Dodelijk ongeval tijdens opnames '71° Noord'

Drama tijdens de opnames van het realityprogramma '71° Noord' in Noorwegen. Een tragische auto-ongeval heeft het leven gekost aan twee medewerkers, dat meldt de website van de Noorse openbare omroep NRK. Update: RTL Nederland en 2BE bevestigden in de loop van de namiddag dat presentator Ernst-Paul Hasselbach samen met een Vlaamse productiemedewerker om het leven kwam tijdens het ongeval.
M
eer details zijn er voorlopig nog niet bekend en het nieuws is ook nog niet bevestigd de VMMa of RTL Nederland, de mediagroepen waarvoor '71° Noord' gemaakt wordt. Volgens de website geraakte een auto van het productieteam van de weg en belandde op zijn dak in de rivier Leira. De identiteit van de twee slachtoffers is nog niet bekend, maar het zou niet gaan om deelnemers aan het programma, wel om medewerkers. Ook over het feit dat één van de presentatoren aan boord zat, is nog geen bevestiging.
Toen de wagen achterop bleef, startten andere medewerkers een zoektocht. Die vonden de auto langs de kant van de weg, in een rivier waarna meteen een grootse reddingsactie opgestart werd. Een reddingsteam van ongeveer 20 medewerkers kwam ter plaatse en bevrijdde de slachtoffers. Alle hulp kwam echter te laat. Het productieteam van '71° Noord' is diep geschokt na het ongeval. Alle opnames werden meteen stilgelegd.
Een andere bron, de krant 'Dagbladet', meldt dat het gaat om een Belgisch en Nederlands slachtoffer. Beide lagen ruim een half uur onder water nadat ze met de wagen een bocht vlak voor een brug misten. Het hele productieteam krijgt psychologische ondersteuning.
'71° Noord' is een samenwerking tussen het Vlaamse 2BE en de Nederlandse zender RTL 5. Vorig tv-seizoen trokken beide zenders voor de eerste keer met een aantal bekende landgenoten op tocht door het ijskoude Noorwegen met als één doel: de Noordkaap bereiken. Toen lag de presentatie in handen van Ernst-Paul Hasselbach en Evi Hanssen, beiden ook bekend als presentator van 'Expeditie Robinson'. Voor deze nieuwe reeks werd de zwangere Evi Hanssen echter vervangen door de Vlaamse zangeres-presentatrice Leki. Bron: NRK.no
UPDATE:
- RTL bevestigt overlijden presentator Ernst-Paul Hasselbach
- 2BE bevestigt dodelijk ongeval '71° Noord'
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Verstoppertje op het hoogste niveau: kijk de eerste beelden van het RTL 4-programma 'The House of Hide & Seek'
- Anita Witzier en Joris Linssen niet meer exclusief bij KRO-NCRV
- 24Kitchen lost de eerste trailer van 'Meesterlijk Ijs' met Miljuschka en Robèrt van Beckhoven
- Ontdek de trailer van het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7'
- 'The Bicycle Race': BN’ers in heldhaftige strijd door India
- Weg uit de criminaliteit in nieuwe documentaire 'Credible Messengers Amsterdam'
- Ton Koopman verrijkt jubileumjaar met uitvoering van Händels Athalia
- Dit zie je zondag in 'Over Mijn Lijk'
- 'Nachtdieren USA' doorkruist North Carolina & West Virginia
- 'Voege Vogels' is zondag op bezoek in Waterland
- Radio 1-luisteraars maken opnieuw statement voor vrede: 'Imagine' van John Lennon op nummer 1 in 'Radio 1 Classics 1000'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Henkjan Smits valt in bij 'FM op 5'
- DINO wint MNM Start to dj 2026
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand -
Ex-coaches grijpen de macht in 'The Voice' -
Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice' -
Netflix deelt officiële trailer van nieuwe actiethriller 'Man on Fire'
-
'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn' -
'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht -
Netflix dropt trailer van tweede seizoen 'Haantjes' -
'True Crime Belgium' over de Bende van horen, zien en zwijgen -
Marco Borsato negende gast in 'Sergio in Italië' -
Deze 'Mol'-kandidaat moet na de derde aflevering naar huis -
Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring -
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'? -
Kijk nu de trailer van 'Half Man' op HBO Max -
Emotionele Natassia past haar trouwjurk -
Het gaat stuiven in 'Thuis'! -
'Hakken over de Sloot' seizoen 2 is terug op Prime Video -
'Malcolm in the Middle: Life's Still Unfair' nieuw op Disney+ -
Bekim uit 'De Trein' krijgt oproep over gewapende man in station -
Dit zie je deze week in 'Hacked' op Streamz -
Ezra brengt zijn 94-jarige steunpilaar mee op het podium in 'SYTYCD' -
Matteo Simoni te gast in eerste 'A-typisch' op Streamz -
Jade Mintjens in 'Sergio in Italië' over de afwijziging die haar carrière lanceerde -
Zwangere Guy eerlijk over zijn strijd met alcohol in 'Sergio in Italië' -
Netflix deelt releasedatum van 'Avatar: The Last Airbender S2' -
Ontdek de nieuwe trailer van 'Star Wars: Maul – Shadow Lord' bij Disney+ -
Zoë blaast de jury omver in 'So You Think You Can Dance' -
'Meat Timon' is zondag nieuw op najm! -
De strijd barst opnieuw los in 'The Floor' -
TAGMAG-ster Amber gaat op zoek naar de liefde in nieuw seizoen van 'LoveMe'
Kijktip van de dag

De familie keert terug naar Frankrijk, waar de renovatie van het kasteel eindelijk in een hogere versnelling gaat. De binnenwerken zijn gestart en dat geeft iedereen weer goede moed. Terwijl op het kasteel de hamers en het beton in het rond vliegen, ontbreekt een vertrouwd gezicht: Junior moet thuis revalideren na een nieuwe knieoperatie. Ook Elara krijgt met tegenslag te maken en belandt bij een Franse arts. Maar er valt ook wat te vieren. Iluna wordt 21 en de familie wil er een onvergetelijke dag van maken. Onvergetelijk is zeker ook het kanovaren. Eddy en Christa blijken allesbehalve natuurtalenten op het water, met hilarische momenten tot gevolg.
'Château Planckaert', om 20.05 uur op VRT 1.



































