Documentaire over dirigent en rolmodel Marin Alsopin 'Het Uur van de Wolf'

dinsdag 1 november 2022

Marin Alsop is de eerste vrouwelijke dirigent die een toonaangevend Amerikaans symfonieorkest mag leiden. Ze heeft er keihard voor moeten vechten, in de door mannen gedomineerde wereld van de klassieke muziek. Herhaaldelijk hoort ze dat er geen plaats is voor een vrouw op de bok.

Dankzij haar ongekende doorzettingsvermogen en inventiviteit heeft Alsop niet alleen het pad gebaand voor vrouwen in de klassieke muziek, maar ook voor bijvoorbeeld mensen van kleur. In de documentaire 'Marin Alsop - Zeg nooit nooit' leren we aan de hand van archiefmateriaal en het eigen commentaar van Alsop haar strijdlustige karakter kennen; niet alleen als een getalenteerd musicus, maar ook als voorvechter van gelijkheid.


Leonard Bernstein
Alsop (1956) groeit op als het enige kind van twee freelance musici. Als vanzelfsprekend treedt ze in de voetsporen van haar ouders. De viool is haar instrument, al weet ze al op 9-jarige leeftijd dat ze dirigent wil worden, nadat ze door haar ouders is meegenomen naar een concert van de bevlogen dirigent Leonard Bernstein. Vanaf het moment dat ze bekend maakt dat ze niets liever wil dan dirigeren krijgt ze herhaaldelijk te horen dat dit door haar gender onmogelijk is. Toch toont ze in haar eigen woorden haar strijdkracht: 'Never say never to me.'

Vier keer afgewezen
Ze wordt vier keer afgewezen voor de dirigentenopleiding aan het prestigieuze Juilliard, begint een eigen swingband en stelt later een symfonieorkest samen. Als ze uiteindelijk Bernstein ontmoet, die haar talent erkent, wordt hij haar mentor en ontwikkelt zich een bijzondere band tussen hen. Mede dankzij zijn hulp groeit ze uit tot het wereldwijde fenomeen dat ze vandaag de dag is. De status waar ze keihard voor gewerkt heeft, zet ze nu in om onder andere aan Juilliard de volgende generatie dirigenten op te leiden.

Inspirerend
In het inspirerende 'Marin Alsop – Zeg nooit nooit' neemt regisseur Bernadette Wegenstein de toeschouwer mee langs alle beslissende momenten in het leven van Marin Alsop. Archiefmateriaal is verweven met materiaal van haar concerten, haar workshops, de lessen aan Juilliard en interviews met Alsop en haar echtgenote.

Regie: Bernadette Wegenstein
Productie: Anette Porter
Originele titel: The Conductor

'Het Uur van de Wolf: Marin Alsop – Zeg nooit nooit', woensdag 2 november om 22.40 uur op bij de NTR op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Time:out' (VRT MAX)

Fré wil naar Ibiza vertrekken met Brecht én Julie en Milou. Daniël reageert niet goed op Rani’s plan. Tarik probeert Ellis op afstand te houden. Vera wil Louis weer aan haar kant krijgen.

'Time:Out', om 21.40 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:35
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 23:55
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 21:25
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 23:30
    Got Talent
    01:20
    NYPD Blue
  • 00:55
    Mr. Frank Visser Doet Uitspraak
    01:45
    Geen uitzending
  • 01:00
    Anoniem
    02:05
    Geen uitzending
  • 00:15
    Caught on Dashcam
    01:15
    Geen uitzending
  • 23:45
    A Runaway Bride for Christmas
    01:15
    Joe
  • 00:50
    SOS Piet
    01:20
    Geen uitzending
  • 00:05
    De Tafel van Gert
    02:30
    Geen uitzending
  • 00:30
    Modern Family
    01:05
    Superman & Lois
  • 00:40
    The Paddock
    02:05
    World's Most Dangerous Prisoners
  • 00:55
    Masterchef New Zealand
    02:05
    A Place in the Sun
  • 00:55
    Cold Case
    01:45
    Geen uitzending
  • 00:11
    Herhalingslus
    09:00
    Z-Extra
  • 00:00
    Oh What A Night
    01:16
    Kan ik het ook?
  • 01:00
    Meat Timon
    01:30
    Winterse Kost
  • 00:45
    Death Valley
    01:30
    Shakespeare and Hathaway: Private Investigators
  • 00:15
    NCIS: Los Angeles
    02:00
    NCIS
  • 00:40
    NOS Journaal Laat
    01:05
    Pauw & De Wit
  • 00:45
    Ongehoord Nieuws
    01:25
    Nieuwsuur
  • 01:00
    A Beautiful Mess
    01:55
    Welkom Terug