Documentaire 'Twee Mannen' in 'Het Uur van de Wolf'

dinsdag 21 juni 2022

Ivo van Hove is een wereldster. Als veelgevraagd regisseur van topproducties op Broadway en West End, door zijn samenwerking met sterren als David Bowie, Jude Law en Isabelle Huppert én met de altijd weer spraakmakende producties bij Internationaal Theater Amsterdam blijft hij zijn publiek verbazen.

Minder bekend in dit succes is de rol van partner en scenograaf Jan Versweyveld, die tot nu toe de schaduw boven het voetlicht prefereerde. De documentaire 'Twee Mannen' volgt deze twee grootheden van het Nederlandse theater tijdens het maken van de spektakelvoorstelling Age of Rage en zoomt in op hun professionele en persoonlijke relatie.


Ivo van Hove: 'Ik wil het beste toneel ter wereld maken, en dat wil Jan ook. Ik hou ervan dat het van ons samen is.'

Jan Versweyveld: 'Er kunnen zoveel dingen in toneel: je kunt mensen vermoorden en liefhebben, laten vechten en gelukkig laten zijn. Als het lukt om een wereld te creëren waarvan mensen een paar uur echt geloven dat dat de wereld is, kan je blij zijn.'

Als Ivo en Jan elkaar begin jaren ’80 in Antwerpen ontmoeten, is dat het begin van een intense, stormachtige liefdesrelatie, die pas toekomst krijgt als ze besluiten samen theater te gaan maken. Inmiddels delen de twee mannen ruim veertig jaar leven en werk en is er in hun theater een symbiose ontstaan waarbij ze soms niet meer weten welk idee van wie afkomstig is.

Voor de film 'Twee Mannen' volgt filmmaker Suzanne Raes de twee theatermakers tijdens het slopende productieproces van Age of Rage, een zintuigelijke voorstelling over hoe geweld en wraak een familie ten gronde richt. Vuur, moord, dans, muziek en heel veel bloed: geen middel wordt geschuwd in deze ambitieuze ruim 3,5 uur durende voorstelling, waarin alles wat zij de afgelopen 40 jaar hebben uitgevonden bij elkaar moet komen. Journalist Frénk van der Linden onderwerpt ondertussen beide mannen in hun repetitiestudio aan een aantal persoonlijke interviews waarin de theatermakers ongekende kanten van zichzelf laten zien. Raes vervlecht al dit unieke materiaal tot een spannende film over een theaterliefde.

'Twee Mannen' focust op de microkosmos van de samenwerking van Van Hove en Versweyveld en ontrafelt het verhaal van een liefde, die kan bestaan door samen groots theater te maken.

Regie: Suzanne Raes

De documentaire 'Twee Mannen' is een productie van Docmakers in coproductie met de NTR.

'Het Uur van de Wolf: Twee Mannen', woensdag 22 juni om 22.20 uur bij de NTR op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

WK Fifa Voetbal 2026 - Sporza

Liveverslag van België - Iran, wedstrijd op speeldag twee in groep G van het WK voetbal in de VS, Mexico en Canada, vanuit het Los Angeles Stadium in Inglewood, Californië in de VS. Iran mag voor de Rode Duivels geen obstakel vormen. 'Haal het telraam er maar bij', voorspelde Peter Vandenbempt zelfs in zijn voorbeschouwing op Sporza. Commentaar: Filip Joos. Presentatie: Karl Vannieuwkerke. Studiogasten: Gert Verheyen, Steven Defour en Wesley Sonck.

'Sporza FIFA WK voetbal 2026: België - Iran', om 20.05 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:30
    VRT NWS laat
    23:44
    Keno
  • 23:15
    The spy in your mobile
    00:40
    Nachtlus
  • 21:15
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 22:05
    What Women Want
    00:30
    Wat verdient Vlaanderen
  • 22:45
    Smeris
    23:45
    Overtreders
  • 22:55
    9-1-1
    01:40
    Geen uitzending
  • 22:30
    Meet Joe Black
    01:35
    Ozark Law
  • 23:05
    ER
    00:45
    Suits
  • 23:40
    Coppers
    00:40
    Drie mannen onder een dak
  • 23:10
    The Grand Tour
    00:30
    Geen uitzending
  • 22:55
    Elsbeth
    23:45
    SkyMed
  • 22:40
    My Super Ex-Girlfriend
    00:30
    Sin City
  • 22:50
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    01:10
    The Real Housewives of Amsterdam
  • 22:50
    Casey Anthony: Where the Truth Lies
    00:10
    Garage Sale Mystery: The Art of Murder
  • 23:29
    Logistics TV
    00:03
    Alle Zaken op een Rijtje
  • 23:35
    Lifestyle en wonen
    00:00
    Oh What A Night
  • 23:35
    Vanavond bij ons
    00:10
    Open Vuur
  • 23:15
    Silent Witness
    00:25
    The Puzzle Lady
  • 22:50
    Law & Order: Special Victims Unit
    23:45
    Grey's Anatomy
  • 20:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    02:10
    NOS WK Avond
  • 22:40
    NPO Doc: Kabul, between prayers
    00:15
    NOS Journaal
  • 19:45
    Pinkpop 2026 Live Stream
    00:10
    Dertigers