Documentaireserie over identiteit, vrijheid en cultuur: 'SANAE – Mijn Eigen Weg'

vrijdag 22 november 2024

In de nieuwe documentaireserie 'SANAE – Mijn Eigen Weg' volgt programmamaker Jalal Bouzamour de Marokkaans-Nederlandse Sanae Orchi (34) in haar zoektocht naar identiteit en vrijheid.

Jarenlang werkte Sanae als presentatrice en verslaggeefster voor radio en tv. Terwijl haar populariteit groeide op de voorgrond, begon de worsteling met haar identiteit en achtergrond. Gevoelsmatig zit ze tussen twee werelden; de vrijheid van Nederland en de traditionele waarden van haar Marokkaanse achtergrond. Sanae kampt met de druk van culturele verwachtingen en familiaire normen, wat heeft geleid tot een intense identiteitsstrijd die ze in de serie openlijk deelt.


Sanae Orchi: 'Gevangen door schaamte ontnam ik mezelf jarenlang de vrijheid om open te zijn over dat wat me werkelijk raakt. Bang om af te wijken van wat als ‘normaal’ wordt gezien. Schaamte hield me niet alleen klein, maar ook vervreemd van mezelf en anderen. Door in mijn programma openlijk uit te wisselen over seksualiteit, relaties en lichamelijke keuzes, zoek ik mijn eigen weg en nodig ik anderen uit om dat ook te doen.'

Thema's
De vier afleveringen behandelen thema’s als seksualiteit, lichaamsbeeld, familieverwachtingen en online haat. Sanae confronteert haar vader, reflecteert op haar jeugd en bespreekt onderwerpen die in haar cultuur vaak onbesproken blijven, zoals besnijdenis, schaamte en de rol van vrouwen. Het gaat niet alleen over de zoektocht naar vrijheid en identiteit, maar ook over het kritisch bevragen van aangeleerde tradities, het aangaan van de dialoog en het bespreekbaar maken van zaken die vaak onbesproken blijven.

'SANAE – Mijn Eigen Weg', zondag 23 november elke zaterdag te zien om 12.05 uur bij de NTR op NPO 2. De serie is een co-productie van NTR en TV Affairs.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Blind Getrouwd' (VTM)

Na een week volledige focus ontmoeten de koppels elkaar voor het eerst en dineren samen onder toeziend oog van de experten. Daarna volgt een diepgaand gesprek en start in België de uitdagende fase van het samenwonen.

'Blind Getrouwd', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:30
    Blokken
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 18:15
    Treasures of the world
    23:10
    90 minutes
  • 18:55
    Grizzy & the Lemmings
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 18:20
    Behind The Mask
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 18:00
    24 Hours in A&E
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 18:45
    Schooled
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 18:45
    All New Traffic Cops
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:40
    Unlocking Christmas
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 18:10
    Sturm der Liebe
    00:55
    SOS Piet
  • 18:55
    Huizenjagers
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 18:50
    Coroner
    06:55
    Friends
  • 18:45
    Storage Wars
    06:40
    Evil
  • 18:40
    Snowy With a Chance of Christmas
    05:00
    Geen uitzending
  • 18:40
    Cold Justice
    07:35
    Snapped
  • 15:00
    Herhalingslus
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 18:55
    De ambachter
    22:00
    Wordt aangekondigd
  • 18:25
    Chris Cooks Cymru
    06:50
    De Garde van Gert
  • 18:00
    Death in Paradise
    00:50
    Happy Valley
  • 18:40
    First Dates Australia
    07:00
    Storage Wars
  • 18:30
    EenVandaag
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 18:30
    Expeditie Nederland
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 18:40
    Het Klokhuis
    07:00
    Ta-daaa!