Documentaire 'Twee Mannen' in 'Het Uur van de Wolf'

dinsdag 21 juni 2022

Ivo van Hove is een wereldster. Als veelgevraagd regisseur van topproducties op Broadway en West End, door zijn samenwerking met sterren als David Bowie, Jude Law en Isabelle Huppert én met de altijd weer spraakmakende producties bij Internationaal Theater Amsterdam blijft hij zijn publiek verbazen.

Minder bekend in dit succes is de rol van partner en scenograaf Jan Versweyveld, die tot nu toe de schaduw boven het voetlicht prefereerde. De documentaire 'Twee Mannen' volgt deze twee grootheden van het Nederlandse theater tijdens het maken van de spektakelvoorstelling Age of Rage en zoomt in op hun professionele en persoonlijke relatie.


Ivo van Hove: 'Ik wil het beste toneel ter wereld maken, en dat wil Jan ook. Ik hou ervan dat het van ons samen is.'

Jan Versweyveld: 'Er kunnen zoveel dingen in toneel: je kunt mensen vermoorden en liefhebben, laten vechten en gelukkig laten zijn. Als het lukt om een wereld te creëren waarvan mensen een paar uur echt geloven dat dat de wereld is, kan je blij zijn.'

Als Ivo en Jan elkaar begin jaren ’80 in Antwerpen ontmoeten, is dat het begin van een intense, stormachtige liefdesrelatie, die pas toekomst krijgt als ze besluiten samen theater te gaan maken. Inmiddels delen de twee mannen ruim veertig jaar leven en werk en is er in hun theater een symbiose ontstaan waarbij ze soms niet meer weten welk idee van wie afkomstig is.

Voor de film 'Twee Mannen' volgt filmmaker Suzanne Raes de twee theatermakers tijdens het slopende productieproces van Age of Rage, een zintuigelijke voorstelling over hoe geweld en wraak een familie ten gronde richt. Vuur, moord, dans, muziek en heel veel bloed: geen middel wordt geschuwd in deze ambitieuze ruim 3,5 uur durende voorstelling, waarin alles wat zij de afgelopen 40 jaar hebben uitgevonden bij elkaar moet komen. Journalist Frénk van der Linden onderwerpt ondertussen beide mannen in hun repetitiestudio aan een aantal persoonlijke interviews waarin de theatermakers ongekende kanten van zichzelf laten zien. Raes vervlecht al dit unieke materiaal tot een spannende film over een theaterliefde.

'Twee Mannen' focust op de microkosmos van de samenwerking van Van Hove en Versweyveld en ontrafelt het verhaal van een liefde, die kan bestaan door samen groots theater te maken.

Regie: Suzanne Raes

De documentaire 'Twee Mannen' is een productie van Docmakers in coproductie met de NTR.

'Het Uur van de Wolf: Twee Mannen', woensdag 22 juni om 22.20 uur bij de NTR op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo AVROTROS logo

Nederlandse dramafilm. Op missie in Afghanistan leidt Marco Kroon zijn manschappen op heldhaftige wijze door vuurgevechten. Hij ontvangt daarvoor de hoogste onderscheiding die Nederland kent: de militaire Willems-Orde. In de jaren erna raakt Kroon echter in opspraak. Tegelijk worstelt de militair met trauma’s die hij zelfs met zijn liefde Mirjam niet kan delen en in de media en op straat heeft iedereen een mening over hem. Kroon belandt in een emotionele rollercoaster. Wanneer hij zijn gelijk probeert te bewijzen, staat hij misschien wel voor zijn moeilijkste missie ooit.

'De Vuurlinie', om 20.35 uur bij AVROTROS op NPO 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:40
    Sporza: Ronde van Frankrijk 2026
    18:15
    Clips
  • 17:25
    Stanley Tucci: Searching for Italy
    18:05
    The Tony Blair Story
  • 18:00
    De camping
    18:05
    Videoclips #likeme
  • 17:00
    Aspe
    18:15
    De kotmadam
  • 17:25
    Blind Getrouwd Nieuw-Zeeland
    18:25
    De Planckaerts
  • 17:10
    9-1-1
    18:05
    The Goldbergs
  • 17:45
    All New Traffic Cops
    20:35
    The Experiment
  • 17:35
    ER
    19:10
    Chicago Fire
  • 17:30
    Bompa
    19:05
    De keuken van Sofie
  • 17:30
    Het Blok
    18:25
    Blind Gekocht
  • 17:55
    The Rookie
    19:40
    FBI: International
  • 17:40
    3rd Rock From the Sun
    18:40
    Storage Wars
  • 18:00
    Hello Goodbye
    18:15
    Sort Your Life Out
  • 17:30
    The Disappearance of Gabby Petito
    18:35
    Murdered at First Sight
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 17:57
    De perfecte badkamer
    18:55
    Seventies To Seven
  • 17:55
    Steffi's healthy pleasures
  • 17:00
    Death in Paradise
    19:05
    Father Brown
  • 17:55
    Below Deck
    18:50
    Grey's Anatomy
  • 18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
    18:15
    NOS Sportjournaal
  • 18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
    18:15
    NOS Journaal Regio
  • 17:55
    Submarine Jim
    18:10
    Freeks wilde wereld