Duitsland Kiest: NPO Radio 1 doet uitgebreid verslag van de Duitse verkiezingen

zaterdag 25 september 2021

Duitsland gaat 26 september naar de stembus om een nieuw parlement te kiezen. Angela Merkel stopt na bijna zestien jaar aan de macht en de kiezer bepaalt dus ook wie de nieuwe Bondskanselier wordt. Reden genoeg om deze spannende verkiezingen op de voet te volgen. NPO Radio 1 doet uitgebreid verslag.

Zondag 26 september zijn om 18.00 uur de resultaten van de exitpoll te horen in een extra uitzending van de NOS met Lara Rense. Daarin ook de eerste analyses met deskundigen, livebijdragen van verslaggevers bij de drie Duitse partijen die nu bovenaan in de peilingen staan en reacties vanuit politiek Den Haag.


Om 19.00 uur ontvangen presentatoren Tim de Wit en Sophie Derkzen een keur aan Duitse en Nederlandse gasten en praten over de eerste resultaten van de uitslag. Dat doen ze in een speciale uitzending van 'Bureau Buitenland' (VPRO) op locatie vanuit het Michelberger Hotel in Berlijn.

Op maandag 27 september komt 'Bureau Buitenland' (VPRO) nog een keer live uit Berlijn maar dan om 18.30 uur. In deze uitzending vooral aandacht voor de issues die nu door de jongere generatie in Duitsland op de kaart worden gezet. Wat is hun wens, wat moet er na zestien jaar Merkel veranderen?

Alvast met Duitse jongeren op 'Mutti' Merkel terugkijken? Dat kan nu al in de podcast 'Generatie Merkel'. Hierin onderzoekt VPRO-presentator Sophie Derkzen hoe de jongere generatie, die opgroeide met Merkel, naar het Duitsland kijkt dat zij achterlaat. Deze podcast is te beluisteren via de NPO Luister-app, de site of app van NPO Radio 1 en andere podcasts-platforms.

Alle bijdragen van NPO Radio 1 over de Duitse verkiezingen zijn ook te volgen via www.nporadio1.nl/duitslandkiest.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

Evert loopt nog steeds te treuren over de dood van Willemijn en nu is ook nog een van zijn honden overleden. Ondertussen is Martin nog steeds niet open tegen Cheryl en de therapie van dr. Rossi lijkt niet te helpen. In de winkelstraat wordt Claire opnieuw geconfronteerd met Ernst, zij lijken beiden hun verleden niet los te kunnen laten en Anouk wordt geacht vrijwilligerswerk te doen op de hockeyvereniging van Vlinder.

'Gooische Vrouwen', om 00.05 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:15
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 23:55
    Nachtlus
    06:00
    Sta op met Radio 2
  • 22:25
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:00
    Welkom Aan Boord
    01:10
    Gooische Vrouwen
  • 00:05
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
    00:55
    Geen uitzending
  • 23:40
    Narcos
    00:45
    The Big Bang Theory
  • 00:05
    Xena: Warrior Princess
    00:50
    Geen uitzending
  • 00:25
    Buffy the Vampire Slayer
    01:10
    Geen uitzending
  • 00:40
    The Golden Girls
    01:05
    Geen uitzending
  • 00:35
    De Tafel van Tine
    03:00
    Geen uitzending
  • 00:30
    Neighbours: A New Chapter
    01:05
    FBI
  • 00:20
    Bar Rescue
    01:20
    Swamp People
  • 23:40
    A Place in the Sun
    00:45
    Bachelor in Paradise Australia
  • 00:10
    Family Law
    01:05
    Big Sky
  • 00:09
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 00:00
    Oh What A Night
    05:55
    Sixties To Six
  • 00:35
    Meesterlijke Klassiekers
    01:10
    Winterse Kost
  • 00:10
    Unforgotten
    01:00
    The Castaways
  • 00:20
    Below Deck Down Under
    01:05
    First Dates Australia
  • 00:25
    NOS Olympische Winterspelen Studio Olimpico
    01:30
    Pauw & De Wit
  • 00:35
    Nieuwsuur
    01:20
    Ongehoord Nieuws
  • 00:25
    App me als je thuis bent
    01:05
    Je Zal Het Maar Hebben