Chazia Mourali presenteert podcast 'Madame Machiavelli' over vrouwen en macht

Ze zeggen dat de opmars van vrouwen onstuitbaar is. Ze zeggen ook dat vrouwen betere leiders zijn. Dat betekent dat er over 25 jaar ongeveer evenveel vrouwelijke als mannelijke leiders zijn op de wereld, en er beter wordt bestuurd. Dus dan is de wereld een leukere plek geworden... Klopt dat?
Op die vraag probeert Chazia Mourali samen met haar 14-jarige dochter Jasmijn antwoord te krijgen in de nieuwe zesdelige podcastserie 'Madame Machiavelli', over vrouwen en macht. Een vrolijk, nieuwsgierig en verrassend onderzoek naar een onderwerp dat helemaal van nu lijkt, maar ouder is dan de weg naar Rome! Vanaf vandaag te beluisteren via nporadio1.nl en in je favoriete podcastapp.
Chazia en Jasmijn beginnen hun zoektocht in de geschiedenis. Want soms ligt de waarheid begraven in het dodenrijk. Welke strategieën hanteerden de machtigste vrouwen uit de geschiedenis en wat kunnen we daarvan leren? Met historicus Marike Barendse wordt de luisteraar meegenomen in de wondere wereld van de Engelse koningin Elizabeth I en met Ruslandkenner Sjeng Scheijen komen we alles te weten over tsarina van Rusland Catharina de Grote. Ook reizen moeder en dochter samen af naar het Allard Pierson Museum, waar Egyptoloog en curator Ben van den Bercken hen op ontdekkingsreis neemt in de tijd van de oosterse femme fatale farao Cleopatra.
Daarnaast onderzoeken Chazia en Jasmijn hedendaagse trends en duiken de twee in de wereld van de wetenschap. Hoe wordt vrouwelijkheid precies gevormd? Word je geboren als vrouw of word je vrouw gemaakt door de maatschappij? Een gesprek met hoogleraar psychiatrie en neurowetenschapper Iris Sommer over vrouwenhersenen, opvoeding en hormonen. Margot Dijkgraaf, winnares van de Gouden Ganzenveer, geeft op haar beurt een minicollege over Simone de Beauvoir, de moeder van het moderne feminisme. Herien Wensink, cultuurredacteur bij de Volkskrant, laat haar licht schijnen over het thema aan de hand van Disneyheksen en met schrijfster Jessica Durlacher kijken we naar de rol en invloed van moeder-dochterrelaties, van 'schatgraafmoeder' tot 'diamantslijpmoeder'.
Met elke beschouwing wordt de puzzel voor Chazia en haar dochter Jasmijn stukje bij beetje completer. Beschouwingen die in de laatste aflevering – een slotdebat met hoogleraar Jet Bussemaker, schrijfster Nelleke Noordervliet, internetpionier Marleen Stikker en socioloog Abram de Swaan – antwoord moeten geven op die prangende hoofdvraag: is de wereld over 25 jaar, met evenveel vrouwelijke leiders als mannelijke, een leukere wereld om in te leven?
'Madame Machiavelli' is vanaf nu te beluisteren via nporadio1.nl en in je favoriete podcastapp. De serie bestaat uit 6 afleveringen van ongeveer 20 minuten. Elke donderdag verschijnt een nieuwe aflevering.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Claudia de Breij verzorgt Oudejaarsconference 2026
- Omroep MAX herhaalt campagne nepagenten
- ‘Lalalady’ uit Junior Eurosong waagt 14 jaar later haar kans in 'The Voice'
- Metejoor blikt terug op plusouderschap in 'Komen Eten': 'Ik was pluspapa van twee fantastische dochters'
- Elise Schaap speelt hoofdrol in nieuwe BNNVARA-dramaserie 'De Machine'
- Vader en dochter Vosters staan samen in de rechtbank: 'Pleiten met je eigen kind schept een speciale band'
- Jill zaait chaos in 'De Box': tactisch fluitsignaal zorgt voor blinde paniek
- Nieuw MAX-programma 'Samen Digitaal' geeft ouderen vertrouwen online
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Beleef wilde en energieke jungleavonturen met de gloednieuwe 3D-animatieserie 'De Marsupilami’s' op Nickelodeon
- 'Villa VdB' vier keer vanuit meest gemiddelde stembureau van Nederland
- Kawtar Ehlalouch en Wannes Lacroix ruilen schermtijd in voor échte ontmoetingen in 'Clubhuis Kawtar'
- Els Wolterbeek wint Frater Willibrordus Prijs 2026
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' live vanuit Hardenberg
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Netflix deelt trailer van derde en laatste seizoen 'Knokke Off' -
Frakke en Jempie keren terug op Streamz -
'A-Typisch' op Streamz: zonder taboe BV's interviewen -
'Lalalady' maakt een comeback in 'The Voice van Vlaanderen' -
Bizar interieurplan verbaast Dina Tersago in 'Huis Gemaakt' -
Kandidaten zetten blijvende herinnering aan 'Bestemming X' -
Kostelijke fout zondag in 'Konvooi' -
Netflix deelt trailer van 'Harry Styles. One Night in Manchester.' -
Q-dj's zeiden nog nooit zo vaak 'Het Verboden Woord' -
Yaro ontmoet zijn celebrity crush in 'The Voice van Vlaanderen' -
Sam Gooris zijn droom komt uit in 'Expeditie Gooris' -
Netflix deelt officiële teaser van 'Pride and Prejudice'
-
Deelnemers begeven zich op glad ijs in 'De Box' -
'Harry Styles. One Night in Manchester.' op Netflix
-
Kijk de nieuwe Blind Auditions van 'The Voice' -
De Camper van Sven & Anke is vertrokken! -
De kleren maken 'De Mol'… Dan start het nieuwe seizoen! -
'Huis Gemaakt' gaat meteen hard van start -
Ruben Van Gucht opent 'Komen Eten' met een bekentenis -
Grote angst in skilift bij Bockie -
Wie wint de finale van 'Bestemming X'? -
Netflix deelt trailer van 'Jo Nesbo’s Detective Hole' -
Nieuwe Q-podcastreeks '1 to 10 Miles' zet 10 BV’s aan het lopen én praten -
Ontdek hier de vibe van 'So You Think You Can Dance' -
Het Verboden Woord is terug bij Qmusic! -
Netflix kondigt start opnames 'Wednesday' S3 aan -
Conrad Janssens openhartig over mama Ilse De Meulemeester -
Kijk naar 'The Bluff' op Prime Video -
'Datenight' nu ook te bekijken op VTM GO -
Koen Wauters zet zijn medecoaches een hak!
Kijktip van de dag

Vandaag draaien we een proefdag in het restaurant. Om zachtjes te starten, zijn de familieleden van de medewerkers de eerste gasten. Voor zowel keuken- als zaalpersoneel is het spannend om voor het eerst in het restaurant te werken. Danny kan al meteen zijn beenhouwershart ophalen. Na de werkdag kunnen de medewerkers samen ontspannen en genieten in de vakantiehuisjes.
'Restaurant Misverstand', om 20.45 uur op VRT 1.



































