'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' komt live vanuit Wijk bij Duurstede

zaterdag 22 maart 2025
Foto: BNNVARA - © Annemieke van der Togt 2021

Presentatoren Erik Dijkstra en Frank Evenblij praten vanuit café Ome Ko in Wijk bij Duurstede, onder meer over de geplande bezuinigingen op het leerlingenvervoer in de wijk.

Ouders maken zich daar grote zorgen over. Eerder verliep de overstap naar een andere vervoerder ook al niet bepaald vlekkeloos; sommige kwetsbare kinderen werden toen niet opgehaald.


Vroeger lag op de plek van Wijk bij Duurstede een belangrijke handelsplaats: Dorestad. In de negende eeuw raakte Dorestad in verval, het werd aangevallen door vikingen en zou uiteindelijk van de aardbodem verdwijnen. Maar de fascinatie voor de viking staat nog fier overeind, vertellen wijkenaar Martin Vastenhoudt en vikingfanaat Roel van Mierlo.

Gerrit Achterberg is één van de grootste, maar ook meest omstreden dichters uit zijn tijd. Zijn mysterieuze gedichten zijn nog altijd geliefd, maar geven ook een inkijkje in de duistere geest van een man die vrouwen aanrandde en zelfs zijn hospita vermoordde. In 'Ter Plekke' een gesprek met neerlandica Pieta van Beek over deze poëtische psychopaat.

Kersenteler Erik Vernooij uit Cothen worstelt met de suzuki-fruitvlieg. Dit insect laat zich moeilijk bestrijden en kan een complete kersenoogst de vernieling in helpen. Met 1 april in het verschiet legt kinderboekenschrijver Jozua Douglas uit hoe hij met zijn boek ‘Professor Prank’ van zijn lezertjes 'absolute foptoppers' maakt. Een van zijn favoriete poetsen bereidt hij vers aan tafel: een heerlijk glaasje kaaslimonade. En we luisteren naar livemuziek van artiest Laila Shee.

'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke', tussen 20.00 en 21.00 uur bij BNNVARA op NPO Radio 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

Maria is een levenslustig meisje. Ze is als novice het klooster binnengetreden, maar heeft moeite om zich neer te leggen bij de strenge leefregels. Ook al is ze vastberaden om God naar behoren te dienen en non te worden, de Abdis oordeelt dat ze tijdelijk het klooster moet verlaten om levenservaring op te doen en uit te vissen hoe ze haar toekomst ziet. Zo komt ze terecht in Salzburg bij de familie Von Trapp. Kapitein Von Trapp is een weduwnaar die alleen instaat voor de opvoeding van zijn zeven kinderen. Hij heeft net zijn twaalfde gouvernante aan de deur gezet.

'The Sound of Music ', om 20.50 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 12:30
    De week van Bruzz
    06:00
    In bed met Olly
  • 10:00
    Winterbeelden
    15:55
    Planet Earth III
  • 12:45
    Wannabe's
  • 12:05
    Chicago Fire
    00:40
    Single Bells
  • 12:50
    De alarmcentrale: pech onderweg
    23:15
    Bad Boys
  • 12:15
    S.W.A.T.
    00:45
    Yellowjackets
  • 10:00
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 11:25
    A Husband for Christmas
    01:45
    JOE XMAS
  • 10:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 12:50
    De Eregast
    04:50
    Play kerst haardvuur 2025
  • 12:35
    My Life is Murder
    02:00
    Criminal Minds
  • 12:30
    Storage Wars
    01:35
    The First 48 Presents Critical Minutes
  • 12:25
    A Sprinkle of Christmas
    02:00
    Play kerst haardvuur 2025
  • 12:50
    Snapped
    01:30
    C.S.I. New York
  • 12:22
    Trends Talk
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 12:46
    Hallo Roger
    05:55
    Sixties To Six
  • 12:40
    Het Weekmenu
    00:45
    De Chalet, Hollandse Maatjes
  • 12:35
    Midsomer Murders
    00:40
    Murdoch Mysteries
  • 12:40
    NCIS: New Orleans
    00:10
    Lie to Me
  • 12:20
    Sterren NL Top 25
    01:20
    Frans & Mariska, Stellen op de Proef
  • 12:40
    EO Metterdaad
    01:25
    Nieuwsuur
  • 12:30
    Mega Mindy
    01:10
    First Dates