'De Slimste Mens' is terug!

zondag 12 juli 2020

Wie wordt deze zomer de 16e winnaar van 'De Slimste Mens' en opvolger van politiek verslaggever Marieke van de Zilver? Vanaf maandag 13 juli keert de succesvolle kennisquiz 'De Slimste Mens' terug bij KRO-NCRV op NPO 2.

Onder leiding van Philip Freriks en het kritisch oog van (enig) jurylid Maarten van Rossem gaan dagelijks drie prominente Nederlanders de strijd met elkaar aan.


In de eerste uitzending van dit 16de seizoen nemen journalist en opiniepeiler Gijs Rademaker, voetballer Bart Vriends en zangeres Shirma Rouse het tegen elkaar op. Onder druk van de wegtikkende seconden moeten de kandidaten weer het beste van zichzelf laten zien. Naast dat ze over de nodige kennis moeten beschikken om te kunnen winnen, moeten ze ook associatief kunnen denken en het spel strategisch spelen. In dit seizoen gaan wederom verschillende  cabaretiers, journalisten, muzikanten en anderen de strijd met elkaar aan om de eervolle titel van 'De Slimste Mens'.

Een aantal opvallende namen onder de kandidaten zijn dit seizoen: cabaretier en presentator Jörgen Raymann, nieuwslezeres Astrid Kersseboom, acteur Huub Stapel, zangeres Francis van Broekhuizen, vlogger Monica Geuze, Toren C actrice Maike Meijer, voetbalcommentator Jeroen Grueter en kok en acteur Hugo Kennis.

'De Slimste Mens' is voor het eerst uitgezonden in de zomer van 2012. Het werd meteen een kijkcijferhit, met dagelijks bijna anderhalf miljoen kijkers. Ook de app blijft onverminderd succesvol met ruim 1,5 miljoen downloads. En sinds kort is de quiz ook te spelen door middel van je smart speakers. 'De Slimste Mens' is een productie van Skyhigh TV.

'De Slimste Mens', maandag 13 juli om 20.40 uur bij KRO-NCRV op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Lichtpuntjes tegen Kanker' (VRT)

Met uitzicht op het Grootste Lichtpunt tegen Kanker in De Schorre in Boom luistert Siska Schoeters naar verhalen van bekende en onbekende mensen die met kanker kampen. We ontdekken hoe lama’s helpen om kanker te bestrijden, dj Vincent Fierens en de leden van de dansende lotgenotengroep Esperanza doorbreken het taboe op kanker in de schaamstreek, en Goedele Wachters en Geert De Vlieger zijn klaar om 1.000 kilometer te fietsen voor Kom op tegen Kanker.

'Lichtpuntjes tegen Kanker', om 21.35 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 11:15
    Winterbeelden
    12:10
    Dagelijkse kost
  • 09:00
    Winterbeelden
    12:00
    Radio 1: Nieuwe Feiten
  • 11:15
    Edmond & Lucy
    11:25
    Vos en Haas
  • 09:50
    Geen uitzending
    11:55
    Familie
  • 10:40
    Geen uitzending
    13:25
    Helicopter ER
  • 09:00
    Geen uitzending
    11:25
    The Goldbergs
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:15
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 09:20
    Geen uitzending
    16:00
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    15:10
    Geen uitzending
  • 11:00
    Geen uitzending
    12:05
    Huizenjagers
  • 10:30
    Family Law
    11:20
    FBI
  • 11:15
    Geen uitzending
    12:15
    Evil
  • 10:35
    Retour Masters
    11:30
    Chateau Meiland
  • 10:50
    World's Most Evil Killers
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 11:11
    Het appartement
    11:55
    5-voor-12
  • 10:30
    De Eregast
    11:20
    De Garde van Gert
  • 11:00
    Death in Paradise
    12:05
    The Chelsea Detective
  • 11:05
    Shipping Wars
    12:00
    NCIS: Los Angeles
  • 11:15
    NOS Olympische Winterspelen
    21:50
    NOS Olympische Winterspelen Studio Olimpico
  • 10:50
    Andere Tijden Kort
    11:20
    BinnensteBuiten
  • 11:00
    Dikkie Dik en de verdwenen knuffel
    12:00
    Het Muizenhuis