'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag in Oldenzaal

zaterdag 14 december 2024
Foto: BNNVARA - © Annemieke van der Togt 2021

Het NPO Radio 1-programma 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zendt zondag 15 december uit vanuit Stadstheater De Bond in Oldenzaal. Presentatoren Erik Dijkstra en Frank Evenblij praten daar over de mogelijke komst van F-35's naar Twente Airport.

De straaljagers zouden dan over Oldenzaal vliegen en daar vreest men voor geluidsoverlast. De Syrisch-Orthodoxe gemeenschap in Twente kijkt met argusogen naar de recente ontwikkelingen in Syrië. Wat zal de machtsovername betekenen voor de toekomst van minderheden in dat land? Oldenzaalse jongeren verrichten bij FC Noaber hun Maatschappelijke Diensttijd. Dankzij het kersverse akkoord tussen de coalitie en oppositiepartijen in politiek Den Haag wordt daar minder op bezuinigd, maar is FC Noaber daarmee geholpen?


In 1961 was Oldenzaal het toneel van de ‘spaghettirellen’. Twentse jongeren en voornamelijk Italiaanse arbeidsmigranten raakten toen slaags. Salvatore Ierna maakte het allemaal mee en Lotte Aarnink schreef over die periode het lied ‘Mien zuster geet met een Italiaan’. Geboren Oldenzaler Dennis Alink maakt furore met zijn speelfilm ‘OUT’ over twee jonge gays die hun plattelandsdorp achter zich laten en vertrekken naar Amsterdam.

In de rubriek ‘Meer Vrouw op Straat’ een pleidooi van redacteur Els Knaapen voor een bijzondere vrouw die in de gemeente Oldenzaal een straatnaam verdient. Met schrijfster Miriam Guensberg gaat het over haar Pools-Joodse vader Dolek, die een heldenrol vervulde bij de bevrijding van Nederland en de eerste anesthesist in Twente zou worden. Aan hem wijdde ze de biografie 'Held zonder vaderland'. Erik en Frank voelen burgemeester Patrick Welman aan de tand in ‘De Verhoorwagen’ over kwesties die spelen in zijn gemeente.

Er is livemuziek van Yke en Bram Agterbos brengt een ode aan Oldenzaal.

'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke', tussen 19.00 en 21.00 uur bij BNNVARA op NPO Radio 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm2 logo

Het is de laatste ochtend op het eiland. De overgebleven koppels moeten beslissen: willen ze zich binden aan hun partner en samen vertrekken of zullen ze de relatie op het eiland beëindigen. Wie kiest voluit voor de liefde?

'Gestrand op Honeymoon Island - Australië', om 19.10 uur op VTM 2.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:30
    Clips
    01:00
    Het weer (laat)
  • 13:00
    Herfstbeelden
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 14:40
    Rintje
    06:00
    Tik Tak
  • 14:15
    Wittekerke
    07:00
    Jabaloe
  • 13:55
    Blind Getrouwd UK
    00:10
    Gestrand op Honeymoon Island - Australië
  • 14:30
    Angel
    06:00
    Qmusic
  • 14:40
    Xena: Warrior Princess
    00:55
    Geen uitzending
  • 14:30
    Christmas on My Mind
    23:50
    A Holiday Spectacular
  • 10:00
    Joe
    01:25
    Geen uitzending
  • 14:05
    Komen eten
    01:45
    De Tafel van Gert
  • 14:30
    The Rookie
    01:25
    FBI
  • 14:30
    Hawaii Five-0
    01:25
    Cobra Kai
  • 13:55
    Chateau Meiland
    01:25
    Love It or List It UK
  • 14:25
    Snapped
    01:05
    My Life is Murder
  • 14:00
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 14:37
    Roger
    00:00
    Oh What A Night
  • 14:30
    Lekker Lang Leven
    01:50
    Winterse Kost
  • 14:10
    McDonald and Dodds
    01:45
    Inside Man
  • 14:00
    Station 19
    01:00
    Hudson & Rex
  • 14:40
    NOS Journaal
    01:15
    Pauw & De Wit
  • 14:00
    Kassa
    01:35
    Nieuwsuur
  • 14:40
    Nils Holgersson
    00:20
    Onderweg naar liefde