Dit komt zondag aan bod in 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke'

zaterdag 8 februari 2025
Foto: BNNVARA - © Annemieke van der Togt 2021

Het NPO Radio 1-programma 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zendt zondag 9 februari uit vanuit restaurant de Korenmolen in Eerbeek. Presentatoren Erik Dijkstra en Frank Evenblij praten daar onder meer over de vervuiling door staalslakken op een oude afvalstort in Eerbeek.

Omwonenden vrezen schade aan het milieu en hun gezondheid en het OM stelde vervolging in. Volgende week doet de rechter uitspraak in deze zaak.


De N786 tussen Beekbergen en Dieren staat bekend als ‘dodenweg’. Er vallen met regelmaat verkeersslachtoffers. Aanwonenden willen dat de weg langs het Apeldoorns Kanaal veiliger wordt, maar wordt hun roep serieus genomen? Elis Ligtlee, inwoner van Eerbeek, won in 2016 een gouden medaille op de Olympische wielerbaan van Rio de Janeiro. Dat hoogtepunt werd echter gevolgd door een zware periode en ze behaalde haar oude niveau niet meer. Met Erik en Frank praat ze over hoge pieken en diepe dalen. Sinds honderden jaren wordt in Eerbeek papier gemaakt. Twee jaar geleden werd papierfabriek De Hoop ineens gesloten. Voor Jeffrey Pentury en zijn collega’s kwam de sluiting totaal onverwacht. Hij werkte vier decennia in de fabriek en haalt herinneringen op aan die tijd.

Ook gaat het over kunstschilder Jan Mankes met Kunsthistorica Marguerite Tuijn. Ze vertelt over de Eerbeekse jaren van de schilder aan wie momenteel een grote tentoonstelling is gewijd in Museum Arnhem. Waarnemend burgemeester Geert van Rumund wordt stevig aan de tand gevoeld in 'De Verhoorwagen'. Er is livemuziek van Robin Storm.

'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke', zondag 9 februari tussen 19.00 en 21.00 uur bij BNNVARA op NPO Radio 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm2 logo

Ava werkt als huurmoordenares voor een clandestiene overheidsorganisatie. Ze reist de wereld rond om vooraanstaande doelwitten uit te schakelen. Wanneer een klus misgaat, wordt Ava plots zelf achternagezeten door haar ex-werkgevers.

'Ava', film uit 2020 met oa. Colin Farrell, om 22.55 uur op VTM 2.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:53
    Kijk uit
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 14:00
    Sporza: Billie Jean King Cup 2026
    19:05
    Jerusalem: builders of the holy city
  • 18:45
    De Hoppers
    19:00
    Shaun het schaap
  • 18:20
    SOS Piet XL
    19:00
    VTM Nieuws
  • 18:45
    De Wereld Van De Marechaussee
    19:35
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
  • 18:50
    Spies in Disguise
    20:30
    Kung Fu Panda 4
  • 18:05
    All New Traffic Cops
    22:30
    Spiral
  • 18:55
    Alert: Missing Persons Unit
    00:20
    Geen uitzending
  • 18:55
    Pa heeft een lief
    20:00
    Nonkel Jef
  • 18:50
    Klopjacht
    20:00
    The Real Housewives of Antwerp
  • 18:30
    NCIS
    23:00
    Criminal Minds
  • 18:35
    Brooklyn Nine-Nine
    20:35
    Copshop
  • 18:50
    Chateau Meiland
    20:35
    Zo Man Zo Vrouw
  • 18:45
    World's Most Evil Killers
  • 18:27
    Trends Talk
    19:09
    Alle Zaken op een Rijtje
  • 18:48
    Simple diy
    19:00
    Geen Nieuws - Goed Nieuws
  • 18:30
    Loïc zot van koken weekmenu
    19:25
    Guillaume's Paris
  • 17:55
    Call the Midwife
    20:00
    Silent Witness
  • 18:45
    Under the Banner of Heaven
    20:00
    Flightplan
  • 18:30
    EenVandaag
    19:00
    Op Safari
  • 18:35
    Ik mis je
    19:00
    Kassa
  • 18:45
    Steken en Prikken in Zuid-Afrika
    19:00
    NOS Jeugdjournaal