Dit komt zondag aan bod in 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke'

Het NPO Radio 1-programma 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zendt zondag 19 januari uit vanuit café-restaurant De Hebberd in Barneveld. Presentatoren Erik Dijkstra en Frank Evenblij praten daar onder meer over de dreiging van het MKZ-virus.
In 2001 werden in Kootwijkerbroek tienduizenden dieren geruimd. Voor veel boeren nog altijd een traumatische gebeurtenis. Greenpeace eist dat de staat de natuur beschermt tegen een teveel aan stikstof. Als de rechter de milieubeschermers in het gelijk stelt, kan dat grote gevolgen hebben voor de vele piekbelasters in Barneveld. Wellicht moeten dan nog meer boeren worden uitgekocht. In Voorthuizen woonde de legendarische boogiewoogiepianist Little Willie Littlefield. Pianist Martijn Schok en zangeres Greta Holtrop halen herinneringen op aan de Amerikaan die in 2013 overleed.
Verder praten Erik en Frank over jeugddorp De Glind. Twee jaar geleden onthulde Omroep Gelderland dat uithuisgeplaatste kinderen daar werden mishandeld en misbruikt. Een gesprek over de stand van zaken. Ook gaat het met Rens Bleijenberg over de bijzondere band tussen burgemeester Nairac, een heer van stand, en zijn dienstbode; schaapherder Bouwheer. In de 19de eeuw deden zij archeologische vondsten rond Barneveld.
In de rubriek ‘Meer Vrouw op Straat’ een pleidooi van redacteur Els Knaapen voor een bijzondere vrouw die in Barneveld een straatnaam verdient. Burgemeester Jacco van der Tak wordt stevig aan de tand gevoeld in ‘De Verhoorwagen’. Er is livemuziek van SYA. Joan Kols brengt een ode aan Barneveld.
'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke', zondag 19 januari tussen 19.00 en 21.00 uur bij BNNVARA op NPO Radio 1.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Plots duikt hij weer op: Gunther Levi keert terug naar 'Familie'
- Nog exact 1 week tot de seizoensfinale van 'Thuis': wat moet je weten?
- Kijkcijfers: donderdag 18 juni 2026
- NET5 geeft groen licht voor tweede seizoen 'A.S.S. - Anti Survival Show'
- Maïté, Simen en Christophe krijgen tweede kans in gloednieuwe spin-off 'Blind Getrouwd: Second Chance'
- Dit zie je deze week in 'Florentina' - FINALEWEEK!
- Dit zie je deze week in 'Thuis' - FINALEWEEK!
- Dit zie je deze week in 'Familie' - FINALEWEEK!
- 'NPO Cultuur' met Rachel Pouwer op Oerol Festival
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Nostalgie zet zomerprogrammatie in hogere versnelling met Ellen Petri en Kristof Elen
- 'FM op 5' zaterdag over de Hoogmis van het Zuiden
- Luistercijfers! Qmusic zet succesverhaal verder en behoudt toppositie
- TOP groeit bij alle doelgroepen
- Luistercijfers! Nostalgiezenders in de lift
Multimedia SPOTLIGHT
-
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt'
Kijktip van de dag

De New Yorkse zakenman en verstokte vrijgezel Edward Lewis is een specialist in het opkopen van maatschappijen, die hij daarna opsplitst en weer doorverkoopt. Wanneer hij voor zaken in Los Angeles is, vraagt hij op een avond de weg aan Vivian Ward, een straathoertje. Hij is zo onder de indruk van haar charmes dat hij haar 3.000 dollar aanbiedt om hem voor een week te vergezellen.
'Pretty Woman', film uit 1990 met oa. Julia Roberts en Richard Gere, om 20.30 uur op VTM.



































