'De lokroep van Venetië' op NPO Radio 4

donderdag 4 oktober 2018

In de 12-delige radioserie 'De lokroep van Venetië' nemen dramaturg en schrijver Willem Bruls en presentatrice Chazia Mourali de luisteraar mee naar Venetië, de stad die bij uitstek symbool staat voor opera.

Langs het water, op pleinen en in steegjes treden Bruls en Mourali, beiden grote operaliefhebbers, in de voetsporen van componisten, schrijvers en andere kunstenaars die zich hier lieten inspireren.


Venetië spreekt al eeuwenlang tot de verbeelding. Welke grote schrijver of componist kwam niet naar Venetië? Monteverdi, Vivaldi, Mozart, Lord Byron, Liszt, Wagner, Mann, om er maar een paar te noemen. Allemaal raakten zij er betoverd.

Ook Louis Couperus: 'De Piazza San Marco is het schitterend verblindende décor van de derde acte eener groote opera, de kathedraal als eene fabel, een sprookje van betoovering of er een sultan daar woont met prinsessen, in het leven van de Duizend-en-Een Nacht; en het Dogepaleis een tweede fabel, een tweede sprookje. Men verwacht, dat er tusschen de zuilen van de Piazzetta een heldin in brokaat zal uitwandelen, die zingen gaat een heel groot aria met veel roulades tegen den nacht aan...' Uit 'Blanke steden onder blauwe lucht'.

De stad is eindeloos verbeeld op schilderijen, op foto’s en in films, van Dood in Venetië van Visconti (naar de novelle van Thomas Mann) tot de James Bond-klassieker Casino Royale. En wie liggen er niet allemaal begraven op het dodeneiland San Michele? Igor Stravinsky, Ezra Pound, Sergei Diaghilev, Joseph Brodsky, Luigi Nono.

De zwerftochten van Willem Bruls en Chazia Mourali leiden langs tal van beroemde Venetiaanse pleinen en gebouwen, zoals het Teatro la Fenice, het Palazzo Grimani, de Ridotto en het Hôtel des Bains op het Lido. Allemaal plekken met een verhaal. Die plekken en verhalen samen geven een beeld van de opera die als een Venetiaanse spiegel het wezen van Venetië reflecteert. Venetië is opera.

Regie: Aletta Becker.
Sounddesign: Huibert Boon.
Eindredactie: Frans van Gurp.
Een coproductie van NTR en Aletta Becker Producties voor NPO Radio 4, tot stand gekomen met steun van NPO Fonds.

'De lokroep van Venetië', vanaf vrijdag 5 oktober elke vrijdag en zaterdag in 'Podium' rond 18.30 uur op NPO Radio 4.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Kamp Fly' (VRT 1)

Acht schoolverlaters belanden op het eiland Corsica voor het avontuur van hun leven. Tom Waes verrast hen met een kamp geleid door drie ex-Special Forces-operatoren. Vanuit hun opleiding bij de Special Forces hopen Fly, Ralph en Bush de acht jongens en meisjes te inspireren. Maar dan moeten ze eerst wel de weg vinden naar het kampterrein. En nog belangrijker: ziet iedereen van de groep het eigenlijk wel zitten om mee te doen aan dit kamp?

'Kamp Fly', om 20.05 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:35
    Sporza: Veldrijden
    16:25
    Loena Hendrickx - My story on ice
  • 13:00
    Herfstbeelden
    16:40
    Titans of the Sea: A Family Affair
  • 13:45
    Coop Troep
    14:00
    Tik Tak
  • 13:45
    Mille Miglia
    14:20
    Chicago Med
  • 13:25
    The Lost Husband
    15:25
    House for Sale
  • 13:55
    Chicago Med
    14:45
    A Christmas Carol
  • 13:00
    Geen uitzending
    14:50
    Matlock
  • 13:10
    The Christmas Promise
    14:40
    Holly & Ivy
  • 09:30
    Geen uitzending
    16:50
    SOS Piet
  • 13:30
    Friends
    14:55
    De Slimste Mens Ter Wereld
  • 13:05
    Castle
    16:45
    Criminal Minds
  • 13:25
    World's Most Dangerous Prisoners
  • 13:25
    A Place in the Sun
    17:10
    Komen Eten
  • 13:15
    Accident, Suicide, or Murder
    14:05
    The Killer in My Family
  • 13:32
    Z-Weekoverzicht
    14:03
    Trends Talk
  • 13:52
    Kan ik het ook?
    14:00
    De Muziekshow
  • 13:20
    De Eregast
    14:05
    Loïc: Zot van Koken
  • 13:25
    Midsomer Murders
    15:15
    Grantchester
  • 13:35
    NCIS: Los Angeles
    18:05
    Below Deck Down Under
  • 13:55
    NOS Studio Sport Live
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 13:50
    Een jaar in vogelvlucht
    14:40
    De Geknipte Gast
  • 13:55
    Welkom bij 75 jaar Jeugd TV
    14:20
    Welkom thuis