Documentaireserie over identiteit, vrijheid en cultuur: 'SANAE – Mijn Eigen Weg'

vrijdag 22 november 2024

In de nieuwe documentaireserie 'SANAE – Mijn Eigen Weg' volgt programmamaker Jalal Bouzamour de Marokkaans-Nederlandse Sanae Orchi (34) in haar zoektocht naar identiteit en vrijheid.

Jarenlang werkte Sanae als presentatrice en verslaggeefster voor radio en tv. Terwijl haar populariteit groeide op de voorgrond, begon de worsteling met haar identiteit en achtergrond. Gevoelsmatig zit ze tussen twee werelden; de vrijheid van Nederland en de traditionele waarden van haar Marokkaanse achtergrond. Sanae kampt met de druk van culturele verwachtingen en familiaire normen, wat heeft geleid tot een intense identiteitsstrijd die ze in de serie openlijk deelt.


Sanae Orchi: 'Gevangen door schaamte ontnam ik mezelf jarenlang de vrijheid om open te zijn over dat wat me werkelijk raakt. Bang om af te wijken van wat als ‘normaal’ wordt gezien. Schaamte hield me niet alleen klein, maar ook vervreemd van mezelf en anderen. Door in mijn programma openlijk uit te wisselen over seksualiteit, relaties en lichamelijke keuzes, zoek ik mijn eigen weg en nodig ik anderen uit om dat ook te doen.'

Thema's
De vier afleveringen behandelen thema’s als seksualiteit, lichaamsbeeld, familieverwachtingen en online haat. Sanae confronteert haar vader, reflecteert op haar jeugd en bespreekt onderwerpen die in haar cultuur vaak onbesproken blijven, zoals besnijdenis, schaamte en de rol van vrouwen. Het gaat niet alleen over de zoektocht naar vrijheid en identiteit, maar ook over het kritisch bevragen van aangeleerde tradities, het aangaan van de dialoog en het bespreekbaar maken van zaken die vaak onbesproken blijven.

'SANAE – Mijn Eigen Weg', zondag 23 november elke zaterdag te zien om 12.05 uur bij de NTR op NPO 2. De serie is een co-productie van NTR en TV Affairs.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Op een Ander' (VRT Canvas)

Catch is een vorm van worstelen die beïnvloed werd door verschillende gevechtstechnieken. De worstelscene in België is veel kleiner dan in de VS of Japan, en je hebt slechts een handvol clubs. We volgen Rob Raw tijdens zijn allerlaatste kamp. De acties van het personage in de shows worden beschouwd als fictief en staan volledig los van het leven van de artiest. Sommige artiesten blijven echter ook buiten de ring in hun rol, zoals in promotievideo's, interviews en zelfs op sociale media.

'Op Een Ander', om 21.30 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:00
    VRT NWS journaal 13u
    13:25
    Het weer (middag)
  • 09:00
    Lentebeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 13:20
    Geitenmeid
    13:35
    Buddybot
  • 13:00
    VTM Nieuws
    13:30
    Het Weer (middag)
  • 10:45
    Geen uitzending
    13:50
    MasterChef Australië - Back to Win
  • 11:50
    Geen uitzending
    14:30
    S.W.A.T.
  • 13:00
    Geen uitzending
    14:50
    Baywatch Hawaii
  • 08:40
    Geen uitzending
    16:05
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    15:05
    Geen uitzending
  • 12:50
    De Tafel van Gert
    13:55
    Tussen 4 Buren
  • 12:50
    Neighbours: A New Chapter
    13:25
    CSI: Miami
  • 13:15
    MacGyver
    14:00
    The First 48
  • 12:35
    Chateau Meiland
    13:25
    Botched
  • 12:15
    Original Sin: My Son the Killer
    13:55
    Fear Thy Neighbour
  • 13:00
    Z-Extra
    13:29
    Herhalingslus
  • 13:19
    Zo doe je het!
    13:55
    Met Nederlandse hits naar het komende uur
  • 12:55
    Peppe's Emilia-Romagna
  • 13:10
    Grantchester
    14:10
    All Creatures Great and Small
  • 13:15
    Cougar Town
    14:10
    NCIS
  • 13:20
    Kook mee met MAX
    13:30
    NOS Journaal
  • 13:20
    Kassa
    14:15
    Kunststof
  • 13:20
    Zin in Zappelin
    13:30
    Lucas de spin