Dodelijk ongeval tijdens opnames '71° Noord'
zaterdag 11 oktober 2008

Drama tijdens de opnames van het realityprogramma '71° Noord' in Noorwegen. Een tragische auto-ongeval heeft het leven gekost aan twee medewerkers, dat meldt de website van de Noorse openbare omroep NRK. Update: RTL Nederland en 2BE bevestigden in de loop van de namiddag dat presentator Ernst-Paul Hasselbach samen met een Vlaamse productiemedewerker om het leven kwam tijdens het ongeval.
M
eer details zijn er voorlopig nog niet bekend en het nieuws is ook nog niet bevestigd de VMMa of RTL Nederland, de mediagroepen waarvoor '71° Noord' gemaakt wordt. Volgens de website geraakte een auto van het productieteam van de weg en belandde op zijn dak in de rivier Leira. De identiteit van de twee slachtoffers is nog niet bekend, maar het zou niet gaan om deelnemers aan het programma, wel om medewerkers. Ook over het feit dat één van de presentatoren aan boord zat, is nog geen bevestiging.
Toen de wagen achterop bleef, startten andere medewerkers een zoektocht. Die vonden de auto langs de kant van de weg, in een rivier waarna meteen een grootse reddingsactie opgestart werd. Een reddingsteam van ongeveer 20 medewerkers kwam ter plaatse en bevrijdde de slachtoffers. Alle hulp kwam echter te laat. Het productieteam van '71° Noord' is diep geschokt na het ongeval. Alle opnames werden meteen stilgelegd.
Een andere bron, de krant 'Dagbladet', meldt dat het gaat om een Belgisch en Nederlands slachtoffer. Beide lagen ruim een half uur onder water nadat ze met de wagen een bocht vlak voor een brug misten. Het hele productieteam krijgt psychologische ondersteuning.
'71° Noord' is een samenwerking tussen het Vlaamse 2BE en de Nederlandse zender RTL 5. Vorig tv-seizoen trokken beide zenders voor de eerste keer met een aantal bekende landgenoten op tocht door het ijskoude Noorwegen met als één doel: de Noordkaap bereiken. Toen lag de presentatie in handen van Ernst-Paul Hasselbach en Evi Hanssen, beiden ook bekend als presentator van 'Expeditie Robinson'. Voor deze nieuwe reeks werd de zwangere Evi Hanssen echter vervangen door de Vlaamse zangeres-presentatrice Leki. Bron: NRK.no
UPDATE:
- RTL bevestigt overlijden presentator Ernst-Paul Hasselbach
- 2BE bevestigt dodelijk ongeval '71° Noord'
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Wallonië
- Kijkcijfers: donderdag 5 maart 2026
- PowNed zendt 'Nationaal Plattelandsdebat' uit over groeiende kloof tussen Den Haag en platteland
- Muzikale gameshow 'I’ve Got The Music In Me' op SBS6
- Defensieminister Dilan Yesilgöz bij Rick Nieman in 'WNL Op Zondag'
- Dit zie je deze week in 'Florentina' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Thuis' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Familie' - PREVIEW
- Kenneth Herdigein is zaterdag 'De Geknipte Gast'
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Lloyd Byloos nieuwe directeur van RTL Belgium Radio
- Luistercijfers: Qmusic en JOE sluiten februari sterk af met Olympische Winterspelen en 'JOE Singalong Top 500'
- Dubbele winst voor Roxy Dekker bij 3FM Awards
- De Camper van Sven & Anke is vertrokken
Multimedia SPOTLIGHT
-
Yaro ontmoet zijn celebrity crush in 'The Voice van Vlaanderen' -
Sam Gooris zijn droom komt uit in 'Expeditie Gooris' -
Netflix deelt officiële teaser van 'Pride and Prejudice'
-
Deelnemers begeven zich op glad ijs in 'De Box' -
'Harry Styles. One Night in Manchester.' op Netflix
-
Kijk de nieuwe Blind Auditions van 'The Voice' -
De Camper van Sven & Anke is vertrokken! -
De kleren maken 'De Mol'… Dan start het nieuwe seizoen! -
'Huis Gemaakt' gaat meteen hard van start -
Ruben Van Gucht opent 'Komen Eten' met een bekentenis -
Grote angst in skilift bij Bockie -
Wie wint de finale van 'Bestemming X'? -
Netflix deelt trailer van 'Jo Nesbo’s Detective Hole' -
Nieuwe Q-podcastreeks '1 to 10 Miles' zet 10 BV’s aan het lopen én praten -
Ontdek hier de vibe van 'So You Think You Can Dance' -
Het Verboden Woord is terug bij Qmusic! -
Netflix kondigt start opnames 'Wednesday' S3 aan -
Conrad Janssens openhartig over mama Ilse De Meulemeester -
Kijk naar 'The Bluff' op Prime Video -
'Datenight' nu ook te bekijken op VTM GO -
Koen Wauters zet zijn medecoaches een hak! -
Kijk de emotionele finale van 'Winter Vol Liefde' -
Kijk het tweede seizoen van 'Paradise' op Disney+ -
Geen tijd voor een knuffel in 'Bestemming X' -
Jeroom krijgt niet mis te verstane boodschap -
Poetshulp Michelle brengt opera naar 'The Voice' -
Netflix onthult trailer van 'Peaky Blinders: The Immortal Man' -
Sam Gooris doet meteen 'een Sammeke' -
Kijk nieuwe afleveringen van 'Lil" Kleine: Geen Rem' op Prime Video -
Kijk vanaf 3 maart naar 'De Box'
Kijktip van de dag

Een studente modetechnieken biedt een trui van Moschino aan die ze kocht op de rommelmarkt voor amper één euro. Axel Daeseleire komt aankloppen met een werk van Albert Szukalski.
'Stukken van Mensen', om 20.00 uur op Play.



































