Donderdag in 'Danny's Wereld': Moeilijk te verteren

woensdag 27 oktober 2021

In deze aflevering van 'Danny's Wereld' spreekt Danny Ghosen met Lotte en Anna, die beiden in afwachting zijn van een behandeling tegen anorexia. De wachtlijsten hiervoor zijn zo lang dat beide jonge vrouwen in een uitzichtloze situatie beland zijn. Anna wacht al vanaf april op een intensieve behandeling.

Bij Lotte speelt mee dat zij naast anorexia ook de diagnose autisme heeft. Zij eet inmiddels niets meer en leeft al maanden op sondevoeding.


'Ze hebben gezegd dat ze pas in januari 2022 tijd voor me hebben. Mijn leven staat nu stil', aldus Anna. De autismekliniek, waar Lotte behandeld wil worden, kan haar pas helpen als haar eetstoornis onder handen is genomen. Ondertussen stelt de anorexiakliniek dat er eerst aan haar autisme gewerkt moet worden. 'Het is heel moeilijk om gemotiveerd te blijven. Ik heb soms wel het idee: voor mij hoeft het niet zo. Ik ben moe van het leven, dit is niet hoe ik hier wil zijn.'

Over 'Danny’s Wereld'
Danny Ghosen gaat in 'Danny’s Wereld' op zoek naar waar het wringt in de maatschappij. Hij onderzoekt spanningen en problemen in de samenleving en ontmoet mensen die vaak onzichtbaar zijn, de grens opzoeken, daar overheen zijn gegaan of zich buitengesloten voelen. Danny komt overal binnen, hij vraagt door en oordeelt niet.

Danny Ghosen
Danny Ghosen (Beirut, 1978) begon zijn loopbaan bij MTNL maar stapte snel over naar PowNed waar hij opviel door zijn vasthoudendheid. Voor de EO maakte hij onder andere 'Rot op naar je Eigen Land'. Sinds 2016 werkte Ghosen voor de NTR waar hij het veelgeprezen 'Danny in Arabistan' en 'De Slag om Libanon' maakte. Sinds januari 2021 maakt hij 'Danny’s Wereld' voor de VPRO, waarin hij de kijker meeneemt naar nieuwe spraakmakende werelden, onzichtbaar voor de meesten, maar toch vlakbij, indringend en actueel.

'Danny's Wereld', donderdag 28 oktober om 21.05 uur bij de VPRO op NPO 2 en 17.00 uur op YouTube.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm4 vtm

Een zelfmoordaanslag op een westerse woonwijk in de Saudische hoofdstad Riyad eist de levens van meer dan 120 burgers. FBI-agent Ronald Fleury stelt een vijfkoppig team samen om naar Riyad te reizen en de aanslag te onderzoeken. Van de lokale autoriteiten krijgen ze echter maar vijf dagen om hun werk uit te voeren. Bovendien worden Fleury en zijn collega's vanaf dag één tegengewerkt en zijn hun levens voortdurend in gevaar.

'The Kingdom', film uit 2007 met oa. Jamie Foxx, om 20.35 uur op VTM 4.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 02:50
    Journaallus
    00:55
    VRT NWS laat
  • 23:35
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 21:30
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 03:05
    Geen uitzending
    07:00
    Sprookjes van Klaas Vaak
  • 02:40
    Geen uitzending
    00:00
    Ramsay's Kitchen Nightmares
  • 01:30
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 01:10
    Geen uitzending
    00:25
    Xena: Warrior Princess
  • 01:15
    JOE XMAS
    23:55
    A Christmas in Switzerland
  • 01:30
    Geen uitzending
    00:45
    SOS Piet
  • 02:55
    Play kerst haardvuur 2025
    01:00
    Alter Ego
  • 03:25
    Play kerst haardvuur 2025
    00:30
    Neighbours: A New Chapter
  • 02:55
    Play kerst haardvuur 2025
    00:25
    MIDMID
  • 03:55
    Love Island UK
    05:00
    Play kerst haardvuur 2025
  • 02:35
    Play kerst haardvuur 2025
    06:55
    Cold Case
  • 04:01
    Herhalingslus
    22:00
    Wordt aangekondigd
  • 03:56
    Roger
    00:00
    Oh What A Night
  • 03:20
    Bon Appetit
    00:50
    Hidden Gems
  • 03:35
    Death in Paradise
    00:35
    A Remarkable Place to Die
  • 03:20
    The Resident
    06:50
    Storage Wars
  • 03:15
    NOS Journaal
    01:05
    Pauw & De Wit
  • 01:35
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 03:15
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal
    05:40
    Raad eens hoeveel ik van je hou