Dit komt zondag aan bod in 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke'

zaterdag 8 februari 2025
Foto: BNNVARA - © Annemieke van der Togt 2021

Het NPO Radio 1-programma 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zendt zondag 9 februari uit vanuit restaurant de Korenmolen in Eerbeek. Presentatoren Erik Dijkstra en Frank Evenblij praten daar onder meer over de vervuiling door staalslakken op een oude afvalstort in Eerbeek.

Omwonenden vrezen schade aan het milieu en hun gezondheid en het OM stelde vervolging in. Volgende week doet de rechter uitspraak in deze zaak.


De N786 tussen Beekbergen en Dieren staat bekend als ‘dodenweg’. Er vallen met regelmaat verkeersslachtoffers. Aanwonenden willen dat de weg langs het Apeldoorns Kanaal veiliger wordt, maar wordt hun roep serieus genomen? Elis Ligtlee, inwoner van Eerbeek, won in 2016 een gouden medaille op de Olympische wielerbaan van Rio de Janeiro. Dat hoogtepunt werd echter gevolgd door een zware periode en ze behaalde haar oude niveau niet meer. Met Erik en Frank praat ze over hoge pieken en diepe dalen. Sinds honderden jaren wordt in Eerbeek papier gemaakt. Twee jaar geleden werd papierfabriek De Hoop ineens gesloten. Voor Jeffrey Pentury en zijn collega’s kwam de sluiting totaal onverwacht. Hij werkte vier decennia in de fabriek en haalt herinneringen op aan die tijd.

Ook gaat het over kunstschilder Jan Mankes met Kunsthistorica Marguerite Tuijn. Ze vertelt over de Eerbeekse jaren van de schilder aan wie momenteel een grote tentoonstelling is gewijd in Museum Arnhem. Waarnemend burgemeester Geert van Rumund wordt stevig aan de tand gevoeld in 'De Verhoorwagen'. Er is livemuziek van Robin Storm.

'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke', zondag 9 februari tussen 19.00 en 21.00 uur bij BNNVARA op NPO Radio 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm3 logo

Dom Toretto ontsnapt uit de gevangenis dankzij een spectaculaire reddingsactie van zijn zus Mia en haar vriend, ex-agent Brian O'Conner. Met de politie en de FBI op de hielen vluchten ze naar Rio de Janeiro. Daar beseffen ze dat ze nog één grote klus moeten klaren om hun vrijheid af te kopen. Maar de nietsontziende FBI-agent Luke Hobbs is vastbesloten hen een halt toe te roepen.

'Fast Five', film uit 2011 met oa. Vin Diesel, om 20.35 uur VTM 3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 03:05
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 23:50
    Nachtlus
    06:00
    Sta op met Radio 2
  • 23:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:00
    Geen uitzending
    06:15
    Kabouter Plop
  • 02:30
    Geen uitzending
    07:15
    The Motorway
  • 01:05
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 00:50
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 00:55
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 01:05
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 02:50
    Geen uitzending
    06:00
    Nostalgie: The Warming-up Show & Sta Op! met Véronique De Kock
  • 02:45
    Geen uitzending
    01:50
    So Help Me Todd
  • 02:10
    Geen uitzending
    06:45
    MacGyver
  • 02:20
    Geen uitzending
    05:45
    The Real Housewives of Beverly Hills
  • 01:25
    Geen uitzending
    07:15
    Shades of Blue
  • 00:21
    Herhalingslus
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 03:10
    Hobbyklus
    05:55
    Sixties To Six
  • 02:40
    De Sterrenkaart
    02:10
    Snel, Makkelijk & Lekker
  • 03:10
    Return to Paradise
    02:40
    The Count of Monte Cristo
  • 02:45
    First Dates Australia
    02:05
    Cougar Town
  • 03:05
    NOS Journaal
    02:20
    NOS Journaal Laat
  • 01:05
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 02:50
    Eva
    04:50
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal