'De Dick Maas Methode' in 'Het Uur van de Wolf'

dinsdag 28 september 2021

Het draaien op een filmset vindt regisseur Dick Maas een tijdrovende onderbreking van het echte werk: het bedenken van een prikkelend basisidee, spectaculaire actiescènes, spannende muziek en een flitsende montage. Maas houdt het graag allemaal in eigen hand.

Het leidt tot kaskrakers als 'De Lift' en 'Flodder'. Met hoge budgetten en on-Hollandse stunts en special effects tilt vakman Maas in de jaren tachtig en negentig de Nederlandse film naar een ander niveau. De documentaire 'De Dick Maas Methode' biedt een vermakelijk overzicht van de onstuimige carrière van één van Nederlands succesvolste regisseurs.


Maas dankt zijn faam niet aan zijn fijnzinnige acteursregie: 'Hij kan beter een lift regisseren dan een acteur', aldus producent Matthijs van Heijningen. Zijn kwaliteit ligt in zijn sterk ontwikkeld gevoel voor actie, horror en zwarte humor. Maas heeft weinig interesse in 'geëngageerde' films met een boodschap: 'Boodschappen doe je bij de Albert Heijn. Ik heb altijd het streven gehad mensen te vermaken. Als er geen publiek is, hou ik er mee op.'

De documentaire biedt een fijne bundeling van filmscènes, verbluffende stunts en geestige anekdotes. Het gaat over de gouden jaren met successen als Flodder (2,3 miljoen bezoekers!) en Amsterdamned, over de controversiële videoclips die hij voor de Golden Earring maakte en over Maas' Amerikaanse dromen. Ook moeilijke tijden komen aan bod, zoals de gestrande samenwerking met producent Laurens Geels en de ondergang van hun groots opgezette filmstudio in Almere.

Ondersteund door een schat aan werkopnamen en foto's uit zijn privéarchief gunnen Maas, Huub Stapel, Monique van de Ven, Barry Hay, Tatjana Šimiç en Martin Koolhoven ons een kijkje achter de schermen. 'De Dick Maas methode' vertelt het verhaal van een vaak onderschatte cultregisseur (lijfspreuk: 'Hoezo, kan niet?') die de dingen het liefst op zijn eigen manier doet.

Regisseur: Jeffrey de Vore
Producent: Filmevents – Jan Doense, Jeffrey de Vore, Tamara Vosmaer

'Het Uur van de Wolf: De Dick Maas Methode', woensdag 29 september om 20.25 uur bij de NTR op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Telefacts Zomer' - Birgit Van Mol (VTM)

De Britse miljonair Shrien Dewani en zijn kersverse vrouw Anni vertrekken op huwelijksreis naar Zuid-Afrika. Maar tijdens een taxirit in Kaapstad overvallen gewapende criminelen hen. De man wordt vrijgelaten, de vrouw ontvoerd. Een dag later wordt ze dood teruggevonden. Eerst lijkt het op een roofmoord, maar is dat ook zo? Of heeft de bruidegom huurmoordenaars ingeschakeld?

'Telefacts Zomer', om 22.00 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 12:00
    Zomerbeelden
    13:00
    VRT NWS journaal 13u
  • 12:00
    Radio 1: #Weetikveel
    13:00
    Zomerbeelden
  • 12:15
    Wannabe's
  • 12:20
    B&B zoekt Lief
    13:00
    VTM Nieuws
  • 11:05
    My Kitchen Rules
    12:30
    Achter gesloten deuren
  • 09:00
    Geen uitzending
    14:55
    Community
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:20
    Stargate SG-1
  • 08:50
    Geen uitzending
    15:55
    Matlock
  • 10:00
    Joe
    15:00
    Geen uitzending
  • 11:35
    Oogappels
    12:30
    Lang Leve de Liefde
  • 12:25
    NCIS
    13:15
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 12:25
    The Neighborhood
    12:55
    Storage Wars
  • 12:25
    Better Date Than Never
    13:05
    Top op het bot: Het Varken
  • 12:25
    Confessions of a Parent Killer
    13:55
    Accident, Suicide, or Murder
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 12:18
    Tooldokter
    12:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 12:25
    Peppe's Sicilië
  • 11:50
    Death in Paradise
    12:50
    Father Brown
  • 11:55
    Grey's Anatomy
  • 12:20
    NOS Journaal
    13:25
    Kook mee met MAX
  • 12:15
    Kook mee met MAX
    12:30
    Andere Tijden Kort
  • 12:20
    Tip de Muis
    12:30
    Wickie de Viking