de Mol? 25 jaar
  • 13:10
    2 voor 12
    01:00
    Dit is de Week
  • 13:35
    Super surprise
    01:45
    Onderweg naar liefde