Dit komt zondag aan bod in 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke'

zaterdag 8 februari 2025

Het NPO Radio 1-programma 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zendt zondag 9 februari uit vanuit restaurant de Korenmolen in Eerbeek. Presentatoren Erik Dijkstra en Frank Evenblij praten daar onder meer over de vervuiling door staalslakken op een oude afvalstort in Eerbeek.

Omwonenden vrezen schade aan het milieu en hun gezondheid en het OM stelde vervolging in. Volgende week doet de rechter uitspraak in deze zaak.


De N786 tussen Beekbergen en Dieren staat bekend als ‘dodenweg’. Er vallen met regelmaat verkeersslachtoffers. Aanwonenden willen dat de weg langs het Apeldoorns Kanaal veiliger wordt, maar wordt hun roep serieus genomen? Elis Ligtlee, inwoner van Eerbeek, won in 2016 een gouden medaille op de Olympische wielerbaan van Rio de Janeiro. Dat hoogtepunt werd echter gevolgd door een zware periode en ze behaalde haar oude niveau niet meer. Met Erik en Frank praat ze over hoge pieken en diepe dalen. Sinds honderden jaren wordt in Eerbeek papier gemaakt. Twee jaar geleden werd papierfabriek De Hoop ineens gesloten. Voor Jeffrey Pentury en zijn collega’s kwam de sluiting totaal onverwacht. Hij werkte vier decennia in de fabriek en haalt herinneringen op aan die tijd.

Ook gaat het over kunstschilder Jan Mankes met Kunsthistorica Marguerite Tuijn. Ze vertelt over de Eerbeekse jaren van de schilder aan wie momenteel een grote tentoonstelling is gewijd in Museum Arnhem. Waarnemend burgemeester Geert van Rumund wordt stevig aan de tand gevoeld in 'De Verhoorwagen'. Er is livemuziek van Robin Storm.

'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke', zondag 9 februari tussen 19.00 en 21.00 uur bij BNNVARA op NPO Radio 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

In de winter van 1999 wagen de Zwitserse avonturier Bertrand Piccard en de Britse vlieginstructeur Brian Jones het onmogelijke: als eersten de wereld rondvliegen in een heteluchtballon, zonder te landen. Terwijl rivaliserende teams hen op de hielen zitten, moeten ze samen extreme kou, technische defecten en mentale uitputting trotseren. Een race tegen de klok, de natuur én zichzelf - met een plaats in de geschiedenisboeken als inzet.

'The Balloonists', om 22.05 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 07:50
    D5R
    06:00
    Mr. Magoo
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    08:00
    Radio 2: Weekwatchers
  • 07:45
    Hallo Kroket
    05:25
    Geen uitzending
  • 07:35
    Echte Verhalen: De Buurtpolitie
    01:20
    NYPD Blue
  • 01:45
    Geen uitzending
    09:45
    Wordt aangekondigd
  • 06:00
    Qmusic
    01:50
    Geen uitzending
  • 07:00
    Willy
    01:45
    Geen uitzending
  • 07:40
    Christmas in the Highlands
    05:25
    A Christmas in Switzerland
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    02:20
    De Tafel van de Week
  • 07:05
    Good American Family
    02:15
    Geen uitzending
  • 07:10
    Pawn Stars
    02:30
    Geen uitzending
  • 07:45
    Meesterlijke Klassiekers
    02:40
    A Place in the Sun
  • 07:20
    Without a Trace
    02:40
    Geen uitzending
  • 04:36
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:52
    Leven als vakman
    05:55
    Sixties To Six
  • 07:10
    Lekker Messy - Weekmenu
    02:10
    Wild van Wild
  • 07:30
    Sister Boniface Mysteries
    02:35
    Ripper Street
  • 07:10
    HPI
    02:05
    Below Deck Down Under
  • 07:40
    Goedemorgen Nederland
    02:20
    NOS Journaal
  • 07:15
    Tijd voor Max
    02:15
    Nieuwsuur
  • 07:50
    Zin in Zappelin
    02:00
    Reizen Waes