Documentaire 'Jean Nelissen: de stem van het Nederlands Wielrennen' bij MAX

dinsdag 22 december 2020

De documentaire 'Jean Nelissen: de stem van het Nederlands Wielrennen' vertelt het verhaal van Jean Nelissen. Dit jaar is het tien jaar geleden dat de legendarische sportjournalist overleed.

Huub Stapel, zelf groot wielerliefhebber, neemt de kijker mee terug naar de roemrijke jaren van Nelissen. De documentaire is te zien op woensdag 23 december om 17.05 uur bij MAX op NPO 1.


We volgen Nelissen vanaf zijn Zuid-Limburgse geboortegrond, het toenmalige pioniers- en broeinest van het betaald voetbal en de opkomende wielersport. Een zoektocht door het L1-archief dat we filmisch in beeld brengen, maakt dat we telkens stuiten op oud materiaal van de jonge Nelissen.

Na zijn werk als voetbaljournalist bij een Limburgse regiokrant kon Nelissen de overstap maken naar wielerjournalist. Samen met fotograaf Tonny Strouken maakte hij reportages voor De Limburger en Wieler Revue. Uiteindelijk wilde elke topvoetballer en wielrenner met hen in gesprek. De Amstel Gold Race en Fortuna '54 staan symbool voor de grote internationale sporten waarin verslaggever Jean Nelissen zijn rol opeiste.

In deze documentaire spreekt Huub Stapel met intimi van de sportjournalist. Hij heeft onder meer een gesprek met oud-collega en vriend Mart Smeets. Stapel ontmoet ook Martijn Lindenberg, de beroemde regisseur kent Nelissen vanaf het eerste begin en leerde hem televisie maken. En er is een ontmoeting met Danny Nelissen. Samen met de journalist en voormalig wereldkampioen blikt hij terug op het bijzondere leven van zijn oom Jean. Ook oud-wielrenner Leo van Vliet en oud-hoofdredacteur van NOS Sport Kees Jansma halen uitgebreid herinneringen op aan Nelissen.

Met daarnaast nog een flink aantal Limburgse sprekers die Jean Nelissen kennen vanaf het eerste uur: Jos Benders die de Jean Nelissen Award heeft opgericht, Giel Hendriks die 25 jaar met Jean bij De Limburger werkte en Fred Rompelberg, die het wereldrecord vestigde dankzij een plannetje van Jean. Rompelberg is vooral bekend als de profwielrenner die elf wereldrecords achter zware motoren op zijn naam heeft staan. Jean maakte reportages over de spectaculaire recordpogingen. Het lukte Rompelberg na diverse pogingen (hij deed er acht jaar over) om het wereldsnelheidsrecord op een fiets achter een gangmaker te breken. In 1995 reed hij achter een racewagen van het team Strasburg Racing's Brothers op de zoutvlakte nabij Salt Lake City in de Amerikaanse staat Utah, gedurende één mijl 268,831 kilometer per uur. Een wereldrecord dat pas in 2018 verbroken werd door een andere renner, met vermelding in het Guinness Book of Records. Jean Nelissen werd van verslaggever hierbij ook nieuwsmaker.

'Jean Nelissen: de stem van het Nederlands Wielrennen', woensdag 23 december om 17.05 uur bij Omroep MAX op NPO 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Wanneer Gandalf ontdekt dat de duistere Sauron zijn zinnen heeft gezet op de verovering van Minas Tirith, reist hij in allerijl naar de versterkte stad af. Hij waarschuwt stadhouder Denethor voor het nakende gevaar en hij wil hem overtuigen de hulp in te roepen van de koning van Rohan en zijn trouwe volgelingen. Daar wil Denethor echter niets van weten. Hij wil zijn macht met niemand delen. Ondertussen worstelt Aragorn met zijn lot als leider. Hij moet de bewoners van Midden-Aarde aanvoeren in de strijd tegen de troepen van Sauron.

'The Lord of the Rings: The Return of the King', film uit 2003 met oa. Elijah Wood, om 20.40 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:28
    Blokken
    07:30
    Stresskippen
  • 18:18
    Michael Van Peel: ' Welcome to the Rebellion'
  • 18:30
    Hallo Kroket
    07:00
    Kaatje zingt
  • 18:20
    Alloo bij de Verkeerspolitie
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 18:05
    24 Hours in A&E
    02:40
    Geen uitzending
  • 18:20
    Parks and Recreation
    12:25
    Geen uitzending
  • 17:45
    All New Traffic Cops
    10:00
    Geen uitzending
  • 17:40
    Snowmance
    12:15
    Three Wise Men and a Baby
  • 18:10
    Sturm der Liebe
    06:00
    Joe
  • 17:40
    De Slimste Mens Ter Wereld
    13:00
    De Zussen Coorevits
  • 17:50
    My Life is Murder
    06:35
    Coroner
  • 18:25
    Storage Wars
    12:30
    Cobra Kai
  • 18:00
    Komen eten
    12:50
    The Sky is the Limit
  • 17:10
    Boy in the Walls
    12:55
    Snapped
  • 15:00
    Herhalingslus
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 18:35
    Publireportage
    07:00
    Good Morning Sunshine
  • 18:15
    Foodies & The City
    12:30
    Het Weekmenu
  • 18:00
    Death in Paradise
    08:55
    Murdoch Mysteries
  • 18:40
    First Dates Australia
    12:55
    Storage Wars
  • 18:30
    EenVandaag
    13:00
    NOS Journaal
  • 18:30
    RegioNed
    13:00
    NOS Journaal
  • 18:20
    Super surprise
    12:35
    Peperbollen