'De Reünie': De wereldverbeteraars van het Ashramcollege uit Alphen aan den Rijn van 1986

dinsdag 12 november 2019

Het waren de woelige jaren '80 waarin de klasgenoten van 5 VWO hun onderwijs kregen op een heel vrije middelbare school. De leraren noemde je er met hun voornaam en over alles werd gediscussieerd.

Met een inpandige kroegruimte was er ruimte voor een feestje waar stiekem werd gewerkt aan het eigen verantwoordelijkheidsbesef. Want er is veel ruimte en aandacht voor persoonlijke ontwikkeling en maatschappelijke betrokkenheid. En daarmee werd het Ashram, in de volksmond ook wel gekscherend het 'hashram' genoemd, ook een trekpleister voor zij-instromers van andere scholen op zoek naar een beetje meer vrijheid.


Aan de hand van de verhalen van de kinderen van toen die elkaar nu weer treffen op hun oude school zien we hoe die basis heeft uitgepakt. Want hoe het is het nu met feestneuzen Derek en Eric die altijd rondscheurden in een gele kever? Of met dat andere lid van de kroegcommissie, de linksgeoriënteerde Tim? De laatste is inmiddels een belangrijke speler in de bescherming van het regenwoud in de Amazone. Hij heeft er een heel eigen methode ontwikkeld om de ontbossing tegen te gaan. Ook Jolanda probeert een bijdrage aan een betere wereld te leveren maar zoekt dat heel wat dichter bij huis.

Terug in hun oude klas wisselen ze herinneringen uit. Aan de tijd dat ze altijd rondhingen bij Naomi bijvoorbeeld. Ook zo’n plek waar alles mocht. Haar vader was kunstenaar en een vrijgevochten geest. Het was een klap toen hij op slechts 46-jarige leeftijd overleed terwijl zij op dat moment op de Transsiberië Expres zat. Gelukkig was klasgenoot Maarten er om haar op te vangen. Inmiddels zijn ze al jaren met elkaar getrouwd.

'De Reünie', woensdag 13 november om 21.25 uur bij KRO-NCRV op NPO 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Op 11 maart 2011 wordt Japan getroffen door een zware aardbeving en tsunami. Bij de kerncentrale van Fukushima vallen de koelsystemen uit en dreigt een catastrofale meltdown. Deze documentaire reconstrueert voor het eerst de negen dagen waarin technici en hulpverleners vechten om het ergste te voorkomen.

'Fukushima: A Nuclear Nightmare', om 21.25 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:50
    Home sweet home: Vlamingen in Amerika
    21:35
    Time: out
  • 20:35
    De Afspraak
    21:25
    Fukushima
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    21:00
    Time: out
  • 20:40
    Kotmadam Sarafian
    21:45
    Alloo bij de Wegpolitie
  • 20:35
    UEFA Champions League
    23:15
    UEFA Champions League samenvattingen
  • 20:35
    Pearl Harbor
    23:45
    Changeling
  • 20:35
    Once Upon a Time in Mexico
    22:35
    Foute vrienden
  • 20:50
    Incognito
    22:30
    ER
  • 20:35
    De Bunker
    22:35
    Cheers
  • 20:00
    De Tafel van Gert
    21:15
    Jade en de Belgen
  • 20:35
    Doc
    22:25
    Friends
  • 20:35
    The Suicide Squad
    23:05
    The Ark
  • 20:35
    Blind Gekocht NL
    21:25
    Komen Eten
  • 20:30
    Snapped: Killer Couples
    21:25
    World's Most Evil Killers
  • 20:49
    Z-Nieuws
    21:00
    Z-Beurs
  • 20:50
    De perfecte vloerbekleding
    20:55
    Lauwers reisrubriek
  • 20:40
    Lekker Messy
    21:10
    Taste of Australia met Hayden Quinn
  • 20:05
    Murdoch Mysteries
    21:00
    Emma
  • 20:35
    Below Deck Down Under
    21:40
    Costiera
  • 20:35
    Dit was het nieuws
    21:25
    AVROTROS Triviant
  • 20:25
    Sander en de kloof
    21:15
    Zembla
  • 20:20
    Rutger en de buitenlanders
    21:15
    Tygo in de flakka