'De Reünie': De wereldverbeteraars van het Ashramcollege uit Alphen aan den Rijn van 1986

dinsdag 12 november 2019

Het waren de woelige jaren '80 waarin de klasgenoten van 5 VWO hun onderwijs kregen op een heel vrije middelbare school. De leraren noemde je er met hun voornaam en over alles werd gediscussieerd.

Met een inpandige kroegruimte was er ruimte voor een feestje waar stiekem werd gewerkt aan het eigen verantwoordelijkheidsbesef. Want er is veel ruimte en aandacht voor persoonlijke ontwikkeling en maatschappelijke betrokkenheid. En daarmee werd het Ashram, in de volksmond ook wel gekscherend het 'hashram' genoemd, ook een trekpleister voor zij-instromers van andere scholen op zoek naar een beetje meer vrijheid.


Aan de hand van de verhalen van de kinderen van toen die elkaar nu weer treffen op hun oude school zien we hoe die basis heeft uitgepakt. Want hoe het is het nu met feestneuzen Derek en Eric die altijd rondscheurden in een gele kever? Of met dat andere lid van de kroegcommissie, de linksgeoriënteerde Tim? De laatste is inmiddels een belangrijke speler in de bescherming van het regenwoud in de Amazone. Hij heeft er een heel eigen methode ontwikkeld om de ontbossing tegen te gaan. Ook Jolanda probeert een bijdrage aan een betere wereld te leveren maar zoekt dat heel wat dichter bij huis.

Terug in hun oude klas wisselen ze herinneringen uit. Aan de tijd dat ze altijd rondhingen bij Naomi bijvoorbeeld. Ook zo’n plek waar alles mocht. Haar vader was kunstenaar en een vrijgevochten geest. Het was een klap toen hij op slechts 46-jarige leeftijd overleed terwijl zij op dat moment op de Transsiberië Expres zat. Gelukkig was klasgenoot Maarten er om haar op te vangen. Inmiddels zijn ze al jaren met elkaar getrouwd.

'De Reünie', woensdag 13 november om 21.25 uur bij KRO-NCRV op NPO 1.


TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Februari 1954: Marilyn Monroe onderbreekt haar huwelijksreis in Japan en vliegt naar het door oorlog verscheurde Korea. Voor meer dan 100.000 uitgeputte soldaten staat ze op het podium - voor het eerst in haar leven écht op een podium - en zingt ze zich de ziel uit haar lijf in de ijzige kou. Het is het moment waarop Marilyn Monroe ophoudt een filmster te zijn en zichzelf ontdekt als iets veel groters. Via gerestaureerde archiefbeelden duikt deze documentaire in een weinig bekend maar bepalend hoofdstuk uit haar leven.

'Marilyn Monroe: The Rise of an Icon', om 20.15 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:10
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:25
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 23:20
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:40
    The Floor
    05:00
    Geen uitzending
  • 00:35
    Call the Bailiffs: Time To Pay Up
    12:45
    Een Eigen Huis
  • 00:25
    9-1-1
    00:55
    Geen uitzending
  • 22:30
    Spartacus
    00:55
    Geen uitzending
  • 00:45
    Suits
    01:25
    Geen uitzending
  • 01:05
    Hallo België!
    06:00
    Joe
  • 00:55
    De Tafel van de Week
    02:15
    De Tafel van Gert
  • 00:55
    Watson
    01:45
    This Is Us
  • 01:05
    A Clockwork Orange
    01:50
    Bar Rescue
  • 00:35
    The Real Housewives of Amsterdam
    02:00
    Geen uitzending
  • 01:15
    Geen uitzending
    08:40
    Without a Trace
  • 00:17
    Herhalingslus
    09:00
    Z-Extra
  • 00:00
    Oh What A Night
    01:24
    Mijn tuin
  • 01:00
    De Gezonde Goesting
    01:35
    Open Vuur
  • 01:15
    Agatha Christie's Marple
  • 00:40
    NCIS
    01:30
    Law & Order: Organized Crime
  • 01:20
    NOS Journaal Laat
    01:30
    WNL op Zondag
  • 00:05
    Buitenhof
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 00:45
    NOS Studio Sport
    01:35
    Andere Tijden Sport