Dode wolf uit Stroe in 'Opsporing Verzocht': 16.000 euro beloning

dinsdag 16 november 2021

Op vrijdag 1 oktober vond een voorbijganger in Stroe in een greppel een dode wolf. Er werd eerst gedacht dat het dier een verkeersslachtoffer was, tot uit onderzoek bleek dat de wolf was beschoten. Dat het om een 'per ongeluk' geraakte wolf zou gaan, acht de politie zeer onwaarschijnlijk.

Woordvoerder Jop Heinen: 'Er zijn natuurliefhebbers die soms meer dan honderd keer op pad gaan om een wolf te zien, en die dat niet lukt. Dit dier lijkt heel doelbewust neergeschoten; de schutter moet dus heel veel moeite hebben gedaan om op de wolf te kunnen schieten.'


Het is strafbaar om een wolf te doden, vandaar dat in 'Opsporing Verzocht' vanavond meer details worden gegeven over de vondst. Stichting Faunabescherming heeft 5.000 euro uitgeloofd voor een gouden tip over de dader. Dat bedrag is met hulp van giften van sympathisanten inmiddels uitgegroeid tot 16.000 euro.

Man laat granaat achter onder carport onderneemster
Iemand lijkt het gemunt te hebben op een onderneemster in Almere. Op zondag 21 maart werd een granaat op haar deur geplakt. Een dag later werd een granaat achtergelaten bij haar winkel aan het Bijlmerplein in Amsterdam-Zuidoost. Bij beide bedreigingen legden bewakingscamera’s de dader vast. Vooral de man die in Almere te zien is op beelden, komt duidelijk in beeld. Naast tips over de dader(s) hoopt de politie informatie te krijgen over de reden van de bedreigingen.

Onderneemster schreeuwt overvaller haar zaak uit
In 'Opsporing Verzocht' verder het verhaal van een onderneemster uit Lochem. Zij stond alleen in haar kledingzaak, toen een overvaller haar probeerde te overmeesteren. Dankzij haar verzet vertrok de man weer. Hij staat op bewakingsbeelden en heeft een bijzonder kenmerk: grote fel lichtblauwe ogen.

Verder onder andere aandacht voor een overval in Eindhoven en een update van het onderzoek naar de mishandeling van Carlo Heuvelman op Mallorca. Vorige week werd in 'Opsporing Verzocht' een foto getoond van een onbekende getuige, die mogelijk de fatale mishandeling van Carlo Heuvelman had vastgelegd.

'Opsporing Verzocht', dinsdag 16 oktober om 21.20 uur bij AVROTROS op NPO 1.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Carmen - 'F.C. De Kampioenen'

Carmen is haar winkeltje beu en in samenspraak met Boma besluit ze ermee te stoppen. Fernand stelt voor haar inboedel en resterende stock op de rommelmarkt te verkopen. Doortje en Pol willen verhuizen. Hiermee komt Pascal alleen te staan en moet er personeel worden gezocht voor het café. Fernand stelt zich kandidaat, samen met twee jonge vrouwen, waarvan één door Boma is gestuurd. Er worden selectieproeven gehouden in het café.

'FC De Kampioenen', om 20.20 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 16:00
    Sporza: Milaan Cortina 2026
    18:05
    Sporza: Veldrijden
  • 13:47
    Sporza: Davis Cup 2026
    18:30
    Sporza: Milaan Cortina 2026
  • 15:59
    Molang
    16:05
    Mega Mindy
  • 15:55
    Kan ik het ook?
    16:55
    I Can See Your Voice
  • 15:00
    Ruby Herring Mysteries
    16:40
    Helicopter ER
  • 15:25
    Dater's Handbook
  • 15:20
    Baywatch
    17:00
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 15:35
    The Endgame
    16:25
    9-1-1: Lone Star
  • 15:40
    Joe
    16:10
    Geen uitzending
  • 15:50
    Huizenjagers
    18:45
    Konvooi
  • 16:00
    NCIS
    23:00
    Criminal Minds
  • 15:15
    Bar Rescue
    16:05
    Brooklyn Nine-Nine
  • 15:05
    A Place in the Sun
    16:05
    Chateau Meiland
  • 15:30
    Snapped
    17:00
    World's Most Evil Killers
  • 15:55
    Alle Zaken op een Rijtje
    16:09
    Business Branding Infini Nieuwpoort
  • 15:52
    Het appartement
    18:00
    Topics
  • 15:05
    Bon Appetit
    16:10
    De Chalet aan de Semois
  • 15:00
    Return to Paradise
    16:05
    Art Detectives
  • 15:10
    Grey's Anatomy
  • 15:55
    NOS Olympische Winterspelen
    21:30
    NOS Olympische Winterspelen Studio Olimpico
  • 16:00
    Pauscast
    16:30
    De verwondering
  • 15:30
    Drie wensen voor Assepoester
    16:55
    Checkpoint