'De Stand van Nederland' over de baby-economie

Voor uw kind is alleen het beste genoeg en daar spelen producenten van babyproducten slim op in. Zij promoten pretecho's, babymassages en placentaproducten.
Het eerste kind kost gemiddeld 17 procent van het besteedbaar inkomen. Dat komt neer op een bedrag van ruim 5200 euro voor het eerste jaar, blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek. 'Stand van Nederland' over de opmars van de baby-economie terwijl er steeds minder baby’s geboren worden.
Voorbereiding
Een beetje ouder bereidt zich goed voor op de komst van de kleine. Zo ook Bernice en Lesley van Waas. Zij nemen het krijgen van een kind zeer serieus. Cursussen, een budget van 10.000 euro en de aanschaf van een hond om alvast te oefenen. Maar het aantal kinderen neemt al jaren af. Dat merken ze ook in de kinderwinkel van Dick en Rona uit het Brabantse Lithoijen. Zij zijn daarom ook een kinderafdeling begonnen, want met baby’s alleen red je het niet.
Trends
Ondernemer Jolanda van den Boom zag een gat in de markt. Zij runt een babyspa, een trend die is overgewaaid uit Azië. Je kind dobbert in een jacuzzi en krijgt na afloop een massage. Ouders betalen daar makkelijk 70 euro per uur voor. Op de babybeurzen zien we de meest uiteenlopende diensten en producten. Zo is er van alles mogelijk met de placenta van de moeder. Daar wordt een schilderij of thee van gemaakt. Ondernemers zien er handel in.
IVF
En we volgen hoofd voortplantingsgeneeskunde aan UMC Utrecht, Frank Broekmans, die dagelijks met stellen te maken krijgt voor wie het niet makkelijk is om een kind te krijgen. We horen onder andere het verhaal van Lisette en Koen uit Bemmel die bij Broekmans een PGD-traject starten. Dat houdt in dat erfelijke eigenschappen uit het embryo worden gehaald, zoals bijvoorbeeld een gen dat borstkanker veroorzaakt. Er zijn ongeveer 15 duizend stellen per jaar die gebruik maken van IVF of PGD, waarvan de kosten per poging tussen de 3 en 7 duizend euro zijn. Dat loopt dus op tot in de tientallen miljoenen.
'Stand van Nederland' is het maandelijkse economieprogramma van de NPO. Iedere maand zoekt de onderzoeksredactie van WNL op basis van data-onderzoek van het CBS en SCP naar trends in cijfers en naar persoonlijke verhalen. Bijzonder is dat de verhalen toegankelijk worden gemaakt, zodat iedereen ze kan begrijpen. En waar het op cijfers aankomt worden er speciale heldere grafieken in de reportage verwerkt.
'Stand van Nederland', donderdag 2 mei om 21.15 uur bij Omroep WNL op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijk naar Tom Hiddleston in 'Pompeii: Out of Time' nieuw op National Geographic
- Wilfred Genee presenteert nieuw programma 'Mi Dushi: Wat is dan liefde?'
- Kijk vanaf zondag 'How Close Can I Beach' op HGTV
- Driedelige documentaire 'Big Girls Wanted: Escaping Pearadise' op TLC
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Peter Pannekoek eerste gast in 'VPRO Zomergasten'
- Dit zie je in augustus bij RTL
- Allerlaatste 'Andere Tijden Sport' gaat over Leontien van Moorsel en Jeannie Longo
- Wouter is Davy te slim af in 'B&B Zoekt Lief'
- 'Petrus in het Land' met Pride-special over geloof, liefde en acceptatie
- Radiospecial over vrouwenstraten in 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Giel Beelen komende weken te horen in de ochtend van Radio Veronica
- Dit hoor je deze week in 'FM op 5'
- Qmusic-dj’s Tom & Bram schudden de Nederlandse zomer op met 'Shake Up Your Day'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Wouter laat het strand spreken in 'B&B Zoekt Lief' -
Herinneringen aan Margriet Hermans in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk nu naar 'Pompeii: Out of Time with Tom Hiddleston' -
Alain Remue getuigt over de hel in Pepinster -
'Charlotte ZKT. Lief' nieuwe Play Short -
'Met Vier In Bed' in het spoor van Brad Pitt -
Onverwachte onthulling in 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez brengt de zomer naar 'Tien Om Te Zien' -
Kijk de trailer van 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Kijk de trailer van 'Echte Jongens op Safari' -
'Familie'-iconen Annie en Ray op audiëntie bij de Koning -
Kijk binnenkort 'The Whisper Man' op Netflix
-
Isaura vertelt openhartig over panseksualiteit in 'B&B Zoekt Lief' -
Veel competitiedrang deze week in 'Met Vier in Bed' -
Check nu de trailer van 'The Gentlemen S2' -
Kijk nu de trailer van 'Koppels in Crisis 2' -
Marc Coucke zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
Ruben Van Gucht beleeft de Tour de France op VTM GO -
Dominique Van Malder over gastric bypass in 'Viva 50' -
Kijk naar 'True Crime Belgium: Moord zonder Lijk' op Streamz -
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed' -
Jana en Jelle vinden elkaar in 'B&B Zoekt Lief' -
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed' -
Glitter, glamour en Nederlandse directheid in 'The Real Housewives van het Zuiden' -
Ruben Van Gucht daagt Tess uit op JOE
-
'Taylor Swift, a love story' in 'Telefacts Zomer' -
Koppels 'Met Vier in Bed' wacht een bijzondere verrassing
-
Jaloezie loert al om de hoek in eerste 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez is terug! -
Play brengt iconische spelprogramma 'Zeg eens Euh' terug
Kijktip van de dag

Boisies pakhuis is in de as gelegd door de IRA en Joan wordt in de gevangenis in elkaar geslagen. Ze komt op borgtocht vrij, maar er hangt haar een gevangenisstraf van tien jaar boven het hoofd. Joan vindt dat Boisie en zij het land uit moeten vluchten. Boisie gaat akkoord en Joan bedenkt een gewaagd plan om de vlucht te financieren.
'Joan', om 20.30 uur op VRT Canvas.



































