'De Reünie': De wereldverbeteraars van het Ashramcollege uit Alphen aan den Rijn van 1986

dinsdag 12 november 2019

Het waren de woelige jaren '80 waarin de klasgenoten van 5 VWO hun onderwijs kregen op een heel vrije middelbare school. De leraren noemde je er met hun voornaam en over alles werd gediscussieerd.

Met een inpandige kroegruimte was er ruimte voor een feestje waar stiekem werd gewerkt aan het eigen verantwoordelijkheidsbesef. Want er is veel ruimte en aandacht voor persoonlijke ontwikkeling en maatschappelijke betrokkenheid. En daarmee werd het Ashram, in de volksmond ook wel gekscherend het 'hashram' genoemd, ook een trekpleister voor zij-instromers van andere scholen op zoek naar een beetje meer vrijheid.


Aan de hand van de verhalen van de kinderen van toen die elkaar nu weer treffen op hun oude school zien we hoe die basis heeft uitgepakt. Want hoe het is het nu met feestneuzen Derek en Eric die altijd rondscheurden in een gele kever? Of met dat andere lid van de kroegcommissie, de linksgeoriënteerde Tim? De laatste is inmiddels een belangrijke speler in de bescherming van het regenwoud in de Amazone. Hij heeft er een heel eigen methode ontwikkeld om de ontbossing tegen te gaan. Ook Jolanda probeert een bijdrage aan een betere wereld te leveren maar zoekt dat heel wat dichter bij huis.

Terug in hun oude klas wisselen ze herinneringen uit. Aan de tijd dat ze altijd rondhingen bij Naomi bijvoorbeeld. Ook zo’n plek waar alles mocht. Haar vader was kunstenaar en een vrijgevochten geest. Het was een klap toen hij op slechts 46-jarige leeftijd overleed terwijl zij op dat moment op de Transsiberië Expres zat. Gelukkig was klasgenoot Maarten er om haar op te vangen. Inmiddels zijn ze al jaren met elkaar getrouwd.

'De Reünie', woensdag 13 november om 21.25 uur bij KRO-NCRV op NPO 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Home sweet home: Vlamingen in Amerika' (VRT 1)

Twintiger Emma trok naar Hawaii voor haar studies en verloor er haar hart aan surfen. Haar buurman en mede-Belg George vocht voor de VS in Irak en Afghanistan. Het duo neemt Karine mee in de wondere wereld van het prachtige eiland. Onder meer surfen, met haaien duiken en een ontroerend bezoek aan Pearl Harbor staan op het programma.

'Home Sweet Home: Vlamingen in Amerika', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:30
    Kristel
    23:25
    Boomer
  • 22:05
    The Bibi Files
    23:35
    Het weer
  • 20:00
    Sporza: WK Wielrennen
    23:25
    VRT NWS journaal met VGT
  • 22:30
    Chicago P.D.
    23:30
    Blind getrouwd
  • 22:40
    Ik Vertrek
    23:45
    Helicopter ER
  • 22:55
    Hitman
    00:45
    The Big Bang Theory
  • 23:00
    Foute Vrienden Australië
    23:35
    Most Daring
  • 22:15
    Baby, It's Cold Inside
  • 22:40
    Cheers
    23:10
    Slisse & Cesar
  • 22:45
    Kamp Jeroom
    23:50
    De Tafel van Tine
  • 22:55
    Friends
    23:25
    Modern Family
  • 22:55
    The Ark
    23:55
    Hawaii Five-0
  • 22:40
    Huizenjagers
    23:35
    Love It or List It UK
  • 22:40
    Without a Trace
    23:40
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 23:02
    Z-Beurs
    23:16
    Z-Nieuws
  • 22:48
    Het appartement
    00:00
    Oh What A Night
  • 23:00
    Lekker Messy
    23:30
    Becoming Meewis
  • 21:55
    Agatha Christie's Marple
  • 22:25
    Hudson & Rex
    23:20
    The Resident
  • 22:20
    Pauw & De Wit
    23:15
    NOS Journaal Laat
  • 22:45
    In de Buurt
    23:20
    De Boeddhistische Blik: Je hart als poort (2/2)
  • 22:50
    NOS Voetbal
    23:20
    De verloskundigen