DOCS 'Leven Volgens K. Schippers' op NPO Radio 1

dinsdag 2 maart 2021

Hoe normaal wil je het hebben? In zijn werk bewijst schrijver K. Schippers keer op keer dat je met hele gewone dingen, alledaagse handelingen en taal een amusant, ontregelend spel kunt spelen.

Bij hem krijgt het terloopse een schoonheid waar een ander nauwelijks oog voor heeft en hij maakt daar een belevenis van. In gedichten, gedachten, romans, films en beschouwingen.


Schrijver/komiek Ronald Snijders (1975) maakte als jonge student kennis met zijn werk. Sindsdien was Schippers voor Snijders een held en inspiratiebron. De laatste twaalf jaar zagen ze elkaar met enige regelmaat. 'Hij werd mijn oudste vriend', aldus Snijders. 'In zijn werk is hij een blikopener, iemand die je op speelse wijze voortdurend mogelijkheden aanreikt om opnieuw naar de dingen te kijken. Daarbij is hij vaak de net-niet humorist die expres stopt vlak voor de clue van de grap.'

Gerard Stigter, de man achter het pseudoniem K. Schippers, is inmiddels 84 en ernstig ziek. Snijders wilde graag in elk geval nog één gesprek voeren met Stigter in goede conditie. Begin januari 2021 toog Snijders met een microfoon naar Stigters huis in Amsterdam. Het werd een mooie middag waarvan de documentaire 'Leven volgens K. Schippers' de weerslag vormt. Een monter gesprek over het leven, Laurel & Hardy, toeval, de geluiden in zijn hoofd en zijn misschien wel op handen zijnde verdwijning.

DOCS is de documentaire podcast van de publieke omroep onder eindredactie van NTR en VPRO. Presentatie: Misha Melita. Meer informatie: www.2doc.nl/docs.

'DOCS: Leven volgens K. Schippers', vanaf woensdag 3 maart.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Ann Tuts als Doortje in 'F.C. De Kampioenen'

De Kampioenen reizen naar Frankrijk voor een vriendenmatch tegen Saint-Tin-Tin, op uitnodiging van Albert Tartuffe, een vriend van voorzitter Balthasar Boma. Wat een fijne vakantie moest worden, loopt echter helemaal anders af dan de Kampioenen hadden gedacht.

'Kampioen zijn blijft plezant', film uit 2013 met oa. Marijn Devalck, om 19.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:25
    Dierendokters 24/7
    15:45
    Sporza: Tour de France Femmes 2026
  • 13:00
    Zomerbeelden
    16:50
    Lost Worlds
  • 15:20
    Mojo Wisseltop
    15:30
    Lu en de dolle boel minis
  • 15:20
    Telefacts Zomer
    16:05
    Code van Coppens
  • 14:30
    Knowing
    16:35
    Costa Belgica
  • 15:05
    The Mummy Returns
    17:15
    How I Met Your Mother
  • 15:15
    Airwolf
    17:10
    All New Traffic Cops
  • 09:15
    Geen uitzending
    15:50
    La Brea
  • 15:25
    Geen uitzending
    15:55
    Joe
  • 14:50
    Friends
    15:55
    De Verhulstjes Saint-Tropez
  • 15:05
    CSI: Crime Scene Investigation
    16:55
    Criminal Minds
  • 14:40
    Most Outrageous Crimes
    15:40
    The Neighborhood
  • 15:10
    Sort Your Life Out
    17:25
    Komen Eten
  • 14:50
    Death of the Party
    15:40
    Murdered at First Sight
  • 15:15
    Fleet TV
    15:40
    Alle Zaken op een Rijtje
  • 15:10
    De perfecte badkamer
    15:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 15:15
    De Dagschotel
    15:30
    Vanavond bij ons
  • 15:15
    Grantchester
    17:10
    Murdoch Mysteries
  • 14:40
    NCIS
    18:05
    Scandal
  • 15:10
    Andere Tijden Sport
    15:45
    NOS Tour de France Femmes 2026
  • 15:10
    Zentijd
    15:30
    De Joodse wereld: De brief
  • 15:00
    The Lady Grace Mysteries
    15:30
    Hoe ik leerde vliegen