Donderdag in 'Stand van Nederland': Jackpot!

woensdag 3 juli 2019

De Nederlandse kansspelindustrie floreert als nooit tevoren. In ons land wagen ruim 8,4 miljoen Nederlanders tussen de 18 en 75 jaar zo nu en dan een gokje.

Het populairst zijn de loterijen. Ruim de helft van alle gokkers speelt mee. Maar er gaat een hoop veranderen in de gokindustrie door de legalisatie van het online gokken. Nu nog een 'sleeping giant'. 'Stand van Nederland'; over een onvoorspelbare branche waar miljarden in omgaan.


Kansspelwet
Op dit moment is online gokken nog illegaal maar dat wil niet zeggen dat er niet massaal op internet gespeeld wordt. In 2016 gokten er ruim 1,5 miljoen Nederlanders illegaal online. Vorig jaar waren dit er al dik 1,8 miljoen. Dat betekent een stijging van 20% Mede daardoor staat de Nederlandse gokindustrie aan de vooravond van ingrijpende veranderingen. Begin dit jaar is de nieuwe gokwet aangenomen door de eerste kamer.  

Verslaving
Gokken is niet alleen maar dikke pret. In Nederland zijn er zo'n 79.000 mensen gok -of kansspelverslaafd. Daarnaast zijn er naar schatting nog eens 96.000 risicospelers. Dit zijn mensen die grote kans lopen op een gokverslaving. Bij verslavingskliniek Hervitas vraagt men zich af waarom de samenleving voor de kosten van deze behandelingen op moet draaien.

Riga
Met de komst van de nieuwe gokwet zullen mogelijk bijna tweehonderd gokbedrijven de Nederlandse markt betreden. Hoe zij te werk gaan is goed te zien in de Letse hoofdstad Riga. Het bedrijf Playtech verzorgt live gokken voor diverse Europese bedrijven. Duizend croupiers bedienen daar 24 uur per dag hun klanten. De verwachting is dat ook Nederlandse bedrijven met Playtech in zee zullen gaan. En hoe gaan de traditionele Nederlandse gokbedrijven om met deze verandering?

'Stand van Nederland' is het maandelijkse economieprogramma van de NPO. Iedere maand zoekt de onderzoeksredactie van WNL op basis van data-onderzoek van het  CBS en SCP naar trends in cijfers en naar persoonlijke verhalen.

Bijzonder is dat de verhalen toegankelijk worden gemaakt, zodat iedereen ze kan begrijpen. En waar het op cijfers aankomt worden er speciale heldere grafieken in de reportage verwerkt.

'Stand van Nederland', donderdag 4 juli om 21.15 bij Omroep WNL op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Stef Wauters (VTM NIEUWS)

Exact 1 jaar na de eedaflegging van Donald Trump blikt VTM NIEUWS terug op een verrassend, boeiend en soms ronduit hallucinant jaar. Een jaar met een wereldwijde handelsoorlog, een inval in Venezuela, bombardementen in Iran, ruzie met Oekraïne en de NAVO-bondgenoten en een vredesakkoord in Gaza. Gaat de storm liggen of woedt hij in 2026 nog heviger? En wat is de impact op ons leven? Exporten beantwoorden uw vragen over de Amerikaanse en wereldpolitiek.

'VTM NIEUWS Special: 1 jaar Trump', om 21.50 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:40
    Journaallus
    07:00
    Karrewiet met VGT
  • 02:05
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 21:00
    Geen uitzending
    07:00
    Sam & Julia
  • 01:20
    Gooische Vrouwen
    13:00
    VTM Nieuws (13 uur)
  • 01:20
    Geen uitzending
    07:15
    De alarmcentrale: pech onderweg
  • 01:50
    The Big Bang Theory
    11:50
    Geen uitzending
  • 01:30
    Geen uitzending
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:10
    Geen uitzending
    15:05
    Baywatch
  • 01:30
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 01:50
    De Tafel van Gert
    06:00
    Nostalgie: The Warming-up Show & Sta Op! met Véronique De Kock
  • 01:45
    FBI
    06:45
    Friends
  • 01:50
    Running Wild With Bear Grylls
    12:45
    See
  • 01:25
    Embarrassing Bodies
    13:45
    De Chalet aan zee
  • 02:00
    Geen uitzending
    12:20
    Vanished: The Lucie Blackman Mystery
  • 23:47
    De CFO podcast
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:06
    Het appartement
    07:00
    Good Morning Sunshine
  • 02:10
    Sarah's Sweet Table
  • 01:40
    The Wives
    06:55
    Death in Paradise
  • 02:00
    First Dates Australia
    12:45
    Storage Wars
  • 02:00
    EenVandaag
    13:00
    NOS Journaal
  • 01:05
    Nieuwsuur
    13:00
    NOS Journaal
  • 01:25
    Eva
    12:55
    Saïd & Anna