'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanuit de Sluisfabriek in Drachten

zaterdag 30 november 2024
Foto: BNNVARA - © Annemieke van der Togt 2021

Het NPO Radio 1-programma 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zendt zondag 1 december uit vanuit de Sluisfabriek in Drachten.

Presentatoren Erik Dijkstra en Frank Evenblij praten daar over de onzekere toekomst van de Lelylijn. Dat miljardenproject moet het noorden van het land beter verbinden met de Randstad, maar de hoge prijs dreigt roet in het eten te gooien.


Terwijl minister Faber de geldkraan dichtdraait voor de opvang van uitgeprocedeerde asielzoekers, blijft de gemeente Smallingerland een bed-bad-brood-opvang aanbieden. Daarover vertellen wethouder Pieter van der Zwan en vrijwilliger Jaap Bruintjes meer. Sinterklaas is in het land en Friese kinderen tellen af tot pakjesavond. In ‘Ter Plekke’ gaat het over het Sinterklaasfeest in Friesland, over Friestalige liedjes en worden Friese pepernoten geproefd. Sjoerd Bokje is een scheldnaam die in Drachten welbekend is. Deze inmiddels overleden Drachtenaar figureert prominent in het boek ‘De laatste dagen van de dorpsgek’. Hierin onderzoekt Anne-Goaitske Breteler de omgang van plattelanders met geestelijke gezondheid en met mensen die afwijkend gedrag vertonen.

In de rubriek ‘Meer Vrouw op Straat’ een pleidooi van redacteur Els Knaapen voor een bijzondere vrouw die in de gemeente Smallingerland een straatnaam verdient. Schrijver Rink van der Velde wijdde zijn roman ‘De houn sil om jim bylje’ aan de zaak-IJje Wijkstra. Deze stroper schoot in 1929 in het grensgebied van Friesland en Groningen vier veldwachters dood. Gabriëlle Terpstra bespreekt dit boek in de literatuurrubriek.

Erik en Frank voelen burgemeester Fred Veenstra aan de tand in ‘De Verhoorwagen’ over kwesties die spelen in zijn gemeente. Er is livemuziek van Drachtster troubadour Gurbe Douwstra.

'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke', tussen 19.00 en 21.00 uur bij BNNVARA op NPO Radio 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Stukken van Mensen' (Play)

Een studente modetechnieken biedt een trui van Moschino aan die ze kocht op de rommelmarkt voor amper één euro. Axel Daeseleire komt aankloppen met een werk van Albert Szukalski.

'Stukken van Mensen', om 20.00 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:05
    The Ninth Gate
    01:15
    Dagelijkse kost
  • 00:35
    Nachtlus
    08:00
    Radio 2: Weekwatchers
  • 22:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:00
    Huis Gemaakt
    01:05
    Gooische Vrouwen
  • 00:00
    3 Days to Kill
    02:00
    Geen uitzending
  • 00:40
    The Big Bang Theory
    01:30
    Geen uitzending
  • 00:50
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 00:15
    Suits
    01:05
    Geen uitzending
  • 00:50
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 00:10
    Daan & Jani
    01:15
    Oep z'n bakkes
  • 00:20
    FBI
    01:20
    Neighbours: A New Chapter
  • 22:35
    Live by Night
    01:05
    The Winter King
  • 00:40
    Love Island UK
    01:45
    Botched
  • 00:30
    C.S.I. New York
    01:30
    Family Law
  • 00:00
    Herhalingslus
    09:00
    Z-Weekoverzicht
  • 00:47
    Mijn tuin
    05:55
    Sixties To Six
  • 00:45
    Toasted on wheels!
    01:10
    Puur Oosters - Japans
  • 00:10
    Silent Witness
    01:05
    Harry Wild
  • 22:25
    NCIS: Los Angeles
    01:20
    Grey's Anatomy
  • 00:10
    NOS Paralympische Winterspelen
    02:10
    NOS Gesprek minister-president met gebarentaal
  • 00:50
    Nieuwsuur
    01:30
    Café Kockelmann
  • 00:35
    De slimste mens
    01:25
    Carrie op Vrijdag