DOCS 'Leven Volgens K. Schippers' op NPO Radio 1

dinsdag 2 maart 2021

Hoe normaal wil je het hebben? In zijn werk bewijst schrijver K. Schippers keer op keer dat je met hele gewone dingen, alledaagse handelingen en taal een amusant, ontregelend spel kunt spelen.

Bij hem krijgt het terloopse een schoonheid waar een ander nauwelijks oog voor heeft en hij maakt daar een belevenis van. In gedichten, gedachten, romans, films en beschouwingen.


Schrijver/komiek Ronald Snijders (1975) maakte als jonge student kennis met zijn werk. Sindsdien was Schippers voor Snijders een held en inspiratiebron. De laatste twaalf jaar zagen ze elkaar met enige regelmaat. 'Hij werd mijn oudste vriend', aldus Snijders. 'In zijn werk is hij een blikopener, iemand die je op speelse wijze voortdurend mogelijkheden aanreikt om opnieuw naar de dingen te kijken. Daarbij is hij vaak de net-niet humorist die expres stopt vlak voor de clue van de grap.'

Gerard Stigter, de man achter het pseudoniem K. Schippers, is inmiddels 84 en ernstig ziek. Snijders wilde graag in elk geval nog één gesprek voeren met Stigter in goede conditie. Begin januari 2021 toog Snijders met een microfoon naar Stigters huis in Amsterdam. Het werd een mooie middag waarvan de documentaire 'Leven volgens K. Schippers' de weerslag vormt. Een monter gesprek over het leven, Laurel & Hardy, toeval, de geluiden in zijn hoofd en zijn misschien wel op handen zijnde verdwijning.

DOCS is de documentaire podcast van de publieke omroep onder eindredactie van NTR en VPRO. Presentatie: Misha Melita. Meer informatie: www.2doc.nl/docs.

'DOCS: Leven volgens K. Schippers', vanaf woensdag 3 maart.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Anne de Baetzelier, Willy Sommers, Aaron Blommaert, Laura Tesoro 'Tien Om Te Zien' VTM 2025

Presentatoren Anne De Baetzelier, Willy Sommers, Laura Tesoro en Aaron Blommaert strijken dit jaar neer aan het indrukwekkende Silt in Middelkerke. Vanavond komen o.a. Aaron Blommaert & Zoë Livay, Stan Van Samang, MAKSIM & Babet, K3, Metejoor, Sam Gooris, Bas Serra, Berre, De Romeo's en Niels Destadsbader langs. Belle Perez sluit de avond af met een sprankelend miniconcert.

'Tien om te Zien', om 20.35 uur bij VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:00
    VRT NWS journaal 13u
    13:25
    Het weer (middag)
  • 13:00
    Radio 1: Sporza Tour
    17:25
    Autun, de overblijfselen van het Gallische Rome
  • 12:45
    GameKeepers
    13:10
    Ninja Express
  • 13:00
    VTM Nieuws
    13:30
    Het Weer (middag)
  • 12:25
    Achter gesloten deuren
    13:10
    Blind Getrouwd USA
  • 09:00
    Geen uitzending
    14:45
    The Goldbergs
  • 13:00
    Geen uitzending
    14:15
    Stargate SG-1
  • 08:55
    Geen uitzending
    15:30
    Matlock
  • 09:55
    Joe
    14:55
    Geen uitzending
  • 12:20
    Het Blok
    13:10
    Blind Gekocht
  • 12:20
    NCIS
    13:15
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 12:50
    Storage Wars
    13:20
    Highway Thru Hell
  • 12:20
    Millionaire Hoarders
    13:20
    Meesterlijke Klassiekers
  • 11:45
    Cleveland Abduction
    13:20
    Murdered at First Sight
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 12:55
    Het zelfbouwhuis
    13:55
    Met Nederlandse hits naar het komende uur
  • 13:00
    Lekker Messy
    13:30
    Chris Cooks Cymru
  • 12:30
    Father Brown
    13:25
    Hudson & Rex
  • 12:40
    Grey's Anatomy
  • 13:00
    NOS Journaal
    13:20
    Bak mee met MAX
  • 13:00
    NOS Journaal
    13:15
    Onbekend en wereldberoemd: Gebroeders van Lymborch
  • 12:56
    Olga da Polga
    13:08
    Zin in Zappelin