Documentaire 'De vele gezichten van Tineke Schouten' bij BNNVARA

vrijdag 23 september 2022

Veertig jaar geleden schreef de Utrechtse Tineke een lied over een vrouw die beroemd wilde worden. Met die hit 'Lenie van de Takkenstraat' brak ze in 1982 landelijk door.

In ‘De vele gezichten van Tineke Schouten’ is te zien hoe een in werkelijkheid keurige mevrouw, zodra de pruik opgaat, transformeert in wie-je-maar-kunt-bedenken. Een jaar lang volgden documentairemakers Hetty Nietsch en Lisa Bom de cabaretière bij het maken van haar 25ste jubileumvoorstelling ‘Dubbel’. Nietsch en Bom zoomen in op het schrijfproces rondom nieuwe typetjes en hun menselijke tekortkomingen, en laten zien hoe Tineke met lichte tegenzin aan de repetitieperiode begint om uiteindelijk vol bravoure te schitteren voor volle zalen. Waar haalt de ‘Koningin van de Typetjes’ de inspiratie voor haar voorstelling vandaan? Hoe gaat ze om met de tegenslagen, onzekerheid en frustratie die gepaard gaan met een succesvolle carrière? En hoe weet ze een balans te vinden tussen haar werk en haar drukke familieleven? Het antwoord op deze vragen wordt aangevuld met cabaretfragmenten van Tineke door de jaren heen.


In de documentaire komen de volgende collega's, familie en vrienden van Tineke aan het woord: Jacques de Cock (manager/producent), Theo Hopman (haar- en make up-specialist), Hans Brunyanszki (echtgenoot), Stefanie Brunyanszki (dochter), Sigrid Brunyanszki (dochter), Richard Groenendijk (collega), Frank van Wanrooy (muzikaal leider/pianist), Renée Brunt (viool/zang) en Patrick Kerger (gitaar/zang).

Tineke Schouten: 'Een jaar lang gevolgd worden vond ik heel spannend. Je geeft een inkijk in je leven en tegelijkertijd de regie een beetje uit handen. Ik ben blij met het persoonlijke en mooie eindresultaat.'

Documentairemaker Hetty Nietsch maakte voor de VARA en BNNVARA eerder films als 'Sonja 80!', 'Verlaten', 'Valentijn', ‘De kleine wereld van Machteld Cossee' en ‘Enkele Reis naar het Kalifaat’.

‘De vele gezichten van Tineke Schouten’ is op zaterdag 24 september om 22.15 uur te zien bij BNNVARA op NPO 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT1 logo

Mira is een jonge alleenstaande moeder, altijd positief en boordevol energie. Ze heeft een fijne job als thuisverpleegster, hechte vrienden en een goede relatie met haar jongste broer. Maar dan krijgt ze nieuws dat inslaat als een bom. Mira besluit om het contact met haar oudste broer te herstellen in een poging het gezin dat er nooit echt één was te herenigen. En zo trekt deze niet-alledaagse en op zijn zachtst gezegd kleurrijke familie voor een weekend naar de Ardennen. Mira wacht een uitdaging om de familiebanden aan te halen.

'J'aime La Vie', film uit 2023 met oa. Jurgen Delnaet, om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 09:00
    Radio 2 op VRT 1: WinWin
    06:00
    Mr. Magoo
  • 09:00
    Winterbeelden
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 09:05
    Bumba
    06:00
    Tik Tak
  • 09:05
    Maya de Bij
    00:00
    Huis Gemaakt
  • 08:00
    Geen uitzending
    07:15
    The Motorway
  • 09:00
    Geen uitzending
    00:45
    The Big Bang Theory
  • 07:00
    Willy
    00:45
    All New Traffic Cops
  • 08:55
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 06:00
    Joe
    01:05
    Geen uitzending
  • 09:00
    Geen uitzending
    01:55
    De Tafel van Gert
  • 08:45
    New Girl
    01:15
    Fire Country
  • 08:55
    Fear Factor USA.
    01:30
    Bar Rescue
  • 08:45
    Roger van Damme - Goud
    01:45
    Botched
  • 08:55
    Monster in the Shadows
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 04:04
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:04
    Publireportage
    00:00
    Oh What A Night
  • 08:45
    Het Weekmenu
    01:10
    Winterse Kost
  • 08:55
    Midsomer Murders
    01:35
    DCI Banks
  • 08:20
    The Kardashians
    01:35
    First Dates Australia
  • 09:00
    NOS Journaal
    01:00
    Pauw & De Wit
  • 09:00
    NOS Journaal met gebarentaal
    01:00
    Ongehoord Nieuws
  • 09:00
    Pieter Konijn
    01:20
    Je Zal Het Maar Hebben