Driedelige documentaireserie 'Op de Vlucht' op NPO 2

maandag 3 mei 2021

De driedelige documentaireserie 'Op de Vlucht' vertelt het bijzondere verhaal van het Joodse gezin Hein. Door hun overlevingsdrift, alertheid, de hulp van een groep Utrechters en een flinke dosis geluk overleefden zij De Tweede Wereldoorlog.

Het drieluik 'Op de Vlucht' is onderdeel van het MAX-regioprogramma 'Noord-Zuid-Oost-West' en is op dinsdag 4 mei, woensdag 5 mei en donderdag 6 mei om 18.20 uur te zien op NPO 2.


Paul en Netta Hein wonen aan het begin van de oorlog met hun zoon Peter in de Utrechtse Wijde Begijnestraat. Omdat Netta tuberculose heeft, hoeft het gezin de eerste drie jaar van de oorlog niet op transport. In 1943 wordt het uiteindelijk toch te gevaarlijk en voelt het gezin Hein zich gedwongen om onder te duiken. Om hun overlevingskansen te vergroten brengen Paul en Netta Hein hun vierjarige zoon Peter bij vrienden onder. Zelf vertrekken zij naar hun eerste onderduikadres in Schalkwijk. Vanaf dat moment begint een angstaanjagende tocht langs verschillende Utrechtse onderduikadressen. Tijdens die tocht weet het echtpaar Hein meerdere malen op miraculeuze wijze te ontkomen aan de Duitse bezetters. Wat het echtpaar niet weet is dat hun zoon Peter al snel is doorgegeven aan de, voor hun onbekende ‘tante’ Cor, die hem meeneemt naar het Noord-Hollandse Beverwijk.

Op de vlucht vertelt ook het verhaal van de kleine Peter Hein. Tijdens de oorlog gaat hij van adres naar adres en die onzekere en verwarrende periode heeft zijn sporen bij hem nagelaten. Op zijn vijftigste krijgt Peter dan ook een ernstige depressie. Peter Hein is getrouwd en heeft drie kinderen: David, Eva en Ruben. In een gezinsgesprek met hun vader Peter vertellen de drie kinderen over hun jeugd en in hoeverre de gebeurtenissen uit de oorlog ook hun leven heeft beïnvloed. Ruben Hein is bekend als zanger, muzikant en won in 2018 'Wie is de Mol?'. Hij maakte de bijzondere muziek voor deze documentaire.

Het verhaal van Paul en Netta Hein en de verhalen van Peter Hein en zijn kinderen maken duidelijk hoe een oorlog mensen kan beschadigen, maar ook hoe levenskrachtig mensen kunnen zijn.

'Noord-Zuid-Oost-West: Op de Vlucht', dinsdag 4 mei, woensdag 5 mei en donderdag 6 mei om 18.20 uur bij MAX op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT1 logo

Mira is een jonge alleenstaande moeder, altijd positief en boordevol energie. Ze heeft een fijne job als thuisverpleegster, hechte vrienden en een goede relatie met haar jongste broer. Maar dan krijgt ze nieuws dat inslaat als een bom. Mira besluit om het contact met haar oudste broer te herstellen in een poging het gezin dat er nooit echt één was te herenigen. En zo trekt deze niet-alledaagse en op zijn zachtst gezegd kleurrijke familie voor een weekend naar de Ardennen. Mira wacht een uitdaging om de familiebanden aan te halen.

'J'aime La Vie', film uit 2023 met oa. Jurgen Delnaet, om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:45
    J'aime la vie
  • 20:35
    De Afspraak op vrijdag
    21:30
    Lynley
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 20:40
    The Voice van Vlaanderen
    22:20
    9-1-1
  • 20:35
    Blacklight
    22:25
    Red
  • 20:35
    Bruce Almighty
    22:20
    Shakespeare in Love
  • 20:35
    Swordfish
    22:15
    Smile
  • 20:50
    Narcos
    22:25
    ER
  • 21:20
    Zorro
    22:05
    Baywatch
  • 20:40
    Ocean's Eleven
  • 20:35
    Found
    22:30
    FBI: International
  • 20:35
    Austin Powers: The Spy Who Shagged Me
    22:35
    About My Father
  • 20:35
    Bake Off Vlaanderen
    21:45
    Kinderen kopen een huis
  • 20:30
    Cynara
    22:20
    Cold Case
  • 21:22
    Trends Talk
    21:56
    Z-Nieuws
  • 21:10
    Tooldokter
    22:00
    More Than A Feeling
  • 20:40
    Het Weekmenu
    21:30
    Meesterlijke Klassiekers
  • 21:00
    Shakespeare and Hathaway: Private Investigators
    22:00
    Death in Paradise
  • 20:35
    NCIS
    22:25
    NCIS: Los Angeles
  • 20:35
    Flikken Maastricht
    21:30
    De slimste mens
  • 21:10
    Café Kockelmann
    22:00
    Nieuwsuur
  • 20:25
    Sergio Over De Grens
    21:35
    Sluipschutters