'De Slimste Mens' deze winter op NPO 1 met vernieuwd decor

zondag 25 december 2022
Foto: KRO-NCRV - © Stijn Ghijsen 2022

Wie mag zich deze winter de slimste noemen? Vanaf maandag 26 december gaan bekende Nederlanders weer de strijd met elkaar aan in de populaire kennisquiz van KRO-NCRV. Op een nieuwe zender én in een nieuw decor, maar uiteraard zoals altijd onder de bezielende leiding van presentator Philip Freriks en kritisch jurylid Maarten van Rossem.

'De Slimste Mens' verhuist dit seizoen van NPO 2 naar NPO 1 en op deze nieuwe zender zijn er elke week vier in plaats van vijf afleveringen te zien. Elke maandag tot en met donderdag start de kennisquiz direct na het 'NOS Journaal' van 20.00 uur. Daarnaast is het decor in een nieuw jasje gestoken en wordt er voor het eerst een podcast gelanceerd. In 'De Slimste Podcast' worden de afleveringen nabesproken door oud-finalist en fan van het eerste uur; Bram Douwes, met één of twee steeds wisselende gasten uit het rijke verleden van De slimste mens. Nynke de Jong, die vorig seizoen nog in 'De Slimste Mens: All Stars' te zien was, zal in elke aflevering een fragment uit de ronde Collectief Geheugen verder uitdiepen. Naast de podcast kunnen fanatieke fans weer meespelen in 'De Slimste Mens'-app.


Open Deur
Vast onderdeel in 'De Slimste Mens' is de Open Deur-ronde, waarin bekende en verrassende gezichten de vragen stellen aan de deelnemers. Dit seizoen zijn dit onder andere podcastfavorieten Aaf Brandt Corstius en Marc-Marie Huijbregts, cabaretier Theo Maassen, zangeres S10, schrijfster Lale Gül en minister Ernst Kuipers.

Al 20 seizoenen kijkcijferhit
'De Slimste Mens' gaat deze winter haar 21e seizoen in. Al sinds de allereerste aflevering op NPO 2 is het programma een kijkcijferhit. Het afgelopen jubileumseizoen trok gemiddeld 1,7 miljoen kijkers per aflevering en werd gewonnen door cabaretier en columnist Jasper van Kuijk. De allereerste editie van 'De Slimste Mens' bij KRO-NCRV werd gewonnen door Arjen Lubach.

'De Slimste Mens' wordt geproduceerd door Skyhigh TV in samenwerking met KRO-NCRV. 

'De Slimste Mens', vanaf 26 december elke maandag tot en met donderdag om 20.25 uur bij KRO-NCRV op NPO 1.

'De Slimste Podcast', vanaf 22 december elke donderdag op de bekende podcast apps.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: Voorjaar 2023: alle plannen, alle zenders (NL)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Logo Play Fictie

Wanneer documentairemaker Zoe hoort dat haar jeugdvriend Kaz gekozen heeft voor een traditioneel gearrangeerd huwelijk, besluit ze hier een documentaire over te maken. Gaandeweg slaan de twijfels toe.

'What's Love Got to Do with It?', film uit, 2022 met oa. Emma Thompson, om 20.35 uur op Play Fictie.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 08:35
    De Hoppers
    06:00
    Mr. Magoo
  • 06:00
    Sta op met Radio 2
    09:00
    Zomerbeelden
  • 08:35
    Waiko
    06:00
    Tik Tak
  • 08:25
    Hallo K3
    01:40
    Geen uitzending
  • 00:55
    Geen uitzending
    10:50
    Gladiators
  • 06:00
    Qmusic
    01:40
    Geen uitzending
  • 07:00
    Willy
    01:30
    Geen uitzending
  • 08:45
    Geen uitzending
    15:25
    Matlock
  • 06:00
    Joe
    01:30
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    02:05
    Geen uitzending
  • 08:35
    Geen uitzending
    06:55
    A Small Light
  • 08:15
    NCIS: Los Angeles
    02:00
    Geen uitzending
  • 08:40
    Come Dine with Me: The Professionals
    02:15
    De weddingplanners: van chaos naar champagne
  • 08:35
    Accident, Suicide, or Murder
    02:00
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 04:29
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:25
    Het appartement
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:45
    Wordt aangekondigd
    02:20
    BBQ Vanavond?!
  • 08:45
    Midsomer Murders
    03:30
    Agatha Raisin
  • 08:30
    Burn Notice
    02:35
    NCIS
  • 08:45
    NOS Journaal
    02:00
    NOS Journaal Laat
  • 08:40
    MAX Geheugentrainer
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 08:40
    Woezel & Pip op Avontuur in de Tovertuin
    02:35
    NOS Studio Sport