Chazia Mourali presenteert podcast 'Madame Machiavelli' over vrouwen en macht

Ze zeggen dat de opmars van vrouwen onstuitbaar is. Ze zeggen ook dat vrouwen betere leiders zijn. Dat betekent dat er over 25 jaar ongeveer evenveel vrouwelijke als mannelijke leiders zijn op de wereld, en er beter wordt bestuurd. Dus dan is de wereld een leukere plek geworden... Klopt dat?
Op die vraag probeert Chazia Mourali samen met haar 14-jarige dochter Jasmijn antwoord te krijgen in de nieuwe zesdelige podcastserie 'Madame Machiavelli', over vrouwen en macht. Een vrolijk, nieuwsgierig en verrassend onderzoek naar een onderwerp dat helemaal van nu lijkt, maar ouder is dan de weg naar Rome! Vanaf vandaag te beluisteren via nporadio1.nl en in je favoriete podcastapp.
Chazia en Jasmijn beginnen hun zoektocht in de geschiedenis. Want soms ligt de waarheid begraven in het dodenrijk. Welke strategieën hanteerden de machtigste vrouwen uit de geschiedenis en wat kunnen we daarvan leren? Met historicus Marike Barendse wordt de luisteraar meegenomen in de wondere wereld van de Engelse koningin Elizabeth I en met Ruslandkenner Sjeng Scheijen komen we alles te weten over tsarina van Rusland Catharina de Grote. Ook reizen moeder en dochter samen af naar het Allard Pierson Museum, waar Egyptoloog en curator Ben van den Bercken hen op ontdekkingsreis neemt in de tijd van de oosterse femme fatale farao Cleopatra.
Daarnaast onderzoeken Chazia en Jasmijn hedendaagse trends en duiken de twee in de wereld van de wetenschap. Hoe wordt vrouwelijkheid precies gevormd? Word je geboren als vrouw of word je vrouw gemaakt door de maatschappij? Een gesprek met hoogleraar psychiatrie en neurowetenschapper Iris Sommer over vrouwenhersenen, opvoeding en hormonen. Margot Dijkgraaf, winnares van de Gouden Ganzenveer, geeft op haar beurt een minicollege over Simone de Beauvoir, de moeder van het moderne feminisme. Herien Wensink, cultuurredacteur bij de Volkskrant, laat haar licht schijnen over het thema aan de hand van Disneyheksen en met schrijfster Jessica Durlacher kijken we naar de rol en invloed van moeder-dochterrelaties, van 'schatgraafmoeder' tot 'diamantslijpmoeder'.
Met elke beschouwing wordt de puzzel voor Chazia en haar dochter Jasmijn stukje bij beetje completer. Beschouwingen die in de laatste aflevering – een slotdebat met hoogleraar Jet Bussemaker, schrijfster Nelleke Noordervliet, internetpionier Marleen Stikker en socioloog Abram de Swaan – antwoord moeten geven op die prangende hoofdvraag: is de wereld over 25 jaar, met evenveel vrouwelijke leiders als mannelijke, een leukere wereld om in te leven?
'Madame Machiavelli' is vanaf nu te beluisteren via nporadio1.nl en in je favoriete podcastapp. De serie bestaat uit 6 afleveringen van ongeveer 20 minuten. Elke donderdag verschijnt een nieuwe aflevering.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Opnames nieuw Play-programma 'Bockie Gaat Naar School' gestart in GO! Atheneum Dendermonde
- De gele box gaat open: mysterie én mindgames in eerste aflevering van 'De Box'
- Van de kerk naar 'The Voice': pastoorsdochter maakt indruk met haar stem én met een song in het Lingala
- Kijkcijfers: 27 en 28 februari & 1 maart 2026
- Karine Claassen trekt naar onbekende leefwerelden in 'Op een Ander'
- Advocaten over pleiten in assisenzaken in 'Justice For All'
- 'Vol gas door de modder': over de onzekere toekomst van motorcross in Nederland
- Strijd om dorpsbehoud in nieuwe BNNVARA documentaire: 'Knokke in Cadzand'
- 'Ik Vertrek' volgt Loes en Bart naar Spanje
- Onverwacht tafereel in 'Geheimen van het Museum'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Deelnemers begeven zich op glad ijs in 'De Box' -
'Harry Styles. One Night in Manchester.' op Netflix
-
Kijk de nieuwe Blind Auditions van 'The Voice' -
De Camper van Sven & Anke is vertrokken! -
De kleren maken 'De Mol'… Dan start het nieuwe seizoen! -
'Huis Gemaakt' gaat meteen hard van start -
Ruben Van Gucht opent 'Komen Eten' met een bekentenis -
Grote angst in skilift bij Bockie -
Wie wint de finale van 'Bestemming X'? -
Netflix deelt trailer van 'Jo Nesbo’s Detective Hole' -
Nieuwe Q-podcastreeks '1 to 10 Miles' zet 10 BV’s aan het lopen én praten -
Ontdek hier de vibe van 'So You Think You Can Dance' -
Het Verboden Woord is terug bij Qmusic! -
Netflix kondigt start opnames 'Wednesday' S3 aan -
Conrad Janssens openhartig over mama Ilse De Meulemeester -
Kijk naar 'The Bluff' op Prime Video -
'Datenight' nu ook te bekijken op VTM GO -
Koen Wauters zet zijn medecoaches een hak! -
Kijk de emotionele finale van 'Winter Vol Liefde' -
Kijk het tweede seizoen van 'Paradise' op Disney+ -
Geen tijd voor een knuffel in 'Bestemming X' -
Jeroom krijgt niet mis te verstane boodschap -
Poetshulp Michelle brengt opera naar 'The Voice' -
Netflix onthult trailer van 'Peaky Blinders: The Immortal Man' -
Sam Gooris doet meteen 'een Sammeke' -
Kijk nieuwe afleveringen van 'Lil" Kleine: Geen Rem' op Prime Video -
Kijk vanaf 3 maart naar 'De Box' -
Wie verdient zijn eigen droomhuis in 'Huis Gemaakt'? -
Wat doet Jonathan Medart in de backstage van 'The Voice'? -
De tweede Lach van JOE is geraden!
Kijktip van de dag

Tien onbekende Vlamingen starten aan een spel waarvan ze de regels niet kennen. Het enige wat ze weten is dat elke keer de boxen openen, de opdracht meteen begint en ze zelf moeten zoeken wat de bedoeling is. Dit zorgt voor hilariteit en onzekerheid.
'De Box', om 20.40 uur op VTM.



































