Driedelige documentaireserie 'Op de Vlucht' op NPO 2

maandag 3 mei 2021

De driedelige documentaireserie 'Op de Vlucht' vertelt het bijzondere verhaal van het Joodse gezin Hein. Door hun overlevingsdrift, alertheid, de hulp van een groep Utrechters en een flinke dosis geluk overleefden zij De Tweede Wereldoorlog.

Het drieluik 'Op de Vlucht' is onderdeel van het MAX-regioprogramma 'Noord-Zuid-Oost-West' en is op dinsdag 4 mei, woensdag 5 mei en donderdag 6 mei om 18.20 uur te zien op NPO 2.


Paul en Netta Hein wonen aan het begin van de oorlog met hun zoon Peter in de Utrechtse Wijde Begijnestraat. Omdat Netta tuberculose heeft, hoeft het gezin de eerste drie jaar van de oorlog niet op transport. In 1943 wordt het uiteindelijk toch te gevaarlijk en voelt het gezin Hein zich gedwongen om onder te duiken. Om hun overlevingskansen te vergroten brengen Paul en Netta Hein hun vierjarige zoon Peter bij vrienden onder. Zelf vertrekken zij naar hun eerste onderduikadres in Schalkwijk. Vanaf dat moment begint een angstaanjagende tocht langs verschillende Utrechtse onderduikadressen. Tijdens die tocht weet het echtpaar Hein meerdere malen op miraculeuze wijze te ontkomen aan de Duitse bezetters. Wat het echtpaar niet weet is dat hun zoon Peter al snel is doorgegeven aan de, voor hun onbekende ‘tante’ Cor, die hem meeneemt naar het Noord-Hollandse Beverwijk.

Op de vlucht vertelt ook het verhaal van de kleine Peter Hein. Tijdens de oorlog gaat hij van adres naar adres en die onzekere en verwarrende periode heeft zijn sporen bij hem nagelaten. Op zijn vijftigste krijgt Peter dan ook een ernstige depressie. Peter Hein is getrouwd en heeft drie kinderen: David, Eva en Ruben. In een gezinsgesprek met hun vader Peter vertellen de drie kinderen over hun jeugd en in hoeverre de gebeurtenissen uit de oorlog ook hun leven heeft beïnvloed. Ruben Hein is bekend als zanger, muzikant en won in 2018 'Wie is de Mol?'. Hij maakte de bijzondere muziek voor deze documentaire.

Het verhaal van Paul en Netta Hein en de verhalen van Peter Hein en zijn kinderen maken duidelijk hoe een oorlog mensen kan beschadigen, maar ook hoe levenskrachtig mensen kunnen zijn.

'Noord-Zuid-Oost-West: Op de Vlucht', dinsdag 4 mei, woensdag 5 mei en donderdag 6 mei om 18.20 uur bij MAX op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

Evert loopt nog steeds te treuren over de dood van Willemijn en nu is ook nog een van zijn honden overleden. Ondertussen is Martin nog steeds niet open tegen Cheryl en de therapie van dr. Rossi lijkt niet te helpen. In de winkelstraat wordt Claire opnieuw geconfronteerd met Ernst, zij lijken beiden hun verleden niet los te kunnen laten en Anouk wordt geacht vrijwilligerswerk te doen op de hockeyvereniging van Vlinder.

'Gooische Vrouwen', om 00.05 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 16:25
    De rugzak
    17:10
    Witse
  • 16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
    17:25
    The Office
  • 16:45
    Spring
    17:30
    GameKeepers
  • 16:35
    Sara
    17:15
    Winter Vol Liefde
  • 16:20
    Ik Vertrek
    17:20
    Helicopter ER
  • 15:30
    Sing 2
    17:35
    S.W.A.T.
  • 16:00
    Xena: Warrior Princess
    16:55
    24
  • 16:35
    Suits
    17:25
    ER
  • 16:45
    Home Improvement
    17:15
    SOS Piet
  • 15:45
    De Tafel van Tine
    17:05
    Daan & Jani
  • 16:05
    Grey's Anatomy
  • 16:45
    Brooklyn Nine-Nine
    17:45
    Family Matters
  • 16:35
    Bachelor in Paradise Australia
    17:50
    A Place in the Sun
  • 16:15
    World's Most Evil Killers
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 16:38
    Publireportage
    16:55
    Dit Zijn De Classics van MENTpop-radio
  • 16:10
    De Eregast
    17:00
    Panklaar
  • 16:50
    Call the Midwife
    17:55
    Death in Paradise
  • 16:00
    Below Deck Down Under
    16:55
    Below Deck Sailing Yacht
  • 16:40
    NOS Olympische Winterspelen
    22:10
    NOS Olympische Winterspelen Studio Olimpico
  • 16:25
    Noord-Zuid-Oost-West
    17:00
    NOS Journaal in Makkelijke Taal
  • 16:45
    Superheldenschool
    17:05
    Peperbollen