'Concert voor de Zorg': een initiatief van Amsterdams Kleinkunst Festival en KRO-NCRV

zondag 20 juni 2021

Tijdens een unieke avond vanuit het Theater Flint in Amersfoort zijn op dinsdagavond 15 juni diverse zorghelden uit het hele land bij elkaar gebracht waar zij op een speciale wijze werden bedankt voor al het harde werk en goede zorg.

Zes artiesten brachten een theatraal concert om zes verschillende zorghelden in het zonnetje te zetten met een eigen geschreven lied op basis van een eerdere ontmoeting. Onder andere Sanne Wallis de Vries, Vera Mann, Yentl en De Boer en Shirma Rouse werkten mee aan het 'Concert voor de Zorg' dat werd gepresenteerd door Hijlco Span en Richard Groenendijk.


Het concert, geproduceerd door Amsterdams Kleinkunst Festival en KRO-NCRV, is aanstaande maandag 21 juni tussen 20.00 en 22.00 uur te horen bij KRO-NCRV's 'Volgspot' op NPO Radio 5. Beide organisaties willen naast een speciale dank aan de zorgmedewerkers ook het positieve gevoel overbrengen aan de mensen thuis en daarmee de verbondenheid voelbaar maken.

Nu we al meer dan een jaar in deze pandemie zitten lijkt het soms alsof we zijn vergeten dat achter de glazen schuifdeuren en in de zorgpraktijken nog steeds met hart en ziel wordt gewerkt en geknokt voor een waardige en goede zorg. Met diverse artiesten wordt tijdens het 'Concert voor de Zorg', gezongen voor alle artsen, verpleegkundigen, verzorgenden en andere medewerkers uit ziekenhuizen; van de IC, de Eerste Hulp, de longafdeling, maar ook de thuiszorg, huisartsen, verpleeghuizen, hospices en GGD’s. 

Artiesten schrijven een lied op maat
De artiesten, Vera Mann, Yentl en De Boer, Shirma Rouse, Ernst van der Pasch, Theo Nijland & Juneoer Mers en Sanne Wallis de Vries, hebben verschillende zorgmedewerkers geïnterviewd over hun ervaringen van het afgelopen jaar: Wat is hen bijgebleven, wat heeft hen geraakt, wat heeft hen er doorheen geholpen, wat hebben ze geleerd, wat maakt hen nog steeds boos, verdrietig of blij? Elke artiest maakte een lied (op basis van, en geïnspireerd op, het interview) dat tijdens het 'Concert van de Zorg' live werd uitgevoerd onder begeleiding van een band in bijzijn van diverse zorgmedewerkers.

Zorgmedewerkers
De groep deelnemende zorgmedewerkers is divers. Van een teamleider IC in het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk, een huisarts op de Veluwe en een thuiszorgmedewerker van het Corona-team in Amsterdam, tot aan een medewerker gehandicaptenzorg in Schiedam, een medewerker van verpleeghuis IJmuiden en een geestelijk verzorger in het Radboud Ziekenhuis in Nijmegen.

Initiatief en producent
Het initiatief komt van cabaretier en huisarts Ernst van der Pasch. Als arts maakt hij de corona-crisis van dichtbij mee. Van der Pasch is regelmatig te gast op zorgsymposia, waar hij actuele liedjes brengt over de zorg. Het Amsterdams Kleinkunst Festival en KRO-NCRV's radioprogramma 'Volgspot' produceren jaarlijks onder meer de Avond van de Kleinkunst in samenwerking en wilden voor dit initiatief graag weer de handen ineen slaan om de zorghelden te bedanken.

'Het Concert voor de Zorg', geproduceerd door Amsterdams Kleinkunst Festival en KRO-NCRV, is aanstaande maandag 21 juni tussen 20.00 en 22.00 uur te horen bij 'Volgspot' van KRO-NCRV op NPO Radio 5.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Spoed 24/7' - UZ Gent (Eén)

Erik woont alleen. Hij is in huis gevallen en heeft nu veel pijn aan zijn ribben. De mama van de zesjarige Margeaux is ongerust. Haar dochtertje is nog maar onlangs genezen verklaard van leukemie en heeft nu zeer hoge koorts. En de twintigjarige Clarice is in paniek. Tijdens een avondje uit is er kaarsvet in haar ogen terechtgekomen.

'Spoed 24/7', om 21.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:10
    Reizen Waes: de bucketlist
    02:25
    Journaallus
  • 23:10
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 21:50
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 23:50
    De Verraders
    08:00
    De Buurtpolitie Extra
  • 23:50
    Andy en de Baksteen Belgen
    01:25
    Geen uitzending
  • 23:25
    Narcos
    06:00
    Qmusic
  • 23:35
    Cheers
    01:10
    Geen uitzending
  • 23:50
    A Christmas Movie Christmas
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 23:50
    Home Improvement
    01:30
    Geen uitzending
  • 23:30
    De Tafel van Gert
    03:05
    Geen uitzending
  • 23:50
    Modern Family
    02:30
    Neighbours: A New Chapter
  • 23:30
    Storage Wars
    02:45
    The Fresh Prince of Bel-Air
  • 23:15
    A Place in the Sun
    08:00
    De Chalet
  • 23:20
    C.S.I. New York
    07:45
    Cold Justice
  • 23:52
    Z-Nieuws
    06:00
    Herhalingslus
  • 23:40
    Simple diy
    05:55
    Sixties To Six
  • 23:45
    Guillaume's Paris
  • 23:05
    Dalziel and Pascoe
    02:45
    Outrageous
  • 23:15
    Costiera
    07:20
    Zombie House Flipping
  • 23:50
    Eva
    02:00
    EenVandaag
  • 23:25
    Close Up
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 23:00
    Van Roosmalen & Groenteman
    07:47
    Zin in Zappelin