De verhalen van Frenske en Petra in 'DNA Onbekend'

woensdag 17 juni 2020

Als Frenske wordt geboren is er geen vader in beeld, zijn moeder Lenie heeft dan al een dochter van drie jaar oud. De relatie van moeder met de vader van haar dochter is dan al voorbij. Hij kan dan ook niet de vader van Frenske zijn.

Frenske begint al vroeg in de puberteit vragen te stellen over zijn biologische vader. Uiteindelijk komt zijn moeder met een naam: Frans. Verder wil moeder niets kwijt over deze mogelijke vader van Frenske. Als Frenske 24 jaar is zet hij een advertentie in de krant met de foto van de zogenaamde Frans, waarin hij zegt op zoek te zijn naar deze mogelijke vader van hem. Frans, zijn vermoedelijke vader, laat de reactie van de krant weten dat het verhaal van Frenske niet klopt. Hij is niet de vader. Heeft moeder een naam verzonnen en is Frans niet de vader van Frenske? Nu Frenske 43 jaar is wil hij de waarheid weten. Dionne helpt hem en kan met een DNA-test de waarheid boven tafel krijgen.


Het tweede verhaal gaat over de 56-jarige Petra. Zij is de jongste uit een gezin van vijf kinderen. Altijd heeft Petra zich een buitenbeentje gevoeld. Zij voelde zich anders dan haar broers en zussen. In de familie hoorde zij geruchten dat haar vader niet haar echte vader kon zijn. Zelf heeft Petra in de loop der jaren een paar pijnlijke ontdekkingen gedaan over haar ouders, waardoor ze nog meer is gaan twijfelen aan haar vader. Haar ouders waren in haar jeugd goed bevriend met een ander stel. Elke vrijdagavond kaarten de echtparen samen, maar het vermoeden is dat er meer gebeurde op die avondjes. Heeft haar moeder een affaire gehad met de huisvriend die elke vrijdag kwam kaarten? En zou deze man haar vader kunnen zijn? Een DNA-test biedt het antwoord waar Petra al zo lang naar zoekt.

'DNA Onbekend', donderdag 18 juni om 20.35 uur op NPO 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Franco klom op van eenvoudige soldaat tot generaal, tot de Spaanse Republiek in 1931 zijn carrière abrupt stopzette. Maar de burgeroorlog die volgde, werd zijn kans om alles te veranderen. Hoe werd Franco de man die decennialang over Spanje zou heersen? En wat zegt zijn opkomst over de fragiele balans tussen democratie en dictatuur?

'Franco: The Last Inquisitor', om 21.25 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 01:10
    Journaallus
    07:00
    Karrewiet met VGT
  • 01:15
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 21:00
    Geen uitzending
    07:00
    Kaatje zingt
  • 01:20
    Geen uitzending
    13:00
    VTM Nieuws (13 uur)
  • 01:15
    Geen uitzending
    07:15
    Dirty Home Rescue
  • 01:40
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 00:45
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 00:55
    JOE XMAS
    05:25
    Mystery on Mistletoe Lane
  • 01:10
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 01:45
    De Tafel van Gert
    06:00
    Radio Nostalgie
  • 02:20
    Neighbours: A New Chapter
    06:40
    Friends
  • 01:40
    Ice Vikings
    06:45
    Wordt aangekondigd
  • 02:20
    Patti Stanger: The Matchmaker
    06:05
    The Block Australia
  • 01:30
    Geen uitzending
    06:40
    Cold Case
  • 00:25
    Herhalingslus
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:14
    Red de meubelen
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:10
    Winterse Kost
    06:45
    A la carte
  • 01:40
    Death in Paradise
    07:05
    Midsomer Murders
  • 01:45
    First Dates Australia
    06:40
    Storage Wars
  • 02:10
    NOS Journaal met gebarentaal
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 01:20
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 01:35
    Eva
    05:55
    Ziggy en de Zootram