Donderdag in 'Stand van Nederland': Uitkering? Omscholen!

De werkloosheid is de afgelopen maanden omhoog geschoten. Er kwamen gemiddeld tienduizenden werklozen per maand bij. Sinds dit voorjaar zijn 300.000 banen verdwenen.
Wat doe je als je geen werk meer hebt? Ben je bereid je om te scholen? Want dan liggen er 100.000 banen in het verschiet. Stand van Nederland; over de kansen in deze coronacrisis.
Randstad
Ondanks dat er veel banen verdwenen zijn, blijven bedrijven op zoek naar personeel. Er zijn nog altijd veel openstaande vacatures in de zorg, techniek en het onderwijs. Randstad, de grootste werkgever na de overheid, kijkt of mensen die nu hun baan hebben verloren zich kunnen omscholen en helpt ze ook daarbij. Zo is Carla Gomez-Serrano van KLM grondstewardess nu in de zorg aan de slag: 'Het werk lijkt eigenlijk wel een beetje op elkaar, omdat je ook met mensen te maken hebt met verschillende emoties.'
Banenmachine
Een ander voorbeeld van een bedrijf waar nog veel vacatures zijn is Hamer. Een technisch bedrijf in Apeldoorn met zo’n 425 medewerkers in dienst. 'Er is eigenlijk altijd werk. Als je twee rechterhanden hebt dan kan je bij ons aan de slag als bijvoorbeeld monteur', aldus Justin Schaufeli. Volgens Justin krijgen mensen bij Hamer kansen genoeg én een goed startsalaris, maar personeel vinden blijft lastig. 'Waar dat aan ligt, vind ik moeilijk te verklaren.'
Jongeren tot 25 jaar
Er is een grote groep die eruit springt in deze coronacrisis: jongeren tot 25 jaar. Zij hebben 10 keer zoveel kans om hun baan kwijt te raken dan de rest van werkend Nederland. Dat komt omdat zij vaak in sectoren werken waar het nu minder goed gaat, zoals de evenementenbranche en de horeca. Bovendien hebben zij veel flexcontracten en die vliegen er in tijden van crisis altijd als eerste uit. Zo ging dat ook bij Stefan van Loon (24 jaar.) Hij is net afgestudeerd als piloot en zou voor het eerst gaan vliegen, maar dat ging niet door en nu woont hij weer bij zijn ouders. 'Net mijn diploma op zak, maar de eerste week dat ik zou starten als piloot, werd ik afgebeld. Nu bezorg ik tijdelijk boodschappen om toch nog iets te doen, maar mijn droom blijft vliegen.'
'Stand van Nederland' is het maandelijkse economieprogramma van de NPO. Iedere maand zoekt de onderzoeksredactie van WNL op basis van data-onderzoek een onderwerp tot op de bodem uit. Onder meer met gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek. In verband met de coronacrisis zijn de makers op zoek gegaan naar ondernemers die direct, op welke manier dan ook met deze economische crisis te maken hebben.
'Stand van Nederland', donderdag 1 oktober om 20.25 uur bij Omroep WNL op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 100-jarige Annie Geeraerts wordt op de set van 'Familie' verrast met grote stapel verjaardagskaartjes én zoenen
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Wallonië
- '100 jaar Annie': VTM zet Annie Geeraerts op haar verjaardag in de bloemetjes
- 'De Ochtend'-stem Leen De Witte verlaat VRT NWS voor RSC Anderlecht
- Deze programma's mag je in augustus niet missen bij National Geographic
- Ontdek wat de Disney Channels in augustus te bieden hebben
- Dit brengt augustus op BBC NL en BBC NL+
- B&B-uitbater Pierre haalt zijn meetlat én kritisch oog boven in een nieuwe week van 'Met Vier in Bed'
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
- BNNVARA presenteert nieuwe ochtendshow NPO Radio 2 'Daniël & Roelof Zijn Al Op'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Speciale MAX-uitzending op NPO Radio 1: kan Nederland nog zonder vrijwilligers?
- Radiospecial over vrouwenstraten in 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
100-jarige Annie Geeraerts wordt verrast op de set van 'Familie' -
Tara heeft een zaadje geplant -
CAMILLE & MAKSIM zingen nummer uit Circus Camille exclusief in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk vanaf maandag naar 'Furious' op Disney+ -
Kijk naar de bijzondere kasteelweek van 'Met Vier In Bed' -
Wouter laat het strand spreken in 'B&B Zoekt Lief' -
Herinneringen aan Margriet Hermans in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk nu naar 'Pompeii: Out of Time with Tom Hiddleston' -
Alain Remue getuigt over de hel in Pepinster -
'Charlotte ZKT. Lief' nieuwe Play Short -
'Met Vier In Bed' in het spoor van Brad Pitt -
Onverwachte onthulling in 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez brengt de zomer naar 'Tien Om Te Zien' -
Kijk de trailer van 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Kijk de trailer van 'Echte Jongens op Safari' -
'Familie'-iconen Annie en Ray op audiëntie bij de Koning -
Kijk binnenkort 'The Whisper Man' op Netflix
-
Isaura vertelt openhartig over panseksualiteit in 'B&B Zoekt Lief' -
Veel competitiedrang deze week in 'Met Vier in Bed' -
Check nu de trailer van 'The Gentlemen S2' -
Kijk nu de trailer van 'Koppels in Crisis 2' -
Marc Coucke zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
Ruben Van Gucht beleeft de Tour de France op VTM GO -
Dominique Van Malder over gastric bypass in 'Viva 50' -
Kijk naar 'True Crime Belgium: Moord zonder Lijk' op Streamz -
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed' -
Jana en Jelle vinden elkaar in 'B&B Zoekt Lief' -
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed' -
Glitter, glamour en Nederlandse directheid in 'The Real Housewives van het Zuiden' -
Ruben Van Gucht daagt Tess uit op JOE
Kijktip van de dag

De Kampioenen reizen naar Frankrijk voor een vriendenmatch tegen Saint-Tin-Tin, op uitnodiging van Albert Tartuffe, een vriend van voorzitter Balthasar Boma. Wat een fijne vakantie moest worden, loopt echter helemaal anders af dan de Kampioenen hadden gedacht.
'Kampioen zijn blijft plezant', film uit 2013 met oa. Marijn Devalck, om 19.50 uur op VRT 1.



































