De longlist van Het Radiomoment van 2021 is bekend

Komende zondag maakt het MAX/NPO Radio 1-programma 'De Perstribune' tussen 17.00 en 19.00 uur Het Radiomoment van 2021 bekend. Een jury van prominente radio-dj's en -presentatoren kiest welk radiomoment dit jaar het meest tot de verbeelding sprak.
Tot de kanshebbers behoren onder meer een interview van Humberto Tan met correspondent Hennah Draaibaar over corona in Suriname, het radioverslag van de gouden race van Sifan Hassan, persoonlijke gesprekken met betrokkenen over de belegering van Kabul en diverse radiomomenten rond de moord op Peter R. de Vries.
De prijs voor Het Radiomoment van het jaar wordt voor de derde keer toegewezen. In 2019 won cabaretier Peter Heerschop met een radiocolumn op Radio 538 over de tramaanslag in Utrecht. Vorig jaar won de actie waarbij het lied You Never Walk Alone op zo’n 180 Europese radiostations werd gedraaid, op initiatief van 3FM-dj Sander Hoogendoorn.
De jury voor het radiomoment van 2021 bestaat uit dj’s en presentatoren van toonaangevende programma’s op de Nederlandse radio: Ghislaine Plag (NPO Radio 1), Bart Arens (NPO Radio 2), Jorien Renkema (NPO 3FM), Ab Nieuwdorp (NPO Radio 4), Hans Schiffers (NPO Radio 5), Fernando Halman (NPO FunX), Menno Barreveld (Qmusic), Frank Dane (Radio 538), Gerard Ekdom (Radio 10), Martijn Muijs (Radio Veronica), Michiel Veenstra (KINK), Diana Matroos (BNR Nieuwsradio), Koen Hansen (100%NL), Martijn La Grouw (SLAM), Jaap Brienen (Sublime). Onder leiding van mediadeskundige Ron Vergouwen van 'De Perstribune' beoordelen zij de meest opmerkelijke radiomomenten van Nederland. Daarbij worden onder meer de maatschappelijke relevantie en impact beoordeeld. Ook beoordeelt de jury hoe verrassend, ontroerend, grappig of indrukwekkend de momenten zijn.
'De Perstribune: Het Radiomoment van 2021', zondag 26 december tussen 17.00 en 19.00 uur op NPO Radio 1.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'Pole to Pole with Will Smith' zondag nieuw op National Geographic
- Kijk de nieuwe politiedramaserie 'ALPHA 00' op NPO 3
- Dan keert 'Sturm der Liebe' terug op VTM GOLD
- Axelle Red ontvangt Lifetime Achievement Award en treedt op tijdens de MIA's
- Ziggo en Ajax verbinden fans en clubiconen in nieuwe uitvoering van 'Dit is mijn club'
- Ziggo Sport pakt groots uit voor de Marokkaanse Afrika Cup-finale
- Petra De Sutter leert vertragen in 'De Columbus'
- Dit zie je zondag in 'Tussen Kunst en Kitsch'
- '3 Op Reis' trekt verder door Zweden
- Buitenlandminister David van Weel bij Rick Nieman in 'WNL Op Zondag'
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Leeuwarden
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Q-dj’s Maarten & Dorothee verdubbelen het netto jaarloon van een Q-luisteraar in slechts 60 seconden
- Joris van den Berg wint Theo Koomen Award 2025
- 'De Lach van JOE' is terug!
Multimedia SPOTLIGHT
-
Verdubbel je jaarloon in 60 seconden! -
Zijn Q-gezichten Gerben Tuerlinckx en Clémentine Caron 'Twins?!' -
Disney+ onthult teaser voor tweede seizoen van 'Paradise' -
Derde seizoen van 'Euphoria' binnenkort op HBO Max -
Eric Goens laat professionele huurmoordenaar aan het woord -
Exclusieve kijk achter de schermen van BK-winst Thibau Nys -
'De Tafel van Gert' is terug vanaf 19 januari -
Aster Nzeyimana bekent: 'Bestemming X' blijft in België -
Kijk dit voorjaar naar het laatste seizoen van 'The Boys' op Prime Video -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Industry' op HBO Max -
Frustraties steken de kop op in 'Bestemming X' -
Kijk de eerste beelden van 'De Twaalf: De Botoxmoorden' -
Tante Rita keert terug in de midseizoensfinale van 'Familie' -
Dit zie je in 2026 op Netflix
-
Kijk de eerste beelden van de nieuwe fictiereeks 'All in' -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Agatha Christie’s Seven Dials' -
Ontdek de eerste beelden van 'Juliet' seizoen 2 -
'Welkom Aan Boord' vliegt weer uit! -
Netflix kondigt zesde seizoen 'Emily in Paris' aan -
Netflix lost trailer van 'The Rip' met Ben Affleck en Matt Damon
-
Ode aan Circus Camillein 'JAMES & Co' -
'De Rechtbank' opent opnieuw de deuren -
Benjamin maakt geen goede beurt in 'Winter Vol Liefde' -
Het verboden woord is terug! -
Maarten & Dorothee verdubbelen jaarloon in 60 seconden -
Ontdek de officiële trailer van 'Megan', seizoen 2 -
Dit is de eerste afvaller van 'Bestemming X' -
Elodie Gabias leert het vakjargon van urologie in 'Een Echte Job' -
Vanaf maandag is 'Florentina' je nieuwe afspraak bij VTM -
Aster in 'Bestemming X': 'Dit zijn mijn twee finalisten'
Kijktip van de dag

De vijftienjarige Lara werd geboren in een mannelijk lichaam, maar wil als meisje door het leven gaan. Haar dagelijkse leven bestaat uit het innemen van hormoonremmers en wachten op vrouwelijke hormoontherapie en de operatie die uiteindelijk haar geslacht zal afstemmen op haar identiteit. Ondertussen streeft ze haar droom na: ballerina worden.
'Girl', film uit 2018 van Lukas Dhont met oa. Victor Polster, om 20.30 uur op Play.



































