'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' live vanuit Kralingen-Crooswijk

zaterdag 19 april 2025
Foto: BNNVARA - © Annemieke van der Togt 2021

Dijkstra & Evenblij Ter Plekke zendt uit vanuit de Bierkaai in de Rotterdamse deelgemeente Kralingen-Crooswijk. Presentatoren Els Knaapen, die Erik Dijkstra vervangt, en Frank Evenblij praten daar onder meer over problemen in De Esch.

Die buurt wordt in de nachtelijke uren geteisterd door straatraces, drugshandel en prostitutie. Wie Crooswijk zegt, zegt Bep van Klaveren. De Rotterdamse bokslegende haalde in 1928 als enige Nederlander ooit goud in de Olympische boksring. Met Josefien ‘Beppie’ Betist gaat het over de nalatenschap van haar grote boksvoorbeeld. Iris Knoops is rechercheur bij de Rotterdamse politie, gespecialiseerd in online misbruik. Op scholen geeft ze kinderen voorlichting over online veiligheid. Eerder deze week bleek dat een derde van de naaktfoto’s van kinderen die op internet circuleren zelfgemaakt zijn.


De Afghaanse Rotterdammer Haris Faiz zet alles op alles om zieke en ondervoede kinderen in Afghanistan te helpen. Waar hulporganisaties na de val van Kabul vertrokken, is Haris daar juist hulp gaan bieden. Kralingen telt honderden studentenhuizen en die staan niet bekend als de meest propere. De Rotterdamse Poetsqueen Charo Walop voorziet de studenten van handige tips om tussen het studeren en feesten door de boel toch een beetje schoon te houden. Els Knaapen houdt een pleidooi voor een bijzondere vrouw die in Rotterdam een straatnaam verdient in de rubriek ‘Meer Vrouw op Straat’. Schrijver Ernest van der Kwast situeerde zijn roman ‘Ilyas’ in zijn eigen woonwijk Kralingen: een wijk waar goedkope huurwoningen verdwijnen en dure koophuizen worden bijgebouwd. De oude en de nieuwe bewoners botsen nogal eens, ziet Van der Kwast.

En er is livemuziek van singer-songwriter Philine.

'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke', tussen 20.00 en 21.00 uur bij BNNVARA op NPO Radio 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

De neurotische Mr. Bean zit ook met de kerstdagen niet stil. Zo maakt hij vrienden bij het Leger des Heils, rijdt hij naar huis met de grootste kerstboom die hij maar kan vinden en koopt hij een mooi cadeau voor zijn vriendinnetje. Dat over smaak niet valt te twisten, ondervindt Mr. Bean dan ook aan den lijve als hij met kerst door zijn vriendin wordt verlaten. Ondanks dat sluit Mr. Bean de feestdagen af met een feestelijke knal.

'Mr. Bean', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:25
    Live live live
    01:10
    Het weer (laat)
  • 21:00
    Fallen
    06:00
    De Warmste Week
  • 20:55
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 20:25
    De Familie Claus 3
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:00
    WK Darts 2026
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:25
    Downsizing
    01:55
    Geen uitzending
  • 20:35
    All New Traffic Cops
    00:55
    Geen uitzending
  • 20:35
    Poinsettias for Christmas
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 21:25
    Home Improvement
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 21:05
    James de musical
    01:35
    De Tafel van de Week
  • 21:10
    NCIS
    01:00
    Criminal Minds
  • 20:35
    Office Christmas Party
    02:45
    Play kerst haardvuur 2025
  • 20:35
    Christmas on the Farm
    06:40
    Het feestmenu van ..
  • 20:30
    Holly Jolly Homicides
    06:20
    Cold Case
  • 20:58
    Logistics TV
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 21:17
    De ambachter
    05:55
    Sixties To Six
  • 20:40
    Bon Appetit
    02:20
    Het Weekmenu
  • 21:00
    Ripper Street
    01:25
    Midsomer Murders
  • 21:00
    Chronicle
    06:55
    Below Deck Mediterranean
  • 20:30
    Wie is de Mol? 25 jaar
    03:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 20:40
    Sterren op het doek
    01:45
    Nieuwsuur
  • 20:30
    Abba Silver, Abba Gold
    06:55
    Laura's Ster