Dit hoor je zondag bij 'Dijkstra & Evenblij'

zaterdag 12 oktober 2024
Foto: BNNVARA - © Annemieke van der Togt 2021

Het NPO Radio 1-programma 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zendt zondag 13 oktober uit vanuit De Ankerkuil in Moerdijk. Presentatoren Erik Dijkstra en Frank Evenblij praten daar over de toekomst van het dorp Moerdijk dat vlak naast een groot industrie- en haventerrein ligt.

De bedrijvigheid slokt steeds meer ruimte op. Bewoners maken zich zorgen over de leefbaarheid in het dorp waar ze graag wonen. Een lading van drieduizend kilo cocaïne werd onlangs ontdekt in de haven van Moerdijk.


Hoe worden drugshandel en ondermijning op dat enorme terrein aangepakt? Zanger Hans de Booij heeft met het nummer ‘Annabel’ een ware Nederpopklassieker op zijn naam staan. Na vele omzwervingen en tegenslagen raakte hij zo goed als dakloos. In het dorp Fijnaart (gemeente Moerdijk) kreeg hij onderdak. Met tachtig kilometer per uur raasde baanwielrenner Martin Venix achter een gangmaker op een zware motor over de baan. De stayer uit Zevenbergen werd wereldkampioen in ‘79 en ‘82.

Een zeldzaam weerfenomeen had in oktober 1981 fatale gevolgen voor een Fokker van KLM. De Cityhopper kwam in een tornado terecht en stortte vlak buiten Moerdijk neer. Ooggetuige Bert Eestermans herinnert het zich als de dag van gisteren. Tom Rietveld uit Zevenbergen beheerst de nobele kunst van het sabreren: met een sabel de hals van een champagnefles aftikken. Hij vertelt over de Napoleontische wortels van dit gebruik en geeft een demonstratie.

In de rubriek ‘Meer Vrouw op Straat’ een pleidooi van redacteur Els Knaapen voor een bijzondere vrouw die in de gemeente Moerdijk een straatnaam verdient. Burgemeester Aart-Jan Moerkerke wordt in ‘De Verhoorwagen’ stevig aan de tand gevoeld. De band Certain Animals verzorgt de livemuziek en Annelies Vlaanderen brengt een ode aan Moerdijk.

'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke', tussen 19.00 en 21.00 uur bij BNNVARA op NPO Radio 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Nadat zijn ouders voor zijn ogen worden neergeschoten door een overvaller, wordt miljonairszoon Bruce Wayne opgevangen door zijn butler Alfred. Jaren later reist de gedesillusioneerde Bruce naar Azië, waar hij in contact komt met de mysterieuze Henri Ducard, die hem opleidt tot ninja. Nadien besluit Bruce terug te keren naar Gotham City om zijn geboortestad te zuiveren van corruptie en misdaad.

'Batman Begins', film uit 2005 met oa. Christian Bale, om 20.35 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:45
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 23:45
    Nachtlus
    08:00
    Radio 2: Weekwatchers
  • 21:40
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:00
    The Good Doctor
    01:40
    Geen uitzending
  • 00:45
    Geen uitzending
    07:15
    GPs: Behind Closed Doors
  • 01:05
    Geen uitzending
    11:30
    The Irrational
  • 00:55
    Police Interceptors
    01:25
    Geen uitzending
  • 00:45
    Geen uitzending
    15:25
    9-1-1
  • 00:55
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 00:45
    De Tafel van Gert
    02:10
    Geen uitzending
  • 00:40
    Neighbours: A New Chapter
    01:20
    So Help Me Todd
  • 01:10
    MIDMID
    02:50
    Geen uitzending
  • 00:30
    Love Island UK
    01:25
    Botched
  • 00:10
    The Rookie
    01:15
    FBI
  • 00:08
    Herhalingslus
    09:00
    Z-Weekoverzicht
  • 01:09
    Zo doe je het!
    01:24
    Hallo Roger
  • 00:35
    Hidden Gems
    01:20
    Lekker Messy - Weekmenu
  • 00:50
    Art Detectives
    01:40
    Death in Paradise
  • 00:45
    Prison Break
    01:40
    Scrubs
  • 00:55
    Pauw & De Wit
    01:45
    NOS Journaal
  • 01:00
    Ongehoord Nieuws
    01:40
    Nieuwsuur
  • 00:35
    First Dates
    01:25
    Wortelboer en Van Rossem