Dit komt zondag aan bod in 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke'

zaterdag 8 februari 2025
Foto: BNNVARA - © Annemieke van der Togt 2021

Het NPO Radio 1-programma 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zendt zondag 9 februari uit vanuit restaurant de Korenmolen in Eerbeek. Presentatoren Erik Dijkstra en Frank Evenblij praten daar onder meer over de vervuiling door staalslakken op een oude afvalstort in Eerbeek.

Omwonenden vrezen schade aan het milieu en hun gezondheid en het OM stelde vervolging in. Volgende week doet de rechter uitspraak in deze zaak.


De N786 tussen Beekbergen en Dieren staat bekend als ‘dodenweg’. Er vallen met regelmaat verkeersslachtoffers. Aanwonenden willen dat de weg langs het Apeldoorns Kanaal veiliger wordt, maar wordt hun roep serieus genomen? Elis Ligtlee, inwoner van Eerbeek, won in 2016 een gouden medaille op de Olympische wielerbaan van Rio de Janeiro. Dat hoogtepunt werd echter gevolgd door een zware periode en ze behaalde haar oude niveau niet meer. Met Erik en Frank praat ze over hoge pieken en diepe dalen. Sinds honderden jaren wordt in Eerbeek papier gemaakt. Twee jaar geleden werd papierfabriek De Hoop ineens gesloten. Voor Jeffrey Pentury en zijn collega’s kwam de sluiting totaal onverwacht. Hij werkte vier decennia in de fabriek en haalt herinneringen op aan die tijd.

Ook gaat het over kunstschilder Jan Mankes met Kunsthistorica Marguerite Tuijn. Ze vertelt over de Eerbeekse jaren van de schilder aan wie momenteel een grote tentoonstelling is gewijd in Museum Arnhem. Waarnemend burgemeester Geert van Rumund wordt stevig aan de tand gevoeld in 'De Verhoorwagen'. Er is livemuziek van Robin Storm.

'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke', zondag 9 februari tussen 19.00 en 21.00 uur bij BNNVARA op NPO Radio 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm4 vtm

Geheim agent Robert Scott en zijn collega Curtis krijgen de opdracht de dochter van een politicus te bevrijden. Tijdens het onderzoek wordt duidelijk dat de ontvoering slechts een klein onderdeel is van een veel groter complot. Heel wat aanwijzingen leiden naar het Witte Huis.

'Spartan', film uit 2004 met oa. Val Kilmer, om 20/35 uur op VTM 4.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 01:25
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 23:40
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 22:10
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:30
    Geen uitzending
    00:50
    The Floor
  • 01:20
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:30
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 01:40
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:20
    Geen uitzending
    15:35
    Baywatch
  • 01:00
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 02:25
    Geen uitzending
    02:30
    De Tafel van de Week
  • 01:40
    Geen uitzending
    05:45
    This Is Us
  • 03:05
    Geen uitzending
    06:50
    Two and a Half Men
  • 02:10
    Geen uitzending
    02:30
    Zo Man Zo Vrouw
  • 02:10
    Geen uitzending
    02:15
    The Spencer Sisters
  • 23:04
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 04:21
    Hobbyklus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 04:30
    Loïc zot van koken weekmenu
    02:30
    Snel, Makkelijk & Lekker
  • 03:55
    Scott & Bailey
    02:55
    Six Four
  • 04:20
    American Pickers
    02:15
    Law & Order: Organized Crime
  • 03:35
    NOS Journaal
    02:05
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 03:25
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 04:00
    NOS Studio Voetbal
    02:50
    Andere Tijden Sport