Documentaire 'De vele gezichten van Tineke Schouten' bij BNNVARA

vrijdag 23 september 2022

Veertig jaar geleden schreef de Utrechtse Tineke een lied over een vrouw die beroemd wilde worden. Met die hit 'Lenie van de Takkenstraat' brak ze in 1982 landelijk door.

In ‘De vele gezichten van Tineke Schouten’ is te zien hoe een in werkelijkheid keurige mevrouw, zodra de pruik opgaat, transformeert in wie-je-maar-kunt-bedenken. Een jaar lang volgden documentairemakers Hetty Nietsch en Lisa Bom de cabaretière bij het maken van haar 25ste jubileumvoorstelling ‘Dubbel’. Nietsch en Bom zoomen in op het schrijfproces rondom nieuwe typetjes en hun menselijke tekortkomingen, en laten zien hoe Tineke met lichte tegenzin aan de repetitieperiode begint om uiteindelijk vol bravoure te schitteren voor volle zalen. Waar haalt de ‘Koningin van de Typetjes’ de inspiratie voor haar voorstelling vandaan? Hoe gaat ze om met de tegenslagen, onzekerheid en frustratie die gepaard gaan met een succesvolle carrière? En hoe weet ze een balans te vinden tussen haar werk en haar drukke familieleven? Het antwoord op deze vragen wordt aangevuld met cabaretfragmenten van Tineke door de jaren heen.


In de documentaire komen de volgende collega's, familie en vrienden van Tineke aan het woord: Jacques de Cock (manager/producent), Theo Hopman (haar- en make up-specialist), Hans Brunyanszki (echtgenoot), Stefanie Brunyanszki (dochter), Sigrid Brunyanszki (dochter), Richard Groenendijk (collega), Frank van Wanrooy (muzikaal leider/pianist), Renée Brunt (viool/zang) en Patrick Kerger (gitaar/zang).

Tineke Schouten: 'Een jaar lang gevolgd worden vond ik heel spannend. Je geeft een inkijk in je leven en tegelijkertijd de regie een beetje uit handen. Ik ben blij met het persoonlijke en mooie eindresultaat.'

Documentairemaker Hetty Nietsch maakte voor de VARA en BNNVARA eerder films als 'Sonja 80!', 'Verlaten', 'Valentijn', ‘De kleine wereld van Machteld Cossee' en ‘Enkele Reis naar het Kalifaat’.

‘De vele gezichten van Tineke Schouten’ is op zaterdag 24 september om 22.15 uur te zien bij BNNVARA op NPO 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play Actie logo

Wanneer Billy Beane manager wordt van de Oakland A's, een honkbalteam met geldproblemen, gebruikt hij een wel heel onorthodoxe manier om resultaten te halen. Samen met zijn assistent Peter Brand gebruikt hij een compleet door de computer gegenereerde analyse om zijn spelers te vinden en zo een team samen te stellen voor de World Series. Ondanks verzet van de oude garde, de media en de fans slaagt Beane erin om het honkbalteam tot een succes te maken.

'Moneyball', film uit 2011 met oa. Brad Pitt, om 20.35 uur op Play Actie.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 11:00
    Herfstbeelden
    12:10
    Dagelijkse kost
  • 11:15
    De Afspraak
    12:00
    Radio 1: Nieuwe Feiten
  • 11:45
    Casper en Emma
    11:55
    Samson en Marie
  • 09:45
    Geen uitzending
    11:50
    Familie
  • 11:15
    Achter gesloten deuren
    12:10
    B&B zoekt Lief NL
  • 09:00
    Geen uitzending
    14:10
    Ghosts
  • 10:00
    Geen uitzending
    13:40
    Stargate SG-1
  • 10:30
    A Christmas Masquerade
    12:10
    Ghosts of Christmas Past
  • 10:00
    Joe
    14:50
    Geen uitzending
  • 11:40
    Huizenjagers
    12:35
    De Tafel van Tine
  • 11:25
    FBI: Most Wanted
    12:15
    NCIS
  • 11:40
    The Neighborhood
    12:35
    Storage Wars
  • 11:25
    Lang Leve de Liefde
    11:55
    Het Roer Om
  • 11:05
    World's Most Evil Killers
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 11:45
    Publireportage
    12:00
    Brasserie 55
  • 11:35
    Guillaume's Paris
  • 11:05
    Death in Paradise
    12:05
    Father Brown
  • 11:30
    Grey's Anatomy
  • 11:15
    Tijd voor Max
    12:00
    NOS Journaal
  • 11:20
    BinnensteBuiten
    12:00
    NOS Journaal
  • 11:30
    Zin in Zappelin
    11:50
    Raad eens hoeveel ik van je hou