'Concert voor de Zorg': een initiatief van Amsterdams Kleinkunst Festival en KRO-NCRV

zondag 20 juni 2021

Tijdens een unieke avond vanuit het Theater Flint in Amersfoort zijn op dinsdagavond 15 juni diverse zorghelden uit het hele land bij elkaar gebracht waar zij op een speciale wijze werden bedankt voor al het harde werk en goede zorg.

Zes artiesten brachten een theatraal concert om zes verschillende zorghelden in het zonnetje te zetten met een eigen geschreven lied op basis van een eerdere ontmoeting. Onder andere Sanne Wallis de Vries, Vera Mann, Yentl en De Boer en Shirma Rouse werkten mee aan het 'Concert voor de Zorg' dat werd gepresenteerd door Hijlco Span en Richard Groenendijk.


Het concert, geproduceerd door Amsterdams Kleinkunst Festival en KRO-NCRV, is aanstaande maandag 21 juni tussen 20.00 en 22.00 uur te horen bij KRO-NCRV's 'Volgspot' op NPO Radio 5. Beide organisaties willen naast een speciale dank aan de zorgmedewerkers ook het positieve gevoel overbrengen aan de mensen thuis en daarmee de verbondenheid voelbaar maken.

Nu we al meer dan een jaar in deze pandemie zitten lijkt het soms alsof we zijn vergeten dat achter de glazen schuifdeuren en in de zorgpraktijken nog steeds met hart en ziel wordt gewerkt en geknokt voor een waardige en goede zorg. Met diverse artiesten wordt tijdens het 'Concert voor de Zorg', gezongen voor alle artsen, verpleegkundigen, verzorgenden en andere medewerkers uit ziekenhuizen; van de IC, de Eerste Hulp, de longafdeling, maar ook de thuiszorg, huisartsen, verpleeghuizen, hospices en GGD’s. 

Artiesten schrijven een lied op maat
De artiesten, Vera Mann, Yentl en De Boer, Shirma Rouse, Ernst van der Pasch, Theo Nijland & Juneoer Mers en Sanne Wallis de Vries, hebben verschillende zorgmedewerkers geïnterviewd over hun ervaringen van het afgelopen jaar: Wat is hen bijgebleven, wat heeft hen geraakt, wat heeft hen er doorheen geholpen, wat hebben ze geleerd, wat maakt hen nog steeds boos, verdrietig of blij? Elke artiest maakte een lied (op basis van, en geïnspireerd op, het interview) dat tijdens het 'Concert van de Zorg' live werd uitgevoerd onder begeleiding van een band in bijzijn van diverse zorgmedewerkers.

Zorgmedewerkers
De groep deelnemende zorgmedewerkers is divers. Van een teamleider IC in het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk, een huisarts op de Veluwe en een thuiszorgmedewerker van het Corona-team in Amsterdam, tot aan een medewerker gehandicaptenzorg in Schiedam, een medewerker van verpleeghuis IJmuiden en een geestelijk verzorger in het Radboud Ziekenhuis in Nijmegen.

Initiatief en producent
Het initiatief komt van cabaretier en huisarts Ernst van der Pasch. Als arts maakt hij de corona-crisis van dichtbij mee. Van der Pasch is regelmatig te gast op zorgsymposia, waar hij actuele liedjes brengt over de zorg. Het Amsterdams Kleinkunst Festival en KRO-NCRV's radioprogramma 'Volgspot' produceren jaarlijks onder meer de Avond van de Kleinkunst in samenwerking en wilden voor dit initiatief graag weer de handen ineen slaan om de zorghelden te bedanken.

'Het Concert voor de Zorg', geproduceerd door Amsterdams Kleinkunst Festival en KRO-NCRV, is aanstaande maandag 21 juni tussen 20.00 en 22.00 uur te horen bij 'Volgspot' van KRO-NCRV op NPO Radio 5.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Over Mijn Lijf' met Kobe Ilsen en Danira Boukhriss Terkessidis

Kobe en Danira staan voor een zware uitdaging: hun conditie met minstens tien procent verbeteren op drie maanden tijd. Hoe haal je het beste uit je lichaam en hoe bereik je deze ambitieuze doelstelling?

'Over Mijn Lijf', om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 11:00
    Zomerbeelden
    06:00
    In bed met Olly
  • 12:00
    Radio 1: Nieuwe Feiten
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 12:05
    De avonturen van kleine pinguďn
    05:55
    Geen uitzending
  • 11:45
    Familie
    02:05
    NYPD Blue
  • 10:50
    Geen uitzending
    07:15
    Achter gesloten deuren
  • 11:50
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 10:00
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 10:55
    Always and Forever Christmas
    05:35
    Everything Christmas
  • 10:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 12:00
    Huizenjagers
    03:00
    Geen uitzending
  • 11:40
    NCIS
    02:30
    Neighbours: A New Chapter
  • 11:40
    Cops
    02:20
    Geen uitzending
  • 11:25
    Million Dollar Listing Los Angeles
    02:35
    Love It or List It UK
  • 11:20
    My Name Is Reeva
    02:15
    Geen uitzending
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 12:00
    Roger
    05:55
    Sixties To Six
  • 11:50
    Sarah's Sweet Table
  • 11:30
    Beyond Paradise
    02:20
    Outrageous
  • 12:05
    First Dates Australia
    02:00
    The Real Housewives of Beverly Hills
  • 10:10
    NOS Algemene Politieke Beschouwingen
    02:00
    EenVandaag
  • 12:00
    NOS Journaal
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 12:05
    Olly, het kleine witte busje
    02:15
    Eva