DOCS 'Leven Volgens K. Schippers' op NPO Radio 1

dinsdag 2 maart 2021

Hoe normaal wil je het hebben? In zijn werk bewijst schrijver K. Schippers keer op keer dat je met hele gewone dingen, alledaagse handelingen en taal een amusant, ontregelend spel kunt spelen.

Bij hem krijgt het terloopse een schoonheid waar een ander nauwelijks oog voor heeft en hij maakt daar een belevenis van. In gedichten, gedachten, romans, films en beschouwingen.


Schrijver/komiek Ronald Snijders (1975) maakte als jonge student kennis met zijn werk. Sindsdien was Schippers voor Snijders een held en inspiratiebron. De laatste twaalf jaar zagen ze elkaar met enige regelmaat. 'Hij werd mijn oudste vriend', aldus Snijders. 'In zijn werk is hij een blikopener, iemand die je op speelse wijze voortdurend mogelijkheden aanreikt om opnieuw naar de dingen te kijken. Daarbij is hij vaak de net-niet humorist die expres stopt vlak voor de clue van de grap.'

Gerard Stigter, de man achter het pseudoniem K. Schippers, is inmiddels 84 en ernstig ziek. Snijders wilde graag in elk geval nog één gesprek voeren met Stigter in goede conditie. Begin januari 2021 toog Snijders met een microfoon naar Stigters huis in Amsterdam. Het werd een mooie middag waarvan de documentaire 'Leven volgens K. Schippers' de weerslag vormt. Een monter gesprek over het leven, Laurel & Hardy, toeval, de geluiden in zijn hoofd en zijn misschien wel op handen zijnde verdwijning.

DOCS is de documentaire podcast van de publieke omroep onder eindredactie van NTR en VPRO. Presentatie: Misha Melita. Meer informatie: www.2doc.nl/docs.

'DOCS: Leven volgens K. Schippers', vanaf woensdag 3 maart.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Gene paniek' (VRT 1)

Philippe stoomt zijn raceteam verder klaar en neemt hen mee naar Lommel voor een slipcursus. Mies en Nel, de tweeling met podiumangst, worden geconfronteerd met hun grootste angst: zingen voor een volle AFAS Dome tijdens de Night of the Proms. Philippe wil Evi en Jorn van hun hoogtevrees afhelpen en ontdekt opnieuw dat hij nog met angsten worstelt.

'Gene paniek', om 20.05 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:45
    Het weer (laat)
    22:50
    VRT NWS: 10 jaar na de aanslagen
  • 22:25
    Songs of Slow Burning Earth
    00:00
    Nachtlus
  • 22:10
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 21:45
    Moordzaken: Liefde is geen Alibi
    22:55
    Schiphol Airport
  • 19:00
    Darts
    23:00
    Expeditie Gooris
  • 20:35
    The Karate Kid
    22:50
    The Karate Kid II
  • 22:30
    Cape Fear
    00:45
    Fare Dodgers: At War With The Law
  • 22:15
    ER
    00:35
    Geen uitzending
  • 22:40
    Zorro
    00:20
    Are You Being Served?
  • 22:00
    Scheire en de Schepping
    23:10
    Bad Bad Belgium
  • 22:15
    Found
    00:10
    Brilliant Minds
  • 22:35
    Ocean's Twelve
  • 21:45
    Bake Off Vlaanderen
    02:35
    Don't Worry, Be Happy
  • 22:20
    Demons and Saviors
    23:25
    Aurora Teagarden Mysteries: Heist and Seek
  • 22:34
    Trends Talk
    23:08
    CEO van mijn leven
  • 22:36
    Mijn tuin
    22:55
    Dit Zijn De Classics van MENTpop-radio
  • 22:05
    Guten Appetit
    23:00
    Guillaume's Paris
  • 21:05
    Agatha Christie's Marple
  • 22:05
    Under the Banner of Heaven
    23:20
    Lie to Me
  • 21:55
    NOS Studio Voetbal
    22:50
    NOS Journaal
  • 22:40
    NPO Doc: Het systeem
    00:15
    Podium Klassiek
  • 22:20
    De restaurantmoord
    23:00
    Louis Theroux: Law and Disorder in Lagos