Dit hoor je zondag bij 'Dijkstra & Evenblij'

zaterdag 12 oktober 2024
Foto: BNNVARA - © Annemieke van der Togt 2021

Het NPO Radio 1-programma 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zendt zondag 13 oktober uit vanuit De Ankerkuil in Moerdijk. Presentatoren Erik Dijkstra en Frank Evenblij praten daar over de toekomst van het dorp Moerdijk dat vlak naast een groot industrie- en haventerrein ligt.

De bedrijvigheid slokt steeds meer ruimte op. Bewoners maken zich zorgen over de leefbaarheid in het dorp waar ze graag wonen. Een lading van drieduizend kilo cocaïne werd onlangs ontdekt in de haven van Moerdijk.


Hoe worden drugshandel en ondermijning op dat enorme terrein aangepakt? Zanger Hans de Booij heeft met het nummer ‘Annabel’ een ware Nederpopklassieker op zijn naam staan. Na vele omzwervingen en tegenslagen raakte hij zo goed als dakloos. In het dorp Fijnaart (gemeente Moerdijk) kreeg hij onderdak. Met tachtig kilometer per uur raasde baanwielrenner Martin Venix achter een gangmaker op een zware motor over de baan. De stayer uit Zevenbergen werd wereldkampioen in ‘79 en ‘82.

Een zeldzaam weerfenomeen had in oktober 1981 fatale gevolgen voor een Fokker van KLM. De Cityhopper kwam in een tornado terecht en stortte vlak buiten Moerdijk neer. Ooggetuige Bert Eestermans herinnert het zich als de dag van gisteren. Tom Rietveld uit Zevenbergen beheerst de nobele kunst van het sabreren: met een sabel de hals van een champagnefles aftikken. Hij vertelt over de Napoleontische wortels van dit gebruik en geeft een demonstratie.

In de rubriek ‘Meer Vrouw op Straat’ een pleidooi van redacteur Els Knaapen voor een bijzondere vrouw die in de gemeente Moerdijk een straatnaam verdient. Burgemeester Aart-Jan Moerkerke wordt in ‘De Verhoorwagen’ stevig aan de tand gevoeld. De band Certain Animals verzorgt de livemuziek en Annelies Vlaanderen brengt een ode aan Moerdijk.

'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke', tussen 19.00 en 21.00 uur bij BNNVARA op NPO Radio 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Ontdek de programma's van vandaag in onze tv-gids.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:35
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    23:20
    VRT NWS laat
  • 22:50
    Chasing Trane: The John Coltrane Documentary
    00:20
    Nachtlus
  • 22:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 22:05
    Taken 3
    00:15
    Wat verdient Vlaanderen
  • 21:55
    Smeris
    00:00
    Overtreders
  • 22:55
    9-1-1
    00:40
    Geen uitzending
  • 22:30
    A Few Good Men
    00:55
    Ozark Law
  • 22:10
    ER
    00:30
    Suits
  • 22:35
    Coppers
    00:35
    Drie mannen onder een dak
  • 22:25
    Topdokters van Morgen
    23:25
    Kamp Jeroom
  • 22:05
    Elsbeth
    23:55
    Brilliant Minds
  • 20:35
    Superman
    23:15
    Edge of Tomorrow
  • 21:40
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    01:30
    The Real Housewives of Amsterdam
  • 22:15
    Soham: Catching a Killer
    23:10
    Garage Sale Mystery: The Beach Murder
  • 22:50
    Fleet TV
    23:24
    Alle Zaken op een Rijtje
  • 22:41
    Het perfecte terras
    23:00
    Knuffel Pop
  • 22:30
    Meat Timon
    23:00
    Lekker Messy - Weekmenu
  • 22:10
    Silent Witness
    00:30
    The Puzzle Lady
  • 22:05
    Law & Order: Special Victims Unit
    23:55
    Grey's Anatomy
  • 20:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    23:35
    Andere Tijden Sport
  • 22:40
    NPO Doc: Mohammed & Paul - er was eens in Tanger
    00:10
    NOS Journaal
  • 22:25
    Tropenjaren
    23:00
    Holy Sh!t