'De Reünie': De wereldverbeteraars van het Ashramcollege uit Alphen aan den Rijn van 1986

dinsdag 12 november 2019

Het waren de woelige jaren '80 waarin de klasgenoten van 5 VWO hun onderwijs kregen op een heel vrije middelbare school. De leraren noemde je er met hun voornaam en over alles werd gediscussieerd.

Met een inpandige kroegruimte was er ruimte voor een feestje waar stiekem werd gewerkt aan het eigen verantwoordelijkheidsbesef. Want er is veel ruimte en aandacht voor persoonlijke ontwikkeling en maatschappelijke betrokkenheid. En daarmee werd het Ashram, in de volksmond ook wel gekscherend het 'hashram' genoemd, ook een trekpleister voor zij-instromers van andere scholen op zoek naar een beetje meer vrijheid.


Aan de hand van de verhalen van de kinderen van toen die elkaar nu weer treffen op hun oude school zien we hoe die basis heeft uitgepakt. Want hoe het is het nu met feestneuzen Derek en Eric die altijd rondscheurden in een gele kever? Of met dat andere lid van de kroegcommissie, de linksgeoriënteerde Tim? De laatste is inmiddels een belangrijke speler in de bescherming van het regenwoud in de Amazone. Hij heeft er een heel eigen methode ontwikkeld om de ontbossing tegen te gaan. Ook Jolanda probeert een bijdrage aan een betere wereld te leveren maar zoekt dat heel wat dichter bij huis.

Terug in hun oude klas wisselen ze herinneringen uit. Aan de tijd dat ze altijd rondhingen bij Naomi bijvoorbeeld. Ook zo’n plek waar alles mocht. Haar vader was kunstenaar en een vrijgevochten geest. Het was een klap toen hij op slechts 46-jarige leeftijd overleed terwijl zij op dat moment op de Transsiberië Expres zat. Gelukkig was klasgenoot Maarten er om haar op te vangen. Inmiddels zijn ze al jaren met elkaar getrouwd.

'De Reünie', woensdag 13 november om 21.25 uur bij KRO-NCRV op NPO 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'The Masked Singer' - finale 2026 (VTM)

Het is zover: de grote finale. De laatste Masked Singers geven nog een allerlaatste keer het beste van zichzelf. Wie zal de speurders en het publiek van hun stoel kunnen blazen en wie zal net voor de eindmeet ontmaskerd worden?

'The Masked Singer', om 20.30 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:40
    Switch BV's 2025
  • 20:00
    Bergerac
    01:00
    Wellington Paranormal
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    20:55
    Geen uitzending
  • 19:55
    Familie
    02:05
    Geen uitzending
  • 19:35
    Kitchen Nightmares
    00:00
    Revolver
  • 19:35
    S.W.A.T.
    09:15
    Geen uitzending
  • 19:45
    Caught on Dashcam
    01:10
    Geen uitzending
  • 19:05
    A Husband for Christmas
    01:55
    JOE XMAS
  • 20:00
    'Allo 'Allo!
  • 19:10
    Blind Gekocht
    04:50
    Play kerst haardvuur 2025
  • 19:45
    FBI
    01:20
    Neighbours: A New Chapter
  • 19:40
    Ice Airport Alaska
    01:00
    Bar Rescue
  • 18:50
    A Sprinkle of Christmas
    02:05
    Play kerst haardvuur 2025
  • 19:40
    Snapped
    00:40
    C.S.I. New York
  • 20:00
    Trends Talk
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:12
    Mijn tuin
    05:55
    Sixties To Six
  • 19:50
    Winterse Kost
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:00
    Father Brown
    01:40
    Sherwood
  • 19:45
    NCIS: New Orleans
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
    02:00
    NOS Journaal
  • 19:45
    Langs de Kust
    01:05
    Nieuwsuur
  • 19:25
    First Dates
    01:10
    Sluipschutters