Daniël Dekker ontvangt Marconi Oeuvre Award

dinsdag 12 januari 2021

De Marconi Oeuvre Award gaat dit jaar naar Daniël Dekker. In zijn radio-uitzending 'Lunch Lekker Met Daniël Dekker' werd hij met dit nieuws verrast door Golden Earring-zanger Barry Hay en RadioRing-presentator Rob Janssen.

De jury van de Marconi Awards prijst Dekker vanwege 'zijn ongekend succesvolle radio-carrière, zijn herkenbare stem en eigen geluid. Een allemansvriend, met radio in zijn hart. Diep in zijn hart.'


De Marconi-jury schrijft verder in haar rapport: 'Daniël kwam het meest tot zijn recht in zijn 'paradepaardjes' 'Gouden Uren' - dat hij 16 jaar maakte - en 'Muziekcafé', waarvoor hij bijna 15 jaar lang de presentatie voor zijn rekening nam. 'Gouden Uren' op Radio 2 was jarenlang het best beluisterde radioprogramma van Nederland. En 'Muziekcafé' maakte hij tot dé plek voor live muziek op de Nederlandse radio en dan met name live muziek van Nederlandse artiesten. Want zijn passie voor het Nederlands product was (en is) enorm. Nederlandstalige artiesten kregen een plek in de 'Gouden Uren', Nederlandse bands konden terecht in Muziekcafe en het volkse genre gaf hij een kans op NPO Sterren NL. Daarnaast zorgde hij vanaf 2013 voor het frisse geluid van onze inzendingen voor het Eurovisie Songfestival.

Momenteel maakt Daniël nog steeds radio bij NPO Radio 5, dus hij is allesbehalve klaar met het schrijven van nóg meer radiogeschiedenis. Het is daarom hoog tijd dat de Oeuvre Award 2020 naar hem gaat.'

In september vorig jaar maakte Daniël na ruim 30 jaar de overstap van AVROTROS (daarvoor de TROS) naar Omroep Max. Naast zijn eigen radioprogramma is hij daar eindverantwoordelijk voor de uitzendingen van NPO Radio 5 en alle bijbehorende online activiteiten.

De Marconi Oeuvre Award wordt sinds 2004 uitgereikt. Eerder ontvingen Sjors Fröhlich (2019), Willem van Kooten (2018), Adam Curry (2017) en Tineke de Nooij (2016) al de prijs. Ook maakte de jury vanmiddag de genomineerden bekend voor de Aanstormend Talent Award en de Beste Zender Award.

Genomineerden Marconi Award voor Aanstormend Talent:

Wouter Bouwman (NPO Radio 1, BNNVARA)
Natasja Gibbs (NPO Radio 1, BNNVARA)
Sophie Hijlkema (NPO 3FM, AVROTROS)

Genomineerden Marconi Award voor Beste Zender:

FunX
KINK
Qmusic

De vakjury voor de Marconi Awards bestaat voor deze editie uit: Coco Hermans (Radio 538), Niels van Baarlen (Radio Veronica), Domien Verschuuren (Qmusic), Patrick Lodiers (NPO Radio 1, BNNVARA), Corné Klijn (NPO Radio 2 & 5, AVROTROS), Sharid Alles (NPO 3FM), Mireille van Ark (BNR Nieuwsradio), Michiel Veenstra (KINK), Beitske de Jong (NPO Radio 4, KRO-NCRV) en Wibo Dijksma (juryvoorzitter).

'De Marconi Awards' worden op donderdag 28 januari uitgereikt tijdens het RadioGala van het Jaar, georganiseerd door AVROTROS. Naast de Marconi Awards worden er tijdens het RadioGala van het Jaar ook publieksprijzen uitgereikt, waaronder de prestigieuze Gouden RadioRing en de nieuwe prijs: de Gouden Podcast. Luisteraars kunnen tot 15 januari via RadioRing.nl stemmen op hun favoriete radioprogramma, radiopresentatrice,  radiopresentator en podcast.

'Het Gouden RadioRing Gala', donderdag 28 januari om 20.00 uur live te volgen via het YouTube-kanaal van AVROTROS.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm3 logo

Wanneer reclameman Charles de knappe Lucinda ontmoet in het treinstation, beseft hij nog niet dat deze ontmoeting zijn hele leven zal veranderen. Ondanks het feit dat ze beiden getrouwd zijn en kinderen hebben, is de aantrekkingskracht langs beide kanten ontembaar groot. Hun zakenlunches veranderen al snel in dates, die op hun beurt al weer snel eindigen in de dichtstbijzijnde hotelkamer. Op een wilde nacht staat echter plots de onbekende crimineel LaRoche met een geweer in hun hotelkamer. De romantische bubbel waarin Charles en Lucinda leefden, verandert meteen in gevaarlijke en gewelddadige realiteit, erger dan hun ergste nachtmerrie.

'Derailed', film uit 2005 met oa. Jennifer Aniston, om 20.35 uur op VTM 3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:25
    Thuis
    01:05
    Journaallus
  • 20:35
    De Afspraak
    01:20
    Nachtlus
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    05:25
    Geen uitzending
  • 20:05
    Familie
    01:50
    Geen uitzending
  • 20:35
    UEFA Champions League
    01:05
    Geen uitzending
  • 20:35
    Derailed
    00:30
    American Horror Story: NYC
  • 20:35
    King of Thieves
    00:05
    Mee met de Flikken
  • 20:00
    The Irrational
    08:45
    Geen uitzending
  • 20:35
    Lang Leve
    01:30
    Geen uitzending
  • 20:00
    De Tafel van Gert
    01:15
    De Tafel van de Week
  • 20:35
    Crash
    01:00
    Criminal Minds
  • 20:35
    The First 48
    01:00
    MacGyver
  • 20:35
    Bake Off Vlaanderen
    01:40
    Kinderen kopen een huis
  • 20:30
    Killer Couples
    01:20
    C.S.I. New York
  • 20:23
    CEO van mijn leven
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:29
    Mijn tuin
    05:55
    Sixties To Six
  • 20:20
    Winters Grillen
    01:25
    Becoming Meewis
  • 19:55
    The Doctor Blake Mysteries
    01:00
    Murdoch Mysteries
  • 20:35
    Hudson & Rex
    01:00
    Below Deck Down Under
  • 20:35
    Ik Vertrek
    01:15
    MolTalk
  • 20:30
    Fukushima, een kernramp van binnenuit
    01:25
    De Nachtzoen
  • 20:25
    Meiden die rijden
    01:25
    First Dates