'De Dick Maas Methode' in 'Het Uur van de Wolf'

dinsdag 28 september 2021

Het draaien op een filmset vindt regisseur Dick Maas een tijdrovende onderbreking van het echte werk: het bedenken van een prikkelend basisidee, spectaculaire actiescènes, spannende muziek en een flitsende montage. Maas houdt het graag allemaal in eigen hand.

Het leidt tot kaskrakers als 'De Lift' en 'Flodder'. Met hoge budgetten en on-Hollandse stunts en special effects tilt vakman Maas in de jaren tachtig en negentig de Nederlandse film naar een ander niveau. De documentaire 'De Dick Maas Methode' biedt een vermakelijk overzicht van de onstuimige carrière van één van Nederlands succesvolste regisseurs.


Maas dankt zijn faam niet aan zijn fijnzinnige acteursregie: 'Hij kan beter een lift regisseren dan een acteur', aldus producent Matthijs van Heijningen. Zijn kwaliteit ligt in zijn sterk ontwikkeld gevoel voor actie, horror en zwarte humor. Maas heeft weinig interesse in 'geëngageerde' films met een boodschap: 'Boodschappen doe je bij de Albert Heijn. Ik heb altijd het streven gehad mensen te vermaken. Als er geen publiek is, hou ik er mee op.'

De documentaire biedt een fijne bundeling van filmscènes, verbluffende stunts en geestige anekdotes. Het gaat over de gouden jaren met successen als Flodder (2,3 miljoen bezoekers!) en Amsterdamned, over de controversiële videoclips die hij voor de Golden Earring maakte en over Maas' Amerikaanse dromen. Ook moeilijke tijden komen aan bod, zoals de gestrande samenwerking met producent Laurens Geels en de ondergang van hun groots opgezette filmstudio in Almere.

Ondersteund door een schat aan werkopnamen en foto's uit zijn privéarchief gunnen Maas, Huub Stapel, Monique van de Ven, Barry Hay, Tatjana Šimiç en Martin Koolhoven ons een kijkje achter de schermen. 'De Dick Maas methode' vertelt het verhaal van een vaak onderschatte cultregisseur (lijfspreuk: 'Hoezo, kan niet?') die de dingen het liefst op zijn eigen manier doet.

Regisseur: Jeffrey de Vore
Producent: Filmevents – Jan Doense, Jeffrey de Vore, Tamara Vosmaer

'Het Uur van de Wolf: De Dick Maas Methode', woensdag 29 september om 20.25 uur bij de NTR op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Alloo Bij de Wegpolitie' op VTM - Luk Alloo

De politie zet de achtervolging in op een BMW die 200 km/u rijdt. Agenten controleren een verhuiswagen met onvolledige papieren en ontdekken een vrachtwagen met een gevaarlijk losse lading. Een vaatwasser op de snelweg zorgt voor chaos.

'Alloo bij de Wegpolitie', om 21.50 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 07:30
    Ket & Doc
    00:10
    Journaallus
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    00:50
    Nachtlus
  • 07:35
    De Smurfen
    05:00
    Geen uitzending
  • 07:40
    LEGO Friends: The Next Chapter
    01:05
    Gooische Vrouwen
  • 01:10
    Geen uitzending
    01:10
    Mr. Frank Visser Doet Uitspraak
  • 06:00
    Qmusic
    23:05
    Captain Phillips
  • 07:00
    Willy
    00:15
    Police Interceptors
  • 06:50
    Meet Me at Christmas
    23:50
    Good Morning Christmas!
  • 06:00
    Joe
    01:20
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    01:05
    De Tafel van Ruben
  • 07:05
    Grey's Anatomy
  • 07:20
    Pawn Stars: Best Of
    01:50
    World's Most Dangerous Prisoners
  • 07:05
    Love Island UK
    01:50
    A Place in the Sun
  • 07:35
    Without a Trace
    01:10
    Cold Case
  • 04:00
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:37
    Zo doe je het!
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:30
    Vanavond bij ons
    01:25
    Winterse Kost
  • 07:30
    Shakespeare and Hathaway: Private Investigators
    01:25
    Scott & Bailey
  • 07:30
    Wat eten we vandaag?
    01:25
    NCIS: Los Angeles
  • 07:40
    Goedemorgen Nederland
    01:10
    Pauw & De Wit
  • 07:13
    Tijd voor Max
    00:55
    Nieuwsuur
  • 07:35
    Kabam!
    01:30
    Motorbendes