Dinsdag in 'Het Uur van de Wolf': 'Made in Holland - De grote gift'

maandag 2 september 2024

Het echtpaar De Mol van Otterloo bezit de belangrijkste en grootste privéverzameling 17de-eeuwse Hollandse en Vlaamse meesters ter wereld. Ze verzamelden onder meer Van Ruisdael, Steen, Dou, Cuyp, Potter, Lievens, Hals en ja, ook een Rembrandt.

Aan de muren van hun villa in Massachusetts hangt voor miljoenen aan topstukken. Maar wat doe je vervolgens met zo’n collectie? Samen met het bevriende echtpaar Weatherbie, die ook een bijzondere kunstverzameling hebben opgebouwd, besluiten ze dat hun collecties ook na hun dood bij elkaar moeten blijven. Het resultaat is een kunstgift die zijn weerga niet kent. Regisseur Oeke Hoogendijk ('Het Nieuwe Rijksmuseum', 'Mijn Rembrandt') geeft een spannende kijk achter de schermen bij particuliere verzamelaars in de internationale kunstwereld.


‘Bij een goede kunstdeal is iedereen ongelukkig,’ zegt kunsthandelaar Otto Naumann. ‘De kopers omdat ze te veel betalen en de handelaren omdat die het te goedkoop verkopen, that’s the best deal’. Spanning en ongemak worden, dicht op de huid gefilmd, voelbaar als de Van Otterloo’s onderhandelen over een schilderij van Caspar Netscher bij de befaamde kunsthandelaar Johnny Van Haeften: ‘Dit gaat helemaal niet goed,’ zegt Eijk van Otterloo zachtjes wanneer ze met lege handen terug naar huis dreigen te gaan.

Beide echtparen verzamelen vanuit een onbegrensde liefde voor de Hollandse meesters. ‘Ze zijn er altijd voor je als je thuiskomt van een zware dag op kantoor,’ zegt Susan Weatherbie. Vanwege deze liefde besluiten de twee echtparen uiteindelijk hun collecties aan het Museum of Fine Arts in Boston te schenken. Met pijn in het hart nemen ze afscheid. Rose-Marie De Mol van Otterloo: ‘De collectie moet bij elkaar blijven, het is ons levenswerk.’

De documentaire 'Made in Holland' onderzoekt de wereld van het mecenaat; kopen en verkopen, en uiteindelijk liefde en fascinatie voor de 17de-eeuwse Nederlandse schilderkunst.

Regisseur: Oeke Hoogendijk
Producent: Discours Film

'Het Uur van de Wolf: Made in Holland - De grote gift', dinsdag 3 september om 22.40 uur bij de NTR op NPO 2.


Het Uur van de Wolf op tv
Vrijdag 6 februari 2026 om 14u05  »
NPO 2
De leden van de band Madness vertellen hun verhaal in deze muzikale documentaire. Ontstaan in de jaren 70 uit liefde voor ska, punk en reggae, groeit de band uit tot hét geluid van de jaren 80.
Dinsdag 10 februari 2026 om 07u20  »
NPO 2
Voor de virtuoze Syrische componist en klarinettist Kinan Azmeh is musiceren meer dan kunst; het is een daad van vrijheid en een manier om zijn Syrische identiteit levend te houden.

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Vastbesloten zijn leven te beteren, vertrekt Kamal vanuit België naar Syrië om oorlogsslachtoffers te helpen. Maar eenmaal daar wordt hij ingelijfd in het leger. Thuis valt ondertussen zijn jongere broer Nassim ten prooi aan radicalisten. Hun moeder Leila wil koste wat het kost voorkomen dat Nassim in de voetsporen van Kamal treedt.

'Rebel', film uit 2022 van Adil El Arbi en Bilall Fallah met oa. Aboubakr Bensaihi, om 21.25 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 16:15
    Flikken Maastricht
    17:10
    Witse
  • 16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
    16:45
    The IT Crowd
  • 16:05
    De Smurfen
    16:20
    100% Wolf: The Book Of Hath
  • 15:20
    Gooische Vrouwen
    16:35
    Sara
  • 15:50
    Ik Vertrek
    16:45
    Helicopter ER
  • 15:35
    Mystery 101: An Education in Murder
    17:15
    S.W.A.T.
  • 16:15
    Cheers
    16:45
    Xena: Warrior Princess
  • 15:30
    Baywatch
    16:20
    Suits
  • 15:55
    Geen uitzending
    16:25
    Home Improvement
  • 15:50
    De Tafel van Gert
    17:10
    Nonkels
  • 16:10
    Grey's Anatomy
  • 15:50
    NCIS: Los Angeles
    16:45
    Brooklyn Nine-Nine
  • 15:15
    The Block Australia
    16:35
    Bachelor in Paradise Australia
  • 16:00
    World's Most Evil Killers
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 16:16
    Diy on wheels
    16:30
    Vitamine 55
  • 15:45
    Becoming Meewis
    16:30
    A la carte
  • 16:00
    Murdoch Mysteries
    16:55
    Call the Midwife
  • 15:50
    From
    16:55
    Below Deck
  • 16:05
    Pauw & De Wit
    17:00
    NOS Journaal in Makkelijke Taal
  • 16:10
    Kook mee met MAX
    16:25
    Per Seconde Wijzer
  • 16:00
    Moomin Vallei
    16:20
    Lassie Animated