'De Holland Pop Festival Podcast': 50 jaar liefde, vrijheid en muziek

dinsdag 26 mei 2020

Op 26, 27 en 28 juni is het 50 jaar geleden dat het eerste meerdaagse festival van Europa werd georganiseerd, in Nederland! Daarom is er elke maandag een nieuwe aflevering van 'De Holland Pop Festival Podcast' (MAX/NPO Radio 5) te beluisteren op www.NPORadio5.nl, de NPO Radio 5-app en de bekende steamingplatforms.

In de achtdelige podcast neemt Henkjan Smits luisteraars mee naar de zinderende zomer van 1970.


Het Holland Pop Festival was hét antwoord op Woodstock. In Rotterdam werd het Kralingse Bos omgetoverd tot het 'Woodstock van Europa'. Henkjan Smits spreekt met bezoekers, betrokkenen (o.a. politie), roadies, fotografen en artiesten over het evenement, dat de Nederlandse muziekcultuur ingrijpend veranderde en ook startschot was voor de huidige festivalcultuur. 'Dit festival is het hoogtepunt én het einde van de hippiecultuur in Nederland. Zaken waar hippies voor stonden, werden na het Holland Popfestival langzaam maar zeker door de maatschappij geaccepteerd', zegt Henkjan Smits.

In de eerste aflevering spreekt Henkjan met bezoekers van het festival. Onder anderen Tineke de Nooij, Barry Hay en Gerard Cox zijn te horen. Radiocoryfee Tineke de Nooij kijkt in de podcast ook naar de huidige situatie: 'Tijdens dat festival is een gevoel geboren waar jarenlang alle grote festivals in Nederland op hebben geteerd. Kijk waar we geëindigd zijn, voor de coronacrisis. Maar ik vrees dat dat in mijn leven niet meer terugkomt. Zo lang gaat het duren, voordat we dat virus helemaal onder de knie krijgen. Dat is zeer onwenselijk, ik word er helemaal gek van.'

Verder zijn onder anderen te horen in de podcast: bezoeker Mieke van der Weij, organisatoren George Knap en Berry Visser en optredende artiesten Ekseption, CCC INc en Lex Harding.

Televisiedocumentaire bij MAX
MAX zendt ook een televisiedocumentaire over Het Holland Pop Festival uit, getiteld '50 jaar liefde, vrijheid en muziek'. De docu is te zien op 26 juni, rond 19.45 uur op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Vrederechters' (VTM)

In Lokeren moet vrederechter De Bruyne een vrouw wijzen op haar verplichtingen als verhuurster. Vrederechter Struyf gaat in Tongeren een kijkje nemen in de woning van twee huursters die klagen over een schimmelproblematiek.

'Vrederechters', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:00
    VRT NWS journaal 19u
    19:45
    Switch
  • 19:20
    De ideale wereld
    20:00
    VRT NWS Terzake
  • 19:20
    Spellbound
    19:45
    Karrewiet
  • 19:00
    VTM Nieuws
    19:55
    Het Weer
  • 19:30
    Mr. Frank Visser Doet Uitspraak
    20:30
    UEFA Champions League
  • 19:15
    The Simpsons
    19:45
    The Big Bang Theory
  • 19:35
    Police Interceptors
    20:35
    1408
  • 19:00
    Never Been Chris'd
  • 19:20
    Wat nu weer?
    20:00
    'Allo 'Allo!
  • 18:45
    Stukken van mensen
    20:00
    De Tafel van Ruben
  • 19:40
    NCIS: Hawaii
    20:35
    Don't Worry Darling
  • 19:35
    See No Evil
    20:35
    Beetlejuice Beetlejuice
  • 19:40
    Het Roer Om
    20:35
    Blind Gekocht NL
  • 19:35
    Snapped
    20:30
    24 Hours in Police Custody
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 19:27
    Het zelfbouwhuis
    19:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 19:10
    De Chalet aan de Semois
    19:50
    Snel, Makkelijk & Lekker
  • 19:10
    Father Brown
    20:05
    Hudson & Rex
  • 18:50
    Below Deck Mediterranean
    20:35
    Hudson & Rex
  • 19:05
    Eva
    20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
  • 19:10
    BinnensteBuiten
    19:55
    Per Seconde Wijzer
  • 19:25
    First Dates
    20:25
    Boerderij van Dorst