'Dans Met Mij': een ode aan de Nederlandse dans op NPO 2

vrijdag 2 oktober 2020

De NTR en de Nederlandse Dansdagen dragen cultuur, en in het bijzonder dans, een warm hart toe. Beide partijen hebben de handen ineengeslagen om de waarde van deze prachtige kunstvorm dichterbij het publiek te brengen in de exclusieve tv-uitzending 'Dans Met Mij'.

In dit programma, uitgezonden tijdens Festival de Nederlandse Dansdagen Digitaal, delen Ambassadeurs van de Nederlandse dans Jan Kooijman en Igone de Jongh hun liefde voor dans en gaan ze in gesprek met bijzondere gasten uit de danswereld.


Igone de Jongh en Jan Kooijman
 Igone en Jan over hun ambassadeurschap en het tv-programma 'Dans Met Mij': 'In de dans liggen onze roots. Met deze sector zullen wij ons ook altijd verbonden blijven voelen. Het is een moeilijke tijd. De theaters hebben het zwaar, en daarmee de dansers en dansmakers ook. We kijken er daarom naar uit om samen, met elkaar, de NTR en de Nederlandse Dansdagen een inspirerende avond samen te stellen vol dans en dansgesprekken en om ons als ambassadeurs in te zetten voor deze prachtige kunstvorm. Zodat we kunnen laten zien hoe rijk Nederland, zelfs in moeilijke tijden, is aan mooie dans en getalenteerde makers en uitvoerenden.'

Juist dit jaar is het belangrijker dan ooit om de rijkdom en waarde van de Nederlandse dans te tonen aan een zo groot mogelijk publiek. In een speciale digitale variant van de Nederlandse Dansdagen wordt iedereen opgeroepen tot 'dans met mij', een uitnodiging om ons met elkaar te verbinden. Dans wordt dichterbij gebracht, thuis bij het publiek, om juist de afstand te verkleinen en dichtbij te komen. Misschien wel dichterbij dan ooit.

Over NDD Digitaal 2020
Het digitale programma van 2020 heeft een aantal herkenbare programmaonderdelen in een nieuw digitaal jasje gestoken, maar er zijn ook diverse nieuwe projecten gestart speciaal voor deze online editie. Alles is online te bewonderen. Het programma bestaat onder andere uit eigen projecten zoals dansthuis.nl (voorheen Bloedbanden?), dansfilms (waaronder een aantal premières), de vierde editie van het jaarlijkse dansMuseum, dagelijkse premières van virtuele residenties en nog veel meer.

'Dans Met Mij', zaterdag 3 oktober om 22.20 uur bij de NTR op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Rugzak' seizoen 2 met Jonatan Medart

De groep zet haar eerste stappen op de eeuwige sneeuw. Met crampons onder de voeten wordt elke beweging precair. De Andes eist volledige aandacht. De klim wordt zo steil dat zelfs Toby naar adem hapt. Op deze hoogte krijgt Rob een onverwachte ontroering wanneer zijn oudste zoon opduikt. Regula wordt intussen door hoogteziekte op de knieën gedwongen. Hier, in ijs en ijle lucht, blijkt hoe prachtig maar meedogenloos de Andes is.

'De Rugzak', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 16:25
    Sporza: Baanwielrennen
    00:35
    Journaallus
  • 16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
    23:50
    90 minutes
  • 16:20
    100% Wolf: The Book Of Hath
    22:15
    Geen uitzending
  • 16:10
    America's Funniest Home Videos
  • 15:50
    Ik Vertrek
    00:10
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
  • 15:40
    The Call of the Wild
    23:25
    Monster Hunter
  • 16:20
    Cheers
    00:05
    60 Days In
  • 15:35
    Baywatch
    00:15
    Buffy the Vampire Slayer
  • 16:00
    Geen uitzending
    01:00
    The Golden Girls
  • 15:45
    De Tafel van Gert
    02:50
    Geen uitzending
  • 16:20
    Grey's Anatomy
  • 16:00
    NCIS: Los Angeles
    00:20
    Bar Rescue
  • 15:45
    The Block Australia
    00:40
    Bachelor in Paradise Australia
  • 16:15
    World's Most Evil Killers
  • 14:00
    Herhalingslus
    22:00
    Wordt aangekondigd
  • 16:15
    De ambachter
    00:00
    Oh What A Night
  • 16:00
    Streetfood
    00:05
    Guten Appetit
  • 15:50
    The Doctor Blake Mysteries
    00:40
    Marie Antoinette
  • 16:05
    The Resident
    01:10
    First Dates Australia
  • 14:00
    Wordt aangekondigd
    00:40
    Pauw & De Wit
  • 16:10
    Kook mee met MAX
    00:50
    Nieuwsuur
  • 16:20
    Lassie Animated
    00:20
    Nog Eén Keer Fit