Deze week in 'Kunststof Radio'

zondag 5 april 2020

De mens houdt van een 'goed' verhaal over rampen, ziektes en misdrijven. Maar waarom laten we ons hier in meeslepen? In zijn nieuwe boek 'Goede verhalen zijn zelden waar' beschrijft psycholoog Harald Merckelbach voorbeelden van aantrekkelijke maar twijfelachtige verhalen.

Merckelbach is hoogleraar rechtspsychologie aan de Universiteit van Maastricht en schrijft elke maand een wetenschapscolumn in het NRC-Handelsblad.


Presentatie: Jellie Brouwer

Dinsdag 7 april: Thema: Undercoverjournalistiek met Alberto Stegeman en Jeroen van Bergeijk
Wat is het nut van undercoverjournalistiek? En worden er weleens grenzen overschreden? In de thema-uitzending praten we over deze tak van de journalistiek met Alberto Stegeman, vooral bekend van het programma Undercover Nederland en Jeroen van Bergeijk die voor de Volkskrant undercover ging als Uberchauffer en als medewerker van Wehkamp en bol.com.

Presentatie: Frénk van der Linden

Woensdag 8 april: Vrouwkje Tuinman, schrijver en dichter
Schrijver Vrouwkje Tuinman heeft met haar dichtbundel ‘Lijfrente’ de Grote Poëzieprijs gewonnen. In haar bundel behandelt ze grote thema’s als de liefde en de dood. De jury noemt haar gedichten: 'openhartig, soms licht absurdistisch. Niets makkelijk, wel toegankelijk'. In 2004 debuteerde Tuinman met haar dichtbundel ‘Vitrine’. Een jaar later verscheen haar eerste roman 'Grote Acht'.

Presentatie: Gijs Groenteman

Donderdag 9 april: Sebastiaan Chabot, schrijver
Sebastiaan Chabot debuteert met zijn roman 'De slaap die geen uren kent'. Het boek vertelt de geschiedenis van een Duitse familie. Van overgrootvader Karl Kuschfeld in het Duitse Reichsburg in de jaren ’50 tot het verhaal van Victor en Benjamin Kuschfeld in Den Haag, vier generaties later.

Sebastiaan Chabot volgde, na zijn studie geschiedenis, de opleiding Creative Writing aan NYU in New York.

Presentatie: Antoinnette Scheulderman


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Op een Ander' (VRT Canvas)

Catch is een vorm van worstelen die beïnvloed werd door verschillende gevechtstechnieken. De worstelscene in België is veel kleiner dan in de VS of Japan, en je hebt slechts een handvol clubs. We volgen Rob Raw tijdens zijn allerlaatste kamp. De acties van het personage in de shows worden beschouwd als fictief en staan volledig los van het leven van de artiest. Sommige artiesten blijven echter ook buiten de ring in hun rol, zoals in promotievideo's, interviews en zelfs op sociale media.

'Op Een Ander', om 21.30 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:10
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:00
    Nachtlus
    06:00
    Sta op met Radio 2
  • 21:40
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:00
    Geen uitzending
    06:10
    Kabouter Plop
  • 01:05
    Geen uitzending
    07:20
    Urk!
  • 00:55
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 00:50
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 00:40
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 01:20
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 01:20
    De Tafel van Gert
    03:10
    Geen uitzending
  • 01:50
    Neighbours: A New Chapter
    03:10
    Geen uitzending
  • 01:15
    Bar Rescue
    04:15
    Geen uitzending
  • 01:35
    Botched
    02:45
    Geen uitzending
  • 01:25
    Geen uitzending
    07:40
    Shades of Blue
  • 00:08
    Herhalingslus
    09:00
    Z-Extra
  • 02:00
    Voor u getest
    05:55
    Sixties To Six
  • 01:45
    Snel, Makkelijk & Lekker
    02:45
    Taste of Australia met Hayden Quinn
  • 01:35
    DCI Banks
    03:05
    Blue Lights
  • 01:50
    Scrubs
    02:35
    Cougar Town
  • 01:45
    EenVandaag
    02:25
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 01:35
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 01:25
    Je Zal Het Maar Hebben
    02:10
    Eva