'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanuit de Sluisfabriek in Drachten

zaterdag 30 november 2024
Foto: BNNVARA - © Annemieke van der Togt 2021

Het NPO Radio 1-programma 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zendt zondag 1 december uit vanuit de Sluisfabriek in Drachten.

Presentatoren Erik Dijkstra en Frank Evenblij praten daar over de onzekere toekomst van de Lelylijn. Dat miljardenproject moet het noorden van het land beter verbinden met de Randstad, maar de hoge prijs dreigt roet in het eten te gooien.


Terwijl minister Faber de geldkraan dichtdraait voor de opvang van uitgeprocedeerde asielzoekers, blijft de gemeente Smallingerland een bed-bad-brood-opvang aanbieden. Daarover vertellen wethouder Pieter van der Zwan en vrijwilliger Jaap Bruintjes meer. Sinterklaas is in het land en Friese kinderen tellen af tot pakjesavond. In ‘Ter Plekke’ gaat het over het Sinterklaasfeest in Friesland, over Friestalige liedjes en worden Friese pepernoten geproefd. Sjoerd Bokje is een scheldnaam die in Drachten welbekend is. Deze inmiddels overleden Drachtenaar figureert prominent in het boek ‘De laatste dagen van de dorpsgek’. Hierin onderzoekt Anne-Goaitske Breteler de omgang van plattelanders met geestelijke gezondheid en met mensen die afwijkend gedrag vertonen.

In de rubriek ‘Meer Vrouw op Straat’ een pleidooi van redacteur Els Knaapen voor een bijzondere vrouw die in de gemeente Smallingerland een straatnaam verdient. Schrijver Rink van der Velde wijdde zijn roman ‘De houn sil om jim bylje’ aan de zaak-IJje Wijkstra. Deze stroper schoot in 1929 in het grensgebied van Friesland en Groningen vier veldwachters dood. Gabriëlle Terpstra bespreekt dit boek in de literatuurrubriek.

Erik en Frank voelen burgemeester Fred Veenstra aan de tand in ‘De Verhoorwagen’ over kwesties die spelen in zijn gemeente. Er is livemuziek van Drachtster troubadour Gurbe Douwstra.

'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke', tussen 19.00 en 21.00 uur bij BNNVARA op NPO Radio 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Blind Getrouwd' (VTM)

Drie weken geleden gaven de koppels elkaar het jawoord. Nu ze samenwonen, leren ze elkaar steeds beter kennen, zowel in positieve als soms in wat negatievere zin. Frances komt langs met de trouwfoto's. Bij wie hangen er al gevoelens in de lucht?

'Blind Getrouwd', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 08:05
    Hoe moeilijk kan het zijn?
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
    09:00
    Herfstbeelden
  • 08:00
    Nachtwacht
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:05
    De Buurtpolitie Extra
    13:00
    VTM Nieuws (13 uur)
  • 08:00
    Geen uitzending
    07:15
    Dirty Home Rescue
  • 06:00
    Qmusic
    11:50
    Geen uitzending
  • 07:00
    Willy
    10:00
    Geen uitzending
  • 07:10
    Santa Tell Me
    05:35
    Debbie Macomber's Joyful Mrs. Miracle
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 06:00
    Radio Nostalgie
    09:00
    Geen uitzending
  • 07:50
    Bull
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:50
    The First 48 Presents Critical Minutes
    06:40
    Evil
  • 08:00
    A Merry Holiday
    11:40
    Puppy Love for Christmas
  • 07:45
    Cold Case
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 04:29
    Herhalingslus
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:06
    Zo doe je het!
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:00
    Winterse Kost
    06:50
    Guillaume's Paris
  • 08:00
    Midsomer Murders
    07:00
    Death in Paradise
  • 07:30
    Real Girlfriends in Paris
    12:00
    First Dates Australia
  • 08:00
    NOS Journaal
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 08:00
    BinnensteBuiten
    09:30
    Zentijd
  • 07:50
    PatsBoemKledder!
    13:00
    Kindertijd