De 'NPO Radio 2 Top 2000' van 2022 is bekend!

Bohemian Rhapsody van Queen prolongeert de eerste plaats in de 'NPO Radio 2 Top 2000'. Nummer twee in de lijst der lijsten is Roller Coaster van Danny Vera. Hotel California van Eagles is dit jaar op de derde positie te vinden.
Queen behaalt voor het eerst met twee nummers de top 10: Love Of My Life staat op tien. Coldplay, nu op vijf met Fix You, stond niet eerder zo hoog genoteerd in de 'Top 2000'.
Nederland kon tot vanmiddag 15.00 uur bepalen met welke 2000 nummers NPO Radio 2 het jaar afsluit. De top 10 van de 24e 'Top 2000' ziet er als volgt uit (positie vorig jaar tussen haakjes):
1. Bohemian Rhapsody - Queen (1)
2. Roller Coaster - Danny Vera (2)
3. Hotel California - Eagles (4)
4. Piano Man - Billy Joel (5)
5. Fix You - Coldplay (11)
6. Stairway To Heaven - Led Zeppelin (7)
7. Black - Pearl Jam (9)
8. Avond - Boudewijn de Groot (10)
9. Nothing Else Matters - Metallica (8)
10. Love Of My Life - Queen (12)
Bohemian Rhapsody van Queen is voor de negentiende keer de nummer één. Andere lijstaanvoerders waren Roller Coaster van Danny Vera (2020), Imagine van John Lennon (2015), Hotel California van Eagles (2014 & 2010) en Avond van Boudewijn de Groot (2005).
Vertrouwde soundtrack
'De klassiekers in de hoogste regionen van de 'Top 2000' vormen voor veel stemmers de vertrouwde soundtrack van oudejaarsavond. De top 10 bestaat uit nummers die inmiddels net zo bij de jaarwisseling horen als oliebollen, champagne en vuurwerk', zegt Peter de Vries, zendermanager van NPO Radio 2. 'Vanaf eerste kerstdag tellen onze dj’s met alle luisteraars af naar 2023 in het grootste café van Nederland. Iedereen kan er 24 uur per dag bij zijn, live in het Top 2000 Café in Hilversum of virtueel via tv-schermen. Samen maken we er eindelijk weer een groot feest van.'
De kaartverkoop voor fysiek bezoek aan het 'Top 2000 Café' start vrijdag 9 december 10.00 uur via nporadio2.nl. Toegangsbewijzen zijn dit jaar alleen online verkrijgbaar.
Complete lijst
De volledige 'Top 2000' van 2022 wordt donderdag 15 december tussen 12.00 en 14.00 uur onthuld tijdens Annemiekes A-Lunch op NPO Radio 2. Na de bekendmaking is de complete lijst meteen te bekijken op nporadio2.nl. Vanaf maandag 12 december 13.00 uur kunnen stemmers via staatieindetop2000.nl al zien of hun favorieten de lijst hebben gehaald.
Uitzending 'Top 2000'
De uitzending van de 'NPO Radio 2 Top 2000' begint op zaterdag 25 december direct om 00.00 uur. Traditiegetrouw is de nummer één op oudejaarsavond vlak voor de jaarwisseling te horen.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Qmusic Highlights start in Mechelen: drie avonden gratis lichtspektakel voor 25 jaar Qmusic
- 'De Verraders' maakt zich op voor finale: Noah neemt groot risico met Munt van de Waarheid
- Kijkcijfers: dinsdag 3 november 2026
- Jij kan erbij zijn! VTM zoekt publiek voor 'Dancing with the Stars'
- Oude bekende keert terug in 'Familie': Quinten zorgt meteen voor opschudding
- 'Vrederechter' is duidelijk: WhatsAppberichten volstaan niet als bewijs
- Astrid Coppens over langste minuut van haar leven tijdens keizersnede: 'Je denkt: die is aan het doodgaan'
- Schaakkampioen Garry Kasparov openhartig bij Sverre Denis bij Proximus Showcase en Pickx+
- 'Zembla' donderdag over Arabische gom
- Dit zie je donderdag in 'Bij ons op de Wallen'
- Luistercijfers: Qmusic weer marktleider, JOE groeit
- Radiostudio Qmusic blijft leeg: Domien en Anton maken middagshow bij luisteraars over de vloer
- Feestelijke sloteditie van Iedereen Klassiek brengt vijftienduizend muziekliefhebbers samen in Brugge
- Hoe doet hij het?! Sander stapt om 16.22 uur uit zijn studio zonder tijd en breekt eigen record
- 'Qmusic Top 40 Live' brengt The Bausa, The Opposites en Suzan & Freek samen in Rotterdam Ahoy
Multimedia SPOTLIGHT
-
Conner Rousseau in 'Anastasya op een Ander' -
Astrid Coppens over paniek tijdens haar eerste bevalling -
Verrassende plottwist in 'Love Island VIPS' -
Dit zijn de kandidaten van 'Dancing with the Stars 2026' -
Crisis bij LABO! -
Seizoensrevelatie Amber Piddington uitgeschakeld in 'De Slimste Mens ter Wereld' -
Kürt Rogiers over zijn exit in 'De Verraders' in 'De Tafel van Ruben' -
Noah offert bondgenoot Bert in 'De Verraders' -
'Gevangenisdirecteurs' toont schrijnende gevolgen van stakingen -
Faroek opent aanval op verrader Stephanie aan De Ronde Tafel -
Deze tactiek hanteert Pauline Slangen in 'Expeditie Robinson'
-
'Ik vind hem kleiner dan gedacht!' -
'Expeditie Robinson' start met stevige realitycheck -
Nieuwe vodcast 'Alloo Jambers – de Jambers tapes' -
Repetitie gaat mis voor Double Trouble in 'Got Talent' -
Oostende pakt allereerste vrijstelling in 'Mijn Restaurant' -
'Marc, mag ik uw onderbroeken?' -
'Blind Getrouwd'-koppel Mattias en Marjan nog steeds madly in love -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Pride and Prejudice' -
Christina en Thira strijden om Donny in 'Love Island VIPS' -
Bekijk de trailer van 'Anastasya op een Ander' -
'Boer zkt Vrouw' sexier en spannender dan ooit -
Shauna: van euforie naar bittere exit in 'De Verraders' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'The Mob' op Disney+ -
Wie blijft samen? Wie vraagt de scheiding aan? -
'Reputatieschade? Je m’en fous!' -
'De Verhulstjes' gaan bowlen! -
'Monsters: The Truth Behind the Myths' nieuw op National Geographic -
'Freak circus' zet podium van 'Got Talent' in vuur en vlam -
Stream de nieuwe mysterieserie'Phony' op Disney+
Kijktip van de dag

In Wommelgem kent iedereen Donald (66) als de goedlachse friturist, die zelfs na twee maagomleidingoperaties ook nog eens het lekkerste ijs blijft draaien. Na dertig jaar hard werken in hun frituur droomden hij en zijn vrouw Lieve ervan meer tijd in Kreta door te brengen, waar ze hun hart verloren. Maar toen kreeg Donald een harde diagnose. Janne Desmet gaat mee op een van zijn laatste trips naar Kreta.
'De Laatste Lach', om 21.00 uur op VRT 1.




































