DOCS 'Leven Volgens K. Schippers' op NPO Radio 1

dinsdag 2 maart 2021

Hoe normaal wil je het hebben? In zijn werk bewijst schrijver K. Schippers keer op keer dat je met hele gewone dingen, alledaagse handelingen en taal een amusant, ontregelend spel kunt spelen.

Bij hem krijgt het terloopse een schoonheid waar een ander nauwelijks oog voor heeft en hij maakt daar een belevenis van. In gedichten, gedachten, romans, films en beschouwingen.


Schrijver/komiek Ronald Snijders (1975) maakte als jonge student kennis met zijn werk. Sindsdien was Schippers voor Snijders een held en inspiratiebron. De laatste twaalf jaar zagen ze elkaar met enige regelmaat. 'Hij werd mijn oudste vriend', aldus Snijders. 'In zijn werk is hij een blikopener, iemand die je op speelse wijze voortdurend mogelijkheden aanreikt om opnieuw naar de dingen te kijken. Daarbij is hij vaak de net-niet humorist die expres stopt vlak voor de clue van de grap.'

Gerard Stigter, de man achter het pseudoniem K. Schippers, is inmiddels 84 en ernstig ziek. Snijders wilde graag in elk geval nog één gesprek voeren met Stigter in goede conditie. Begin januari 2021 toog Snijders met een microfoon naar Stigters huis in Amsterdam. Het werd een mooie middag waarvan de documentaire 'Leven volgens K. Schippers' de weerslag vormt. Een monter gesprek over het leven, Laurel & Hardy, toeval, de geluiden in zijn hoofd en zijn misschien wel op handen zijnde verdwijning.

DOCS is de documentaire podcast van de publieke omroep onder eindredactie van NTR en VPRO. Presentatie: Misha Melita. Meer informatie: www.2doc.nl/docs.

'DOCS: Leven volgens K. Schippers', vanaf woensdag 3 maart.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

De New Yorkse zakenman en verstokte vrijgezel Edward Lewis is een specialist in het opkopen van maatschappijen, die hij daarna opsplitst en weer doorverkoopt. Wanneer hij voor zaken in Los Angeles is, vraagt hij op een avond de weg aan Vivian Ward, een straathoertje. Hij is zo onder de indruk van haar charmes dat hij haar 3.000 dollar aanbiedt om hem voor een week te vergezellen.

'Pretty Woman', film uit 1990 met oa. Julia Roberts en Richard Gere, om 20.30 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 10:30
    Lentebeelden
    11:00
    Sporza: FIFA WK voetbal 2026 magazine
  • 10:00
    Lentebeelden
    16:55
    Jamie Cooks the Mediterranean
  • 10:30
    Tik Tak
    10:35
    Bumba
  • 09:50
    Geen uitzending
    11:55
    Chicago Fire
  • 10:25
    GPs: Behind Closed Doors
    11:20
    Secrets of the World's Most Expensive Cruise Ship
  • 05:25
    Geen uitzending
    13:45
    Departure
  • 10:00
    Geen uitzending
    15:05
    Airwolf
  • 09:20
    Geen uitzending
    15:45
    La Brea
  • 10:00
    Joe
    14:15
    Geen uitzending
  • 10:30
    Peppe's Pizza
  • 10:20
    Manifest
    11:15
    Fire Country
  • 10:20
    Storage Wars
    11:35
    Geen uitzending
  • 10:20
    De Sterrenkaart
    10:50
    Property Brothers
  • 10:25
    A Wife's Nightmare
  • 10:18
    Logistics TV
    10:52
    Alle Zaken op een Rijtje
  • 10:27
    Zo doe je het!
    11:00
    Vitamine 55
  • 10:10
    Chris Cooks Cymru
    10:45
    Op de Rooster
  • 10:30
    The Puzzle Lady
    11:25
    Beyond Paradise
  • 09:55
    Below Deck Mediterranean
    18:10
    White Collar
  • 10:15
    Close Up: Edward Hopper - An American Love Story
    11:15
    Het mooiste meisje van de klas
  • 10:00
    De klas van '26
  • 10:30
    Zin in Zappelin
    10:45
    Agent Binky