'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' komt live vanuit Wijk bij Duurstede

zaterdag 22 maart 2025
Foto: BNNVARA - © Annemieke van der Togt 2021

Presentatoren Erik Dijkstra en Frank Evenblij praten vanuit café Ome Ko in Wijk bij Duurstede, onder meer over de geplande bezuinigingen op het leerlingenvervoer in de wijk.

Ouders maken zich daar grote zorgen over. Eerder verliep de overstap naar een andere vervoerder ook al niet bepaald vlekkeloos; sommige kwetsbare kinderen werden toen niet opgehaald.


Vroeger lag op de plek van Wijk bij Duurstede een belangrijke handelsplaats: Dorestad. In de negende eeuw raakte Dorestad in verval, het werd aangevallen door vikingen en zou uiteindelijk van de aardbodem verdwijnen. Maar de fascinatie voor de viking staat nog fier overeind, vertellen wijkenaar Martin Vastenhoudt en vikingfanaat Roel van Mierlo.

Gerrit Achterberg is één van de grootste, maar ook meest omstreden dichters uit zijn tijd. Zijn mysterieuze gedichten zijn nog altijd geliefd, maar geven ook een inkijkje in de duistere geest van een man die vrouwen aanrandde en zelfs zijn hospita vermoordde. In 'Ter Plekke' een gesprek met neerlandica Pieta van Beek over deze poëtische psychopaat.

Kersenteler Erik Vernooij uit Cothen worstelt met de suzuki-fruitvlieg. Dit insect laat zich moeilijk bestrijden en kan een complete kersenoogst de vernieling in helpen. Met 1 april in het verschiet legt kinderboekenschrijver Jozua Douglas uit hoe hij met zijn boek ‘Professor Prank’ van zijn lezertjes 'absolute foptoppers' maakt. Een van zijn favoriete poetsen bereidt hij vers aan tafel: een heerlijk glaasje kaaslimonade. En we luisteren naar livemuziek van artiest Laila Shee.

'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke', tussen 20.00 en 21.00 uur bij BNNVARA op NPO Radio 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Nadat zijn ouders voor zijn ogen worden neergeschoten door een overvaller, wordt miljonairszoon Bruce Wayne opgevangen door zijn butler Alfred. Jaren later reist de gedesillusioneerde Bruce naar Azië, waar hij in contact komt met de mysterieuze Henri Ducard, die hem opleidt tot ninja. Nadien besluit Bruce terug te keren naar Gotham City om zijn geboortestad te zuiveren van corruptie en misdaad.

'Batman Begins', film uit 2005 met oa. Christian Bale, om 20.35 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:20
    VRT NWS laat
    22:35
    Het weer (laat)
  • 21:05
    Vera
    22:35
    Black sands
  • 21:40
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 22:30
    So You Think You Can Dance
    00:30
    The Good Doctor
  • 21:50
    The Lord of the Rings: The Rings of Power
    23:05
    Hitman
  • 22:10
    The Boy Next Door
    23:50
    The Big Bang Theory
  • 20:35
    Life
    22:35
    You Don't Mess With the Zohan
  • 21:35
    Narcos
    22:40
    ER
  • 22:25
    Baywatch
    23:20
    Nonkel Jef
  • 20:35
    Batman Begins
    23:05
    Watson
  • 22:30
    FBI: International
    00:20
    So Help Me Todd
  • 20:35
    The Perfect Storm
    23:00
    Copshop
  • 21:45
    Kinderen kopen een huis
    23:35
    A Place in the Sun
  • 22:15
    Shades of Blue
    23:05
    CSI: Miami
  • 22:22
    Trends Talk
    22:58
    Z-Nieuws
  • 22:21
    Simple diy
    22:55
    Sorry Music Classics
  • 22:25
    Meat Timon
    23:00
    Snel, Makkelijk & Lekker
  • 21:50
    Murder in Provence
    23:40
    Harry Wild
  • 22:25
    NCIS: Los Angeles
    23:20
    Flightplan
  • 22:20
    Keuringsdienst van Waarde
    22:50
    NOS Journaal Laat
  • 22:00
    Nieuwsuur
    22:35
    Stand van Nederland: Generatie Next
  • 22:05
    Eefje de Visser live at Best Kept Secret
    23:40
    Louis Theroux: A Place for Paedophiles