'De Reünie': De wereldverbeteraars van het Ashramcollege uit Alphen aan den Rijn van 1986

dinsdag 12 november 2019

Het waren de woelige jaren '80 waarin de klasgenoten van 5 VWO hun onderwijs kregen op een heel vrije middelbare school. De leraren noemde je er met hun voornaam en over alles werd gediscussieerd.

Met een inpandige kroegruimte was er ruimte voor een feestje waar stiekem werd gewerkt aan het eigen verantwoordelijkheidsbesef. Want er is veel ruimte en aandacht voor persoonlijke ontwikkeling en maatschappelijke betrokkenheid. En daarmee werd het Ashram, in de volksmond ook wel gekscherend het 'hashram' genoemd, ook een trekpleister voor zij-instromers van andere scholen op zoek naar een beetje meer vrijheid.


Aan de hand van de verhalen van de kinderen van toen die elkaar nu weer treffen op hun oude school zien we hoe die basis heeft uitgepakt. Want hoe het is het nu met feestneuzen Derek en Eric die altijd rondscheurden in een gele kever? Of met dat andere lid van de kroegcommissie, de linksgeoriënteerde Tim? De laatste is inmiddels een belangrijke speler in de bescherming van het regenwoud in de Amazone. Hij heeft er een heel eigen methode ontwikkeld om de ontbossing tegen te gaan. Ook Jolanda probeert een bijdrage aan een betere wereld te leveren maar zoekt dat heel wat dichter bij huis.

Terug in hun oude klas wisselen ze herinneringen uit. Aan de tijd dat ze altijd rondhingen bij Naomi bijvoorbeeld. Ook zo’n plek waar alles mocht. Haar vader was kunstenaar en een vrijgevochten geest. Het was een klap toen hij op slechts 46-jarige leeftijd overleed terwijl zij op dat moment op de Transsiberië Expres zat. Gelukkig was klasgenoot Maarten er om haar op te vangen. Inmiddels zijn ze al jaren met elkaar getrouwd.

'De Reünie', woensdag 13 november om 21.25 uur bij KRO-NCRV op NPO 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Zonen van Van As' - Frans (Jaak Van Assche)

De firma zoekt iemand voor de technische dienst. Herman en Martine schuiven Bambi naar voren, tegen de zin van Dick in. Het werkvolk is niet opgezet. De burgemeester komt zijn beloftes niet na en wordt door Kevin en Frans onder druk gezet.

'De Zonen van Van As', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 11:00
    Sporza: FIFA WK voetbal 2026 magazine
    11:30
    Radio 2 Zomerhits 1000
  • 09:00
    Zomerbeelden
    12:00
    Rock Werchter live
  • 11:05
    Ridder Muis
    11:15
    Edmond & Lucy
  • 09:45
    Geen uitzending
    11:45
    Heel Mijn Hart
  • 10:45
    Vrouwen die Varen
    11:40
    Secrets of the World's Most Expensive Cruise Ship
  • 05:30
    Geen uitzending
    13:40
    The Irrational
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:55
    Airwolf
  • 09:00
    Geen uitzending
    15:45
    La Brea
  • 10:00
    Joe
    14:25
    Geen uitzending
  • 11:00
    De Smaaktoerist
    11:35
    De Hofleverancier
  • 10:45
    Fire Country
    14:10
    NCIS
  • 10:45
    Storage Wars
    11:15
    Geen uitzending
  • 10:35
    Property Brothers
    15:10
    The Block Australia
  • 10:50
    Hashtag Homicide
    12:40
    Snapped
  • 11:09
    Business Branding
    11:12
    Z-Weekoverzicht
  • 11:09
    De perfecte tuin
    12:00
    Request
  • 10:45
    Het Weekmenu
    11:30
    De Garde van Gert
  • 10:30
    The Puzzle Lady
    11:25
    Beyond Paradise
  • 10:35
    Below Deck
    18:10
    White Collar
  • 10:20
    Close Up
    11:25
    Het mooiste meisje van de klas
  • 10:50
    Michael Palin in Nigeria
    11:45
    Iedereen Verlicht
  • 11:10
    Mike de Ridder
    11:25
    Pol de Piratenmuis