'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' komt live vanuit Wijk bij Duurstede

zaterdag 22 maart 2025
Foto: BNNVARA - © Annemieke van der Togt 2021

Presentatoren Erik Dijkstra en Frank Evenblij praten vanuit café Ome Ko in Wijk bij Duurstede, onder meer over de geplande bezuinigingen op het leerlingenvervoer in de wijk.

Ouders maken zich daar grote zorgen over. Eerder verliep de overstap naar een andere vervoerder ook al niet bepaald vlekkeloos; sommige kwetsbare kinderen werden toen niet opgehaald.


Vroeger lag op de plek van Wijk bij Duurstede een belangrijke handelsplaats: Dorestad. In de negende eeuw raakte Dorestad in verval, het werd aangevallen door vikingen en zou uiteindelijk van de aardbodem verdwijnen. Maar de fascinatie voor de viking staat nog fier overeind, vertellen wijkenaar Martin Vastenhoudt en vikingfanaat Roel van Mierlo.

Gerrit Achterberg is één van de grootste, maar ook meest omstreden dichters uit zijn tijd. Zijn mysterieuze gedichten zijn nog altijd geliefd, maar geven ook een inkijkje in de duistere geest van een man die vrouwen aanrandde en zelfs zijn hospita vermoordde. In 'Ter Plekke' een gesprek met neerlandica Pieta van Beek over deze poëtische psychopaat.

Kersenteler Erik Vernooij uit Cothen worstelt met de suzuki-fruitvlieg. Dit insect laat zich moeilijk bestrijden en kan een complete kersenoogst de vernieling in helpen. Met 1 april in het verschiet legt kinderboekenschrijver Jozua Douglas uit hoe hij met zijn boek ‘Professor Prank’ van zijn lezertjes 'absolute foptoppers' maakt. Een van zijn favoriete poetsen bereidt hij vers aan tafel: een heerlijk glaasje kaaslimonade. En we luisteren naar livemuziek van artiest Laila Shee.

'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke', tussen 20.00 en 21.00 uur bij BNNVARA op NPO Radio 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

De neurotische Mr. Bean zit ook met de kerstdagen niet stil. Zo maakt hij vrienden bij het Leger des Heils, rijdt hij naar huis met de grootste kerstboom die hij maar kan vinden en koopt hij een mooi cadeau voor zijn vriendinnetje. Dat over smaak niet valt te twisten, ondervindt Mr. Bean dan ook aan den lijve als hij met kerst door zijn vriendin wordt verlaten. Ondanks dat sluit Mr. Bean de feestdagen af met een feestelijke knal.

'Mr. Bean', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:50
    F.C. De Kampioenen
    01:10
    Het weer (laat)
  • 19:10
    Annika
    06:00
    De Warmste Week
  • 19:50
    Grizzy & the Lemmings
    04:55
    Geen uitzending
  • 19:45
    Het Weer
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 19:00
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 19:20
    De Buurtpolitie: Kerstspecial - Operatie Rudolf
    01:55
    Geen uitzending
  • 19:35
    All New Traffic Cops
    00:55
    Geen uitzending
  • 18:55
    A '90s Christmas
  • 19:25
    Nonkel Jef
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 19:00
    Huizenjagers
    01:35
    De Tafel van de Week
  • 19:25
    NCIS
    01:00
    Criminal Minds
  • 19:35
    The Simpsons
    02:45
    Play kerst haardvuur 2025
  • 18:55
    A Royal Corgi Christmas
    06:40
    Het feestmenu van ..
  • 19:30
    World's Most Evil Killers
  • 19:35
    De CFO podcast
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 19:39
    Tegelen met roger
    05:55
    Sixties To Six
  • 19:45
    Peppe's Toscane
  • 18:10
    Inspector George Gently
    01:25
    Midsomer Murders
  • 19:00
    The Real Housewives of Beverly Hills
    06:55
    Below Deck Mediterranean
  • 19:47
    3FM Serious Request Update
    03:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 19:15
    Kassa
    01:45
    Nieuwsuur
  • 19:20
    Kerst met de zandtovenaar
    06:55
    Laura's Ster