De bijzondere geschiedenis van Blue Note Records in 'Het Uur van de Wolf'

woensdag 10 juli 2019

Blue Note Records staat bekend om zijn experimenteerdrift. Al tachtig jaar geeft het ruimte aan grote vernieuwers in de jazz: Thelonious Monk, Miles Davis, Art Blakey, John Coltrane en vele anderen.

De documentaire ‘De kleur van Blue Note’ duikt in de bijzondere geschiedenis van het platenlabel, dat in 1939 in New York wordt opgericht door twee Joods-Duitse immigranten. Vanuit hun passie voor de jazz zoeken ze samenwerking met Afro-Amerikaanse muzikanten en moedigen ze hen aan om nieuwe muziek te componeren. Tegen de verwachting in slagen ze er in een sterk platform op te richten waar grensverleggend talent zich in vrijheid, weg van commercie, kan ontwikkelen.


Rode draad in de film is de opname van een nieuw album waarin jazz-giganten als Herbie Hancock en Wayne Shorter samenspelen met jongere muzikanten, onder wie Robert Glasper en Ambrose Akinmusire. Aanvullend wordt de geschiedenis van Blue Note verteld aan de hand van archiefbeelden van live-optredens en indringende zwart-witfoto’s van opnamesessies. En er zijn interviews met de vermaarde geluidstechnicus Rudy Van Gelder en de bekende producer Don Was (tegenwoordig directeur van het label). Blue Note Records produceerde in zijn lange geschiedenis ruim duizend albums. Nog steeds weet het nieuwe generaties aan zich te verbinden, in verschillende muziekgenres waaronder ook hip hop. Daarmee blijft het een belangrijk en geliefd label voor energieke en revolutionaire vernieuwers in de muziek.

Regisseur: Sophie Huber
Producent: Mira Film
Originele titel: Blue Note Records – Beyond the notes

'Het Uur van de Wolf: De kleur van Blue Note', donderdag 11 juli om 22.45 uur bij de NTR op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Love Island VIPS' (Videoland)

Tien bekende Nederlandse en Vlaamse singles trekken de Love Island Villa in. Na de eerste flirts en het vormen van de koppels zorgt een plottwist voor spanning. Een onthullend spel, de eerste kus en een mysterieuze Bombshell zorgen voor vuurwerk.

'Love Island VIPS', om 21.50 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 09:00
    Sander tegen de tijd
    06:00
    Mr. Magoo
  • 09:00
    Radio 2 op VRT 1: WinWin
    08:00
    Radio 2: Weekwatchers
  • 09:05
    Bumba
    05:00
    Geen uitzending
  • 08:55
    Heidi
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:00
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:00
    Geen uitzending
    23:10
    Fatale
  • 07:00
    Willy
    00:30
    Police Interceptors
  • 08:25
    #Xmas
    01:35
    Joe
  • 06:00
    Joe
    01:00
    SOS Piet
  • 09:00
    Geen uitzending
    01:45
    De Tafel van de Week
  • 09:05
    Castle
    01:40
    Fire Country
  • 08:15
    Jumper
    01:55
    See No Evil
  • 09:00
    Meesterlijke Klassiekers
    01:50
    Masterchef USA
  • 08:55
    Snapped
    01:40
    Cold Case
  • 04:05
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:56
    De perfecte oprit
    05:55
    Sixties To Six
  • 08:40
    Indian Summer
    01:30
    Winterse Kost
  • 08:30
    Midsomer Murders
    01:00
    Sherwood
  • 08:40
    The Resident
    01:05
    NCIS: Los Angeles
  • 09:00
    NOS Journaal
    01:00
    NOS Journaal Laat
  • 09:00
    NOS Journaal met gebarentaal
    01:30
    Café Kockelmann
  • 08:55
    Sesamstraat
    01:25
    Carrie op Vrijdag