Dit hoor je zondag bij 'Dijkstra & Evenblij'

zaterdag 12 oktober 2024
Foto: BNNVARA - © Annemieke van der Togt 2021

Het NPO Radio 1-programma 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zendt zondag 13 oktober uit vanuit De Ankerkuil in Moerdijk. Presentatoren Erik Dijkstra en Frank Evenblij praten daar over de toekomst van het dorp Moerdijk dat vlak naast een groot industrie- en haventerrein ligt.

De bedrijvigheid slokt steeds meer ruimte op. Bewoners maken zich zorgen over de leefbaarheid in het dorp waar ze graag wonen. Een lading van drieduizend kilo cocaïne werd onlangs ontdekt in de haven van Moerdijk.


Hoe worden drugshandel en ondermijning op dat enorme terrein aangepakt? Zanger Hans de Booij heeft met het nummer ‘Annabel’ een ware Nederpopklassieker op zijn naam staan. Na vele omzwervingen en tegenslagen raakte hij zo goed als dakloos. In het dorp Fijnaart (gemeente Moerdijk) kreeg hij onderdak. Met tachtig kilometer per uur raasde baanwielrenner Martin Venix achter een gangmaker op een zware motor over de baan. De stayer uit Zevenbergen werd wereldkampioen in ‘79 en ‘82.

Een zeldzaam weerfenomeen had in oktober 1981 fatale gevolgen voor een Fokker van KLM. De Cityhopper kwam in een tornado terecht en stortte vlak buiten Moerdijk neer. Ooggetuige Bert Eestermans herinnert het zich als de dag van gisteren. Tom Rietveld uit Zevenbergen beheerst de nobele kunst van het sabreren: met een sabel de hals van een champagnefles aftikken. Hij vertelt over de Napoleontische wortels van dit gebruik en geeft een demonstratie.

In de rubriek ‘Meer Vrouw op Straat’ een pleidooi van redacteur Els Knaapen voor een bijzondere vrouw die in de gemeente Moerdijk een straatnaam verdient. Burgemeester Aart-Jan Moerkerke wordt in ‘De Verhoorwagen’ stevig aan de tand gevoeld. De band Certain Animals verzorgt de livemuziek en Annelies Vlaanderen brengt een ode aan Moerdijk.

'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke', tussen 19.00 en 21.00 uur bij BNNVARA op NPO Radio 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Sporza logo 2026

Het WK voetbal van deze zomer is er geen zoals alle andere: het wordt groter dan ooit, met meer matchen dan ooit. Maar het toernooi wordt ook omwille van extra-sportieve redenen al druk besproken. Aan de vooravond van het WK voetbal blikken we vooruit op wat dit kampioenschap speciaal maakt: van de verwachtingen rond de Rode Duivels tot de politieke recuperatie van het evenement. Van de favorieten voor de eindzege tot de dure ticketprijzen en de ingewikkelde speelschema's.

'WK 2026: Kick-off', om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:55
    Spoed 24/7
    23:55
    Thuis
  • 23:46
    Het weer
    23:50
    Onder ons: crimi
  • 23:40
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 23:15
    Chicago Fire
    00:15
    The Good Doctor
  • 23:25
    Call the Bailiffs: Time To Pay Up
    00:25
    Blind getrouwd: Australië
  • 23:25
    Departure
    00:20
    How I Met Your Mother
  • 22:20
    Wake of Death
    00:00
    All New Traffic Cops
  • 23:40
    ER
    00:25
    Suits
  • 23:20
    Nonkel Jef
    23:50
    Ramona
  • 23:15
    RAUW: Nick Bril
    00:25
    De douane in actie
  • 23:20
    Modern Family
    00:25
    Fire Country
  • 23:20
    Blue Bloods
    00:15
    Oep z'n bakkes
  • 23:40
    Hello Goodbye
    00:35
    Interior Design Masters
  • 23:10
    CSI: Crime Scene Investigation
    00:00
    The Rookie
  • 23:37
    Car Upd8te
    23:49
    Business Branding
  • 23:38
    Mijn tuin
    23:55
    5-voor-12
  • 23:15
    Hidden Gems
    00:05
    Toasted!
  • 22:55
    The Chelsea Detective
    23:55
    Miss Scarlet and the Duke
  • 23:10
    Law & Order: Special Victims Unit
    00:05
    Scrubs
  • 23:25
    NOS Journaal Laat
    23:50
    Pauw & De Wit
  • 23:35
    De Nachtzoen
    23:50
    Nieuwsuur
  • 23:25
    Die Andere Late Night
    00:05
    Dertigers