'Dans Met Mij': een ode aan de Nederlandse dans op NPO 2

vrijdag 2 oktober 2020

De NTR en de Nederlandse Dansdagen dragen cultuur, en in het bijzonder dans, een warm hart toe. Beide partijen hebben de handen ineengeslagen om de waarde van deze prachtige kunstvorm dichterbij het publiek te brengen in de exclusieve tv-uitzending 'Dans Met Mij'.

In dit programma, uitgezonden tijdens Festival de Nederlandse Dansdagen Digitaal, delen Ambassadeurs van de Nederlandse dans Jan Kooijman en Igone de Jongh hun liefde voor dans en gaan ze in gesprek met bijzondere gasten uit de danswereld.


Igone de Jongh en Jan Kooijman
 Igone en Jan over hun ambassadeurschap en het tv-programma 'Dans Met Mij': 'In de dans liggen onze roots. Met deze sector zullen wij ons ook altijd verbonden blijven voelen. Het is een moeilijke tijd. De theaters hebben het zwaar, en daarmee de dansers en dansmakers ook. We kijken er daarom naar uit om samen, met elkaar, de NTR en de Nederlandse Dansdagen een inspirerende avond samen te stellen vol dans en dansgesprekken en om ons als ambassadeurs in te zetten voor deze prachtige kunstvorm. Zodat we kunnen laten zien hoe rijk Nederland, zelfs in moeilijke tijden, is aan mooie dans en getalenteerde makers en uitvoerenden.'

Juist dit jaar is het belangrijker dan ooit om de rijkdom en waarde van de Nederlandse dans te tonen aan een zo groot mogelijk publiek. In een speciale digitale variant van de Nederlandse Dansdagen wordt iedereen opgeroepen tot 'dans met mij', een uitnodiging om ons met elkaar te verbinden. Dans wordt dichterbij gebracht, thuis bij het publiek, om juist de afstand te verkleinen en dichtbij te komen. Misschien wel dichterbij dan ooit.

Over NDD Digitaal 2020
Het digitale programma van 2020 heeft een aantal herkenbare programmaonderdelen in een nieuw digitaal jasje gestoken, maar er zijn ook diverse nieuwe projecten gestart speciaal voor deze online editie. Alles is online te bewonderen. Het programma bestaat onder andere uit eigen projecten zoals dansthuis.nl (voorheen Bloedbanden?), dansfilms (waaronder een aantal premières), de vierde editie van het jaarlijkse dansMuseum, dagelijkse premières van virtuele residenties en nog veel meer.

'Dans Met Mij', zaterdag 3 oktober om 22.20 uur bij de NTR op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

TVV Milo 2025 Camille (Milo)

Milo baalt dat ze haar moeder niet heeft kunnen spreken. Oskar komt kijken naar Milo's optreden en het klikt meteen tussen de twee. Liam wil Milo verrassen en besluit om naar haar optreden te gaan. Sofia vraagt zich intussen nerveus af waarom Noah nog niks van zich heeft laten horen.

'Milo', om 18.20 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:55
    Journaallus
    06:00
    In bed met Olly
  • 01:00
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 21:50
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 02:20
    Geen uitzending
    05:35
    Kabouter Plop
  • 01:15
    Geen uitzending
    07:20
    Achter gesloten deuren
  • 01:30
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 01:25
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:30
    Joe
    05:20
    Always and Forever Christmas
  • 01:50
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 01:50
    De Tafel van Tine
    03:00
    Geen uitzending
  • 02:25
    Geen uitzending
    02:05
    Neighbours: A New Chapter
  • 02:15
    Geen uitzending
    07:30
    The Fresh Prince of Bel-Air
  • 02:15
    Love Triangle Australia
    02:35
    The Sex Clinic
  • 01:30
    Geen uitzending
    05:25
    The Killer in My Family
  • 02:17
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 02:29
    De tip
    05:55
    Sixties To Six
  • 02:20
    Beach Barbecue
    02:40
    Snel, Makkelijk & Lekker
  • 01:35
    McDonald and Dodds
    02:20
    The Suspicions of Mr Whicher
  • 02:00
    The Real Housewives of Beverly Hills
    03:15
    First Dates Australia
  • 02:10
    NOS Journaal met gebarentaal
    02:35
    NOS Journaal
  • 01:40
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 02:15
    De nieuwe generaties van Suriname
    02:30
    Gezond of gelul?