Donderdag in 'Stand van Nederland': Uitkering? Omscholen!

De werkloosheid is de afgelopen maanden omhoog geschoten. Er kwamen gemiddeld tienduizenden werklozen per maand bij. Sinds dit voorjaar zijn 300.000 banen verdwenen.
Wat doe je als je geen werk meer hebt? Ben je bereid je om te scholen? Want dan liggen er 100.000 banen in het verschiet. Stand van Nederland; over de kansen in deze coronacrisis.
Randstad
Ondanks dat er veel banen verdwenen zijn, blijven bedrijven op zoek naar personeel. Er zijn nog altijd veel openstaande vacatures in de zorg, techniek en het onderwijs. Randstad, de grootste werkgever na de overheid, kijkt of mensen die nu hun baan hebben verloren zich kunnen omscholen en helpt ze ook daarbij. Zo is Carla Gomez-Serrano van KLM grondstewardess nu in de zorg aan de slag: 'Het werk lijkt eigenlijk wel een beetje op elkaar, omdat je ook met mensen te maken hebt met verschillende emoties.'
Banenmachine
Een ander voorbeeld van een bedrijf waar nog veel vacatures zijn is Hamer. Een technisch bedrijf in Apeldoorn met zo’n 425 medewerkers in dienst. 'Er is eigenlijk altijd werk. Als je twee rechterhanden hebt dan kan je bij ons aan de slag als bijvoorbeeld monteur', aldus Justin Schaufeli. Volgens Justin krijgen mensen bij Hamer kansen genoeg én een goed startsalaris, maar personeel vinden blijft lastig. 'Waar dat aan ligt, vind ik moeilijk te verklaren.'
Jongeren tot 25 jaar
Er is een grote groep die eruit springt in deze coronacrisis: jongeren tot 25 jaar. Zij hebben 10 keer zoveel kans om hun baan kwijt te raken dan de rest van werkend Nederland. Dat komt omdat zij vaak in sectoren werken waar het nu minder goed gaat, zoals de evenementenbranche en de horeca. Bovendien hebben zij veel flexcontracten en die vliegen er in tijden van crisis altijd als eerste uit. Zo ging dat ook bij Stefan van Loon (24 jaar.) Hij is net afgestudeerd als piloot en zou voor het eerst gaan vliegen, maar dat ging niet door en nu woont hij weer bij zijn ouders. 'Net mijn diploma op zak, maar de eerste week dat ik zou starten als piloot, werd ik afgebeld. Nu bezorg ik tijdelijk boodschappen om toch nog iets te doen, maar mijn droom blijft vliegen.'
'Stand van Nederland' is het maandelijkse economieprogramma van de NPO. Iedere maand zoekt de onderzoeksredactie van WNL op basis van data-onderzoek een onderwerp tot op de bodem uit. Onder meer met gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek. In verband met de coronacrisis zijn de makers op zoek gegaan naar ondernemers die direct, op welke manier dan ook met deze economische crisis te maken hebben.
'Stand van Nederland', donderdag 1 oktober om 20.25 uur bij Omroep WNL op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- VRT 1 brengt ontroerende ode aan Margriet Hermans
- Pickx+ Sport presenteert 'Herinneringen aan 2018'
- Kijk 'Rookie Truckers' vanaf dinsdag op Discovery
- Dina Tersago roept kijkers van 'Huis Gemaakt' op tot meer respect: 'Niemand verdient haat'
- Erik Dijkstra duikt in spraakmakende non-fictieverhalen in nieuw programma 'Goed Verhaal'
- 'Telefacts Zomer'-docu 'Ye, geniaal of gek?' onthult de man achter de mythe
- Soe Nsuki in de laatste aflevering van 'Door de Bomen'
- Derde seizoen van 'Batwheels' op Cartoonito
- Liefhebbers van 'South Park' opgelet: seizoen 29 vanaf september op Comedy Central
- Veel actie en spanning maandag in 'Blauw'
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit de Kunstkerk in Dordrecht
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie in nieuwe reeks op JOE Gold
- Luistercijfers: JOE noteert recordmaand, Qmusic zes jaar op rij nummer één
Multimedia SPOTLIGHT
-
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril -
Stan Van Samang brengt 'een ster' naar 'Florentina' -
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam
Kijktip van de dag

De tweede finalist wordt bekendgemaakt en dat betekent ook dat één koppel vlak voor de finish afvalt. Na maanden keihard werken, trekken de koppels naar een luxe retreat om al het stof voorgoed af te spoelen, maar de rust is van korte duur.
'Huis Gemaakt', om 21.10 uur op VTM.



































