'Dat Zijn Geen Grappen' geeft beschouwing van doorgedraaid woke jaar 2022

zaterdag 24 december 2022
Foto: © PowNed 2022

Het PowNed-programma 'Dat Zijn Geen Grappen' is terug met een kritische en satirische beschouwing van 2022. Een jaar waarin woke hoogtij vierde, de lontjes nog korter waren dan voorheen en de tenen nog langer.

Maar bovenal het jaar waarin de ene na de andere BN'er gecanceld werd en er heel veel excuses werden geëist. Hoog tijd om met de nodige nuchterheid en humor terug te blikken.


Aan de inmiddels vijfde editie van 'Dat Zijn Geen Grappen' doen mee: Marcel van Roosmalen, Fidan Ekiz, Herman Brusselmans, Jort Kelder, Stefano Keizers, Caroline van der Plas, Johan Derksen, Francis van Broekhuizen, André Dongelmans, Guido Weijers, Yoeri Albrecht en Erik de Vlieger. Op prikkelende wijze geven ze hun beschouwing van het jaar 2022, waarbij tal van hete hangijzers de revue passeren. Van de heksenjacht op Johan Derksen naar aanleiding van zijn controversiële kaars-uitspraak tot de rel rondom The Voice en DWDD, van universiteiten die 'kwetsende' schilderijen in de ban doen tot de recent losgebarsten discussie over het woord verzetsheld. Ook Johan Derksen is er deze editie weer bij.

PowNed-voorzitter en programmamaker Dominique Weesie: '2022 was een verhit jaar waarin woke en cancelen nieuwe hoogtepunten bereikten. In een poging Nederland weer een klein beetje bij zinnen te laten komen, zetten we aan de vooravond van het nieuwe jaar opnieuw uitgesproken Nederlanders in de spotlights om met een flinke dosis nuchterheid en humor het jaar door te nemen.'

Over 'Dat Zijn Geen Grappen'
'Dat Zijn Geen Grappen' is een documentaire van PowNed-programmamakers Dominique Weesie en Vera Verzijl waarin bekende cabaretiers en opiniemakers reageren op de humor en vrijheid van meningsuiting die onder druk staan. De documentaire werd eind 2018 voor het eerst uitgezonden en kreeg eind 2019 een vervolg. In het voorjaar van 2020 bracht PowNed een speciale coronaeditie uit en in maart 2021 een verkiezingsspecial.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Kotmadam' (foto: VTM - © DPG Media 2020)

Er komt regelmatig een knappe gescheiden piloot langs in het snoephuisje. Mimi denkt dat de man een crush op haar heeft. Jeanne is er echter van overtuigd dat hij eerder een oogje op haar heeft. De twee dames zetten elk hun beste beentje voor om de man te charmeren.

'De Kotmadam', om 18.15 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:10
    Dagelijkse kost
    18:30
    Blokken
  • 17:40
    Eva Longoria: Searching for Mexico
    18:19
    Fugitive: The Mystery of the Crypto Queen
  • 18:05
    Lettersoep
    18:25
    Waiko: reis door de ruimte
  • 17:10
    Aspe
    18:15
    De kotmadam
  • 17:30
    De Planckaerts
    18:15
    Home and Away
  • 17:25
    9-1-1
    18:15
    The Goldbergs
  • 18:00
    Top 20 Funniest
    20:35
    The Illusionist
  • 17:45
    ER
    19:20
    S.W.A.T.
  • 17:45
    Nonkel Jef
    19:15
    De keuken van Sofie
  • 17:50
    Het Blok
    18:45
    De Container Cup
  • 17:25
    Manifest
    18:15
    Fire Country
  • 17:50
    3rd Rock From the Sun
    18:45
    Storage Wars
  • 17:30
    Hello Goodbye NL
    18:15
    Sort Your Life Out
  • 17:30
    Casey Anthony: Where the Truth Lies
    18:50
    Killer at the Crime Scene
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 18:13
    Het perfecte terras
    18:55
    Seventies To Seven
  • 17:50
    Steffi's healthy pleasures
  • 18:05
    Death in Paradise
    19:10
    Father Brown
  • 17:55
    Below Deck
    18:50
    Grey's Anatomy
  • 18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
    18:15
    NOS Journaal Regio
  • 18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
    18:15
    NOS Journaal Regio
  • 17:55
    Checkpoint
    18:20
    Waku Waku