Documentaire 'De vele gezichten van Tineke Schouten' bij BNNVARA

vrijdag 23 september 2022

Veertig jaar geleden schreef de Utrechtse Tineke een lied over een vrouw die beroemd wilde worden. Met die hit 'Lenie van de Takkenstraat' brak ze in 1982 landelijk door.

In ‘De vele gezichten van Tineke Schouten’ is te zien hoe een in werkelijkheid keurige mevrouw, zodra de pruik opgaat, transformeert in wie-je-maar-kunt-bedenken. Een jaar lang volgden documentairemakers Hetty Nietsch en Lisa Bom de cabaretière bij het maken van haar 25ste jubileumvoorstelling ‘Dubbel’. Nietsch en Bom zoomen in op het schrijfproces rondom nieuwe typetjes en hun menselijke tekortkomingen, en laten zien hoe Tineke met lichte tegenzin aan de repetitieperiode begint om uiteindelijk vol bravoure te schitteren voor volle zalen. Waar haalt de ‘Koningin van de Typetjes’ de inspiratie voor haar voorstelling vandaan? Hoe gaat ze om met de tegenslagen, onzekerheid en frustratie die gepaard gaan met een succesvolle carrière? En hoe weet ze een balans te vinden tussen haar werk en haar drukke familieleven? Het antwoord op deze vragen wordt aangevuld met cabaretfragmenten van Tineke door de jaren heen.


In de documentaire komen de volgende collega's, familie en vrienden van Tineke aan het woord: Jacques de Cock (manager/producent), Theo Hopman (haar- en make up-specialist), Hans Brunyanszki (echtgenoot), Stefanie Brunyanszki (dochter), Sigrid Brunyanszki (dochter), Richard Groenendijk (collega), Frank van Wanrooy (muzikaal leider/pianist), Renée Brunt (viool/zang) en Patrick Kerger (gitaar/zang).

Tineke Schouten: 'Een jaar lang gevolgd worden vond ik heel spannend. Je geeft een inkijk in je leven en tegelijkertijd de regie een beetje uit handen. Ik ben blij met het persoonlijke en mooie eindresultaat.'

Documentairemaker Hetty Nietsch maakte voor de VARA en BNNVARA eerder films als 'Sonja 80!', 'Verlaten', 'Valentijn', ‘De kleine wereld van Machteld Cossee' en ‘Enkele Reis naar het Kalifaat’.

‘De vele gezichten van Tineke Schouten’ is op zaterdag 24 september om 22.15 uur te zien bij BNNVARA op NPO 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm3 logo

Na de pijnlijke breuk met Tessa krijgt schrijver Hardin geen woord meer op papier. Hij reist naar Portugal om zijn verleden onder ogen te zien en om in het reine te komen met zichzelf. Daar komt hij tot het besef dat hij moet veranderen als hij zijn grote liefde wil terugwinnen.

'After Everything', film uit 2023 met oa. Hero Fiennes Tiffin, om 20.40 uur op VTM 3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 11:00
    Herfstbeelden
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 12:00
    Radio 1: Nieuwe Feiten
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 12:00
    Interstellar Ella
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 11:45
    Familie
    13:00
    VTM Nieuws (13 uur)
  • 10:40
    Geen uitzending
    07:15
    Dirty Home Rescue
  • 11:50
    Geen uitzending
    14:30
    Angel
  • 10:00
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 11:40
    Debbie Macomber's Joyful Mrs. Miracle
  • 10:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 11:55
    Huizenjagers
    06:00
    Radio Nostalgie
  • 11:40
    FBI
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 11:50
    Ice Airport Alaska
    06:45
    Evil
  • 11:35
    Puppy Love for Christmas
    11:40
    Under the Christmas Tree
  • 11:10
    Was I Really Abducted?
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:00
    Herhalingslus
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 11:59
    Hobbyklus
    07:00
    Good Morning Sunshine
  • 12:00
    Bon Appetit
    07:25
    Winterse Kost
  • 11:10
    Death in Paradise
    08:05
    Midsomer Murders
  • 12:00
    First Dates Australia
    12:50
    Storage Wars
  • 12:00
    NOS Journaal
    11:15
    Tijd voor Max
  • 12:00
    NOS Journaal
    13:10
    NOS Sportjournaal
  • 12:05
    Charlie en Lola
    13:00
    Kindertijd