'De Puinhopen van Irak': diepe wonden, kleine pleisters

woensdag 15 januari 2020

In de vijfdelige VPRO-serie 'De Puinhopen van Irak', gemaakt in coproductie met VICE Studios, trekt de Nederlands-Palestijnse Sakir Khader (1990) een half jaar rond in het Irak dat we in het nieuws niet te zien krijgen.

In de tweede aflevering trekt Sakir door de provincie Anbar en Bagdad waar hij wordt geconfronteerd met de zichtbare en onzichtbare sporen van de oorlog.


Generaties Irakezen zijn door de opeenstapeling van conflicten sinds de val van Saddam Hoessein uitgeput en beschadigd geraakt. De jarenlange strijd heeft diepe wonden geslagen in de hoofden en harten van de Iraakse volk. In deze aflevering reist Sakir door de provincie Anbar en Bagdad om te onderzoeken of het wel mogelijk is deze wonden te helen. Zal de pijn ooit verdwijnen?

Over 'De Puinhopen van Irak'
Hoe is het om op te groeien op een plek waar al vier generaties oorlog woedt? In de vijfdelige serie 'De Puinhopen van Irak' volgt Sakir Khader, in gezelschap van zijn vriend en veldproducer Mohamed Rasool, inwoners die Irak na al die jaren van oorlog toekomst moeten gaan geven. Sakir verschaft ons toegang tot de ongelofelijke verhalen van de gewone Irakees die, ondanks de fysieke en mentale puinhopen van de oorlog, een betere toekomst voor ogen heeft.

Als kind van Palestijnse ouders groeit Sakir op in twee werelden: Vlaardingen en Palestina. Vanaf jonge leeftijd ervaart hij dat naarmate hij dichterbij zijn Arabische roots in het Midden-Oosten komt, de conflicten steeds groter worden. Toch keert hij telkens weer terug. Wat hoopt hij er te vinden?

'De Puinhopen van Irak', donderdag 16 januari om 23.15 uu bij de VPRO op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

K3 Originals Karen, Kristel en Kathleen

Het aftellen is begonnen. De repetities worden intenser, het decor wordt onthuld en de laatste aanpassingen worden doorgevoerd. En dan eindelijk: dé grote dag. Wat gebeurt er wanneer Karen, Kristel en Kathleen samen het podium betreden?

'K3 Originals: Het verhaal van Karen, Kristel en Kathleen', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:20
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 01:15
    Nachtlus
    08:00
    Lentebeelden
  • 23:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:00
    Chicago Fire
    06:30
    Plop & de Peppers
  • 01:15
    Geen uitzending
    09:45
    Champions League Magazine
  • 23:10
    Basic Instinct
    01:30
    How I Met Your Mother
  • 01:05
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:05
    Geen uitzending
    15:20
    La Brea
  • 01:00
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 01:20
    Vik & Gert
    04:50
    Geen uitzending
  • 01:10
    This Is Us
    02:00
    Criminal Minds
  • 01:05
    Blue Bloods
    05:00
    Geen uitzending
  • 00:25
    Interior Design Masters
    01:40
    911 Crisis Center
  • 01:10
    FBI: International
    01:30
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 00:19
    Herhalingslus
    09:00
    Z-Weekoverzicht
  • 01:28
    De perfecte tuin
    01:49
    Mijn tuin
  • 01:10
    Loïc zot van koken weekmenu
    01:45
    Vanavond bij ons
  • 00:55
    The Marlow Murder Club
    01:45
    Outrageous
  • 01:15
    American Housewife
    02:20
    Grey's Anatomy
  • 01:05
    EenVandaag
    01:30
    NOS Gesprek minister-president met gebarentaal
  • 01:00
    Nieuwsuur
    01:45
    Café Kockelmann
  • 01:00
    First Dates
    02:55
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal