Donderdag in 'Frontlinie': Niemandsland

In de journalistieke VPRO-serie 'Frontlinie' bericht correspondent Bram Vermeulen op indringende wijze over ontwikkelingen uit de hele wereld die in ons dagelijkse nieuws vaak niet meer dan een voetnoot zijn.
In deze 'Frontlinie': hoe Cyprus een Niemandsland werd, waarin Grieks-Cyprioten, Turks-Cyprioten én Afrikaanse vluchtelingen vastzitten.
Correspondent Bram Vermeulen reist naar Cyprus. Sinds de invasie van de Turkse troepen die in 1974 het noorden van het eiland bezetten, zijn honderdduizenden Cyprioten aan beide kanten van de Turks-Griekse grens thuisloos.
Tegen alle resoluties van de Verenigde Naties in hebben de Turkse autoriteiten de verboden stad Varosha bij de kustplaats Famagusta waar al 47 jaar een hek om heen staat, weer heropend. Toeristen kunnen nu twee straten van de wijk bezoeken om selfies te maken bij de verstofte en ingestorte huizen. Dit tot groot verdriet van de voormalige bewoners, die een onstilbaar verlangen hebben naar de wijk terug te keren, maar nog altijd hun huizen niet in mogen. Terwijl politici niet in staat blijken de impasse op te lossen, voelen de Cyprioten zich aan beide zijden van de scheidslijn gevangen in niemandsland.
Hetzelfde gevoel leeft bij drie Kameroenezen die besloten de burgeroorlog in hun verdeelde land te ontvluchten en in Cyprus asiel aan te vragen. Ze zijn van de Engels-sprekende minderheid die door de Frans-sprekende autoriteiten van Kameroen worden onderdrukt. Ze kochten een ticket en vlogen naar Cyprus, zonder te weten dat Cyprus net zo verdeeld is als hun vaderland. Toen ze in het holst van de nacht van de Turkse kant van de scheidslijn over probeerden te steken naar de Griekse kant, werden ze gepakt door soldaten van de Verenigde Naties en kwamen ze vast te zitten in de bufferzone. Daar leven ze nu al een half jaar in een tent, in niemandsland. Een van de drie Kameroenezen slaagt er op een nacht in om toch te ontsnappen, tot grote frustratie van de twee achterblijvers die dat niet lukt. Bram Vermeulen gaat naar hem op zoek.
Over 'Frontlinie'
In 'Frontlinie' brengt Bram Vermeulen actuele reportages op televisie over thema’s die nog onderbelicht zijn en tegelijkertijd onlosmakelijk met ons leven hier verbonden zijn. In een tweewekelijkse, persoonlijke nieuwsbrief met onder andere extra interviews, verwijzingen naar andere programma’s en verbanden met ander internationaal nieuws, gaat Vermeulen dieper op het onderwerp in. In de rubriek 'Frontlinie' van het VPRO-radioprogramma 'Bureau Buitenland' op NPO Radio 1 bespreekt Vermeulen samen met andere specialisten deze en aanverwante onderwerpen.
'Frontlinie: Niemandsland', donderdag 18 november om 20.25 uur bij de VPRO op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Lisanne Dijkstra en Tim Schouten versterken presentatieteam van EO-programma 'Topdoks'
- Steven Van Herreweghe zoekt nieuwe tieners!
- Ere Zilveren Nipkowschijf voor 'NOS Jeugdjournaal'
- Thomas Baart en Melanie Amollo versterken De KetnetBand
- Blijft één van de coaches zonder team achter in 'The Voice'?
- Van kroonprins tot sprookjeshuwelijk: EO brengt prins William van dichtbij in beeld
- Vrijdag in 'Meldpunt Actueel': woonprojecten voor ouderen onder druk
- Viktor keert voor 'Brieven Aan Samson' terug naar de set van 'Thuis'
- 'Goedemorgen Nederland' op 14 mei geheel in het teken van ruimtevaart
- Ziggo Sport zendt PGA Championship live en exclusief uit
- Songfestivalzaterdag op Radio2: de top 100 én de finale live!
- NPO 3FM lanceert nieuw 3FM Talent: Def
- Deze onderwerpen hoor je zondag in 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Eerste vrouwelijke dansduo raast over het 'SYTYCD'-podium -
Allesbehalve saai: 'A BORING YEAR'! -
Bartel Van Riet brengt Elie van z’n melk in 'Huis Gemaakt' -
Nieuw seizoen van '3FF' brengt 'D5R' terug! -
Anne en Hannelore moeten toegevingen doen in 'Blind Gekocht' -
Chemie spat van scherm in 'So You Think You Can Dance' -
'The Miniature Wife' is nu nieuw te zien op Streamz -
Er zijn nieuwe verleidsters op 'Temptation Island' -
Thomas Smith en Begijn le Bleu blikken terug op auditie 'SYTYCD' -
Bart De Wever ongewoon in 'A-typisch' -
'Heel Mijn Hart': Verliefdheid na verlies? -
Check nu de teaser van 'House of the Dragon' -
Annelies viert haar 25ste cosmetische ingreep met een Plastic is Fantastic-feest -
Deze talenten stoten door naar de liveshows van 'The Voice' -
Ward Lemmelijn toont geheim mentaal wapen -
Heeft Alex Callier een nieuwe zangeres voor Hooverphonic gevonden? -
Camilia Blereau doet Hugo Sigal schrikken in 'Familie' -
Bloeit er iets moois in 'So You Think You Can Dance'? -
Andy Peelman confronteert jonge ondernemer in 'Ze Zeggen Dat' -
Nieuw seizoen 'Alloo bij de Wegpolitie' bij VTM GO+ -
Cross Battles beloven vuurwerk in 'The Voice van Vlaanderen' -
Dit is de afvaller na de vijfde aflevering van 'De Mol' -
Nicky zoekt noodgedwongen grotere woning in 'Blind Gekocht' -
Repetitie loopt mis in 'So You Think You Can Dance' -
Dit is de releasedatum van 'Heartstopper Forever' -
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island'
Kijktip van de dag

Vreemdgaan leidt in de drugswereld meteen tot afrekeningen. Ook onschuldigen zijn niet veilig voor hun wraak. Wolfs en Eva achterhalen de gebeurtenissen en blijven zitten met een bijzondere getuige, die bij gebrek aan beter een kamer krijgt in De Ponti. Marion en Romeo krijgen te maken met agressieve, homofobe mensen. Vooral Marion is niet zomaar van ze af.
'Flikken Maastricht', om 20.40 uur op VRT 1.



































