Duitsland Kiest: NPO Radio 1 doet uitgebreid verslag van de Duitse verkiezingen

zaterdag 25 september 2021

Duitsland gaat 26 september naar de stembus om een nieuw parlement te kiezen. Angela Merkel stopt na bijna zestien jaar aan de macht en de kiezer bepaalt dus ook wie de nieuwe Bondskanselier wordt. Reden genoeg om deze spannende verkiezingen op de voet te volgen. NPO Radio 1 doet uitgebreid verslag.

Zondag 26 september zijn om 18.00 uur de resultaten van de exitpoll te horen in een extra uitzending van de NOS met Lara Rense. Daarin ook de eerste analyses met deskundigen, livebijdragen van verslaggevers bij de drie Duitse partijen die nu bovenaan in de peilingen staan en reacties vanuit politiek Den Haag.


Om 19.00 uur ontvangen presentatoren Tim de Wit en Sophie Derkzen een keur aan Duitse en Nederlandse gasten en praten over de eerste resultaten van de uitslag. Dat doen ze in een speciale uitzending van 'Bureau Buitenland' (VPRO) op locatie vanuit het Michelberger Hotel in Berlijn.

Op maandag 27 september komt 'Bureau Buitenland' (VPRO) nog een keer live uit Berlijn maar dan om 18.30 uur. In deze uitzending vooral aandacht voor de issues die nu door de jongere generatie in Duitsland op de kaart worden gezet. Wat is hun wens, wat moet er na zestien jaar Merkel veranderen?

Alvast met Duitse jongeren op 'Mutti' Merkel terugkijken? Dat kan nu al in de podcast 'Generatie Merkel'. Hierin onderzoekt VPRO-presentator Sophie Derkzen hoe de jongere generatie, die opgroeide met Merkel, naar het Duitsland kijkt dat zij achterlaat. Deze podcast is te beluisteren via de NPO Luister-app, de site of app van NPO Radio 1 en andere podcasts-platforms.

Alle bijdragen van NPO Radio 1 over de Duitse verkiezingen zijn ook te volgen via www.nporadio1.nl/duitslandkiest.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Heel Mijn Hart' (VTM GO+)

Tom, Isabelle, Jozefien, Elke en Gilles starten hun verblijf in het Zuid-Afrikaanse vakantiehuis met een gezellig aperitief om elkaar beter te leren kennen. Gilles gaat vervolgens suppen met Kaat en Isabelle gaat op een date vol avontuur met Bart.

'Heel Mijn Hart', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:10
    Reizen Waes: terug naar Oekraïne
    22:00
    112 Hulp is onderweg
  • 20:50
    Un prophète
    21:50
    Hacks
  • 21:15
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 21:05
    Medisch Centrum West
    22:10
    Armageddon
  • 19:55
    Men in Black: International
    21:55
    Smeris
  • 20:35
    Scent of a Woman
    23:25
    9-1-1
  • 21:35
    All New Traffic Cops
    22:30
    Donnie Brasco
  • 21:20
    ER
    00:30
    Suits
  • 21:35
    Tien Om Te Zien
    22:40
    Coppers
  • 21:35
    Topdokters van Morgen
    22:40
    Scheire en de Schepping
  • 21:15
    CIA
    22:15
    Elsbeth
  • 20:35
    The Meg
    22:35
    American History X
  • 21:25
    Junior Bake Off Vlaanderen
    00:50
    The Real Housewives of Amsterdam
  • 21:30
    The Mysterious Murder Of Ann Heron
    22:30
    Garage Sale Mystery: Guilty Until Proven Innocent
  • 21:46
    Business Branding
    21:56
    Z-Weekoverzicht
  • 21:45
    Kan ik het ook?
    22:00
    Knuffel Pop
  • 21:10
    Open Vuur
    22:05
    Pasta & Risotto
  • 21:05
    All Creatures Great and Small
    22:00
    Silent Witness
  • 20:55
    From
    21:55
    Law & Order: Special Victims Unit
  • 21:15
    Over Mijn Lijk
    22:15
    Andere Tijden Sport
  • 21:25
    Bureau Buitenland
    22:00
    Nieuwsuur
  • 21:20
    Die Andere Late Night
    21:55
    Mocros