Dit zie je dinsdag in 'Opsporing Verzocht'

dinsdag 25 oktober 2022
Foto: AVROTROS - © Elvin Boer 2022

Alleen al in Amsterdam zijn dit jaar meer dan 80 aanslagen met explosieven gepleegd. Ook in de rest van het land wordt een toename gezien van zulke aanslagen. Ze worden vaak in opdracht van zware criminelen uitgevoerd door jonge daders die daarvoor explosieven gebruiken.

In de uitzending van 'Opsporing Verzocht' worden vanavond beelden getoond van vier van zulke recente incidenten waarbij de daders enorm veel risico nemen met de levens van anderen en zichzelf.


Politiewoordvoerder Miriam Slot: 'De explosies worden ingezet in allerlei andere conflicten, bv. om drugs of zelfs simpelweg omdat iemand in de horeca ergens is geweigerd. Het vuurwerk is waarschijnlijk een dreigement, een signaal richting de eigenaar van bijvoorbeeld zo’n horecapand of een bewoner. We vermoeden dat het is bedoeld om zo iemand rechtstreeks af te persen of om een ondernemer indirect te raken door zo een winkel of horecagelegenheid voor langere tijd te laten sluiten. Dat is zware criminaliteit waar waarschijnlijk ook zware criminelen achter zitten. Intimideren met dit soort explosieven is een verdienmodel geworden voor zulke zware criminelen.'

Woningoverval Wassenaar en gijzeling Rotterdam
Daarnaast vanavond meer over de bijzondere vlucht van de drie overvallers die gisterochtend in Wassenaar een 72-jarige inwoonster èn haar drie huisschilders overvielen. Ook worden oproepen gedaan rond twee andere recente misdrijven: een gijzeling en overval in Rotterdam op 20 oktober, en de berovingen van vrachtwagenchauffeurs in Zeeland afgelopen donderdag.

Politie houdt leden cybercrime-bende aan
Daarnaast twee bijzondere geluidsfragmenten in de uitzending. Op een in beslag genomen telefoon van een verdachte van cybercrime, stonden twee filmopnames van een oplichtster. De onbekende vrouw is te horen tijdens twee gesprekken met slachtoffers van bankmedewerker-fraude. Voor het eerst is nu te horen hoe geloofwaardig zulke oplichtingsgesprekken verlopen.

Daarnaast doet het Team Internationale Misdrijven een bijzondere oproep om mogelijke Nederlandse daders van misdrijven tegen de Yezidi te vinden.

'Opsporing Verzocht', dinsdag 26 oktober om 20.35 uur bij AVROTROS op NPO 1.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

De vijftienjarige Lara werd geboren in een mannelijk lichaam, maar wil als meisje door het leven gaan. Haar dagelijkse leven bestaat uit het innemen van hormoonremmers en wachten op vrouwelijke hormoontherapie en de operatie die uiteindelijk haar geslacht zal afstemmen op haar identiteit. Ondertussen streeft ze haar droom na: ballerina worden.

'Girl', film uit 2018 van Lukas Dhont met oa. Victor Polster, om 20.30 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:55
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 01:45
    Nachtlus
    08:00
    Winterbeelden
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 02:00
    Geen uitzending
    05:50
    Kabouter Plop
  • 02:45
    Geen uitzending
    07:15
    Ik Vertrek
  • 01:05
    Geen uitzending
    23:30
    Resident Evil: Afterlife
  • 01:40
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:10
    Geen uitzending
    15:15
    The Endgame
  • 01:30
    Geen uitzending
    00:50
    The Golden Girls
  • 05:00
    Geen uitzending
    10:25
    Wordt aangekondigd
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:00
    Criminal Minds
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:40
    See
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:10
    Extreme Makeover: Home Edition
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:35
    C.S.I. New York
  • 04:03
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 05:30
    Hallo Roger
    05:55
    Sixties To Six
  • 05:25
    Loïc zot van koken weekmenu
    01:25
    Bon Appetit
  • 05:10
    Midsomer Murders
    03:15
    Ripper Street
  • 05:10
    NCIS
    01:15
    The Resident
  • 03:40
    NOS Journaal
    01:45
    EenVandaag
  • 02:20
    Nieuwsuur
    01:25
    Dit is de Week
  • 04:00
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal
    01:10
    First Dates