De finale van 'Heel Holland Bakt' komt eraan: 7,5 uur bakken aan een bruidsbuffet

Een perfectionist, een veganist en een Belg. Het zou het begin kunnen zijn van een mop, maar het is de finale van 'Heel Holland Bakt'. Tien kandidaten hebben de afgelopen zeven afleveringen staan ploeteren in de tent.
Fantastische baksels werden gepresenteerd, maar ook de nodige bloopers en misbaksels kwamen voorbij. In de achtste en laatste aflevering zien we Enzo, Tom en Zeinab nog één keer alles geven om de bakwedstrijd als winnaar te verlaten. In de finale staan er kersjes op het menu en als spektakelstuk; een bruidsbuffet waar ze 7,5 uur de tijd voor krijgen. Wie laat zijn technische bakkennis en creativiteit onder tijdsdruk het beste samensmelten? Wie gaat er met de felbegeerde titel van De Beste Thuisbakker van Nederland vandoor?
De finale van 'Heel Holland Bakt' is zaterdag 7 mei om 20.30 uur te zien bij MAX op NPO 1, met als toetje de laatste 'Doorbakken' op zondag 8 mei om 22.20 uur bij MAX op NPO 1.
Géén signatuuropdracht in de finale
In de finale krijgen de drie overgebleven kandidaten twee opdrachten. Geen signatuuropdracht dit keer, ze beginnen direct met de technische opdracht en eindigen met een 'grande spektakelstuk'.
Opdracht één: maak zes kersjes. Ze krijgen hier twee uur de tijd voor. Janny van der Heijden is dol op dit type patisserie verklapt ze in de komende uitzending. En Robèrt van Beckhoven zegt: 'het is niet makkelijk, écht een finale-opdracht. Ze moeten een paar stappen volgen: in het midden zit een amarene kers, die komt in een cremeux en die komt vervolgens in kersenmoes. Dan koelen koelen koelen, want het moet heel erg bevroren zijn. Vervolgens moeten de bakkers het door een mooie heldere gelei halen.'
Als de baksels niet op tijd en lang genoeg in de vriezer zitten, is het moeilijk om ze uit de vorm te krijgen, of ze kunnen breken. Als dat maar goed gaat! Nog een steeltje van chocola en daarna op een koekje. Wie is geduldig genoeg en weet het goed te plannen, zodat deze finale-opdracht de kers op de taart van hun HHB-avontuur wordt?
André: 'Het geheim van het succes van 'Heel Holland Bakt' is eigenlijk heel simpel'
Spektakelstuk: het bruidsbuffet
En dan de finale-opdracht, het spektakelstuk: een bruidsbuffet.
Het belooft ook echt een waar spektakel te worden, want voor deze opdracht staat 7,5 uur gepland.
De opdracht is, maak: 1 bruidstaart met 3 etages, 12 bonbons met 2 in een zakje of doosje als bedankje voor de gasten, 12 luxe bladerdeeghapjes (voor de receptie), 20 macarons en 10 bolgebakjes.
Wie bakt zich tot winnaar tijdens deze bakmarathon? Wie wordt De Beste Thuisbakker van Nederland 2022?
Jubileumeditie
Dit jaar vinden de opnames plaats van de jubileumeditie van 'Heel Holland Bakt': seizoen 10. Aanmelden kan nog maar tot zondag 15 mei. Via HeelHollandBakt.nl/aanmelden.
Nhaan voorspelt de finale
'Heel Holland Bakt' - de finale, zaterdag 7 mei om 20.30 uur bij MAX op NPO 1.
https://www.heelhollandbakt.nl/
Meer artikels over Omroep MAX
Meer artikels over Blue Circle
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Claudia de Breij verzorgt Oudejaarsconference 2026
- Omroep MAX herhaalt campagne nepagenten
- ‘Lalalady’ uit Junior Eurosong waagt 14 jaar later haar kans in 'The Voice'
- Metejoor blikt terug op plusouderschap in 'Komen Eten': 'Ik was pluspapa van twee fantastische dochters'
- Elise Schaap speelt hoofdrol in nieuwe BNNVARA-dramaserie 'De Machine'
- Vader en dochter Vosters staan samen in de rechtbank: 'Pleiten met je eigen kind schept een speciale band'
- Jill zaait chaos in 'De Box': tactisch fluitsignaal zorgt voor blinde paniek
- Nieuw MAX-programma 'Samen Digitaal' geeft ouderen vertrouwen online
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Beleef wilde en energieke jungleavonturen met de gloednieuwe 3D-animatieserie 'De Marsupilami’s' op Nickelodeon
- 'Villa VdB' vier keer vanuit meest gemiddelde stembureau van Nederland
- Kawtar Ehlalouch en Wannes Lacroix ruilen schermtijd in voor échte ontmoetingen in 'Clubhuis Kawtar'
- Els Wolterbeek wint Frater Willibrordus Prijs 2026
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' live vanuit Hardenberg
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Netflix deelt trailer van derde en laatste seizoen 'Knokke Off' -
Frakke en Jempie keren terug op Streamz -
'A-Typisch' op Streamz: zonder taboe BV's interviewen -
'Lalalady' maakt een comeback in 'The Voice van Vlaanderen' -
Bizar interieurplan verbaast Dina Tersago in 'Huis Gemaakt' -
Kandidaten zetten blijvende herinnering aan 'Bestemming X' -
Kostelijke fout zondag in 'Konvooi' -
Netflix deelt trailer van 'Harry Styles. One Night in Manchester.' -
Q-dj's zeiden nog nooit zo vaak 'Het Verboden Woord' -
Yaro ontmoet zijn celebrity crush in 'The Voice van Vlaanderen' -
Sam Gooris zijn droom komt uit in 'Expeditie Gooris' -
Netflix deelt officiële teaser van 'Pride and Prejudice'
-
Deelnemers begeven zich op glad ijs in 'De Box' -
'Harry Styles. One Night in Manchester.' op Netflix
-
Kijk de nieuwe Blind Auditions van 'The Voice' -
De Camper van Sven & Anke is vertrokken! -
De kleren maken 'De Mol'… Dan start het nieuwe seizoen! -
'Huis Gemaakt' gaat meteen hard van start -
Ruben Van Gucht opent 'Komen Eten' met een bekentenis -
Grote angst in skilift bij Bockie -
Wie wint de finale van 'Bestemming X'? -
Netflix deelt trailer van 'Jo Nesbo’s Detective Hole' -
Nieuwe Q-podcastreeks '1 to 10 Miles' zet 10 BV’s aan het lopen én praten -
Ontdek hier de vibe van 'So You Think You Can Dance' -
Het Verboden Woord is terug bij Qmusic! -
Netflix kondigt start opnames 'Wednesday' S3 aan -
Conrad Janssens openhartig over mama Ilse De Meulemeester -
Kijk naar 'The Bluff' op Prime Video -
'Datenight' nu ook te bekijken op VTM GO -
Koen Wauters zet zijn medecoaches een hak!
Kijktip van de dag

Vandaag draaien we een proefdag in het restaurant. Om zachtjes te starten, zijn de familieleden van de medewerkers de eerste gasten. Voor zowel keuken- als zaalpersoneel is het spannend om voor het eerst in het restaurant te werken. Danny kan al meteen zijn beenhouwershart ophalen. Na de werkdag kunnen de medewerkers samen ontspannen en genieten in de vakantiehuisjes.
'Restaurant Misverstand', om 20.45 uur op VRT 1.



































