Dit komt zondag aan bod in 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke'

zaterdag 8 februari 2025
Foto: BNNVARA - © Annemieke van der Togt 2021

Het NPO Radio 1-programma 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zendt zondag 9 februari uit vanuit restaurant de Korenmolen in Eerbeek. Presentatoren Erik Dijkstra en Frank Evenblij praten daar onder meer over de vervuiling door staalslakken op een oude afvalstort in Eerbeek.

Omwonenden vrezen schade aan het milieu en hun gezondheid en het OM stelde vervolging in. Volgende week doet de rechter uitspraak in deze zaak.


De N786 tussen Beekbergen en Dieren staat bekend als ‘dodenweg’. Er vallen met regelmaat verkeersslachtoffers. Aanwonenden willen dat de weg langs het Apeldoorns Kanaal veiliger wordt, maar wordt hun roep serieus genomen? Elis Ligtlee, inwoner van Eerbeek, won in 2016 een gouden medaille op de Olympische wielerbaan van Rio de Janeiro. Dat hoogtepunt werd echter gevolgd door een zware periode en ze behaalde haar oude niveau niet meer. Met Erik en Frank praat ze over hoge pieken en diepe dalen. Sinds honderden jaren wordt in Eerbeek papier gemaakt. Twee jaar geleden werd papierfabriek De Hoop ineens gesloten. Voor Jeffrey Pentury en zijn collega’s kwam de sluiting totaal onverwacht. Hij werkte vier decennia in de fabriek en haalt herinneringen op aan die tijd.

Ook gaat het over kunstschilder Jan Mankes met Kunsthistorica Marguerite Tuijn. Ze vertelt over de Eerbeekse jaren van de schilder aan wie momenteel een grote tentoonstelling is gewijd in Museum Arnhem. Waarnemend burgemeester Geert van Rumund wordt stevig aan de tand gevoeld in 'De Verhoorwagen'. Er is livemuziek van Robin Storm.

'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke', zondag 9 februari tussen 19.00 en 21.00 uur bij BNNVARA op NPO Radio 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm3 logo

CIA-agenten FDR en Tuck zijn onafscheidelijke partners en de beste vrienden. Tot ze allebei vallen voor de charmes van dezelfde vrouw: Lauren. Wat begint als een onschuldig verleidingsspelletje, verandert al gauw in een meedogenloze oorlog. De twee spionnen gooien al hun vaardigheden en technologische snufjes in de strijd om hun doelwit te verleiden en de ander buitenspel te zetten.

'This Means War', film uit 2012 met oa. Reese Witherspoon, om 20.35 uur op VTM 3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:35
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:35
    Nachtlus
    08:00
    Winterbeelden
  • 22:10
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 02:30
    Gooische Vrouwen
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:20
    Geen uitzending
    23:05
    Te bepalen
  • 01:30
    Geen uitzending
    23:20
    Te bepalen
  • 01:35
    Geen uitzending
    00:40
    Mee met de Flikken
  • 01:15
    Geen uitzending
    15:20
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 01:30
    Geen uitzending
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:50
    De Tafel van Gert
    01:15
    De Tafel van de Week
  • 02:45
    Geen uitzending
    01:00
    Criminal Minds
  • 02:15
    Geen uitzending
    01:45
    MacGyver
  • 02:15
    Geen uitzending
    01:40
    Wordt aangekondigd
  • 02:15
    Geen uitzending
    02:10
    C.S.I. New York
  • 02:29
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:37
    Roger
    05:55
    Sixties To Six
  • 02:35
    Foodies & The City
    01:35
    Becoming Meewis
  • 02:40
    DCI Banks
    01:45
    Midsomer Murders
  • 02:45
    Scrubs
    01:00
    Below Deck Down Under
  • 02:20
    NOS Journaal met gebarentaal
    01:50
    MolTalk
  • 01:45
    Nieuwsuur
    01:30
    De Nachtzoen
  • 01:45
    3FM Awards Live
    01:20
    First Dates