'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag in Oldenzaal

zaterdag 14 december 2024
Foto: BNNVARA - © Annemieke van der Togt 2021

Het NPO Radio 1-programma 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zendt zondag 15 december uit vanuit Stadstheater De Bond in Oldenzaal. Presentatoren Erik Dijkstra en Frank Evenblij praten daar over de mogelijke komst van F-35's naar Twente Airport.

De straaljagers zouden dan over Oldenzaal vliegen en daar vreest men voor geluidsoverlast. De Syrisch-Orthodoxe gemeenschap in Twente kijkt met argusogen naar de recente ontwikkelingen in Syrië. Wat zal de machtsovername betekenen voor de toekomst van minderheden in dat land? Oldenzaalse jongeren verrichten bij FC Noaber hun Maatschappelijke Diensttijd. Dankzij het kersverse akkoord tussen de coalitie en oppositiepartijen in politiek Den Haag wordt daar minder op bezuinigd, maar is FC Noaber daarmee geholpen?


In 1961 was Oldenzaal het toneel van de ‘spaghettirellen’. Twentse jongeren en voornamelijk Italiaanse arbeidsmigranten raakten toen slaags. Salvatore Ierna maakte het allemaal mee en Lotte Aarnink schreef over die periode het lied ‘Mien zuster geet met een Italiaan’. Geboren Oldenzaler Dennis Alink maakt furore met zijn speelfilm ‘OUT’ over twee jonge gays die hun plattelandsdorp achter zich laten en vertrekken naar Amsterdam.

In de rubriek ‘Meer Vrouw op Straat’ een pleidooi van redacteur Els Knaapen voor een bijzondere vrouw die in de gemeente Oldenzaal een straatnaam verdient. Met schrijfster Miriam Guensberg gaat het over haar Pools-Joodse vader Dolek, die een heldenrol vervulde bij de bevrijding van Nederland en de eerste anesthesist in Twente zou worden. Aan hem wijdde ze de biografie 'Held zonder vaderland'. Erik en Frank voelen burgemeester Patrick Welman aan de tand in ‘De Verhoorwagen’ over kwesties die spelen in zijn gemeente.

Er is livemuziek van Yke en Bram Agterbos brengt een ode aan Oldenzaal.

'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke', tussen 19.00 en 21.00 uur bij BNNVARA op NPO Radio 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Na de val van de Sovjet-Unie grijpt een handvol slimme zakenlieden haar kans: de zogenaamde 'Zeven bankiers' kapen met de zegen van Boris Jeltsin de Russische olie-industrie en kopen zich zo een weg naar de top van de macht. Om hun greep op het Kremlin te bewaren, zetten ze in 1996 hun geld op Jeltsin - en winnen. Maar wanneer ze op zoek gaan naar een geschikte opvolger voor de zieke president, kiezen ze voor een man die zijn eigen plannen heeft: een voormalige KGB-agent uit Sint-Petersburg genaamd Vladimir Poetin.

'Oil Oligarchs: Putin's Gang', om 22.15 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:35
    Sporza: La Vuelta Femenina 2026
    17:35
    Sporza: volleybal
  • 16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
    17:35
    The Office
  • 16:25
    De Marsupilami's
  • 16:10
    America's Funniest Home Video's
  • 15:50
    Achter gesloten deuren
    16:50
    De Pfaffs
  • 15:40
    The Karate Kid III
    17:40
    9-1-1
  • 15:35
    Baywatch Hawaii
    16:30
    Cheers
  • 16:10
    Baywatch
    16:55
    Suits
  • 16:20
    Geen uitzending
    16:50
    Wat nu weer?
  • 16:05
    De Tafel van Tine
    17:10
    Huizenjagers
  • 16:15
    This Is Us
    17:05
    Sullivan's Crossing
  • 15:45
    Doom Patrol
    16:50
    Two and a Half Men
  • 16:20
    Het Blok
    17:15
    Love Triangle Australia
  • 16:20
    World's Most Evil Killers
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 16:18
    Mijn tuin
    16:55
    Dit Zijn De Classics van MENTpop-radio
  • 16:00
    Wordt aangekondigd
    16:35
    Meat Timon
  • 16:10
    Call the Midwife
    17:05
    Death in Paradise
  • 15:50
    The Secret Lives of Mormon Wives
    16:50
    Below Deck Mediterranean
  • 16:10
    Pauw & De Wit
    17:00
    NOS Journaal in Makkelijke Taal
  • 16:10
    Kook mee met MAX
    16:30
    Rail Away
  • 16:25
    Grizzy en de Lemmingen
    16:30
    Olga da Polga