Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2

vrijdag 8 december 2023
Foto: BNNVARA - © Linda Stulic 2020

Maya van As en Brigitte van Bakel, cabaretduo Vlamousse, hebben rammelende eierstokken en in hun voorstelling 'In den beginne' zoeken ze uit wat ze daar in vredesnaam mee moeten doen.

Het leesniveau van Nederlandse scholieren zakt naar een dramatisch niveau. Booktokker Noah de Campos Neto acteur Hanneke van der Paardt van 'VPRO’s Club Lees weten jongeren wél aan het lezen te krijgen. Samen met schrijver Ronald Giphart schuiven ze aan.


Voor het eerst is er een internationale wedstrijd ijsklimmen in Nederland. Marianne van der Steen is een van de beste ijsklimmers ter wereld en legt uit hoe dat ook in prima in Utrecht kan. Als het aan journalist Arjan van Veelen ligt, stoppen we zo snel mogelijk met het bedenken van oplossingen voor onze problemen. Want oplossingen, die zijn ons grootste probleem.

Je hoofd wassen met gemalen hagedis? Of wolven verjagen door een wolvenkarkas op te hangen? Onderzoeker Carine van Rhijn bundelde samen met collega’s alle middeleeuwse boerenwijsheden in een boek.

Dit jaar is het 40 jaar geleden dat Kerwin Duinmeijer, ook wel Kerwin Lucas, werd neergestoken in Amsterdam. In een nieuwe NTR-serie spreekt zijn broer Purly Lucas over zijn broer en de rouw. Wat heeft Donald Trump met het Friese plaatsje Makkum te maken? Meer dan je zou vermoeden!

De punkband It Dockumer Lokaeltsje zingt erover op hun nieuwe plaat. Het cabaret is in handen van Patrick Nederkoorn, Martijn Kardol, Kiki Schippers en Aron Elstak. Teun van den Elzen is er met de column.

'Spijkers met Koppen', zaterdag 9 december tussen 12.00 en 14.00 uur bij BNNVARA op NPO Radio 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Andermans Zaken' (VRT 1)

De boulderhype is volop bezig, en op die golf heeft Bram gesurft: hij investeerde twee jaar geleden zwaar in een grote klimzaal in Vilvoorde. Hij hoopte op een toevloed aan klanten, want de site waar Hall9 ligt, moet de nieuwe hotspot worden van Vilvoorde. De klanten blijven echter weg, maar de gigantische leningen (in totaal een miljoen euro!) blijven wel lopen. Daar komt bij dat Bram iedereen aan het klimmen wil brengen, dus ook jongeren en gezinnen met minder kansen. Maar aan die doelgroepen kan je niet veel geld vragen.

'Andermans Zaken', om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    Homo Universalis
    13:55
    Thuis
  • 13:00
    Lentebeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 13:45
    De WieWats
    13:55
    De avonturen van kleine pinguïn
  • 13:40
    Familie
    14:15
    Wittekerke
  • 13:15
    MasterChef Australië - Back to Win
    14:20
    Urk!
  • 09:20
    Geen uitzending
    14:25
    Bel-Air
  • 13:00
    Geen uitzending
    14:20
    Police Interceptors
  • 09:10
    Geen uitzending
    16:10
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    15:05
    Geen uitzending
  • 13:40
    De Tafel van Tine
    14:45
    Komen Eten
  • 13:45
    Alaska Daily
    14:35
    Truth Be Told
  • 13:05
    Blood & Treasure
    13:55
    The First 48
  • 13:45
    Botched
    14:30
    The Art of Making Cocktails
  • 13:35
    Fear Thy Roommate
    14:35
    Snapped
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 13:44
    Roger
    13:55
    Met Nederlandse hits naar het komende uur
  • 13:25
    Lekker Messy - Weekmenu
    14:05
    Toasted!
  • 13:10
    Outrageous
    14:00
    Return to Paradise
  • 13:40
    Cougar Town
    14:05
    NCIS
  • 13:35
    NOS Journaal
    16:05
    Pauw & De Wit
  • 13:20
    Rail Away
    13:55
    Pauscast
  • 13:40
    Lucas de spin
    13:48
    Zin in Zappelin