Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2

vrijdag 8 december 2023
Foto: BNNVARA - © Linda Stulic 2020

Maya van As en Brigitte van Bakel, cabaretduo Vlamousse, hebben rammelende eierstokken en in hun voorstelling 'In den beginne' zoeken ze uit wat ze daar in vredesnaam mee moeten doen.

Het leesniveau van Nederlandse scholieren zakt naar een dramatisch niveau. Booktokker Noah de Campos Neto acteur Hanneke van der Paardt van 'VPRO’s Club Lees weten jongeren wél aan het lezen te krijgen. Samen met schrijver Ronald Giphart schuiven ze aan.


Voor het eerst is er een internationale wedstrijd ijsklimmen in Nederland. Marianne van der Steen is een van de beste ijsklimmers ter wereld en legt uit hoe dat ook in prima in Utrecht kan. Als het aan journalist Arjan van Veelen ligt, stoppen we zo snel mogelijk met het bedenken van oplossingen voor onze problemen. Want oplossingen, die zijn ons grootste probleem.

Je hoofd wassen met gemalen hagedis? Of wolven verjagen door een wolvenkarkas op te hangen? Onderzoeker Carine van Rhijn bundelde samen met collega’s alle middeleeuwse boerenwijsheden in een boek.

Dit jaar is het 40 jaar geleden dat Kerwin Duinmeijer, ook wel Kerwin Lucas, werd neergestoken in Amsterdam. In een nieuwe NTR-serie spreekt zijn broer Purly Lucas over zijn broer en de rouw. Wat heeft Donald Trump met het Friese plaatsje Makkum te maken? Meer dan je zou vermoeden!

De punkband It Dockumer Lokaeltsje zingt erover op hun nieuwe plaat. Het cabaret is in handen van Patrick Nederkoorn, Martijn Kardol, Kiki Schippers en Aron Elstak. Teun van den Elzen is er met de column.

'Spijkers met Koppen', zaterdag 9 december tussen 12.00 en 14.00 uur bij BNNVARA op NPO Radio 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Barry Allen, een wetenschapper bij de politie, wordt geraakt door de bliksem en krijgt daardoor een kosmische kracht: bliksemsnelheid. Wanneer hij zijn superkracht gebruikt om terug te reizen in de tijd en zijn moeder te redden, creëert hij per ongeluk een wereld zonder superhelden waar Generaal Zod is teruggekeerd. Om hem te kunnen verslaan, moet The Flash de hulp inroepen van een gepensioneerde Batman.

'The Flash', film uit 2023 met oa. Michael Keaton, om 20.40 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 17:05
    Witse
    00:10
    Journaallus
  • 17:35
    A world of colours
    23:50
    Nachtlus
  • 17:30
    GameKeepers
    22:25
    Geen uitzending
  • 16:35
    Winter Vol Liefde
    00:00
    Gooische Vrouwen
  • 17:30
    Helicopter ER
    23:35
    Border Security: Australia's Front Line
  • 17:30
    S.W.A.T.
    00:50
    The Big Bang Theory
  • 16:45
    Xena: Warrior Princess
    22:50
    Te bepalen
  • 17:10
    ER
    00:25
    Buffy the Vampire Slayer
  • 17:35
    Nonkel Jef
    01:00
    The Golden Girls
  • 17:30
    Maison Verhulst
    00:20
    De Tafel van Gert
  • 17:05
    Walker
    01:00
    FBI
  • 17:25
    Brooklyn Nine-Nine
    00:20
    Bar Rescue
  • 16:35
    Bachelor in Paradise Australia
    02:00
    Botched
  • 17:20
    A Bundle of Trouble: An Aurora Teagarden Mystery
    00:15
    Family Law
  • 14:00
    Herhalingslus
    22:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:36
    Meesterwerk
    00:00
    Oh What A Night
  • 17:30
    Winterse Kost
    00:45
    Meesterlijke Klassiekers
  • 16:55
    Call the Midwife
    01:00
    The Castaways
  • 16:55
    Below Deck
    00:25
    Below Deck Down Under
  • 17:10
    Tijd voor Max
    00:25
    NOS Olympische Winterspelen Studio Olimpico
  • 17:05
    Mediterranean: life under siege
    00:40
    Nieuwsuur
  • 17:30
    Wilde buren alleen maar love
    00:50
    Je Zal Het Maar Hebben