'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanuit de Sluisfabriek in Drachten

zaterdag 30 november 2024
Foto: BNNVARA - © Annemieke van der Togt 2021

Het NPO Radio 1-programma 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zendt zondag 1 december uit vanuit de Sluisfabriek in Drachten.

Presentatoren Erik Dijkstra en Frank Evenblij praten daar over de onzekere toekomst van de Lelylijn. Dat miljardenproject moet het noorden van het land beter verbinden met de Randstad, maar de hoge prijs dreigt roet in het eten te gooien.


Terwijl minister Faber de geldkraan dichtdraait voor de opvang van uitgeprocedeerde asielzoekers, blijft de gemeente Smallingerland een bed-bad-brood-opvang aanbieden. Daarover vertellen wethouder Pieter van der Zwan en vrijwilliger Jaap Bruintjes meer. Sinterklaas is in het land en Friese kinderen tellen af tot pakjesavond. In ‘Ter Plekke’ gaat het over het Sinterklaasfeest in Friesland, over Friestalige liedjes en worden Friese pepernoten geproefd. Sjoerd Bokje is een scheldnaam die in Drachten welbekend is. Deze inmiddels overleden Drachtenaar figureert prominent in het boek ‘De laatste dagen van de dorpsgek’. Hierin onderzoekt Anne-Goaitske Breteler de omgang van plattelanders met geestelijke gezondheid en met mensen die afwijkend gedrag vertonen.

In de rubriek ‘Meer Vrouw op Straat’ een pleidooi van redacteur Els Knaapen voor een bijzondere vrouw die in de gemeente Smallingerland een straatnaam verdient. Schrijver Rink van der Velde wijdde zijn roman ‘De houn sil om jim bylje’ aan de zaak-IJje Wijkstra. Deze stroper schoot in 1929 in het grensgebied van Friesland en Groningen vier veldwachters dood. Gabriëlle Terpstra bespreekt dit boek in de literatuurrubriek.

Erik en Frank voelen burgemeester Fred Veenstra aan de tand in ‘De Verhoorwagen’ over kwesties die spelen in zijn gemeente. Er is livemuziek van Drachtster troubadour Gurbe Douwstra.

'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke', tussen 19.00 en 21.00 uur bij BNNVARA op NPO Radio 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Boomer' (VRT 1)

Jan vergeet zijn en Julies huwelijksverjaardag en probeert het goed te maken door een dag vol verrassingen te organiseren voor Julie, inclusief een bezoek aan een chic hotel mét wellness. Maar al snel blijkt dat plannen maken makkelijker is dan ze uit te voeren.

'Boomer', om 20.55 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:35
    VRT NWS laat
    22:51
    Winst joker+ / lotto
  • 21:50
    La nuit du 12
    23:38
    Het weer (middag)
  • 21:25
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 22:25
    Expeditie Gooris
    23:35
    Bestemming X
  • 22:40
    Mission: Impossible III
    00:50
    #TextMeWhenYouGetHome
  • 20:30
    Valerian and the City of a Thousand Planets
    22:50
    Blade
  • 22:30
    Deadly Inferno
    00:00
    60 Days In
  • 22:40
    The Irrational
    00:15
    Geen uitzending
  • 22:05
    The X-Files
    23:50
    The Golden Girls
  • 21:55
    Justice For All
    23:00
    Maison Verhulst
  • 22:10
    NCIS
    23:05
    Criminal Minds
  • 22:45
    Mortal Kombat
    00:40
    The Winter King
  • 22:30
    Open House: The Great Sex Experiment
    00:20
    Extreme Makeover: Home Edition
  • 22:25
    Taste of His Own Poison
    23:55
    C.S.I. New York
  • 22:11
    Trends Doc
    23:15
    CEO van mijn leven
  • 22:40
    Publireportage
    22:55
    Dit Zijn De Classics van MENTpop-radio
  • 22:30
    Becoming Meewis
    23:15
    De Smaaktoerist
  • 22:00
    The Doctor Blake Mysteries
    00:10
    The Marlow Murder Club
  • 22:45
    From
    23:45
    The Kardashians
  • 22:35
    NOS Studio Sport Voetbal
    23:20
    NOS Studio Sport
  • 22:35
    Dit is de Week
    23:25
    The Excavation
  • 22:00
    Geestig
    23:45
    Micha Wertheim: Nergens anders