DOCS 'Leven Volgens K. Schippers' op NPO Radio 1

dinsdag 2 maart 2021

Hoe normaal wil je het hebben? In zijn werk bewijst schrijver K. Schippers keer op keer dat je met hele gewone dingen, alledaagse handelingen en taal een amusant, ontregelend spel kunt spelen.

Bij hem krijgt het terloopse een schoonheid waar een ander nauwelijks oog voor heeft en hij maakt daar een belevenis van. In gedichten, gedachten, romans, films en beschouwingen.


Schrijver/komiek Ronald Snijders (1975) maakte als jonge student kennis met zijn werk. Sindsdien was Schippers voor Snijders een held en inspiratiebron. De laatste twaalf jaar zagen ze elkaar met enige regelmaat. 'Hij werd mijn oudste vriend', aldus Snijders. 'In zijn werk is hij een blikopener, iemand die je op speelse wijze voortdurend mogelijkheden aanreikt om opnieuw naar de dingen te kijken. Daarbij is hij vaak de net-niet humorist die expres stopt vlak voor de clue van de grap.'

Gerard Stigter, de man achter het pseudoniem K. Schippers, is inmiddels 84 en ernstig ziek. Snijders wilde graag in elk geval nog één gesprek voeren met Stigter in goede conditie. Begin januari 2021 toog Snijders met een microfoon naar Stigters huis in Amsterdam. Het werd een mooie middag waarvan de documentaire 'Leven volgens K. Schippers' de weerslag vormt. Een monter gesprek over het leven, Laurel & Hardy, toeval, de geluiden in zijn hoofd en zijn misschien wel op handen zijnde verdwijning.

DOCS is de documentaire podcast van de publieke omroep onder eindredactie van NTR en VPRO. Presentatie: Misha Melita. Meer informatie: www.2doc.nl/docs.

'DOCS: Leven volgens K. Schippers', vanaf woensdag 3 maart.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Carmen - 'F.C. De Kampioenen'

Fernand probeert Carmen wijs te maken dat haar Xavier eigenlijk op mannen valt. Zo hoopt hij een wig tussen de twee te drijven en Carmen voor zich te winnen. Hij wordt echter ontmaskerd en de Kampioenen geven hem een koekje van eigen deeg.

'F.C. De Kampioenen', om 20.10 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:40
    Joker+ en Lotto
    19:45
    Dublin zoo
  • 18:25
    The Brokenwood Mysteries
    20:00
    VRT NWS Update
  • 19:40
    Stresskippen
    19:50
    Shaun het schaap
  • 19:00
    VTM Nieuws
    19:45
    Het Weer
  • 19:35
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
    20:30
    Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
  • 19:00
    Fit for a Prince
    20:30
    The Devil Wears Prada
  • 19:05
    Police Interceptors
    22:30
    Act of Valor
  • 18:55
    Alert: Missing Persons Unit
    19:45
    Allegiance
  • 19:25
    Pa heeft een lief
    20:00
    Nonkel Jef
  • 19:00
    Brieven aan Samson
    20:00
    The Real Housewives of Antwerp
  • 19:25
    NCIS
    22:55
    Criminal Minds
  • 19:35
    Two and a Half Men
    20:35
    Noah
  • 19:40
    Chateau Meiland
    20:35
    Zo Man Zo Vrouw
  • 19:30
    World's Most Evil Killers
  • 19:10
    Trends Talk
    19:44
    Fleet TV
  • 19:34
    Leven als vakman
    19:58
    De tip
  • 19:20
    Guillaume's Paris
  • 18:55
    Call the Midwife
    20:00
    Silent Witness
  • 18:20
    Under the Banner of Heaven
    20:00
    Glory Road
  • 19:20
    MolTalk
    20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
  • 19:00
    Kassa
    19:55
    Blauw Bloed
  • 19:20
    Welkom bij de Oranjes
    19:55
    Snapflat