'De Puinhopen van Irak': diepe wonden, kleine pleisters

woensdag 15 januari 2020

In de vijfdelige VPRO-serie 'De Puinhopen van Irak', gemaakt in coproductie met VICE Studios, trekt de Nederlands-Palestijnse Sakir Khader (1990) een half jaar rond in het Irak dat we in het nieuws niet te zien krijgen.

In de tweede aflevering trekt Sakir door de provincie Anbar en Bagdad waar hij wordt geconfronteerd met de zichtbare en onzichtbare sporen van de oorlog.


Generaties Irakezen zijn door de opeenstapeling van conflicten sinds de val van Saddam Hoessein uitgeput en beschadigd geraakt. De jarenlange strijd heeft diepe wonden geslagen in de hoofden en harten van de Iraakse volk. In deze aflevering reist Sakir door de provincie Anbar en Bagdad om te onderzoeken of het wel mogelijk is deze wonden te helen. Zal de pijn ooit verdwijnen?

Over 'De Puinhopen van Irak'
Hoe is het om op te groeien op een plek waar al vier generaties oorlog woedt? In de vijfdelige serie 'De Puinhopen van Irak' volgt Sakir Khader, in gezelschap van zijn vriend en veldproducer Mohamed Rasool, inwoners die Irak na al die jaren van oorlog toekomst moeten gaan geven. Sakir verschaft ons toegang tot de ongelofelijke verhalen van de gewone Irakees die, ondanks de fysieke en mentale puinhopen van de oorlog, een betere toekomst voor ogen heeft.

Als kind van Palestijnse ouders groeit Sakir op in twee werelden: Vlaardingen en Palestina. Vanaf jonge leeftijd ervaart hij dat naarmate hij dichterbij zijn Arabische roots in het Midden-Oosten komt, de conflicten steeds groter worden. Toch keert hij telkens weer terug. Wat hoopt hij er te vinden?

'De Puinhopen van Irak', donderdag 16 januari om 23.15 uu bij de VPRO op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Container Cup' (Play)

Ex-profwielrenner Greg Van Avermaet en ex-profvoetballer en voormalig Rode Duivel Jelle Van Damme zijn nu toppers op de gravelbike. Wie van hen blijkt de sterkste in de zeven disciplines in de container?

'De Container Cup', om 22/20 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 16:55
    Witse
    18:00
    VRT NWS Update
  • 16:50
    The Office
    17:30
    The Detectives
  • 17:00
    Meisjes
    17:30
    GameKeepers
  • 16:50
    So You Think You Can Dance
    18:20
    Florentina
  • 16:30
    De Pfaffs
    17:15
    MasterChef Australië - Back to Win
  • 15:55
    Playing With Fire
    17:35
    S.W.A.T.
  • 16:50
    24
    17:45
    Police Interceptors
  • 16:55
    Suits
    17:40
    ER
  • 16:40
    Wat nu weer?
    17:15
    SOS Piet
  • 16:55
    Huizenjagers
    17:55
    De Mol
  • 16:15
    This Is Us
    17:05
    Sullivan's Crossing
  • 16:45
    Two and a Half Men
    17:45
    3rd Rock From the Sun
  • 16:55
    Love Island UK
    17:50
    A Place in the Sun
  • 16:10
    The First 48
    17:05
    The Facebook Honeytrap: Catching a Killer
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 16:50
    Zelf gedaan, goed gedaan
    17:55
    Sixties To Six
  • 17:00
    De Garde van Gert
    17:30
    KLAAR IN 20 minuten
  • 17:00
    Death in Paradise
    19:10
    Hope Street
  • 17:00
    Below Deck Down Under
    18:50
    Grey's Anatomy
  • 17:00
    NOS Journaal in Makkelijke Taal
    17:10
    Tijd voor Max
  • 16:57
    Politieke Partijen
    17:05
    Natuur op 2: Planet Earth
  • 16:55
    De Zoo
    17:05
    Peperbollen