'Concert voor de Zorg': een initiatief van Amsterdams Kleinkunst Festival en KRO-NCRV

Tijdens een unieke avond vanuit het Theater Flint in Amersfoort zijn op dinsdagavond 15 juni diverse zorghelden uit het hele land bij elkaar gebracht waar zij op een speciale wijze werden bedankt voor al het harde werk en goede zorg.
Zes artiesten brachten een theatraal concert om zes verschillende zorghelden in het zonnetje te zetten met een eigen geschreven lied op basis van een eerdere ontmoeting. Onder andere Sanne Wallis de Vries, Vera Mann, Yentl en De Boer en Shirma Rouse werkten mee aan het 'Concert voor de Zorg' dat werd gepresenteerd door Hijlco Span en Richard Groenendijk.
Het concert, geproduceerd door Amsterdams Kleinkunst Festival en KRO-NCRV, is aanstaande maandag 21 juni tussen 20.00 en 22.00 uur te horen bij KRO-NCRV's 'Volgspot' op NPO Radio 5. Beide organisaties willen naast een speciale dank aan de zorgmedewerkers ook het positieve gevoel overbrengen aan de mensen thuis en daarmee de verbondenheid voelbaar maken.
Nu we al meer dan een jaar in deze pandemie zitten lijkt het soms alsof we zijn vergeten dat achter de glazen schuifdeuren en in de zorgpraktijken nog steeds met hart en ziel wordt gewerkt en geknokt voor een waardige en goede zorg. Met diverse artiesten wordt tijdens het 'Concert voor de Zorg', gezongen voor alle artsen, verpleegkundigen, verzorgenden en andere medewerkers uit ziekenhuizen; van de IC, de Eerste Hulp, de longafdeling, maar ook de thuiszorg, huisartsen, verpleeghuizen, hospices en GGD’s.
Artiesten schrijven een lied op maat
De artiesten, Vera Mann, Yentl en De Boer, Shirma Rouse, Ernst van der Pasch, Theo Nijland & Juneoer Mers en Sanne Wallis de Vries, hebben verschillende zorgmedewerkers geïnterviewd over hun ervaringen van het afgelopen jaar: Wat is hen bijgebleven, wat heeft hen geraakt, wat heeft hen er doorheen geholpen, wat hebben ze geleerd, wat maakt hen nog steeds boos, verdrietig of blij? Elke artiest maakte een lied (op basis van, en geïnspireerd op, het interview) dat tijdens het 'Concert van de Zorg' live werd uitgevoerd onder begeleiding van een band in bijzijn van diverse zorgmedewerkers.
Zorgmedewerkers
De groep deelnemende zorgmedewerkers is divers. Van een teamleider IC in het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk, een huisarts op de Veluwe en een thuiszorgmedewerker van het Corona-team in Amsterdam, tot aan een medewerker gehandicaptenzorg in Schiedam, een medewerker van verpleeghuis IJmuiden en een geestelijk verzorger in het Radboud Ziekenhuis in Nijmegen.
Initiatief en producent
Het initiatief komt van cabaretier en huisarts Ernst van der Pasch. Als arts maakt hij de corona-crisis van dichtbij mee. Van der Pasch is regelmatig te gast op zorgsymposia, waar hij actuele liedjes brengt over de zorg. Het Amsterdams Kleinkunst Festival en KRO-NCRV's radioprogramma 'Volgspot' produceren jaarlijks onder meer de Avond van de Kleinkunst in samenwerking en wilden voor dit initiatief graag weer de handen ineen slaan om de zorghelden te bedanken.
'Het Concert voor de Zorg', geproduceerd door Amsterdams Kleinkunst Festival en KRO-NCRV, is aanstaande maandag 21 juni tussen 20.00 en 22.00 uur te horen bij 'Volgspot' van KRO-NCRV op NPO Radio 5.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- AVROTROS en Liliane Fonds slaan handen ineen voor 'Maestro: Speciale Editie'
- 'En toen was er new wave': over het ontstaan en de impact van de Belgische 'nieuwe golf'
- Overname RTL Nederland en digitale groei stuwen de resultaten van DPG Media
- Arthur staat oog in oog met jeugdidool Dan Karaty in 'So You Think You Can Dance'
- Nieuwe dramaserie 'Mocros' - gegarandeerd maffiavrij bij BNNVARA
- Karine Klaassen gaat 'Op een Ander' in de Ballroom scene
- Oproep rond ernstig mishandelde vrouw in 'Opsporing Verzocht'
- Roosje Pertz serveert nostalgisch communiefeest in 'Komen Eten'
- Dit staat op stapel bij STAR Channel in april
- Van verborgen schatten tot historische moordzaken in april op The HISTORY Channel
- Qmusic-ochtendshow 'Mattie & Marieke' start ruim anderhalf uur te laat door zomertijd
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit De Lèghe Polder in Beuningen
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Rene van Kooten in 'FM op 5'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Arthur danst voor jeugdidool Dan Karaty -
Kijk naar 'The Lady' op Streamz -
Cuteness overload in 'The Voice van Vlaanderen' -
Nicoline Dossche duikt op in 'Familie' -
Dit is de eerste afvaller van 'De Mol' -
Noah zet alles op alles in 'So You Think You Can Dance' -
An Lemmens verrast een kandidaat in 'The Voice van Vlaanderen' -
Joris wint 'De Box' en neemt €17.500 mee naar huis -
Meteen alle hens aan dek in 'De Trein' -
Wie wordt de winnaar van 'De Box'? -
Check de eerste teaser van 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Luisteraar Nathalie vindt Q-dj Vincent Fierens -
Dit zie je woensdag in 'Justice For All' -
'Strijder' van Arjen Lubach is binnenkort te zien op Streamz -
Dit zijn de nieuwe 'Celebrity MasterChefs'! -
Jo Vally laat deelnemers van 'De Box' een toontje lager zingen -
Joost Klein breekt de regels in 'The Voice van Vlaanderen' -
'Blind Gekocht' is terug! -
Deze familie wint de finale van 'Konvooi' -
Dit zijn de 10 kandidaten van 'De Mol' seizoen 14 -
HBO Max lanceert teaser van DC Studios-serie 'Lanterns' -
Kijk 'The Comeback' seizoen 3 op HBO Max -
Bockie en Jeroom pranken elkaar nog eens goed in finale 'Konvooi' -
Dansende vuilnisman Yusri grijpt zijn kans in 'SYTYCD' -
Carlo Bonte kan Olga Leyers niet bekoren -
De prijs van de De Jacht op Vincent Live is pure luxe -
Zita Wauters verrast vader Koen in 'The Voice' -
Ontdek de trailer van 'The Chestnut Man: Hide and Seek' -
Jean-Marie Pfaff verrast een Griekse taxichauffeur -
Kandidaten staan voor spectaculaire uitdaging in 'De Box'
Kijktip van de dag

Na een melding van een overval snellen Ken en Yves ter plaatse, maar het slachtoffer is spoorloos. Kevin en Feline onderzoeken oplichting waarbij een vrouw duizenden euro's verloor. Simon en Lauranne reageren op een melding over een gevonden pistool.
'Helden van hier: Politie Aalst', om 20.35 uur op VTM.



































