Donderdag in 'Danny's Wereld': Moeilijk te verteren

woensdag 27 oktober 2021

In deze aflevering van 'Danny's Wereld' spreekt Danny Ghosen met Lotte en Anna, die beiden in afwachting zijn van een behandeling tegen anorexia. De wachtlijsten hiervoor zijn zo lang dat beide jonge vrouwen in een uitzichtloze situatie beland zijn. Anna wacht al vanaf april op een intensieve behandeling.

Bij Lotte speelt mee dat zij naast anorexia ook de diagnose autisme heeft. Zij eet inmiddels niets meer en leeft al maanden op sondevoeding.


'Ze hebben gezegd dat ze pas in januari 2022 tijd voor me hebben. Mijn leven staat nu stil', aldus Anna. De autismekliniek, waar Lotte behandeld wil worden, kan haar pas helpen als haar eetstoornis onder handen is genomen. Ondertussen stelt de anorexiakliniek dat er eerst aan haar autisme gewerkt moet worden. 'Het is heel moeilijk om gemotiveerd te blijven. Ik heb soms wel het idee: voor mij hoeft het niet zo. Ik ben moe van het leven, dit is niet hoe ik hier wil zijn.'

Over 'Danny’s Wereld'
Danny Ghosen gaat in 'Danny’s Wereld' op zoek naar waar het wringt in de maatschappij. Hij onderzoekt spanningen en problemen in de samenleving en ontmoet mensen die vaak onzichtbaar zijn, de grens opzoeken, daar overheen zijn gegaan of zich buitengesloten voelen. Danny komt overal binnen, hij vraagt door en oordeelt niet.

Danny Ghosen
Danny Ghosen (Beirut, 1978) begon zijn loopbaan bij MTNL maar stapte snel over naar PowNed waar hij opviel door zijn vasthoudendheid. Voor de EO maakte hij onder andere 'Rot op naar je Eigen Land'. Sinds 2016 werkte Ghosen voor de NTR waar hij het veelgeprezen 'Danny in Arabistan' en 'De Slag om Libanon' maakte. Sinds januari 2021 maakt hij 'Danny’s Wereld' voor de VPRO, waarin hij de kijker meeneemt naar nieuwe spraakmakende werelden, onzichtbaar voor de meesten, maar toch vlakbij, indringend en actueel.

'Danny's Wereld', donderdag 28 oktober om 21.05 uur bij de VPRO op NPO 2 en 17.00 uur op YouTube.



TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'The Floor' - Bruno Wyndaele (VTM)

Het spel wordt steeds spannender. De hoofdprijs van 40.000 euro komt dichter en dichter voor de resterende kandidaten, maar er moeten nog heel wat quizduels gespeeld worden. Wie het duel verliest, moet meteen naar huis.

'The Floor', om 20.30 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:00
    Eurovisiesongfestival
    01:10
    VRT NWS laat
  • 23:20
    Significant Other
    23:45
    Nachtlus
  • 20:00
    Halve Finale Koningin Elisabethwedstrijd cello 2026
    01:00
    VRT NWS journaal met VGT
  • 22:50
    Sergio Over De Grens
    00:00
    Huis Gemaakt
  • 22:20
    Wanted
    00:20
    Mee met de Flikken
  • 22:30
    The Forever Purge
    00:15
    Dave
  • 22:30
    Twins
    00:25
    Mee met de Flikken
  • 23:00
    S.W.A.T.
    00:30
    Suits
  • 23:15
    De Planckaerts
    00:35
    Geen uitzending
  • 23:15
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    00:25
    Achter De Schermen: Masterclasses
  • 22:50
    Criminal Minds
    02:25
    Geen uitzending
  • 22:30
    Ready Player One
    01:10
    Blood & Treasure
  • 22:55
    The Real Housewives: Ultimate Girls Trip
    01:45
    48 Hours to Buy
  • 23:35
    My Life is Murder
    00:25
    The Spencer Sisters
  • 23:32
    City Reports
    23:47
    Business Branding
  • 23:35
    Zo doe je het!
    00:00
    Oh What A Night
  • 23:10
    Loïc zot van koken weekmenu
    00:00
    Guillaume's Paris
  • 22:50
    Ripper Street
    23:50
    The Doctor Blake Mysteries
  • 23:05
    From
    00:05
    Below Deck
  • 21:00
    Eurovisie Songfestival
    01:22
    NOS Journaal
  • 23:30
    A Woman of Substance
    00:20
    De Nachtzoen
  • 22:40
    Vlam
    00:05
    First Dates