'De lokroep van Venetië' op NPO Radio 4

donderdag 4 oktober 2018

In de 12-delige radioserie 'De lokroep van Venetië' nemen dramaturg en schrijver Willem Bruls en presentatrice Chazia Mourali de luisteraar mee naar Venetië, de stad die bij uitstek symbool staat voor opera.

Langs het water, op pleinen en in steegjes treden Bruls en Mourali, beiden grote operaliefhebbers, in de voetsporen van componisten, schrijvers en andere kunstenaars die zich hier lieten inspireren.


Venetië spreekt al eeuwenlang tot de verbeelding. Welke grote schrijver of componist kwam niet naar Venetië? Monteverdi, Vivaldi, Mozart, Lord Byron, Liszt, Wagner, Mann, om er maar een paar te noemen. Allemaal raakten zij er betoverd.

Ook Louis Couperus: 'De Piazza San Marco is het schitterend verblindende décor van de derde acte eener groote opera, de kathedraal als eene fabel, een sprookje van betoovering of er een sultan daar woont met prinsessen, in het leven van de Duizend-en-Een Nacht; en het Dogepaleis een tweede fabel, een tweede sprookje. Men verwacht, dat er tusschen de zuilen van de Piazzetta een heldin in brokaat zal uitwandelen, die zingen gaat een heel groot aria met veel roulades tegen den nacht aan...' Uit 'Blanke steden onder blauwe lucht'.

De stad is eindeloos verbeeld op schilderijen, op foto’s en in films, van Dood in Venetië van Visconti (naar de novelle van Thomas Mann) tot de James Bond-klassieker Casino Royale. En wie liggen er niet allemaal begraven op het dodeneiland San Michele? Igor Stravinsky, Ezra Pound, Sergei Diaghilev, Joseph Brodsky, Luigi Nono.

De zwerftochten van Willem Bruls en Chazia Mourali leiden langs tal van beroemde Venetiaanse pleinen en gebouwen, zoals het Teatro la Fenice, het Palazzo Grimani, de Ridotto en het Hôtel des Bains op het Lido. Allemaal plekken met een verhaal. Die plekken en verhalen samen geven een beeld van de opera die als een Venetiaanse spiegel het wezen van Venetië reflecteert. Venetië is opera.

Regie: Aletta Becker.
Sounddesign: Huibert Boon.
Eindredactie: Frans van Gurp.
Een coproductie van NTR en Aletta Becker Producties voor NPO Radio 4, tot stand gekomen met steun van NPO Fonds.

'De lokroep van Venetië', vanaf vrijdag 5 oktober elke vrijdag en zaterdag in 'Podium' rond 18.30 uur op NPO Radio 4.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Mijn Restaurant' (VTM)

Vijf ambitieuze duo's zetten alles op alles voor hun droom van een eigen restaurant. Indra en Marco botsen meteen, terwijl Kelly en Zeno harde kritiek krijgen. Elroy en Gaetano willen uitpakken met finesse en passie. Wie maakt de sterkste eerste indruk?

'Mijn Restaurant', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:50
    WinWin
    20:15
    Het weer
  • 20:00
    VRT NWS Terzake
    20:30
    Het weer
  • 20:00
    Geen uitzending
    20:15
    VRT NWS journaal met VGT
  • 20:05
    Familie
    20:40
    Mijn Restaurant
  • 19:40
    Mr. Frank Visser Doet Uitspraak
    20:35
    Overtreders
  • 19:40
    The Big Bang Theory
    20:35
    Styx
  • 19:35
    Caught on Dashcam
    20:35
    Fair Game
  • 19:00
    Entertaining Christmas
    20:35
    Christmas Scavenger Hunt
  • 20:00
    'Allo 'Allo!
  • 20:00
    De Tafel van Gert
    21:15
    De Slimste Mens Ter Wereld
  • 19:40
    Superman & Lois
    20:35
    The Twisted Tale of Amanda Knox
  • 19:35
    World's Most Dangerous Prisoners
  • 19:40
    Het Roer Om
    20:35
    Blind Gekocht NL
  • 19:40
    Snapped
    20:30
    24 Hours in Police Custody
  • 20:00
    Z-Nieuws
    20:11
    Z-Beurs
  • 20:00
    Sunset Boulevard
    20:55
    Mannenverzorging
  • 19:30
    Over (h)eerlijke groenten
    20:15
    Meat Timon
  • 20:05
    Hudson & Rex
    21:00
    A Taste For Murder
  • 19:45
    Below Deck Down Under
    20:35
    White Collar
  • 20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
    20:35
    Ik Vertrek
  • 19:50
    Met het Mes op Tafel
    20:25
    De Meestergids
  • 19:25
    Vier Handen Op Eén Buik
    20:25
    A Beautiful Mess